Sprzątanie po zgonach Świebodzin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zgonie w Świebodzinie. Jakie środki czystości sprawdzają się w czyszczeniu po zwłokach?

Śmierć bliskiej osoby to zawsze smutne doświadczenie, w szczególności, gdy zgon jest nagły i nie było możliwości, by pożegnać się ze zmarłym. Często ciało leży na podłodze przez kilka dni, a w tym czasie dochodzi do jego rozkładu i emisji trujących związków chemicznych tj.:

 • Patogeny i szkodliwe drobnoustroje;
 • Trupie jady np. putrescyna i kadaweryna.

Warto skorzystać z pomocy firmy Kastelnik, która świadczy całodobowe sprzątanie po zgonach Świebodzin, woj. lubuskie. Zamów czyszczenie miejsca zgonu pod alarmowym numerem telefonu 735-960-510 i usuń wszystkie zagrożenia z powietrza.

Kastelnik – sprzątanie po zmarłych – usługi całodobowe 24/7

Najczęściej osoby, które są zmuszone do neutralizacji niebezpiecznych mikroorganizmów, zamawiają usługę:

Sprzątanie po zwłokach często przeprowadza się suchym lodem, a tego typu środek czyszczący najczęściej stosowany jest w zakładach pracy, gdzie nie wolno używać wody w trakcie mycia skażonych powierzchni.

Sprzątanie mieszkania po zmarłym Świebodzin.

Sprzątanie mieszkania po zmarłym Świebodzin, ul. Kościelna.

Niezmiernie istotne w tego typu pracy jest, iż w usuwaniu płynów ustrojowych po zmarłym stosujemy wyłącznie atestowane preparaty o skutecznym działaniu biobójczym. Przekonaj się, dlaczego warto nam zlecić czyszczenie miejsc śmierci i zamów jedną z naszych usług.

Dezynfekcja mieszkania po zaawansowanym rozkładzie zwłok

Specjalistyczne sprzątanie po zmarłych to usługa, której nieodłączną część stanowi dezynfekcja mieszkania z niebezpiecznych patogenów. Bez względu na to, czy mamy do czynienia ze zgonem z przyczyn naturalnych, czy śmierci samobójczej, należy odpowiednio zneutralizować powstałe w trakcie rozkładu zwłok bakterie i zarazki.

Specjalistyczna firma sprzątająca Kastelnik na co dzień zajmuje się sprzątaniem po zmarłych, a pracownicy mają nie tylko odpowiednie kwalifikacje zawodowe, ale również doświadczenie w zakresie dezynfekcji funeralnej i usług porządkowych w miejscach, gdzie wystąpiły sytuacje awaryjne związane ze zgonem i rozkładem ciała.

Kastelnik – dezynfekcja patogenów – kontakt 7 dni w tygodniu

Na przestrzeni dekady zdobyliśmy wiedzę w zakresie czyszczenia krwi z materacy i dezynfekcji powietrza po śmierci w domu.

To dwa niezwykle ważne powody, dla których warto skorzystać z usług technika sprzątającego miejsce zgonu na terenie powiatu świebodzińskiego. Usługę tego typu zazwyczaj zamawia się, by mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane w sposób profesjonalny, zgodny z obowiązującymi standardami zaleconymi przez sanepid i w literze prawa.

Dezynfekcja po zgonach Świebodzin.

Odkażanie mieszkania po długotrwałym stanie rozkładu zwłok wykonujemy na różne sposoby takie jak:

 • Ozonowanie mieszkania przy pomocy przemysłowych generatorów ozonu o zwiększonej mocy;
 • Zamgławianie suchą mgłą z płynem biobójczym;
 • Dezynfekcja ręczna powierzchni przy zastosowaniu środków chemicznych z atestem;
 • Neutralizacja skażonych krwią miejsc suchym lodem.

Ozonowanie pomieszczeń na trupi zapach w mieszkaniu

Ozonowanie po zgonie to proces usuwania nieprzyjemnych zapachów, bakterii, wirusów, pleśni, a także roztoczy i innych szkodliwych substancji z powietrza w pomieszczeniu przy użyciu ozonu. Jest to niezwykle popularna metoda dekontaminacji skażonych powierzchni, która neutralizuje drobnoustroje i inne szkodliwe organizmy.

Ozon, który składa się z trzech atomów tlenu, jest silnym utleniaczem, co oznacza, że może zniszczyć bakterie, wirusy, grzyby i inne szkodliwe substancje poprzez reakcje chemiczne, które wywołuje. Proces ozonowania jest wykonywany przez generator ozonu o mocy minimum 32 g/g., który równomiernie emituje gaz po całym pomieszczeniu.

W trakcie ozonowania mieszkania po osobie zmarłej ludzie i zwierzęta powinni opuścić pomieszczenie, ponieważ ozon jest szkodliwy dla zdrowia w wysokich stężeniach. Przez cały czas trwania odkażania nasi technicy monitorują poziom stężenia ozonu przy pomocy mierników stężenia ozonu takich jak np. Dräger Pac 8000.

