Sprzątanie po zgonach
Żyrardów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zgonie w Żyrardowie. Charakterystyka znamion śmierci. Fachowa pomoc przy czyszczeniu mieszkania po zmarłym

Sprzątanie po zgonach Żyrardów świadczymy na terenie województwa mazowieckiego. Usługa wykonywana jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, warto dodać, że posiadamy największą ilość przemysłowych generatorów ozonu w Polsce.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Korzystanie z profesjonalnego zaplecza technicznego, czy też atestowanych środków chemicznych to podstawa do realizacji usług sprzątania wysokiej jakości usługi. Wiemy jak ważny jest dla Państwa spokój w tym trudnym czasie, dlatego oferujemy naszą profesjonalną pomoc przez całą dobę. Szybko i dokładnie posprzątamy mieszkanie z groźnych wirusów i bakterii, abyś mógł skupić się na innych sprawach związanych z pogrzebem.

Cennik usług sprzątania w Żyrardowie w województwie mazowieckim:

 • sprzątanie średniej wielkości mieszkania po zgonie – 1600 zł.
 • czyszczenie dużego mieszkania po zmarłej osobie – 2400 zł.
 • dezynfekcja ozonem – 400 zł/godz.
 • utylizacja skażonych krwią przedmiotów – 100 zł/kg.
 • opróżnianie mieszkania z mebli – wycena indywidualna.

Od 2013 roku, czyli odkąd działamy, wykonaliśmy mnóstwo realizacji zlecenia tj. sprzątanie po zwłokach. Pomagaliśmy zarówno osobom prywatnym, jak i zakładom produkcyjnym, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku. Wiemy, że nie każdy radzi sobie z widokiem krwi lub innych płynów, dlatego jesteśmy tutaj – aby pomóc na każdym etapie sprzątania.

Sprzątanie w mieszkaniach po zmarłej osobie Żyrardów

Dywan przesiąknięty płynami z ciała zmarłego.

Dezynfekcja po zgonach w mieście Żyrardów

Zgon w domu? Dezynfekcja mieszkania po zgonie w mieście Żyrardów to proces opierający się na skutecznym eliminowaniu zagrożenia biologicznego z pomieszczenia po rozkładzie zwłok. Nie każdy ma świadomość tego, jak duże niebezpieczeństwo dla zdrowia stanowi zgon w mieszkaniu i uwalniane procesów gnilnych patogeny i wyciek płynów ustrojowych. Materiałów biologicznych nie wyrzuca się na śmieci, a do czyszczenia silnych zabrudzeń nie stosuje się domowej chemii.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po nieboszczyku w Żyrardowie.

Sprzątanie oraz dezynfekcja mieszkania po osobie zmarłej — całodobowe usługi w firmie Kastelnik.

Czyszczenie mieszkania po zgonie przy użyciu suchego lodu to tylko jedna z możliwości. Dobrze sprawdzają się również czwartorzędowe sole amoniowe i nadtlenek wodoru. Czy wiesz, że na skutek rozkładu ciała po śmierci dochodzi do uwolnienia aż 30 różnych związków chemicznych, a większość z nich jest silnie toksyczna? Dezynfekcja mieszkania to nie tylko wywóz odpadów niebezpiecznych, ale również wykonanie oprysku chemicznego.

Kastelnik – dezynfekcja mieszkania – kontakt 7 dni w tygodniu

Oprócz tego bakterie, wirusy i patogeny unoszą się w powietrzu i osiadają w każdym zakamarku mieszkania. Szczególnie niebezpieczny jest trupi jad, który uwalnia się na etapie procesów gnilnych zwłok i najwyższy stopień zagrożenia osiąga po około 10 godzinach od momentu ustania funkcji życiowych.

Żyrardów, mieszkanie po zgonie

Mieszkanie po zgonie w Żyrardowie i podłoga w płynach ustrojowych. Wszystko wymaga dezynfekcji.

