Sprzątanie po zgonach
Lubin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zgonach w Lubinie. Jak wygląda dezynfekcja mieszkania po zmarłym w wyniku samobójstwa?

Zgon w Lubinie? Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy przy dezynfekcji mieszkania, usługi firmy Kastelnik są dla Ciebie! Oferujemy sprzątanie po zgonach Lubin  i służymy fachową utylizacją przedmiotów skażonych biologicznie. Wynoszenie mebli z mieszkań zmarłych osób wymaga wcześniejszego ich odkażenia.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Śmierć samobójcza to zazwyczaj dużo krwi na podłodze, a często też na ścianach i meblach w łazience. Wszystkie powierzchnie zalane krwią i płynami ustrojowymi są w pierwszej kolejności czyszczone, a dalej dezynfekowane za pomocą ozonu. Oferujemy również sprzątanie po zmarłych Ścinawa i inne miasta w powiecie lubińskim

Sprzątanie mieszkania po zgonie Lubin

Dezynfekcja mieszkania po zgonie w Lubinie – parkiet do rozbiórki i utylizacji.

Dezynfekcja mieszkanie po zgonie w mieście Lubin

Co robić w przypadku śmierci bliskiej osoby w domu? Dezynfekcja mieszkania po zgonie w mieście Lubin powinna zostać przeprowadzona we wszystkich skażonych miejscach z zastosowaniem najskuteczniejszych preparatów biobójczych. Bez zastosowanie odpowiednich środków do odkażania – usunięcie trupiego jadu jest niestety niemożliwe.

Jakie zagrożenia mamy w miejscu zgonu?

Nie każdy wie, że w wyniku rozkładu ciała dochodzi do uwolnienia prawie 30 różnych związków chemicznych. W wyniku procesów gnilnych dochodzi do namnażania się bakterii. W powietrzu unoszą się niebezpieczne dla zdrowia związki, a także mnóstwo wirusów i patogenów. Co ciekawe, toksyczność trupiego jadu wzrasta stopniowo, by stać się szczególnie niebezpiecznym dla ludzkiego zdrowia po około 10 godzinach.

Co robić z rzeczami skażonymi biologicznie?

Kontakt z przedmiotami skażonymi biologicznie może okazać się niezwykle groźny dla zdrowia. Należy unikać takich przedmiotów i zamówić usługę dezynfekcja mieszkania po zgonie woj. dolnośląskim. Przedmioty skażone biologicznie należy oddać do utylizacji termicznej. Po zgonie w mieszkaniu należy przeprowadzić dokładną dezynfekcję przy pomocy ozonowania i zamgławiania suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru.

W wybranych miejscach można również wykonać czyszczenie z użyciem nadtlenku wodoru, który ma silne właściwości biobójcze. Warto wykonać następujące czynności:

 • wstępne zamgławianie suchą mgłą,
 • czyszczenie skażonych powierzchni,
 • ozonowanie powietrza.
Która firma sprzątająca najlepsza w Lubinie?

Dezynfekcja domu po zgonie z certyfikatem © Lubin 2023

Sprzątanie mieszkań po zgonach w Lubinie – usługa całodobowa

Na terenie całego miasta oferujemy specjalistyczne całodobowe sprzątanie mieszkań po zgonach w Lubinie, nie tylko dla prywatnych firm obsługujących wspólnoty mieszkaniowe, ale również dla rodzin zmarłych osób. Usługę sprzątania mieszkań po zwłokach świadczymy już od wielu lat na terenie całego województwa dolnośląskiego.

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – kontakt 7 dni w tygodniu

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co robić, kiedy dojdzie do zgonu w domu?

Kastelnik obsługuje też pozostałe miasta z całego kraju. Ważne dla nas jest usatysfakcjonowanie każdego klienta korzystającego z oferty firmy sprzątającej Kastelnik, dlatego właśnie dokładamy wszelkich starań, by być najlepszą firmą na rynku usług funeralnych, tak aby nasze sprzątanie mieszkań po zgonie było wykonywane na najwyższym poziomie.