Usuwanie krwi z podłogi.

Mieszkanie denata w trakcie sprzątania.

Utylizacja skażonego mienia po zmarłych – wywóz mebli z mieszkania

Ze względu na bezpieczeństwo, wszystkie rzeczy skażone – po zmarłej osobie powinny zostać poddane procesowi utylizacji. Po śmierci ciało ludzkie jest źródłem wielu różnych mikroorganizmów, w tym wirusów, bakterii, grzybów i pasożytów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – potwierdzony certyfikatem

Bezpieczne utylizowanie rzeczy skażonych biologicznie pomaga zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wszystkich pozostałości po zwłokach, jakie powstają.

Firmy sprzątające czasami nie przestrzegają przepisów i wyrzucają skażone odpady w miejscach zakazanych, co jest oczywiście praktyką karaną wysokim mandatem. Stanowi również zagrożenie dla osób trzecich i środowiska. Firma Kastelnik świadczy opróżnianie mieszkań oraz transport ADR, czyli certyfikowany przewóz skażonych odpadów po zmarłej osobie.

Usuwanie zapachu po zmarłej osobie w Świebodzinie

Masz problem z brzydkim zapachem po nieboszczyku? To problem, który dotyczy większości rodzin zmarłych, których zgon nastąpił w domu. Usuwanie zapachu po zmarłej osobie jest możliwe tylko przy pomocy specjalistycznych technik dezynfekcji, jakimi dysponują technicy sprzątania miejsc śmierci z firmy Kastelnik.

Możesz nam zlecić dezodoryzację pomieszczeń, w których nastąpił rozkład ciała na terenie woj. lubuskiego przez całą dobę. Wystawiamy certyfikaty dezynfekcji na życzenie klientów.

Usługi sprzątania po zgonie – zadbaj o czystość po swoich bliskich z pomocą firmy Kastelnik

Zastanawiasz się, czy zlecić sprzątanie mieszkania po zgonie profesjonalnej firmie sprzątającej, czy wykonać to na własną rękę? Nie ryzykuj własnym zdrowiem, ponieważ śmierć w mieszkaniu wiąże się ze skażeniem biologicznym pod postacią licznych bakterii i patogenów. Większość z nich, jak aminy biogenne, czyli trupie jady jest najgroźniejsza po upływie około 10 godzin od chwili śmierci.  Nasza oferta obejmuje:

Firma sprzątająca po zgonach to ekipa, która ma bardzo odpowiedzialne zadanie do wykonania. To jeden z głównych powodów, dla których technicy Kastelnik zawsze starannie dobierają odpowiednie techniki na dezynfekcję mieszkania z niebezpiecznych substancji. Usługi sprzątania po zmarłych w Świebodzinie świadczymy dla rodzin zmarłych osób, a także:

 • Osób prywatnych;
 • Spółdzielni mieszkaniowych (zarządców nieruchomości);
 • Zarządców dróg, na których doszło do śmiertelnych wypadków.
Technik ekipy Kastelnik.

Technicy firmy sprzątającej Kastelnik po zakończonej pracy przekazują certyfikat dekontaminacji.

Czyszczenie mieszkań po zmarłych dostępne jest także w miastach:

Baza wiedzy dla mieszkańców Świebodzina

Zastanawiasz się, na czym polega dezynfekcja po zgonach? To złożony z kilku etapów proces usuwania trupich jadów i wszelkich niebezpiecznych pozostałości po zgonie w mieszkaniu. Zwykle profesjonalna dezynfekcja pomieszczeń to jednocześnie także dezynsekcja i dezodoryzacja, stąd powstało określenie – DDD.

Sprzątanie Świebodzin

Branża DDD opiera się więc na likwidacji skażenia biologicznego, robactwa oraz brzydkich zapachów. Warto jednak pamiętać, by dokładanie zabezpieczyć ciało, by nie doszło do zakażania organizmu osoby sprzątającej. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Świebodzina.

Czego nie wolno robić w mieszkaniu po zgonie?

Przed przyjazdem ekipy sprzątającej nie powinieneś wchodzić na miejsce zgonu bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci środków ochronnych osobistej, a już na pewno nie wolno otwierać okien. Możesz jednak przed rozpoczęciem procesu dezynfekcji wskazać technikom, które przedmioty chcesz zachować. Jeśli zmarła osoba miała zwierzęta domowe, to powinny one zostać wszystkie wyprowadzone na zewnątrz przed rozpoczęciem ozonowania.

Czy środki do dezynfekcji są szkodliwe?

Usługa czyszczenia miejsca zgonu realizowana jest przy użyciu atestowanych środków biobójczych, które są trujące. Zabijają one nie tylko patogeny po osobie zmarłej, ale również mogą zaszkodzić żywym organizmom i ludziom, którzy przebywają w mieszkaniu denata. Preparaty biobójcze działają w taki sposób, iż neutralizują bakterie i wirusy, ale stanowią zagrożenia dla człowieka. Warto więc zawsze mieć na sobie kombinezon ochronny, maskę na twarzy i rękawiczki.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%