Sprzątanie po zgonach
Wałbrzych

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Całodobowe sprzątanie po zmarłych w Wałbrzychu. Jak wygląda skuteczna dezynfekcja domów, mieszkań po zgonie?

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – usługi całodobowe 24/7

Specjalistyczna firma Kastelnik oferuje sprzątanie po zgonach w Wałbrzychu i całym Dolnośląskim. Dyskrecja oraz bezwzględne stosowanie się do zasad BHP to kwestie, których nie można pominąć z uwagi na branżę, w której pracujemy. Usuwając skutki śmierci w mieszkaniu, stosujemy najskuteczniejsze technologie i maszyny, jak i atestowane środki chemiczne.

Sprzątanie mieszkań z wieloletnim doświadczeniem

Jesteśmy dla wałbrzyskich klientów dostępni od 2013 roku i od tamtej pory działa również nasza całodobowa infolinia. Usługi odkażania pomieszczeń po zgniłych zwłokach świadczymy w całym powiecie wałbrzyskim, dojazd w celu wyceny sprzątania po zgonach wykonujemy bezpłatnie we wszystkich dzielnicach miastach np. Wałbrzych Glinik, Wałbrzych Szczawienko oraz Kozice.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Usuwanie śladów krwi

Jak wygląda mieszkanie po zgonie do posprzątania?

Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Wałbrzychu. Ozon w natarciu!

Dezynfekcja po zmarłych w Wałbrzychu – najnowsze metody

Chcesz się przekonać, jak wygląda odkażanie po zmarłym? Dezynfekcja mieszkania po zgonie w mieście Wałbrzych wykonywana jest przy pomocy najskuteczniejszych technologii na rynku oraz środków do odkażana na bazie nadtlenku wodoru. Korzystając ze sprawdzonych metod i atestowanych środków chemicznych mamy pewność, że wszelkie bakterie i patogeny zostają całkowicie usunięte z pomieszczenia po zmarłej osobie.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Dezynfekcja po zgonie w Wałbrzychu na terenie woj. dolnośląskiego przebiega zazwyczaj przy użyciu profesjonalnych środków biobójczych. Najlepiej w dezynfekcji funeralnej sprawdzają się preparaty zawierające chlorki, czwartorzędowe związki amoniowe i nadtlenek wodoru. Bazą takich środków do dezynfekcji często jest alkohol np. alkohol izopropylowy. Jako środek dezynfekujący technicy często wykorzystują również preparat z nanosrebrem, który wykazuje silne działanie bakteriobójcze na skażonych powierzchniach.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zgonach w Białymstoku.

Dezynfekcja drobnoustrojów i mikroorganizmów – całodobowa infolinia Kastelnik udzieli Ci wszelkich odpowiedzi.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak sprzedać mieszkanie po zgonie?

Wstępna dezynfekcja już przeprowadzona, a więc to dobry czas, by sięgnąć po odkażanie mechaniczne. Tu doskonale sprawdza się ozonowanie albo zamgławianie ULV i zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. Te metody dezynfekcji pomieszczeń po zmarłych pozwalają dotrzeć z preparatem biobójczym lub w przypadku ozonu gazem, które eliminują z każdego zakamarka groźne drobnoustroje.

Samotna śmierć w domu – skutki rozkładu zwłok

Pęd za pieniądzem, chęć bycia niezależnym, to kwestie, które kierują młodych ludzi, którzy wyprowadzają się od rodziców. Z upływem czasu oni się starzeją i tym samym stają się samotni. Starsza osoba, która mieszka sama, nie jest w stanie dopilnować dokładnie codziennych obowiązków.

Usługi ozonowania mieszkań po zwłokach

Sprzątanie miejsca zgonu. Czyszczenie mieszkania po zwłokach za pomocą ozonu.

Odkażanie mieszkań – zadzwoń!

