Sprzątanie po zgonach Oświęcim

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zgonach w Oświęcimiu. Na czym polega czyszczenie miejsc śmierci?

Śmierć w domu może zaskoczyć każdego, kiedy bliska osoba niespodziewanie odchodzi w swoich czterech kątach. Czas żałoby to czas dla bliskich na pogodzenie się ze stratą członka rodziny, ale również na doprowadzenie mieszkania po zmarłym do porządku.

Sprzątanie mieszkań po zgonach Oświęcim i okolice

Podczas sprzątania mieszkania po zgonie, przesiąknięta krwią podłoga zostaje usunięta.

Usługi sprzątania miejsc po zwłokach to zadanie dla specjalistów z firmy Kastelnik, którzy oferują kompleksowe sprzątanie po zgonach Oświęcim, woj. małopolskie. Takie specjalistyczne prace porządkowe często zawierają dezynfekcję wszystkich pomieszczeń i usuwanie przykrych zapachów. Sprawdź, jakie usługi sprzątania możesz zlecić naszemu technikowi.

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – usługi całodobowe 24/7

Usuwanie płynów ustrojowych z podłóg — uważaj na krew

Pierwszym etapem, jaki obejmuje zawsze sprzątanie mieszkań po osobach zmarłych, jest usuwanie płynów ustrojowych śladów krwi z podłóg, a także dywanów i wszystkich zakamarków mieszkania. Istotne jest, by proces sprzątania przebiegał niezwykle precyzyjnie, a technicy z łatwością usuwali wszystkie wydzieliny biologiczne pozostałe na miejscu zgonu po rozkładzie zwłok. Konieczne jest, by w pierwszej kolejności usunąć źródło niebezpiecznych patogenów i częściowo pozbyć się uciążliwego smrodu, a dopiero później przejść do wynoszenia mebli z mieszkania.

“98% groźnych patogenów jest likwidowana  w pierwszej fazie ozonowania. W trakcie realizacji tego zabiegu odkażania należy cały czas kontrolować stężenie ozonu w powietrzu” – zaleca Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Co przyda się do dezynfekcji patogenów?

Specjalistyczny sprzęt do dezynfekcji trujących patogenów będzie więc potrzebny już od samego początku, by poprawnie wykonywać wstępną dezynfekcję. Tak naprawdę ozonowanie pomieszczeń można przeprowadzić pierwszy raz już na samym początku oraz drugi raz na zakończenie procesu dekontaminacji.

Dezynfekcja miejsca zgonu

Jaki ozonator sprawdzi się w pierwszej fazie sprzątania?

W tym celu nasi technicy sprzątania miejsc śmierci sięgają po ozonatory powietrza o minimalnej mocy 32 g/h i preparaty biobójcze z atestem na bazie chloru i aldehydów, które doskonale neutralizują krew, fekalia i inne ślady po zmarłym w domu. Krew i inne wydzieliny po zgonie doskonale pozwala usunąć także mycie suchym lodem podłóg. Sprzątanie po zgonach na terenie całej Polski realizowane jest podobnie, pod warunkiem realizacji prac w sposób zatwierdzony przez sanepid.

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – kontakt 7 dni w tygodniu

Opróżnianie mieszkań po zmarłych w Oświęcimiu

Kiedy ślady krwi są usunięte z podłóg, technicy zabierają się za kompleksowe sprzątanie mieszkania po zgonie. Nasza załoga opróżnia lokal ze zbędnych rzeczy i przygotowuje je do transportu. Skażone odpady przewożone są do spalarni termicznej w specjalnych szczelnych pojemnikach na odpady niebezpieczne.

Ozonowanie mieszkania Oświęcim

Ozon skutecznie usuwa szkodliwe patogeny.

Utylizacja starych mebli — transport gabarytów

Następny krok to wywóz starych mebli z mieszkania i innych przedmiotów zmarłej osoby, do bezpiecznej utylizacji w spalarni termicznej. Sprzątanie po zgonach w mieście Oświęcim to usługa wieloetapowa, dlatego możesz śmiało zlecić nam również odzyskiwanie rzeczy po zmarłym, a my postaramy się skutecznie odkazić wskazane przedmioty.

Kastelnik – wywóz mebli z mieszkań – potwierdzony certyfikatem

Dezynfekcja mieszkania po zgonie — jak wygląda?

