Sprzątanie po zgonie
Prudnik

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zgonie w Prudniku. Co wziąć pod uwagę przy wyborze firmy zajmującej się dezynfekcją po śmierci?

Na terenie Prudnika w województwie opolskim specjalistyczna firma sprzątająca  Kastelnik zajmuje się dezynfekcją i sprzątaniem mieszkań po zgonie. Usługi odkażania są realizowane w takich rejonach Prudnika jak: Kolonia Karola Miarki, Lipno, Młyn Czyżyka i Górka. Za jakie choroby odpowiadają niebezpieczne mikroorganizmy, które można spotkać w miejscu śmierci?

 • Tężec i zatrucie leptospirozą;
 • Zatrucie układu oddechowego;
 • Wirusy WZW A i B;
 • Zakażenie paciorkowcem lub gronkowcem.
Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Kompleksowe sprzątanie po zgonach Prudnik to nasza podstawowa usługa, świadczona w domach zmarłych osób. Odkażanie mieszkania po śmierci jest konieczne, w szczególności, gdy ciało leżało tam ponad 10 godzin, ponieważ po tym czasie wytwarza się z niego niebezpieczny dla naszego zdrowia jad trupi.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy odbierają telefony przez całą dobę. W Opolskim bezpłatnie dojeżdżamy do naszych klientów w celu wyceny zlecenia. Zadzwoń do nas i umów się na dogodny termin!

Sprzątanie mieszkań po zmarłych w Prudniku

Zamgławianie pomieszczenia to jeden ze sposobów skutecznej dezynfekcji z zapachów zmarłego.

Dezynfekcja po zgonach Prudnik – profesjonalne usługi sprzątania

Dezynfekcja mieszkań po zgonach w Prudniku obejmuje szereg czynności związanych z odkażaniem trujących substancji. Po zgonie w ciała człowieka wydziela się kilkadziesiąt trujących związków chemicznych i muszą one zostać szybko usunięte. Pozostawienie krwi na podłodzie to nie tylko obniżenie walorów estetycznych mieszkania, ale również zagrożenie dla mieszkańców nieruchomości.

Profesjonalne usługi sprzątające obejmują więc np. usuwanie zapachu po zmarłej osobie oraz dekontaminację powietrza. Po przeprowadzeniu czynności związanych z dezynfekcją można zabrać się za wynoszenie mebli z mieszkania.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak sprzedać mieszkanie po zgonie?

Wiele lokalnych firm sprzątających na terenie woj. opolskiego świadczy tego typu prace w trybie dwudziestoczterogodzinnym, czyli całodobowo, a przedsiębiorstwo Kastelnik jest jedna z nich.

Profesjonalna dezynfekcja pomieszczenia w mieście Prudnik polega więc na całkowitym wyeliminowaniu zagrożenia biologicznego z miejsca zgonu. Śmierć w pomieszczeniu, w którym żyją ludzie na co dzień tym bardziej stanowi niebezpieczną sytuację.

Usługi dezynfekcji powiat prudnicki

W mieszkaniu po zmarłym należy przede wszystkim zastosować specjalistyczne środki dezynfekujące i urządzenia do odkażania mechanicznego. Preparaty biobójcze muszą być skuteczne na bakterie, wirusy, ale również trupie jady i groźne gazy unoszące się w powietrzu. Najlepiej sprawdzają się środki na bazie fenolu, alkoholu etylowego i czwartorzędowych związków amoniowych.

Popularnym i skutecznym sposobem na wyeliminowanie patogenów z miejsca śmierci jest ozonowanie pomieszczeń i zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. Technicy sprzątania po zgonach sięgają także po pistolet do dezynfekcji elektrostatycznej, który najczęściej wypełniony jest silnym środkiem biobójczym z H2O2, czyli nadtlenkiem wodoru.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie?

Warto wspomnieć również o innowacyjnej i niezwykle popularnej metodzie, jaką jest mikrodyfuzja. Tylko kilka firm w Polsce oferuje tak starannie dobrane usługi dezynfekcji patogenów. Unikalne połączenie kilku różnych metod dezynfekcji daje szerokie spektrum eliminacji różnych drobnoustrojów.

Odkażanie miejsc śmierci w powiecie prudnickim to odpowiedzialne zadanie dla specjalistów z branży DDD. Usługę można łatwo zamówić, dzwoniąc na infolinię firmy sprzątającej po zwłokach.

Czyszczenie po zgonie Prudnik

Czas po śmierci bliskiego, żałoba

Żałoba to czas, którym pozostajemy w ogromnym smutku po śmierci bliskiego. Jest to stan fizyczno-emocjonalny, podczas którego  często nie jesteśmy sobą. Ból związany ze stratą bliskiej osoby sprawia, że wiele osób nie myśli trzeźwo w tym czasie. Jak może objawiać się żałoba?

 • Problemy fizyczne np. problemy ze spaniem lub jedzeniem;
 • stany emocjonalne np. poczucie winy i strach;
 • specyficzne zachowanie np. stronienie od ludzi.

Sprzątanie po zmarłych w Prudniku – czyszczenie śladów krwi

Sprzątanie mieszkań po zmarłych w Prudniku to proces, na który składa się odkażanie powietrza, czyszczenie śladów krwi oraz dekontaminacja pomieszczeń. Na skutek rozkładu organizmu dochodzi do jego gnicia, potem do produkcji enzymów bakterii i grzybów. Gdy wspomniane bakterie dostaną się do krwi mamy do czynienia ze smugami dyfuzyjnymi.

