Sprzątanie po zmarłych
Bieruń i okolica

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zgonach w Bieruniu. Śmierć w wyniku choroby zakaźnej. Jakie są etapy odkażania mieszkania?

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – usługi całodobowe 24/7

Kastelnik oferuje gruntowne sprzątanie po zmarłych Bieruń w powiecie bieruńsko-lędzińskim, to oferta dezynfekcji po śmierci dla osób prywatnych i zarządców nieruchomości z Bierunia i okolicy. Wspieramy naszych klientów w działaniach mających na celu usunięcie wszelkich toksycznych zanieczyszczeń po zmarłych oraz szkodliwych dla zdrowia drobnoustrojów.

Czytaj również: Jak uzyskać akt zgonu?

Koncentracja na potrzebach naszych klientów sprawia, że nasze usługi są świadczone na najwyższym poziomie. Podczas dezynfekcji mieszkania po zmarłym w Bieruniu, stosujemy zawsze najnowsze technologie, dzięki czemu od 2013 roku osiągamy bardzo dobre efekty. W miejscowości Bieruń oferujemy bezpłatną wycenę usługi sprzątania po zwłokach wraz z dojazdem do wszystkich dzielnic miasta.

Sprzątanie po zmarłych Bieruń

Dezynfekcja po zgonie w Bieruniu – zaufaj specjalistom

Bliska Ci osoba niespodziewanie zmarła? To czas na żałobę w spokoju i załatwienie spraw formalnych, dlatego sprzątanie i dezynfekcja pomieszczeń po zgonie w mieście Bieruń to zadania dla specjalistycznej firmy sprzątającej po zwłokach.

Zobacz naszą realizację w woj. śląskim: sprzątanie po samobójstwie w Knurowie

Odkażanie miejsc śmierci najlepiej powierzyć specjalistom, ponieważ samodzielne usuwanie patogenów po zmarłym może się okazać nie tylko sporym wyzwaniem, ale też zagrożeniem dla zdrowia. Technicy sprzątania miejsc śmierci dysponują całym zapleczem biobójczych preparatów o różnych formulacjach i stężeniach określonych substancji.

Do najskuteczniejszych związków chemicznych neutralizujących trupi jad możemy zaliczyć m.in. nadtlenek wodoru, czwartorzędowe związki amoniowe, fenol czy aldehydy.

dezynfekcja po zgonie w Bieruniu

Cały proces dezynfekcji zwykle uzupełniany jest też o dezynfekcję mechaniczną. Techniki odkażania uznawane za najskuteczniejsze w dezynfekcji po rozkładzie zwłok to ozonowanie pomieszczeń i zamgławianie suchą mgłą. Czasami technicy sięgają również po pistolety do dezynfekcji elektrostatycznej i mikrodyfuzję.

Jak widać, odkażanie po zwłokach to trudne wyzwanie, a rodzina zmarłego rzadko kiedy ma dostęp do tego typu środków biobójczych i narzędzi do neutralizacji patogenów. Dlatego dezynfekcja po zgonach w powiecie bieruńsko-lędzińskim to zadanie dla certyfikowanej firmy sprzątającej po zmarłych osobach.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Sprzątanie po zmarłych Bieruń Stary- powiat bieruńsko-lędziński

Jak skutecznie zrealizować sprzątanie po zgonach w Bieruniu? Dezynfekcja powierzchni skażonej biologicznie realizowana w ramach usługi sprzątania po zgonach na terenie powiatu bieruńsko – lędzińskiego wykonywana jest od 2013 r. Z ogólnopolskich statystyk wynika, iż najgorszym miesiącem roku 2020, jeśli chodzi o umieralność przez śmiertelnego wirusa, był listopad. Zmarło wówczas aż 674 osoby.