Czy wiesz, że sprzątanie po zmarłych wymaga stosowania profesjonalnych środków do odkażania?

Usługi sprzątania po zmarłym nie byłyby jednak możliwe bez wykwalifikowanych pracowników i specjalistycznego sprzętu oraz atestowanych środków chemicznych. Preparaty biobójcze z chlorem pozwalają na usunięcie drażliwego zapachu ciała człowieka w stanie rozkładu, a także wszelkich śladów, które zwłoki osoby zmarłej pozostawiły w miejscu śmierci.

Dezynfekcję pomieszczeń po zgonie w woj. dolnośląskim najczęściej przeprowadzana jest za pomocą ozonu z zachowaniem opracowanych procedur, aby odkażanie nie naraziło bliskich na utratę zdrowia.

Dezynfekcja po zgonie

Dom pełen starych rzeczy. To wszystko ulegnie utylizacji, a mieszkanie dezynfekcji.

Specjalistyczne sprzątanie po zmarłym Lubin – dezynfekcja pomieszczeń z krwi po zwłokach

Oferta czyszczenia miejsca po zwłokach w Lubinie obejmuje  dezynfekcję pomieszczeń w dzielnicach tj. Czuby Północne, Felin wraz ze Sławinem. Usługi firmy sprzątającej Kastelnik są dostępne przez 7 dni w tygodniu. Jeżeli potrzebujesz pomocy, to zadzwoń i zamów ozonowanie pomieszczeń po śmierci w domu. Całodobowa infolinia jest do Twojej dyspozycji o każdej porze dnia. W pracy sprzątania specjalistycznego liczy się precyzja i dbałość o detale, aby każdy, nawet najmniejszy element pomieszczenia gdzie doszło do skażenia, został skrupulatnie wyczyszczony.

Sprzątanie po zgonach Lubin

Jak wygląda sprzątanie po samobójcy?

Sprzątanie po samobójcy zaczynamy od wykonania wstępnej dezynfekcji metodą mikrodyfuzji. Sucha mgła z nadtlenkiem wodoru dość dobrze przenika przez wszystkie powierzchnie i wstępnie neutralizuje trujące związki chemiczne. Po przeprowadzeniu tego zabiegu należy miejscowo wyczyścić skażone powierzchnie i poddać je ozonowaniu. Przedmioty skażone krwią należy oddać do utylizacji termicznej. Na koniec można wykonać malowanie ścian i sufitów, by nadać nową  świeżość w lokalu.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po zwłokach w Lublinie.

Przez całą dobę świadczymy usługi czyszczenia i dezynfekcji mieszkań i domów po zwłokach w Lublinie.

Co można znaleźć w pokoju hotelowym po śmierci samobójczej?

Sprzątanie po samobójczej śmierci zdarza się dość często na terenie Lubina i innych okolicznych miejscowości. Wielokrotnie spotykamy się z pomieszczeniem w hotelu, które jest pełne krwi, a na łóżku znajduje się ciało człowieka. Czyszczenie miejsca po zwłokach to przede wszystkim usuwanie śladów krwi, utylizacja łózka oraz gruntowana dezynfekcja całego pomieszczenia.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Polacy umierają w samotności, jakie są przyczyny?

Dlaczego niektórzy targają się na własne życie?

Samobójstwo to jeden z rodzajów śmierci, który wpływa destrukcyjnie na bliskich. To zaskoczenie i szok, który wręcz paraliżuje, a wiadomo, stres po utracie bliskiego niekorzystnie wpływa na stan naszego zdrowia. Powodów, dla których ludzie odbierają sobie życie, jest dużo, lecz często są to problemy natury psychicznej np. depresja, alkoholizm czy schizofrenia.

Dezynfekcja zwłok po zgonie

Dezynfekcja po zgonie miejsc mocno skażonych epidemicznie.