Jednym z kluczowych etapów, jakie obejmuje sprzątanie po zgonach Oświęcim, jest zabieg dezynfekcji pomieszczeń po rozkładzie ciała. Zazwyczaj dezynfekcja wstępna ma miejsce już na etapie usuwania płynów biologicznych. Wówczas technicy neutralizują groźne dla zdrowia patogeny przy pomocy preparatów odkażających o działaniu biobójczym, środków czyszczących i urządzeń dezynfekujących.

Czy najlepiej usunąć patogeny z powietrza?

Doskonałym środkiem do dezynfekcji jest wspomniane już ozonowanie, które całkowicie unieszkodliwia nie bakterie i patogeny po śmierci w domu. Co więcej, proces ozonowania mieszkania pozwala także wyeliminować całkowicie nieprzyjemny zapach unoszący się z ciała po zwłokach, który stanowi zmartwienie dla większości osób, które doświadczyły śmierci w domu.

Usługi sprzątania Kastelnik

Czy można uzupełnić ozonowanie po zgonie?

Odkażanie miejsc śmierci zwykle uzupełniamy także o zamgławianie suchą mgłą, które doskonale eliminuje trupi fetor i drobnoustroje pośmiertne. Dezynfekcja pomieszczeń po zgonie w powiecie oświęcimskim to zadanie dla ekipy sprzątającej ze specjalistycznym sprzętem myjącym i odpowiednim kwalifikacjami zawodowymi.

Nie warto próbować samodzielnie odkazić pomieszczenia, ponieważ nie tylko może nie przynieść to rezultatu, ale w efekcie złego zabezpieczenia ciała w czasie realizowanej dezynfekcji może doprowadzić do zatrucia organizmu.

Usługi sprzątania po zmarłych w Oświęcimiu- zaufaj Kastelnik

Specjalistyczne sprzątanie mieszkań po zgonach na terenie Oświęcimia zlecisz przez całą dobę w firmie Kastelnik. Nasza infolinia jest czynna przez całą dobę, by rozwiązać każdy Twój problem związany ze śmiercią w domu osoby prywatnej.

Wystarczy jeden telefon, dzwoniąc do nas, poznasz szczegółowy cennik usług dostosowany do indywidualnej sytuacji klienta. Możesz także wysłać email, a po przesłaniu zdjęć z miejsca zgonu odezwiemy się do Ciebie z propozycją bezpłatnej wyceny.

Wszystko po to, abyś mógł jak najszybciej zlecić w Oświęcimiu sprzątanie po zmarłym i cieszyć się czystym mieszkaniem wolnym od patogenów i przykrego zapachu po zwłokach.

Usługa sprzątania po zgonach dostępna w miastach:

Dezynfekcja suchą mgłą

Po dezynfekcji zostawiamy certyfikat!

Baza wiedzy dla mieszkańców Oświęcimia (FAQ)

Śmiertelny wypadek przy pracy? Takie sytuacje się zdarzają i wymagają, by dokładnie oczyścić zakład pracy z patogenów i usunąć ślady krwi z podłóg. W ramach specjalistycznej usługi tj. sprzątanie po zgonach w pracy na terenie Oświęcimia realizowane jest sprzątanie pomieszczeń, czyszczenie nieczystości z podłóg i usuwanie zagrożeń z zakładów pracy po śmierci. Sprawdź najczęściej zadawane pytania mieszkańców Oświęcimia.

Sprzątanie Oświęcim

Co zrobić po znalezieniu zwłok w zaawansowanym stanie rozkładu?

Zgon w domu to sytuacja, w której należy działać szybko. Po wyniesieniu ciała przez zakład pogrzebowy można zlecić profesjonalne sprzątanie lub próbować wykonać je samodzielnie.

Konieczne jest usunięcie krwi i wydzielin ustrojowych z podłóg oraz opróżnienie mieszkania ze starych mebli i zbędnych gratów. W ramach dezynfekcji zaleca się wykonanie zabiegu ozonowania, który neutralizuje zagrożenie biologiczne i usuwa wszelkie niechciane zapachy.

Czy dezynfekcja po zmarłym obejmuje zamgławianie suchą mgłą?

Firmy sprzątające po zwłokach często uzupełniają ofertę dezynfekcji o zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. To sprawdzony sposób na odkażanie miejsca śmierci z wszelkich chorobotwórczych mikroorganizmów i drobnoustrojów. Co więcej, zamgławianie ma działanie dezodoryzujące, co oznacza, że trwale usunie nieprzyjemny trupi zapach.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%