Czym jest tak właściwie ta jednostka chorobowa? Charakteryzuje się tym, że atakuje górne drogi układu oddechowego. Jest ona wywoływana przez wirus i łatwo się nią zarazić. Zarażenie się tym patogenem może być łagodne, a w niektórych przypadkach prowadzi nawet do zgonu. Mówi się, że nie można stwierdzić, że ktoś po prostu zmarł na koronawirusa, ponieważ stało się to poprzez wystąpienie w czasie tej choroby powikłań.

Bieruń, firma sprzątająca Kastelnik

Sprzątanie po zgonach Bieruń Nowy – 2020 wzrost ilości zgonów

W 2020 r. odnotowany kilkadziesiąt tysięcy zgonów więcej, aniżeli w 2019 r. W takich okolicznościach sprzątanie po zgonie w Bieruniu, a w szczególności, gdy miał on chorobę zakaźną, realizowane jest przez profesjonalną firmę sprzątającej po zmarłych Kastelnik. Taka jednostka posiada niezbędny sprzęt oraz środki chemiczne, za pomocą których jest w stanie odkazić wszystkie zainfekowane powierzchnie. W sprzątaniu po zmarłym ważne jest zwrócenie uwagi na to, aby przeprowadzali je wykwalifikowani technicy, którzy są do tego adekwatnie przygotowani.

Czyszczenie domu po zmarłej osobie w wyniku choroby wymaga zastosowania szczególnych środków ostrożności, dlatego przed przystąpieniem do tego typu prac nasi specjaliści zabezpieczają się za pomocą jednorazowych kombinezonów i rękawic tudzież masek. Priorytetem w czasie realizacji sprzątania po zgonie jest trzymanie się pewnych ram: zabranie ze sobą pojemników na odpady z zagrożeniem ze strony organizmów żywych; wszystkie przedmioty znajdujące się na miejscu po zmarłym trzeba zdezynfekować.

Sprzątanie po zmarłych Bieruń

Stare mieszkanie po zmarłym. Zanim zamieszka tu nowa osoba, zleć dezynfekcję.

 Usługi firmy sprzątającej po zwłokach Kastelnik

 • czyszczenie i sprzątanie domów po zgonie Bieruń;
 • mysie posadzek z krwi, sprzątanie po samobójstwie;
 • sprzątanie po morderstwie w pokoju hotelowym;
 • dezynfekcja po wypadku w zakładzie pracy i usuwanie śladów krwi;
 • odkażanie mieszkań po zgonach w Bieruniu i całym województwie śląskim;
 • specjalistyczne czyszczenie po zmarłych w wyniku choroby zakaźnej w powiecie lędzińsko – bieruńskim;
 • dezynfekcja po rozkładających się zwłokach w piwnicy;
 • czyszczenie pomieszczeń po zmarłych w wyniku zgonu naturalnego;
 • ozonowanie po zgonie Bieruń i okolica;
 • sprzątanie po zgonach Bieruń i mniejsze miejscowości;
 • usuwanie zapachu rozkładu ciała;
 • utylizacja mieszkań po zmarłych;
 • odkażanie po zwłokach.
Utylizacja mieszkania z rzeczy po zgonie

Zdjęcie: śmieci na ulicy w luźnych workach © 2023 Kastelnik

Zgon w wyniku choroby zakaźnej – co wpisać w karcie zgonu?

Karta zgonu to nic innego jak dokument mówiący o tym, że dana osoba nie żyje. Wystawiany jest on przez lekarza, jest niezbędny do uzyskania aktu zgonu  i pochówku. Natychmiastowe jego wydanie nie jest możliwe, jeśli medyk podejrzewa udział w śmierci osób trzecich. W rubryce mówiącej o powodzie zejścia wpisujemy wówczas przyczynę wyjściową, natomiast za przyczynę wtórną np. zatrzymanie oddechu bądź krążenia.

Pamiętajmy, iż odkażanie domu po zgonie to obowiązek każdego z nas – w szczególności  przed jego ponownym zamieszkaniem nie zapominajmy o tym. Zwłoki wydzielają toksyczne substancje, które należy szybko zneutralizować.