Nie sposób tutaj określić rodzaju tragedii tego zjawiska. Samobójcy, chcąc skutecznie skończyć ze swoim życiem, wybierają zazwyczaj najszybsze sposoby takie jak: powieszenie się, otrucie lub użycie broni palnej. Lokalna firma sprzątająca po zmarłych Kastelnik – wykonuje każdy rodzaj dezynfekcji w tym specjalistyczne zamgławianie pomieszczeń suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. To aktywne odkażanie powietrza sprawdza się w większości przypadków.

Usuwanie zapachów po zmarłych osobach – ozonowanie pomieszczeń

Nierzadko okazuje się, że martwe ciało jest przyczyną niemiłego zapachu, kiedy nikt przez kilka dni nie zauważył, że doszło do zgonu za ścianą. Gdy ciało leży dłużej niż jedną dobę, dochodzi do wydzielania się niebezpiecznych substancji ze zwłok. W takim stanie ludzkie ciało stanowi zagrożenie dla ludzi. Należy wezwać specjalistyczną firmę, aby przy użyciu najlepszych dostępnych środków przeprowadziła dezynfekcję miejsca, które zostało skażone biologiczne.

Kastelnik – dezodoryzacja miejsca zgonu – potwierdzona certyfikatem

Sprzątanie po zmarłym jest obowiązkiem właściciela skażonej nieruchomości i tak stanowią przepisy prawa. Ozonowanie pomieszczeń po zmarłych jest więc dobrą metodą na usunięcie nieprzyjemnych zapachów.

Utylizacja śmieci zmarłego

Nie wyrzucaj mebli po zmarłym na ulicę! Odpowiedzialna utylizacja od firmy Kastelnik.

Jak sprawdza się ozon do dezynfekcji patogenów?

Profesjonalne sprzątanie mieszkania po zgonie to głównie ozonowanie pomieszczeń, usługa która neutralizuje wszelkie chorobotwórcze patogeny po zmarłej osobie. Dezynfekcję za pomocą ozonu może, być przeprowadzona wyłącznie przez osoby do tego specjalnie przeszkolone. Nigdy nie można tego robić na własną rękę bez miernika poziomu stężenia ozonu. Lepiej skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy dadzą gwarancję na realizowane usługi i poświadczą certyfikatem, że dezynfekcja po zgonie została przeprowadzona we właściwy sposób.

Specjalistyczne sprzątanie zwłok po zgonie, Lubin

Rozmazana krew na płytkach podłogowych do usunięcia wyłącznie odpowiednimi środkami chemicznymi.

Jakie są statystyki samobójstw na świecie?

Szacuje się, że na całym świecie w ciągu roku ok. miliona ludzi popełnia samobójstwo w miejscu swojego mieszkania. Zdecydowanie większą część tej liczby stanowią mężczyźni, a Wrocław jest miastem, gdzie dochodzi do takich sytuacji zbyt często. Sprzątanie w wyniku samobójstwa przeprowadzane jest przez techników firmy Kastelnik przez całą dobę 7/24 h.

Czynnikami, które mogą pobudzać, do samobójstw są m.in.:

 • zaburzenia psychiczne;
 • uzależnienia od używek;
 • uwarunkowania religijne;
 • genetyka;
 • problemy z rodziną.

Często samobójstwo postrzegane jest błędnie jako fantazja, marzenie o lepszym życiu. Ważne jest, aby osoba mająca myśli samobójcze zgłosiła się niezwłocznie do specjalisty.

Sprzątanie po zgonach Lubin

Zgon w wyniku samobójstwa.

Sprzątanie po zmarłych w Lubinie i okolicy – zaufaj specjalistom

Osoby, które popełniające samobójstwo często wykorzystują sytuacje, że są na przykład same w domu lub po prostu mieszkają samotnie. Dlatego zdarzają się sytuacje, gdzie ciało takiej osoby znalezione jest po dłuższym czasie i doszło w nim już do rozkładu tkanek. Niezbędne jest wówczas wezwanie profesjonalnej firmy sprzątającej, która zajmie się dezynfekcją funeralną miejsca zgonu. Usługi typu sprzątanie domów po osobach zmarłych w Lubinie muszą być przeprowadzone przez wyznaczone osoby.

