Sprzątanie po zgonach Rybnik

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zgonach Rybnik — gdzie szukać pomocy?

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – usługi całodobowe 24/7

Zgon w domu w Rybniku? Jesteśmy śląską firmą, która od wielu lat oferuje pomoc przy realizacji usług tj. sprzątanie po zgonach Rybnik wraz z opróżnianiem mieszkania. Doskonale znamy potrzeby osób w żałobie po stracie bliskiej osoby i wiemy, jak możemy pomóc. Po śmierci w domu liczy się czas.

Wbrew obiegowej opinii nie wolno otwierać okien i należy szybko usunąć ślady krwi i inne nieczystości. W stałej ofercie firmy Kastelnik znajdują się usługi takie jak:

 • profesjonalna dezynfekcja mieszkania po samobójstwie;
 • czyszczenie pojazdu po wypadku śmiertelnym;
 • usuwanie śladów krwi z podłogi; 
 • zamgławianie suchą mgłą z aktywnym nadtlenkiem wodoru;
 • profesjonalne ozonowanie na wysokim stężeniu — powyżej 10 ppm;
 • sprzątanie po zmarłym w mieszkaniu osoby samotnej za pomocą suchego lodu;
 • utylizacja rzeczy denata.
Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Rybniku

Theremo-Fog III – urządzenie do dezynfekcji mieszkań.

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym w Rybniku – woj. śląskie

Co zrobić, kiedy człowiek umiera w domu? Przede wszystkim nie panikować i wezwać ekipę sprzątaczy, którzy przywrócą mieszkanie do użytku. Warto dodać, że dezynfekcja pomieszczeń po zmarłych w mieście Rybnik ma na celu wyeliminować wszelkie drobnoustroje i nieprzyjemny zapach po śmierci w domu.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Utylizacja rzeczy po zgonie

Często po zmarłym konieczne jest także przeprowadzenie dezynsekcji, czyli wytępienie robactwa, które przyszło do zwłok. Dlatego właśnie, wszystkie etapy dezynfekcji po zmarłym uwzględniają zarówno odkażanie chemiczne przy użyciu atestowanych środków chemicznych, jak i mechaniczną dezynfekcję poprzez ozonowanie pomieszczeń.

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – kontakt 7 dni w tygodniu

Wiele firm łączy ozonowanie i zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru twierdząc, że takie odkażanie jest najbardziej skuteczne. Kompleksowe czyszczenie po zmarłym oferujemy w takich rejonach miasta Rybnik jak m.in.: Boguszowice, Osiedle Nowiny, Zastaw i Osiedle Krakusa.

Firma sprzątająca Rybnik. Telefon kontaktowy

Jak wygląda certyfikat, który wystawiamy po sprzątaniu i dezynfekcji po zgonie?

Na czym polega dezynfekcja mieszkania po zgonie w Rybniku?

Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Rybniku to szereg czynności, które muszą być wykonane krok po kroku. Nie wolno pominąć żadnego etapu, gdyż bomba biologiczna możne spowodować zatrucie wszystkich mieszkańców. Krew na podłodze jest niezwykle niebezpieczna, nie mówiąc już o jadach trupich, które wydobywają się zwłok podczas ich czynnego rozkładu.

Na początku powinno się wykonać dezynfekcję wstępną, która ma na celu wyeliminowanie szerzących się wszędzie chorobotwórczych drobnoustrojów. Następnie zaleca się czyszczenie wszystkich powierzchni m.in. z plam opadowych, a potem opróżnienie pomieszczenia ze skażonego mienia.

Zostaje ono przewiezione do utylizacji w specjalistycznej spalarni. Na koniec eksperci Kastelnika realizują odkażanie za pomocą ozonu, bądź nadtlenku wodoru.

Sprzątanie po zgonach Rybnik całodobowa infolinia

Całodobowa infolinia. Dzwoń o każdej porze.

Dezodoryzacja klatki schodowej po zgonie w domu

Dezodoryzacja, czyli niwelowanie zapachów po zmarłych osobach to jeden z etapów czyszczenia. Smród po trupie, jako pierwszy wyczuwa zazwyczaj sąsiad zmarłej osoby. Jest on szczególnie dotkliwy latem, kiedy temperatura na zewnątrz wynosi ponad 25 stopni Celsjusza. Rozkładające się ciało, już kilka godzin po śmierci wydziela trujące związki chemiczne. Zaliczyć do nich kadawerynę, putrescynę, które wchodzą w skład jadów trupich.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Przez osoby z branży funeralnej zapach ten określany jest za słodkawy i bardzo intensywny. Do dezodoryzacji często stosowaną metodą jest ozonowanie po zgonie.  Jak wiadomo, ozon skutecznie zabija wszystkie niebezpieczne patogeny, ale i neutralizuje także nieprzyjemny odór.

Usuwanie plam z krwi z podłogi 

Warto wspomnieć, iż usuwanie plam z krwi na podłodze to czynność, o którą w pierwszej kolejności pyta rodzina zmarłego. Często do zgonu dochodzi na fotelu lub kanapie, a wtedy mamy do czynienia ze skażaniem biologicznym. Do zadań firmy sprzątającej po zmarłych należy nie tylko wyczyszczenie krwi z podłogi, ale również transport skażonych jej elementów do spalarni.