Zdarza się, że pomieszczenia, w których mieszka są po prostu zaniedbane. Jeśli nie ma bliskiej osoby, która regularnie jej pomaga, to wszystko niszczeje. Telefon raz w tygodniu nie zapobiega samotnemu odejściu z tego świata. Samotna śmierć w domu często wiąże się z tym, że zwłoki pozostają w stanie rozkładu przez kilka dni. Wówczas wydzielają one szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne i wabią różnego rodzaju owady, takie jak muchy plujki, karaczany i pluskwiaki. To najczęściej sąsiedzi informują odpowiednie służby o tym, że czują specyficzny fetor śmierci ulatujący z sąsiedniego mieszkania.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych Wałbrzych

Niebezpieczne czynniki dla zwłok

Zwłoki, które leżą przez dłuższy czas w mieszkaniu, a ponadto w szczególności w okresie grzewczym z podwyższoną temperaturą w pomieszczeniu, który przyśpiesza rozkład ciała to siedzisko chorobotwórczych drobnoustrojów. Specjaliści polecają, by nie otwierać okien, zanim zostanie przeprowadzona pełna dezynfekcja mieszkania po zmarłym. Może to zwabić do zwłok muchy plujki i inne owady lgnące do trupiego jadu.  Dlatego tak ważne jest, by sprzątanie mieszkania po zgonie zostało przeprowadzone w odpowiednich etapach z zastosowaniem solidnych środków bezpieczeństwa.

Utylizacja mieszkania po zgonie w Wałbrzychu – wynoszenie mebli

Usługi tj. sprzątanie i dezynfekcja mieszkań po zmarłych to zadanie dla sprawdzonej firmy, jednej z tych, które działają w branży funeralnej w Wałbrzychu. W ramach tychże prac dla mieszkańców Wałbrzycha wykonywana jest kompleksowa likwidacja przedmiotów po zgonach. Przedmioty należące do denata mogą być również skażone przez szkodliwe związki chemiczne, dlatego nie należy ich dotykać i wyrzucać samemu. Zbędne rzeczy po zmarłym zostają usunięte zgodnie z zasadami BHP, a Ty nie musisz się martwić, co z nimi zrobić.

Możliwość zabrania sprzętu RTV po zmarłych osobach po zakończeniu prac usługi sprzątania

Komunikat od zarządców nieruchomości: wyrzucanie na ulice skażonych rzeczy po zmarłych jest niedozwolone!

Odpowiedzialne czyszczenie mieszkania

Łóżko pełne śladów krwi po zwłokach to widok, jaki często możemy ujrzeć w sypialni zmarłego. Dla każdego z nas problemem jest także istnienie płynów ustrojowych w stanie rozkładu na podłodze i przesiąknięte chorobotwórczymi mikroorganizmami wyposażenie mieszkania. Koniecznie usuwanie szkodliwych substancji i krwi z podłogi należy realizować, zabezpieczając się za pomocą środków ochrony osobistej, a na miejsce zlecenia nie można wpuszczać osób nieupoważnionych. Specjaliści z firmy Kastelnik stosują się do tych zaleceń, zakładając w trakcie pracy maski na twarz z filtrem, buty ochronne i gogle.

BHP i przepisy

Przepisy BHP i ochrony zdrowia mówią, że utylizacja tego typu mienia powinna być zrobiona w specjalistycznej spalarni. Należy pamiętać, że pod żadnym pozorem mebli po zmarłym nie można wyrzucać do zwykłego śmietnika na osiedlu, czy zostawiać przed domem. Ponadto, samodzielne usuwanie mebli, sprzętów i rzeczy osobistych po zmarłym może okazać się sporym wyzwaniem. Specjalistyczna firma sprzątająca po zgonach wykonuje tę usługę, mając na względzie BHP i obowiązujące przepisy prawa.

Nie wiesz co zrobić ze starymi rzeczami? Zgłoś to nam

W Wałbrzychu sprzątanie mebli można zlecić firmie przyjmującej zlecenia sprzątania mieszkań i na klatce schodowej. Opróżnianie pomieszczeń po zgonie może być czasochłonne i niemożliwe do wykonania w pojedynkę. Warto również wiedzieć, że przedmioty zmarłego mogą być skażone przez płyny ustrojowe i związki chemiczne, których nie widać gołym okiem. Odkażanie mieszkań to nie tylko ozonowanie pomieszczeń, ale także usługa wymagająca przetransportowanie rzeczy do specjalnej utylizacji w przeznaczone do tego miejsce.

Na czym polega dezynfekcja po zmarłym?