Szkodliwość środowiskowa martwych ciał ludzkich

Części tkanek czy ślady krwi to zbiorowisko toksycznych substancji, które są dla nas chorobotwórcze. Jeśli chcemy w takim mieszkaniu zamieszkać lub je sprzedać, to powinniśmy zadbać o jego dezynfekcję i skuteczne odkażenie. Kastelnik oferuje kontakt przez całą dobę, możesz zadzwonić w celu ustalenia najbliższego terminu realizacji usługi dezynfekcji pomieszczenia po zwłokach.

Lubin - oferty usługi sprzątania mieszkań za pomocą profesjonalnej firmy

Dezynfekcja po zgonach na Dolnym Śląsku.

Wypadek budowlany – jako częsta przyczyna śmierci

Śmierć poniesiona podczas wypadku w domu to straszna tragedia, jednak dochodzi do niego, częściej niż myślimy. Do jednego z nich doszło w listopadzie 2020 w powiecie piotrkowskim, gdy wybuchła butla gazowa propan-butan. Do zawaleniu się budynku pod gruzami znaleziono trzy osoby. Jednak po wykonaniu czynności ratowniczych i wyciągnięciu tych osób z ruin przez grupę strażaków, stwierdzono jeden zgon.

Po wypadku w celu dochodzenia służby prowadzą czynności operacyjne. Wówczas ich zadaniem jest zebranie wszystkich informacji na temat wypadku, a w tym:

 • stwierdzenie liczby osób, które znajdowały się na miejscu zdarzenia;
 • ustalenie, kto miał wszelkie prawa zastrzeżone do wykonania dokumentacji budynku, czy one nie były bezpośrednią przyczyną śmierci;
 • dokładne zbadanie miejsca śmierci. Usuwanie ciała, to oferta specjalistycznego czyszczenia i mycie posadzek z krwi po zwłokach. Stosujemy środki chemiczne znanych producentów.

W powyższym celu policjanci prowadzą rozpoznanie prostymi sposobami np. za pomocą wywiadu. Podobne czynności prowadzi się po samobójstwach, również niezbędna jest ingerencja policji. Sprzątanie po zmarłych w Lubinie na skutek wypadku to zadanie dla specjalistycznej firmy, którą warto wybrać na podstwie rekomendacji od znajomych.

 

Sprzątanie po zmarłym Lubin

Stary tapczan i inne meble w zniszczonym mieszkaniu.

Dezynfekcja po zmarłych Lubin – możemy Ci pomóc

Usługi firmy Kastelnik obejmują wiele różnych etapów pracy. Zatrudniając specjalistyczny serwis sprzątający, nie musisz martwić się o nieprzyjemny zapach i utylizację mebli. Zajmiemy się tym wszystkim, abyś mógł skupić się na powrocie do bezpiecznego mieszkania. Wiemy, jak możemy Ci pomóc – wystarczy, że do nas zadzwonisz.

Czytaj także: ozonowanie mieszkań po zgonach

Oferujemy dezynfekcję po zgonach w Lubinie na terenie wszystkich dzielnic miasta, a także czyszczenie po wypadku w pracy. Często wiele osób decyduje się również na odkażanie powietrza po przebytych chorobach zakaźnych. W branży usług funeralnych Kastelnik jest liderem. Od wielu lat wykonujemy usług czyszczenia miejsc po zwłokach, warto więc skorzystać z doświadczenia naszych pracowników podczas prac porządkowych w skażonym środowisku.

Oferty odkażania przedmiotów po osobie zmarłej

Brudne łóżko zanieczyszczone krwią i gnijącym ciałem zmarłego.

