Sprzątanie po zgonach Proszowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zgonach w Proszowicach. Jak usunąć patogeny z mieszkania po śmierci?

Zgon bliskiej osoby to zawsze ogromny szok dla bliskich zmarłej osoby. W tak trudnych okolicznościach nie ma czasu, by szukać sposobów na trupi jad w domu czy usuwanie zapachów śmierci. Rozwiązaniem jest usługa tj. sprzątanie po zgonach Proszowice, woj. małopolskie oferowana przez firmę Kastelnik.

Sprzątanie mieszkania po zgonie Proszowice

Podczas sprzątania po zgonach zajmujemy się m.in. usuwaniem zaschniętej krwi z podłogi.

Mamy sprawdzone sposoby na usuwanie przykrych zapachów po zgonie i wykonamy w razie potrzeby wyniesienie starych mebli z mieszkania. Sprawdź naszą ofertę specjalistycznych usług sprzątających i doprowadź swoje mieszkanie do bezpiecznego użytku.

Kastelnik – sprzątanie po zgonach – usługi całodobowe 24/7

Jakie etapy obejmują usługi sprzątania po zgonach?

Usługi sprzątania po osobach zmarłych obejmują od kilku do kilkunastu etapów różnych czynności. Ich dobór uzależniony jest od okoliczności śmierci, wielkości mieszkania czy też czasu, w którym zwłoki pozostawały w trakcie rozkładu.

Co stanowi zagrożenie po zgonie w prywatnym mieszkaniu?

Czyszczenie miejsca zgonu polega na doprowadzeniu pomieszczeń do prawie sterylnej czystości. Wówczas materiał biologiczny, który wydostał się ciała denata, nie pozostanie w mieszkaniu, i nie będzie stanowił zagrożenia dla domowników. Dlatego właśnie ekipa sprzątająca Kastelnik w czasie specjalistycznego sprzątania ma za zadanie usunąć wszystkie ślady biologiczne w całości. Prace te rozpoczyna się już we wstępnej fazie dezynfekcji.

Sprzątanie po zgonie w Proszowicach

Utylizacja ubrań nieboszczyka — na co zwrócić uwagę?

Co warto zrobić po wstępnym odkażaniu? Zwyczaj profesjonalne sprzątanie po zgonach rozpoczynamy od opróżniania mieszkania ze starych mebli i ubrań nieboszczyka. Skażone płynami ustrojowymi przedmioty przewozimy do spalarni termicznej przy użyciu specjalnych pojazdów z oznaczeniem ADR w szczelnych pojemnikach.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni/tydzień

Dzięki temu zabezpieczony materiał biologiczny np. dywan w krwi i niebezpieczne patogeny nie wydostaną się na zewnątrz przestrzeni publicznej i nie będą miały możliwości stać się zagrożeniem dla osób trzecich. Zasady ochrony osobistej są zawsze przestrzegane przez techników firmy Kastelnik i sprawiają, że zapewnione zostaje bezpieczeństwo bakteriologiczne dla obu stron.

Kiedy pierwszy etap sprzątania mamy już za sobą, możemy przejść dalej, wszytko to ma na celu pozbycie się groźnych patogenów z mieszkania.

Etapy czyszczenia po zwłokach oferowane przez firmę Kastelnik obejmują również:

 • Usługę sprzątania po samobójstwach i zabójstwach;
 • Czyszczenie śladów krwi i płynów ustrojowych z podłóg;
 • Wstępna dezynfekcja przy użyciu skutecznych środków chemicznych;
 • Zerwanie podłogi i ręczne doczyszczanie posadzek;
 • Ozonowanie powietrza i zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru;
 • Usuwanie nieprzyjemnego zapachu śmierci;
 • Sprzątanie biur po nagłej śmierci pracownika;
 • Sprzątanie strychów ze zbędnych przedmiotów;
 • Sprzątanie piwnic po zgonach;
 • Opróżnianie mieszkań i utylizację zbędnych mebli.

Dezynfekcja miejsc śmierci w Proszowicach, woj. małopolskie

Temat sprzątania po zmarłych zawsze powiązany jest z dezynfekcją funeralną. Dlaczego? Ponieważ jedynie profesjonalnym sprzątaniem połączonym ze skuteczną dezynfekcją jesteśmy w stanie wyeliminować z miejsc śmierci patogeny i trupi jad, które powstają w czasie rozkładu zwłok.

Usługi dezynfekcji patogenów

Wszystkie skażone powierzchnie powinny zostać dokładnie wyczyszczone i zdezynfekowane.

Z reguły profesjonalne sprzątanie po zgonach w mieście Proszowice rozpoczynamy od dezynfekcji wstępnej. To trudny proces, ponieważ wykonując odkażanie powietrza, należy mieć pojęcie o tym, jakie substancje zastosować i jakie stężenie środka biobójczego dobrać, by wyeliminować określone rodzaje mikroorganizmów.

Dezynfekcja po zwłokach polega na dogłębnym oczyszczeniu miejsca zgonu z płynów ustrojowych, a zastosowane środki chemiczne mają za zadanie usunąć ślady krwi z mieszkania i zagrożenie mikrobiologiczne. Nasza załoga techników sprzątania miejsc śmierci używają najwyższej jakości środków chemicznych z atestem na bazie fenolu i czwartorzędowych związków amoniowych. Już po pierwszym etapie odkażania udaje się technikom doprowadzić mieszkanie do prawie sterylnej czystości i pozbyć się wirusów i groźnych bakterii.

