Sprzątanie po zgonie Ogrodzieniec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Bezpieczne usuwanie zapachu śmierci w ramach sprzątanie mieszkań po zgonie w Ogrodzieńcu. Czyszczenie specjalistyczne domów, utylizacja wyposażenia skażonego biologicznie

Zakład dezynfekcji Kastelnik oferuje Państwu kompleksowe usługi sprzątania po zgonie Ogrodzieniec w powiecie zawierciańskim. Czyścimy pomieszczenia po zwłokach na drugi dzień roboczy od otrzymanego telefonicznie zgłoszenia. Nasze usługi sprzątania po zgonach w ogrodzienieckich domach świadczymy z należytym szacunkiem do rodziny zmarłego oraz z zachowaniem norm prawnych obowiązujących w naszym kraju.

Od zawsze dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci byli w 100% usatysfakcjonowani. W trakcie realizacji korzystamy wyłącznie z atestowanych preparatów chemicznych, a dużą wagę przywiązujemy również do ich odpowiedniego przechowywania i używania według karty charakterystyki opracowanej przez producenta. Profesjonalne usługi dezynfekcji po zmarłych świadczymy z dojazdem do takich miejscowości jak Giebło i Fugasówka-Markowizna oraz Ryczów, ale i do  Żelazko-Śrubarnia.

Proces sprzątania po zgonie Ogrodzieniec – gnicie ciała

Czy wiedziałeś, że po śmierci w ciele człowieka dochodzi do produkcji 30 różnych substancji toksycznych? Za sprawą autolizy dochodzi niemal błyskawicznie do jego gnicia. Gdy bakterie dostają się do krwi, następuje produkcja gazów gnilnych takich jak siarkowodór i metan. Sprawiają one, że zwłoki rozdymają się i zmieniają kolor na czarno-zielony. Niezmiernie sprzyjającymi do tego warunkami są:

 • wysoka temperatura;
 • wilgotność;
 • dostęp do tlenu.

Bezpośredni wpływ poza autolizą na proces gnilny denata mają również:

 • bakterie występujące poza ciałem;
 • nekrofagi tj. różnego rodzaju owady;
 • śmierć nagła, na skutek, której zostały naruszone powłoki skórne.

Ciekawostką, może być fakt, iż gnicie hamuje arszenik lub pochowanie zmarłego w metalowej trumnie, jak również okrycie jego zwłok odzieżą, która nie przepuszcza tlenu.

Naszym zadaniem podczas sprzątania po rozkładających się zwłokach jest skuteczne usunięcie wszystkich śladów krwi i cząstek tkanek oraz mycie wraz z dezynfekcją. Bardzo ważnym aspektem jest wówczas odpowiednie postępowanie bezpośrednio po sprzątaniu. Co to oznacza? Odpady, które powstały po czyszczeniu powinniśmy spakować do przeznaczonych do tego pojemników i zawieźć do utylizacji. Należy pamiętać o tym, że pod żadnym pozorem nie możemy ich wyrzucać na zwykły śmietnik! Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu ustalenia dogodnego terminu realizacji.

Specjalistyczne sprzątanie funeralne Kastelnik

 • sprzątanie po zgonie Ogrodzieniec i inne miejscowości w powiecie;
 • czyszczenie ogrodzienieckich mieszkań po śmierci osoby w podeszłym wieku;
 • usuwanie śladów krwi i tkanek po rozkładających się zwłokach;
 • dezynfekcja skażonych pomieszczeń po zgonach;
 • transport i utylizacja skażonych mebli po śmierci samobójczej. 

Co to jest strupieszenie?

Strupieszenie to jeden z procesów zachodzących w zwłokach ludzkich po śmierci. Dokładnie rzecz ujmując, jest to wysuszenie się ciała człowieka, naturalna mumifikacja, czyli konserwacji zwłok. Warunki, w których następuje ten proces to: brak wilgotności w powietrzu oraz suche i przewiewne miejsce.

Bezpłatna wycena usługi w 20 minut

Masz pytania dotyczące sprzątania po zgonie?  Zadzwoń do nas, chętnie przeprowadzimy wizję lokalną skażonego mieszkania w Ogrodzieńcu oraz przedstawimy bezpłatną ofertę dotyczącą specjalistycznej dezynfekcji.  Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę. Wycena maksymalnie w 20 minut. Zadzwoń!

Czas na sprzątanie – Kastelnik – profesjonalna firma sprzątająca po zmarłych w Ogrodzieńcu

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

3.7
3,7 rating
3.7 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 11)
Doskonale55%
Bardzo dobrze18%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie27%