Zamów usługę sprzątania po zmarłych Wałbrzych

Już w dwie godziny po zgonie dochodzi do rozpoczęcia się jednego z pierwszych znamion śmierci tj. plam opadowych. Wypływający z ciała płyn gnilny to nie tylko niebezpieczne dla zdrowia bakterie, ale i nieprzyjemny zapach, który wnika we wszystkie znajdujące się na miejscu zgonu powierzchnie i przedmioty. Trupi jad, tak samo jak putrescyna i kadaweryna, stanowią związki chemiczne, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Substancje te powstają na skutek rozkładu ciała w mieszkaniu, dlatego nie należy przebywać w tym samym pomieszczeniu, w którym doszło do zgonu. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na usługę sprzątania po zmarłych w Wałbrzychu zyskując pewność, że mieszkanie po zmarłym zostanie solidnie zdezynfekowane.

Wałbrzych dezynfekcja przez profesjonalną firmę

Wałbrzych na mapie firmy Kastelnik – dezynfekcja za pomocą ozonu dla firm i osób prywatnych!

Odkażanie domów suchym lodem to jedna z metod na dezynfekcję

W niektórych sytuacjach dochodzi do tego, że konieczne jest kłucie tynków, czy zrywanie podłogi. Zapach śmierci przechodzić może przez ściany na klatkę schodową, wtedy często wychodzi na jaw, że w którymś z mieszkań leży trup. Wówczas konieczne jest nie tylko opróżnianie mieszkania po zmarłym, ale i fachowo przeprowadzona dezynfekcja po zgonie.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – potwierdzony certyfikatem

W tym celu świetnie sprawdza się dezynfekcja suchym lodem, która skutecznie likwiduje wszelkie drobnoustroje, bakterie i wirusy, w tym także trupi jad. Pracownicy firmy Kastelnik wykonują ją przy zastosowaniu nowoczesnej technologii, jaką jest Cold Jet Aero 40FP. Ta innowacyjna metoda gwarantuje efektywne odkażanie nawet najtrudniej dostępnych miejsc.

Specjalistyczny sprzęt do usług dezynfekcji pomieszczeń spółdzielni mieszkaniowych

Sprzątanie po zmarłym w Wałbrzychu, to usługa, którą wykonuje profesjonalna firma Kastelnik. Dezynfekcja po zgonach to zadanie dla osób, które są w tym celu przeszkolone i wiedzą jak zabezpieczyć się przed szkodliwymi mikroorganizmami. Aby skutecznie oczyścić mieszkanie po zgonie, korzystamy ze specjalistycznych maszyn i sprzętów. Technicy z firmy Kastelnik dysponują generatorami ozonu o łącznej mocy ponad 4 273 g/h. W odkażaniu pomieszczeń wykorzystujemy także profesjonalną dezynfekcję metodą zamgławiania przy użyciu specjalistycznych środków wirusobójczych.

Zlecenia na dezynfekcję. Niebezpieczne substancje i bakterie gnilne pozostawione przez zmarłych

Krew zmarłego na sedesie jest źródłem wielu chorób. Nie wolno jej dotykać. Trzeba jak najszybciej zdezynfekować powierzchnię.

Sprzątanie po zgonie Wałbrzych i okolica

 • gruntowne sprzątanie po zgonach w Wałbrzychu oraz w innych miastach na terenie woj. dolnośląskiego;
 • sprzątanie po zgonach powiat wałbrzyski: Boguszów-Gorce, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Głuszyca, Mieroszów;
 • dogłębne sprzątanie po zgonie w wydatnym stanie rozkładu;
 • dezynfekcja po zgonach w wyniku samobójstwa piwnic;
 • dezynfekcja po zmarłych wraz z odkażaniem specjalistycznym;
 • czyszczenie po wypadku i usuwanie śladów krwi;
 • ozonowanie po wypadkach w pracy;
 • utylizacja przedmiotów po zmarłym zgodnie z przepisami BHP;
 • usuwanie śladów niebezpiecznych biologicznie po śmierci w przestrzeni publicznej;
 • ozonowanie po zgonie i usuwanie krwi po zmarłym samobójcy.

Usuwanie zapachu śmierci. Zadzwoń po informacje

Jak usunąć zapach śmierci?