Sprzątanie po zgonach w Bieruniu i odkażanie domu po zmarłym

Sprzątanie po zgonach i odkażanie domu po zmarłym to czynności, które często są dla rodziny osoby zmarłej bardzo trudne do wykonania, a wręcz niemożliwe do przeprowadzenia. Śmierć osoby bliskiej, jakkolwiek byłaby ciężka do przyjęcia i pogodzenia się z nią, jest także momentem, w którym najmniej myśli się o utylizacji dobytku zmarłego oraz ogarnięciu na szybko dezynfekcji skażonych biologicznie powierzchni.

Sprzątanie po zmarłych Bieruń

Pozostawiony bałagan może stanowić kłopot. Wszystkie rzeczy po zmarłym najlepiej zutylizować.

Nie od dziś wiadomo, iż sprzątanie po zmarłym możemy zlecić specjalistycznej firmie, której odpowiednio wykwalifikowani pracownicy dopilnują, aby wszystko, co potrzebne i wartościowe zostało dokładnie zabezpieczone i spakowane. Na miejscu przeprowadzane są najpierw oględziny, a następnie w porozumieniu z rodziną osoby zmarłej ustalany jest plan dalszego działania i zakres dezynfekcji.

Warto dodać, iż  utylizacja mebli po zmarłym jest jedną z najczęściej zamawianych usług. Często wiele przedmiotów jest poplamionych krwią i płynami ustrojowymi, stąd konieczność przeprowadzenia utylizacji termicznej w spalarni miejskiej.

Jak wygląda dezynfekcja mieszkań po zmarłych na Śląsku?

Dezynfekcja mieszkań i sprzątanie po zmarłych na Śląsku wymaga często użycia odpowiednich środków chemicznych i biobójczych preparatów do odkażania, które skutecznie zdezynfekują każde pomieszczenie, ale także meble i rzeczy osobiste zmarłego. Praca przy czyszczeniu pomieszczeń po zgonach wymaga niejednokrotnie użycia suchego lodu lub sprawdzonej i skutecznej metody, jaką jest ozonowanie po zgonach.

Większość renomowanych firm sprzątających mieszkania po zmarłych osobach ma na swoim wyposażeniu przemysłowe ozonatory powietrza o mocy powyżej 40 g./h. W trakcie realizacji zabiegu odkażania, technicy firmy Kastelnik monitorują stężenie ozonu w powietrzu, tak by osiągnąć pożądany efekt i usunąć bakterie i groźne patogeny.

Śląska firma sprzątająca

Dokument z dezynfekcji mieszkania po zgonie w Bieruniu.

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym – Kastelnik – Bieruń Nowy

Nasz zespół składa się z profesjonalnych techników – specjalistów, którzy posiadają liczne szkolenia funeralne. Dezynfekcję po zmarłym wykonujemy na terenie Bierunia Nowego z należytą dokładnością i szacunkiem do rodziny zmarłego. Po zrealizowaniu usługi wystawiamy fakturę VAT i certyfikat dezynfekcji pomieszczenia po zmarłej osobie.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zgonie w Bieruniu.

Kastelnik – całodobowe usługi czyszczenia mieszkania po zgonie.

Dezynfekcja pomieszczenia po zgonie w miejscowości Bieruń ma na celu likwidację niebezpiecznych toksyn, które powstają w trakcie rozkładu zwłok. Potocznie nazywa się je trupim jadem, a trwałe wyeliminowanie ich z pomieszczeń jest konieczne, by móc bezpiecznie przebywać w takim mieszkaniu.

Zobacz najnowsze wpisy na stronie: blog Kastelnik

Najskuteczniejszym sposobem na dezynfekcję przestrzeni mieszkalnej jest przeprowadzenie ozonowania albo zamgławianie powierzchni suchą mgłą. Na przestrzeni lat ozon zyskał miano najlepszej formy dezynfekcji, ponieważ jest w pełni bezpieczny, ekologiczny i całkowicie eliminuje wszelkie drobnoustroje, bakterie oraz wirusy.