Ozonowanie pomieszczeń po zmarłych — zaufaj specjalistom

Kolejny krok stanowi dezynfekcja mechaniczna z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu (ozonatorów powietrza), którą realizuje się najczęściej przy pomocy ozonowania pomieszczeń.

Profesjonalne firmy sprzątające miejsca po zwłokach zajmujące się profesjonalnym odkażaniem z reguły wybierają właśnie ozonowanie jako główną metodę dezynfekcji. Ozon to gaz, który nie tylko neutralizuje bakterie i trupie jady, ale całkowicie usuwa nieprzyjemny zapach po zwłokach w domu.

Sprzątanie strychów po zmarłych

Nie wolno zapomnieć o kontroli stężenia ozonu w trakcie dezynfekcji

W czasie sprzątania i dezynfekcji technicy z firmy DDD, przez cały czas kontrolują bezpieczeństwo przeprowadzanych procesów. W trakcie dezynfekcji specjaliści sprawdzają poziom stężenia ozonu, by zapewnić bezpieczeństwo świadczonej usługi. Dlaczego to najczęściej ozonowanie wybierane jest do odkażania miejsca zgonu? Odpowiedz na to pytanie, jest prosta, zabieg ten zapewnia bezpieczeństwo obu stronom.

Ozonowanie miejsc po zwłokach tylko dla osób ze szkoleniem zawodowym

Wykonując dezynfekcję ozonem, należy jednak legitymować się odpowiednim szkoleniem i posiadać ważne badania lekarskie.

“Skuteczność ozonowania patogenów w miejscu zgonu wynosi ponad 98%, przez co ta metoda dezynfekcji uznawana jest za najskuteczniejszy sposób na pozbycie się wszystkich zagrożeń” – opiniuje Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Specjalistyczne sprzątanie po zmarłych z firmą Kastelnik

Firma sprzątająca Kastelnik oferuje czyszczenie po zwłokach w Proszowicach i całym województwie małopolskim. Kompleksowe usługi sprzątania obejmują usuwanie śladów krwi i smrodu po zwłokach.

Technicy wykonają również w razie potrzeby usunięcie mebli i używają najwyższej jakości środków biobójczych opartych na bazie chloru, by zapewnić Ci najwyższy poziom bezpieczeństwa. Warto dodać, iż zabezpieczony materiał biologiczny zazwyczaj oddawany jest do spalarni termicznej, przez co nie ma możliwości skażenia środowiska.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – potwierdzony certyfikatem

W ofercie firmy Kastelnik znajdziesz także wywóz starych mebli i skażonych odpadów w specjalnych szczelnych pojemników do utylizacji w spalarni. W trudnych okolicznościach śmierci bliskiej osoby nie należy podejmować prób sprzątania na własną rękę.

Zdecydowanie najlepiej powierzyć czyszczenie lokalu specjalistom z firmy Kastelnik, którzy wykonają sprzątanie po zgonach polegające na dogłębnym oczyszczeniu miejsca zgonu po znalezieniu zwłok w domu. Na życzenie klienta po wykonanej pracy wystawiamy certyfikat sprzątania po zgonie.

Usługi sprzątania po zmarłym dostępne w miastach:

Certyfikat dezynfekcji po zmarłym Proszowice

Wydajemy certyfikat po dezynfekcji!

Baza wiedzy dla mieszkańców Proszowic (FAQ)

Zastanawiasz się, dlaczego sprzątanie po zgonach w Proszowicach to zadanie dla specjalistów? Już wyjaśniamy. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie rozkładu zwłok ciało uwalnia toksyny, których nie jesteśmy w stanie wyeliminować samodzielnie. To ponad 30 trujących związków chemicznych.

Sprzątanie Proszowice

Dezynfekcja po zgonie to trudny proces, który wymaga wiedzy i profesjonalnego sprzętu, by doprowadzić mieszkanie do sterylnej czystości. Czyszczenie po zwłokach to nie tylko potrzeba mycia okien, ale przede wszystkim skutecznego wyeliminowania bakterii i trupich jadów z mieszkania. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Proszowic.

Co zrobić z meblami po zmarłej osobie?

Po znalezieniu zwłok należy jak najszybciej wezwać specjalistyczną ekipę sprzątającą. Technicy zabiorą stare meble i przewiozą je do spalarni termicznej. Taka utylizacja to jedyna legalna i bezpieczna forma pozbycia się mebli i innych rzeczy po zmarłej osobie.

Ile trwa sprzątanie mieszkania po zgonie?

Sprzątanie mieszkania po zgonie zajmuje przeważnie jeden dzień roboczy, choć długość trwania wszystkich czynności może się różnić w zależności od okoliczności śmierci. Pierwszy etap sprzątania zazwyczaj obejmuje wstępną dezynfekcję powietrza z patogenów, wywóz gabarytów z mieszkania i usuwanie plam krwi z podłóg. Dalsze etapy mogą obejmować dobór odpowiedniej techniki dezodoryzacji, by pozbyć się przykrego zapachu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%