Trupie jady to potoczne określenie na aminy biogenne, a są to dokładnie kadaweryna i putrescyna. Powstają one w etapie rozpadu białek i są przyczyną nieprzyjemnej woni wyczuwalnej w mieszkaniu. Należy unikać kontaktu z tymi związkami, ponieważ mogą one prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych i problemów z układem pokarmowym czy krwionośnym. Usuwanie nieprzyjemnego zapachu po zgonie nie może mieć miejsca, bez eliminacji tych związków.

Skuteczne usunięcie bakterii pośmiertnych i trupiego jadu umożliwia tylko profesjonalna dezynfekcja po zmarłych w powiecie żyrardowskim, przeprowadzana ozonem lub suchą mgłą. Odkażanie przez zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru i ozonowanie pomieszczeń to doskonały sposób na wyeliminowanie całego zagrożenia biologicznego z miejsca zgonu. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i skuteczny, a do tego środek biobójczy nie pozostawia żadnych śladów na meblach.

Jak pracuje firma Kastelnik?

Niezbędnymi cechami w branży usług funeralnych jest dokładność i empatia, dlatego te cechy posiadają technicy firmy Kastelnik. Czyściciel zwłok to odpowiedzialny zawód, dlatego nasza firma zatrudnia tylko osoby z odpowiednimi predyspozycjami do pracy w zawodzie.

Nasi pracownicy po zakończeniu sprzątania i dezynfekcji zostawiają dedykowany certyfikat, który świadczy o wykonanych pracach. Jednakże to nie wszystko.

Wiemy, jak dużym zaskoczeniem może być informacja o śmierci bliskiego, dlatego posiadamy infolinię 24/7, a nasi klienci mogą na nas zawsze liczyć.

Jesteśmy pewni, że bezpłatna wycena pomaga przy decyzji w wyborze odpowiedniego zleceniobiorcy, dlatego ją świadczymy, m.in. w takich dzielnicach jak: Żyrardów Podblich, czy też Osiedle Wschód.

Sprzątanie po zgonach Żyrardów

Co dzieje się z ciałem po śmierci?

Czy śmierć to koniec? Tego nie wie nikt. Jedno jest pewne – zwłoki po zgonie żyją swoim życiem. Dochodzi w nich do różnych reakcji, a dzieje się to zaraz po ustaniu krążenia.

Niektóre ze znamion występują już przed śmiercią, a tuż po niej tylko się nasilają. Po ich wystąpieniu możemy również dowiedzieć się, że nasz bliski niedługo umrze.

Wczesne cechy śmiercią w pełni kształtują się w 12 godzin po śmierci, to aspekt, który je ze sobą łączy.

W zależności od źródeł podawane są różne liczby- 5 lub 7, natomiast my przedstawimy 5 najważniejszych.

Usługi czyszczenia w mieszkaniu i odkażanie mieszkań w złym stanie

Brudna łazienka jest siedliskiem zarazków. To miejsce wymaga specjalnych środków czyszczących.

Dezynfekcja po samobójstwie Żyrardów

Do znamion śmierci należą:

 • Plamy opadowe, one właśnie mogą wystąpić tuż przed śmiercią. Polega to na grawitacyjnym przemieszczeniu się krwi do najniżej położonych części ciała;
 • stężenie pośmiertne polega na skurczu mięśni, które spowodowane jest przez trawienie się tkanek. Przez to zjawisko niektórzy mówią o tym, że trup rusza się po śmierci;
 • oziębienie zwłok, spowodowane jest przez brak krążenia i innych procesów życiowych, ich nasilenie zależy od warunków panujących na zewnątrz;
 • rozkład gnilny zwłok zaczyna się od przedostaniu się bakterii do układu krążenia. Wtedy też powstaje nieprzyjemny zapach, który może wsiąknąć w ściany mieszkania;
 • matowienie oczu i zapadanie się ich to jedna z ostatnich reakcji.

Do zamówienia usługi sprzątanie po zmarłych zapraszamy do kontaktu poprzez naszą infolinię, która działa 24/h, a nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Urządzenie do ozonowania w celu przywrócenia czystości

Urządzenie Thermo Fog do zamgławiania.