Dezodoryzacja funeralna po zgonie to proces mający na celu skuteczne zneutralizowanie uciążliwych zapachów, a nie tylko ich maskowanie. W celu jej przeprowadzenia należy posiadać profesjonalne środki chemiczne tzw. eliminatory oraz przejść odpowiednie szkolenie, oraz instruktaż stanowiskowy. Zapachu śmierci nie da się zlikwidować poprzez wietrzenie pomieszczeń, a wręcz jest to surowo zabronione.

Oprócz dezodoryzacji, w usuwaniu nieprzyjemnego fetoru sprawdza się też ozonowanie, które trwale eliminuje niepożądane zapachy, pozostawiając przyjemną woń jak po burzy. To obowiązkowy element sprzątania po zgonie w Wałbrzychu.

Każdy przykry zapach da się usunąć

Śmierć z przyczyn naturalnych powoduje ryzyko zakażenia płynami ustrojowymi, dlatego potrzebna jest dezynfekcja z użyciem środków chemicznych. W branży funeralnej jest ona przeprowadzana w celu usunięcia smrodu (zapachu) po zwłokach w zaawansowanej fazie rozkładu. Sprzątanie po zwłokach, i usuwanie zapachu śmierci można realizować przy użyciu przemysłowych generatorów ozonu o mocy 80 g./h. Ozonowanie mieszkania po zgonie oprócz eliminacji niebezpiecznych związków chemicznych, likwiduje także wszystkie nieprzyjemne zapachy.

Firma sprzątająca po zgonach

Krew na podłodze, pomieszczenie przed sprzątaniem i odkażaniem z trujących związków chemicznych.

Sprzątanie oraz dezynfekcja po zgonie w powiecie wałbrzyskim

Kastelnik usługę sprzątanie po zgonach w Wałbrzychu w województwie dolnośląskim oferuje od 2013 roku. Do przeprowadzenia realizacji dezynfekcji mieszkania po zgonie potrzebni są wyszkoleni pracownicy oraz niezawodny sprzęt. Firma Kastelnik posiada wszystko, co konieczne, by przeprowadzić Cię przez wszystkie etapy sprzątania nieruchomości, w której doszło do śmierci.

Sprzątanie po zmarłym na terenie całej Polski

Sprzątanie po zmarłych na terenie miasta Wałbrzych poprzedza wizyta naszych techników w celu bezpłatnej wyceny. Na miejscu pojawiamy się najszybciej, jak to możliwe. Sprzątanie po zmarłej osobie można umówić poprzez naszą całodobową infolinię. Mieszkańcy Wałbrzycha mogą liczyć na wsparcie w trudnym czasie, jakim jest śmierć bliskiej osoby. Kastelnik to najlepsza jakość na rynku usług funeralnych!

Zadzwoń do nas! Usługi – 7/24 – Kastelnik

Usługi porządkowe także w miastach takich jak:

Wieloletnie doświadczenie. Sprzątanie mieszkań na terenie Wałbrzycha

Usługi sprzątania po zmarłych mieszkańcach na terenie miasta Wałbrzych.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Sprzątanie po zgonach w Wałbrzychu to niezwykle ważna usługa, którą najlepiej powierzyć fachowcom wykonującym specjalistyczne czyszczenie mieszkań połączone z ich odkażaniem. Składa się na nie zazwyczaj wiele czynności, takich jak: dezynfekcja pomieszczeń suchym lodem, czyszczenie podłóg, czy też specjalistyczna utylizacja przedmiotów. Co jeszcze warto wiedzieć na temat sprzątania mieszkań po zmarłych?

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po zmarłym? Pytanie i odpowiedź.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po zmarłym?

Kalkulacja kosztów związanych ze sprzątaniem mieszkań po zmarłych za każdym razem jest wyliczana indywidualnie po wizji lokalnej wykonanej u klienta. Koszt podstawowej dezynfekcji zaczyna się od 700 zł netto i może wynieść około kilku tysięcy złotych za utylizację całego mieszkania.

Kiedy należy wykonać dezynfekcję po zgonie? 

Jeśli zależy nam, by mieć czystą i bezpieczną nieruchomość, która została skażona przez patogeny w wyniku rozkładu ciała, należy wykonać dezynfekcję pomieszczeń jak najszybciej. Tym bardziej, jeśli miała miejsce samotna śmierć i ciało długo pozostawało w mieszkaniu. W tym celu najlepiej skontaktować się z fachowcami, którzy wykonują czyszczenie mieszkań po zgonach.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%