Następnie płyn ustrojowy i gnilny wypływa przez wszystkie otwory ciała. Jest on koloru brudnoczerwonego. W wyniku tych reakcji dochodzi do produkcji szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów. By skutecznie się ich pozbyć, powinniśmy zatrudnić profesjonalną firmę sprzątającą specjalizującą się w dezynfekcji funeralnej.

Kastelnik dezynfekcja i sprzątanie po zgonach w Prudniku, to firma, która działa na terenie województwa opolskiego oraz całego kraju od 2013 roku. Dokładamy wszelkich starań, aby skutecznie odkazić pomieszczenia, w których miało miejsce rozkładanie się zwłok.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zgonie w Prudniku.

Kastelnik – całodobowe usługi sprzątania i usuwania niebezpiecznych wirusów w domu po zmarłym.

Naszym klientom oferujemy usługi z użyciem najnowocześniejszych metod dezynfekcji. Do najczęściej stosowanych przez nas technik jest ozonowanie pomieszczeń po zgonie.

Proces ozonowania zostaje przeprowadzany z użyciem profesjonalnego generatora. W ramach prac działamy na: wirusy, bakterie i grzyby oraz uciążliwy zapach śmierci. Ozon również działa na owady, które podczas zaawansowanego rozkładu ciała zagnieżdżają się w nim.

Czyszczenie po zgonach w miejscu pracy, woj. opolskie

Urządzenie do usuwania plam krwi za pomocą suchego lodu.

Dezynfekcja funeralna – sprzątanie po zgonach w Prudniku

 • Dezynfekcja i sprzątanie po zgonie Prudnik i okoliczne miasta;
 • Wywóz starych mebli;
 • Odkażanie prudnickich mieszkań po śmierci;
 • Usuwanie chorobotwórczych drobnoustrojów powstałych po zwłokach;
 • Likwidowanie przykrych zapachów po rozkładającym się ciele;
 • Transport i utylizacja skażonych mebli.

Słownik sprzątania po zmarłych Kastelnik – proces gnilny ciała

Proces gnilny to nic innego jak rozpad tkanek miękkich zwłok. Największe działanie na ten proceder mają saprofityczne bakterie gnilne, natomiast zaczyna się w przewodzie pokarmowym.

Firma sprzątająca Kastelnik – kontakt z infolinią 7/24

Szukasz specjalistycznej firmy zajmującej się sprzątaniem po zgonach? W Prudniku w województwie opolskim zajmujemy się skuteczną dezynfekcją mieszkań po zgonie przez całą dobę. Skuteczne odkażanie ułatwiają nam najnowocześniejsze sprzęty oraz specjalistyczna chemia dezynfekcyjna. W skład takich preparatów wchodzą substancje np. fenol, chlor, aldehydy oraz ketony.

Zapraszamy do kontaktu z naszą infolinią, która jest dostępna 24/7. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania oraz wycenią usługę i ustalimy dogodny termin realizacji. Zadzwoń teraz!

W zakresie specjalistycznego sprzątania po zwłokach obsługujemy całodobowo następujące miasta:

Prudnik, usługi sprzątania

Certyfikat dezynfekcji mieszkania w Prudniku – Kastelnik, wysoka jakość usług sprzątania od 2013 r.

FAQ - najczęściej zadawane pytania w woj. opolskim

Nie wiesz, co zrobić, gdy nastąpiła śmierć w domu? Sprzątanie po zgonie Prudnik to kompleksowa usługa, której celem jest przywrócenie porządku w mieszkaniu po zmarłym i zlikwidowanie groźnych patogenów.

Serwis sprzątający po zwłokach

W pierwszej kolejności technicy wykonują usuwanie śladów krwi i płynów ustrojowych, by przejść do kolejnego etapu, jakim jest utylizacja termiczna przedmiotów i wywóz gabarytów. Ostatni etap stanowi profesjonalna dezynfekcja po zgonie, wykonywana najczęściej przez ozonowanie pomieszczeń. Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania o sprzątanie po zgonie w mieście Prudnik.

Ile kosztuje czyszczenie po zwłokach?

Cena za sprzątanie po zmarłych jest zwykle ustalana indywidualnie z klientem po dokładnej wizji lokalnej na miejscu zgonu. Podstawowa dezynfekcja to koszt około 800 złotych, a odkażanie mieszkań kilkupokojowych może kosztować kilka tysięcy złotych. Na życzenie klienta wystawiany jest certyfikat dekontaminacji.

Jaki rodzaj dezynfekcji po zgonie jest bezpieczny?

Fumigacja suchą mgłą, zwana również zamgławianiem nadtlenkiem wodoru, jest jedną z najbezpieczniejszych i najmniej inwazyjnych metod dezynfekcji po zmarłym. Ta metoda pomaga usunąć chorobotwórcze drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy po śmierci. Zabieg ten polega na rozprowadzeniu suchej mgły z nadtlenkiem wodoru.

Czy trzeba opróżniać mieszkanie z osobistych rzeczy zmarłej osoby przed dezynfekcją?

Nie, zwykle nie trzeba opróżniać całego mieszkania z osobistych rzeczy zmarłej osoby przed odkażaniem. Technicy specjalistycznej firmy sprzątającej transportują wyłącznie skażone przedmioty do spalarni i wystawiają stosowne dokumenty.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%