 • sprzątanie śladów krwi po zgonie w Lubinie;
 • sprzątanie strychów;
 • kompleksowe sprzątanie po zmarłym w wyniku śmierci naturalnej;
 • całodobowe sprzątanie lubińskich ulic po śmierci samobójczej;
 • czyszczenie pomieszczeń po zgonie woj. dolnośląskie;
 • odkażanie szkolnych powierzchni i usuwanie śladów krwi po zmarłej osobie;
 • skuteczna dezynfekcja miejsca po zwłokach;
 • ozonowanie mieszkania;
 • utylizacja po zmarłym;
 • wynoszenie mebli z mieszkania;
 • sprzątanie mieszkań po zgonach Ścinawa i okolice;
 • usuwanie toksyn z powietrza;
 • ozonowanie po zgonie.

Czytaj także: ozonowanie mieszkania po zgonie

Gdzie Kastelnik oferuje usługi specjalistycznego sprzątania?

Oferta naszej firmy dostępna jest również w miastach takich jak:

Dezynfekcja po zmarłych Województwo Dolnośląskie

Usługi dezynfekcji na Dolnym Śląsku. Zamgławianie pomieszczenia.

Co to jest żałoba suicydalna?

Żałoba suicydalna to czas po stracie kogoś, kto stracił życie w wyniku samobójstwa. Bliscy tragicznie zmarłej osoby, często mają wrażenie, że zrobiły coś źle, aby powstrzymać kogoś od aktu samobójczego na własne życie. Zdarza się, iż stan ten wymaga terapii u psychologa. W opisanym powyżej przypadku nie uciekniemy od kompleksowej dezynfekcji pomieszczeń.

Infolinia zgony Lubin

Baza wiedzy dla mieszkańców Lubina

Śmierć samobójcza to przykre i nierzadko traumatyczne doświadczenie. Zamiast zastanawiać się, jak oczyścić podłogi z krwi i usunąć zapach po zwłokach, najlepiej zlecić sprzątanie po zgonach w Lubinie technikom sprzątania miejsc śmierci. Rozwiążą oni wszystkie Twoje problemy od utylizacji skażonych przedmiotów po usuwanie krwi z podłóg i zapachu z pomieszczeń przez ozonowanie. Sprawdź najczęściej zadawane pytania mieszkańców Lubina.

Sprzątanie w Lubinie

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po zgonie?

Koszty dotyczące sprzątania po zgonach są wyliczane indywidualnie podczas wyceny na miejscu zdarzenia. Cena podstawowej dezynfekcji zaczyna się od 800 zł i może sięgnąć kilku tysięcy złotych za utylizację całego mieszkania.

Od czego zależy cena sprzątania po zgonie?

Koszty dotyczące sprzątania pomieszczenia po zgonie, są zależne od wielu czynników. Zaliczyć do nich można np. wielkość mieszkania, ilość mebli do usunięcia, liczbę przedmiotów do utylizacji itp.

Usługi sprzątania po zmarłych w województwie dolnośląskim

Usługi sprzątania po zmarłych w województwie dolnośląskim, wymagają profesjonalnego podejścia do tematu dezynfekcji. Podczas pierwszego etapu odkażania warto wytworzyć odpowiednie stężenie środka biobójczego, tak by usunąć trujące patogeny z powietrza. Ozonowanie jest jedną z oferowanych metod w skażonych drobnoustrojami mieszkaniach. Kompleksowe sprzątanie po zgonach w Lubinie to realna pomoc dla osób, które chcą wykonać porządne czyszczenie miejsca śmierci.

Zadzwoń i poznaj najbliższy termin sprzątania u Ciebie.

Ozonowanie pomieszczenia po samobójstwie

Pomieszczenie w trakcie ozonowania. Zdjęcie w trakcie prac dezynfekcji.

Kastelnik sp. z o.o. – Całodobowe profesjonalne sprzątanie po zmarłych w Ścinawie w powiecie lubińskim dla osób prywatnych i firm. Działamy szybko i skutecznie w obszarze dezynfekcji mieszkań z patogenów, nie tylko na terenie województwa dolnośląskiego, ale również na terenie całej Polski!

Dezynfekcja po zgonie Lubin

Zgon nastąpił kilka tygodni wcześniej. Zmarły pozostawił po sobie mocny ślad zgnilizny.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%