Koszt utylizacji termicznej to tak naprawdę ponad połowa ceny za całe sprzątanie. W obecnych czasach ceny zwykłych śmieci osiągnęły bardzo wysoki pułap, nikogo ten fakt nie dziwi. Podkreślić tutaj trzeba, że skażone mienie po trupie nie może być wyrzucane ze względu na swoje toksyczne działanie na zwykłe śmietniki.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zgonie w Rybniku.

Kastelnik – dezynfekcja i likwidacja fetoru w mieszkaniu po śmierci. Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji.

Utylizacja mebli i opróżnianie mieszkań po zmarłych woj. śląskie

 • sprzątanie po zgonach Rybnik i okolice;
 • dezynfekcja po zmarłych;
 • odkażanie mieszkania po zwłokach;
 • ozonowanie domu po zgonie;
 • dezodoryzacja pomieszczenia po trupie;
 • likwidowanie niebezpiecznych jadów trupich;
 • usuwanie zapachu śmierci z klatki schodowej;
 • czyszczenie podłogi z krwi po zwłokach;
 • sprzątanie po śmiertelnym wypadku w pracy;
 • czyszczenie strychu po samobójcy;
 • dezynfekcja suchą mgłą po zgonach;
 • ozonowanie po zmarłych;
 • usuwanie much plujek po rozkładzie zwłok.

Zlecę opróżnienia mieszkania po zgonie w rozsądnej cenie — woj. śląskie. Takie ogłoszenie można coraz częściej znaleźć w Internecie. Pamiętać jednak należy, że rzeczy po zmarłej osobie nie wolno wyrzucać ani na ulicę, ani do lasu. Grożą za to surowe sankcje karne, które mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto dodać, że technicy przedsiębiorstwa Kastelnik w ramach dogłębnego odkażania po zmarłym oferują pozbycie się skażonego wyposażenia mieszkania. Zostaje ono przewiezione specjalnym transportem w celu utylizacji termicznej.

Utylizacja mebli Rybnik, woj. śląskie

Zdjęcie: skażone mienie po zgonie przeznaczone do utylizacji termicznej © 2023 Kastelnik

Statystyki zgonów w Polsce 2021

W roku 2021 w Polsce zmarło aż pół miliona osób. Biorąc pod uwagę cały kraj, liczba ta może nie robić wrażenia, lecz to taka sama ilość ludzi, która zamieszkuje aktualnie jedno z miast wojewódzkich, jakim jest Poznań. Rok 2021 to największy wynik śmierci aż od czasów II Wojny Światowej. Biorąc pod uwagę nadmiarowe zgony na milion mieszkańców, Polska jest na drugim miejscu wśród państw OECD. Niestety, ale statystyki te nie są optymistyczne, a eksperci z branży funeralnej mają coraz większe wyzwanie w związku ze zwiększoną liczbą pracy.

Urządzenie do czyszczenia śladów krwi

Maszyna do czyszczenia krwi suchym lodem – Cold Jet. Nowoczesny system do dezynfekcji.

Całodobowe usługi porządkowe tj. sprzątanie mieszkań po zgonach, dostępne są również w miastach:

Czytaj także: dezynfekcja mieszkania w Krakowie

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Grupa ekspertów ze śląskiej firmy Kastelnik świadczy kompleksowe sprzątanie po zmarłych na terenie Rybnika. Podczas pracy przestrzegane są zasad BHP i zachowana jest pełna dyskrecja na miejscu zdarzenia. Poniżej prezentujemy wybrane zagadnienia z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Kastelnik, firma sprzątająca ze śląska

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po zmarłym?

Cena sprzątania mieszkania po zmarłym zależy od wielu czynników. W przypadku dezynfekcji po zmarłej osobie koszty zaczynają się od kwoty 800 złotych. Natomiast za sprzątanie dużego kilkupokojowego mieszkania, w którym znajduje się duża ilość przedmiotów do usunięcia, trzeba liczyć się z kosztem sięgającym kilku tysięcy złotych.

Czy ozonowanie po zgonie to skuteczna forma dezynfekcji?

Ozonowanie pomieszczeń, w których nastąpił zgon, przeprowadzane przez specjalistów, jest całkowicie bezpieczne. Warunkiem koniecznym jest wykonanie pomiaru stężenia ozonu po dezynfekcji pomieszczenia. Po przeprowadzeniu zabiegu, patogeny zostają zneutralizowane, a mieszkanie staje się wolne od wszelkich zagrożeń biologicznych.

Sprzątanie mieszkań po zmarłych w Rybniku

Kastelnik to rodzinna firma, która od 2013 r. świadczy wysokiej jakości usługi sprzątania mieszkań po zmarłych. Jesteśmy zespołem profesjonalnych techników, które miejsce zgonu traktują z należytą powagą. Dezynfekcja pomieszczeń po zgonach wymaga dużej wprawy i skrupulatnych wyliczeń stężeń. Dobrze dobrane proporcje środków odkażających to połowa sukcesu.

Oferujemy również specjalistyczne sprzątanie po samobójstwie Knurów.

Na rynku funeralnym od wielu lat sprawdza się ozon oraz nadtlenek wodoru. To za pomocą tych środków, mieszkania zmarłych są dezynfekowane, a groźne patogeny i trujące związki chemiczne likwidowane. Jeśli potrzebujesz posprzątać dom po śmierci bliskiej osoby, my zajmiemy się wszystkim za Ciebie. Jesteśmy ze Śląska, więc odkażanie możemy rozpocząć w dniu Twojego telefonu. Zadzwoń teraz!

Kastelnik — całodobowe sprzątanie mieszkań po zmarłych w woj. śląskim.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%