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – potwierdzone certyfikatem

Sprzątanie po zmarłych Bieruń Stary – odkażanie domu po zmarłym

Skuteczne usługi sprzątania i dezynfekcji w firmie Kastelnik, a także sprzątanie po zmarłych w całym rejonie Bierunia oferowane nieprzerwanie już od wielu lat, zawsze z zachowaniem wszelkich zasad BHP. Staramy się, aby do sprzątania po zwłokach przejść jak najszybciej od otrzymania zgłoszenia. Pomaga nam w tym doświadczenie, infolinia oraz fakt, iż dojeżdżamy do klienta na bezpłatną wycenę w ciągu 2 h.

Dezynfekcja po zgonach Bieruń

Całodobowa infolinia telefoniczna Kastelnik – dezynfekcja po zwłokach

Całodobowa infolinia jest niezbędna, aby móc pomagać Państwu w realizacji usługi sprzątanie po zmarłym Bieruń w powiecie bieruńsko – lędzińskim. Dezynfekcja miejsc po zmarłym w firmie Kastelnik od 2013 r. przeprowadzana na najwyższym poziomie. W celu usatysfakcjonowania naszych klientów, telefony odbieramy o każdej porze dnia i nocy.

Zadzwoń do firmy Kastelnik – czyszczenie domu po zgonie 7/24

Sprzątanie mieszkań po zgonach i dezynfekcja po zmarłych osobach nie jest wyłącznie związana z ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych w Bieruniu. To także specjalistyczna dekontaminacja pomieszczeń po zgonie i likwidacja nieprzyjemnych zapachów powstałych po śmierci – szczególnie uciążliwy zapach czuć na klatce schodowej.

Kastelnik realizuje również utylizację wyposażenia mieszkania tj. meble, krzesła, stoły itp. Zapraszamy do współpracy zarządców nieruchomości i osoby prywatne. Telefon alarmowy znajdujący się w stopce odbieramy non – stop. Zadzwoń do nas!

Czyszczenie mieszkań po zgonie na terenie Bierunia, ale również w miastach:

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Sprzątanie po zmarłych to złożona usługa, która obejmuje czyszczenie krwi z podłóg, wywóz skażonych odpadów do spalarni termicznej i dezynfekcję pomieszczeń przez ozonowanie. Samodzielne sprzątanie po zwłokach może okazać się niebezpieczne i niemożliwe do przeprowadzenia, dlatego najlepiej postawić na fachowców w branży DDD.

Baza wiedzy dla mieszkańców Bierunia.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po zmarłym?

Jeśli chcemy prawidłowo przeprowadzić sprzątanie mieszkania po zmarłych, musimy przygotować się na gruntowne czyszczenie. W tym celu ważne jest zastosowanie środków biobójczych z atestem oraz przeprowadzenie skutecznej dezynfekcji. Usługi takie zaczynają się od kwoty 800 zł.

Kiedy niezbędna jest dezodoryzacja po zgonie?

Aby odpowiedzieć na pytanie, czym dokładnie jest dezodoryzacja, warto wyjaśnić, że polega ona na szybkim neutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów po zgonie w domu poprzez eliminację trujących związków chemicznych, w tym patogenów. Do tego celu wykorzystuje się metody takie jak ozonowanie lub zamgławianie.

Czy firma sprzątająca po zgonach usuwa również ślady krwi z podłóg?

Usuwanie śladów krwi jest jednym z podstawowych zadań, które wykonuje specjalistyczna firma sprzątająca. Podczas sprzątania po zgonie technicy zajmują się kompleksowym oczyszczeniem miejsca zgonu oraz dezynfekcją skażenia bakteriologicznego, włączając w to usuwanie wszelkich śladów krwi. Do czyszczenia płynów ustrojowych technicy sprzątania miejsc śmierci wykorzystują atestowane środki biobójcze na bazie nadtlenku wodoru lub fenolu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%