Sprzątanie po zgonach Żyrardów

 • sprzątanie po zgonach Żyrardów i powiat żyrardowski;
 • sprzątanie po zgonie w woj. mazowieckim;
 • czyszczenie po trupach;
 • dezynfekcja powierzchni po zmarłym;
 • dezynfekcja po samobójstwie;
 • ozonowanie pomieszczeń po rozkładzie zwłok;
 • ozonowanie domu po zgonie;
 • usuwanie śladów krwi, wszelkich sprzętów oraz mebli;
 • usuwanie plam opadowych za pomocą profesjonalnych preparatów chemicznych;
 • likwidowanie śladów krwi po śmierci samobójczej.
Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – potwierdzone certyfikatem

Wczesne objawy śmierci – ozonowanie domu po zmarłym

Znamiona śmierci to reakcje zachodzące w ciele po śmierci człowieka. Z biegiem czasu w wyniku zatrzymania akcji serca, pogłębiają się.

Z upływem każdej godziny pojawiają się kolejne, by do 12 godzin w pełni się wykształtować. Nazywane są wczesnymi cechami śmierci. Należą do nich m.in. plamy opadowe oraz oziębienie zwłok.

Czym jest zgon w wypadku przy pracy i jak go zgłosić?

Śmierć w wypadku przy pracy nie jest rzadkim zjawiskiem. Może się to zdarzyć na miejscu w ciągu dnia lub w drodze do domu z pracy. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, gdy zauważysz taki przypadek, jest poinformowanie swojego przełożonego lub kierownika, że doszło do wypadku i przekazanie mu szczegółowych informacji o tym, co się stało. Jeśli to będzie uzasadnione, przełożony skontaktuje się w z policją i koronerem.

Sprzątanie po osobie zmarłej w Żyrardowie

Krew na narzędziu pracy.

Zgłoszenie zgonu w wypadku przy pracy – od czego zacząć?

Zgłoszenia zgonów w pracy mają kluczowe znaczenie dla przyszłości firmy. Pierwszym krokiem jest natychmiastowe zgłoszenie do działu BHP wszelkich obrażeń lub ofiar śmiertelnych w wypadku przy pracy. Po przeanalizowaniu przyczyny wypadku, pracodawca powinien opracować plan, którego zadaniem będzie zwiększyć bezpieczeństwo na hali produkcyjnej.

Zanim miejsce wypadku zacznie być z powrotem użytkowane, należy wykonać usuwanie krwi oraz pozbyć się płynów ustrojowych. Dezynfekcja pomieszczeń po wypadku powinna odbywać się bez udziału pracowników. Odkażanie na terenie Żyrardowa najlepiej przeprowadzi firma, która usługi sprzątania na terenie województwa mazowieckiego wykonuje profesjonalnym sprzętem.

Metody dezynfekcji suchym lodem lub ozonatorem gwarantują bezpieczeństwo od nieprzyjemnych zapachów i brak ryzyka zakażenia się krwią lub śladami innych płynów ustrojowych. Zaufaj specjalistom sprzątanie w wypadkach komunikacyjnych lub w hali produkcyjnej.

Sprzątanie po zmarłych w wyniku wypadku w Żyrardowie

Nasze usługi obejmują między innymi Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i wszystkie miasta dookoła. Działamy w całej Polsce. Mamy wiele oddziałów, dlatego kontaktując się z naszą firmą masz pewność, że to prawdziwa firma sprzątająca, a nie osoby z przypadku. Całodobowa infolinia na terenie Żyrardowa jest dla państwa dyspozycji.

Dezynfekcja pomieszczeń wymagających ozonowania

Ozonowanie mieszkań, usuwanie nieprzyjemnych zapachów, mycie okien w pomieszczeniach przesiąkniętych trupim jadem, kompleksowe usługi związane z płynami ustrojowymi a także utylizacja mebli zanieczyszczonych częściami ludzkiego ciała – dla nas nie ma rzeczy nie do wykonania. Podejmujemy się usługi sprzątania nawet najcięższych przypadków.

Opróżnianie mieszkań po zmarłej osobie i czyszczenie powierzchni aby usunąć ślady krwi są czynnościami, które wykonujemy na co dzień w Żyrardowie i okolicznych miejscowościach.

Nieprzyjemne zapachy wymagają zastosowania silnych środków czystości

Brudna toaleta – zagrożenie epidemiczne.

Dezynfekcja po zgonach Mazowsze

Jeśli chcesz skorzystać z usługi sprzątanie po zgonach Żyrardów i województwo mazowieckie, skontaktuj się z firmą sprzątającą po zmarłych Kastelnik poprzez infolinię 24/7.

Naszym celem jest świadczenie zleceń na jak najwyższym poziomie, dlatego nasi technicy to wykwalifikowani specjaliści, którzy do swojej pracy podchodzą odpowiedzialnie.

Przed przystąpieniem do niej zabezpieczają się za pomocą środków ochrony osobistej.

Usługi dezynfekcji przedmiotów w mieszkaniu po zgonie

Pracownik firmy Kastelnik w akcji.

Ozonowanie pomieszczeń Żyrardów – usługi sprzątania na wysokim poziomie

Po wykonanym zabiegu, jakim jest sprzątanie po zmarłym, zostawiają certyfikat sprzątania po zgonach, który świadczy o profesjonalnie wykonanej usłudze.

Istnieje również możliwość przed sprzątaniem i dezynfekcją, skorzystania z bezpłatnej wyceny wraz z dojazdem na miejsce zgonu.

Zadzwoń i dowiedz się, kiedy możemy przeprowadzić dla Ciebie profesjonalną dezynfekcję mieszkania po zmarłym.

Sprzątanie po zgonach oraz inne usługi porządkowe świadczymy także w miastach:

Kastelnik – całodobowa jakość usług funeralnych.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Zastanawiasz się jak posprzątać mieszkanie po zgonie? Sprzątanie po zgonach Żyrardów to kompleksowa usługa, w ramach której wykonywane jest porządkowanie zagraconego mieszkania, usuwanie śladów krwi i profesjonalne odkażanie pomieszczeń. W dezynfekcji mieszkań po zmarłych pomocne jest ozonowanie i zamgławianie suchą mgłą. Te metody pozwalają w szybkim czasie trwale wyeliminować wszelkie groźne patogeny i uporczywy smród po zwłokach.

FAQ. Powiat żyrardowski

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po zgonie?

Cena za sprzątanie mieszkania po zgonach zależy od kilku czynników, takich jak ilość przedmiotów do utylizacji czy plam z krwi do usunięcia. Przeważnie koszt podstawowej dezynfekcji wynosi 800 złotych. Dezynfekcja wieloetapowa w dużym mieszkaniu może kosztować kilka tysięcy złotych.

Jak wykonać dezynfekcję po zmarłych?

Dezynfekcja po zmarłym w Żyrardowie to zadanie, które wymaga użycia profesjonalnego sprzętu i specjalnych środków chemicznych. Warto pamiętać, że po śmierci człowieka powstaje blisko 30 trujących związków, dlatego zwykłe detergenty nie są wystarczająco skuteczne. W tym przypadku zaleca się zastosowanie takich metod jak korzystanie z pistoletów do dezynfekcji elektrostatycznej oraz ozonowanie pomieszczeń.

Jakie patogeny są usuwane w trakcie dezynfekcji miejsca zgonu?

W trakcie dezynfekcji miejsc po zgonach usuwane są wszystkie niebezpieczne mikroorganizmy i toksyny trupie. Przykładowe patogeny, które mogą znajdować się w mieszkaniu zmarłej osoby, to ptomainy takie jak kadaweryna i putrescyna, które powstają w trakcie procesów gnilnych białek i są często kojarzone z nieprzyjemnym zapachem.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 5 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%