Sprzątanie po zgonach
Lubin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zgonach w Lubinie. Jak wygląda dezynfekcja mieszkania po zmarłym w wyniku samobójstwa?

Która firma sprzątająca najlepsza w Lubinie?

Dezynfekcja domu po zgonie z certyfikatem © Lubin 2022

Na terenie miasta Lubin oferujemy specjalistyczne całodobowe sprzątanie mieszkań po zgonach, nie tylko dla prywatnych firm obsługujących wspólnoty mieszkaniowe, ale również dla rodzin zmarłych osób. Usługę sprzątania mieszkań po zwłokach i śladach śmierci świadczymy już od wielu lat na terenie całego województwa dolnośląskiego. Obsługujemy też pozostałe miasta z całego kraju. Ważne dla naszej pracy jest usatysfakcjonowanie klientów korzystającej z naszej oferty, dlatego dokładamy wszelkich starań, by być najlepszą firmą na rynku i aby nasze sprzątanie lubuskich mieszkań po zgonie było wykonywane na jak najwyższym poziomie.

Sprzątanie powierzchni po zmarłych wymaga stosowania profesjonalnych środków

Usługi sprzątania po zmarłym nie byłyby jednak możliwe bez wykwalifikowanych pracowników i specjalistycznego sprzętu oraz atestowanych środków chemicznych. Środki te pozwalają na usunięcie drażliwego zapachu człowieka w stanie rozkładu, a także wszelkich śladów, które zwłoki osoby zmarłej pozostawiły w miejscu śmierci. Dezynfekcję pomieszczeń po zgonie przeprowadzamy z zachowaniem bezpieczeństwa zdrowia, aby odkażanie nie naraziło na skutki uboczne.

Dezynfekcja po zgonie

Specjalistyczne sprzątanie. Dezynfekcja pomieszczeń

Zapraszamy do kontaktu z naszymi technikami i umówienia się na bezpłatną wycenę zlecenia wraz z dojazdem w takich rejonach Lubina jak: Lubin Czuby Północne i Południowe, oraz Felin wraz ze Sławinem. Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu. Zadzwoń i zamów naszą firmę, aby zlecić ozonowanie pomieszczeń i dezynfekcji po śmierci. Całodobowa infolinia jest dla państwa dyspozycji. W naszej pracy liczy się precyzja i dbałość o to, aby każdy, nawet najmniejszy element pomieszczenia gdzie doszło do wykrycia zwłok – został wyczyszczony z zastosowaniem najlepszych możliwych środków.

Sprzątanie po zgonach Lubin

Śmierć samobójcza – jak wygląda sprzątanie po samobójcy?

Sprzątanie pokoju hotelowego po samobójczej śmierci zdarza się dość często. Wielokrotnie spotykamy się z pomieszczeniem pełnym krwi, a na łóżku znajduje się ciało człowieka. Czyszczenie takiego miejsca po zgonie to przede wszystkim usuwanie śladów krwi, utylizacja łózka oraz dezynfekcja całego pomieszczenia. Samobójstwo to jeden z rodzajów śmierci, który wpływa destrukcyjnie na bliskich zmarłego. To zaskoczenie i szok, który wręcz paraliżuje, a wiadomo, stres po utracie bliskiego człowieka też niekorzystnie wpływa na stan zdrowia. Powodów, dla których ludzie odbierają sobie życie, jest dużo, lecz często są to problemy natury psychicznej np. depresja, alkoholizm czy schizofrenia. Nie sposób tutaj określić rodzaju tragedii tego zjawiska. Samobójcy, chcąc skutecznie skończyć ze swoim życiem, wybierają zazwyczaj najszybsze sposoby takie jak: powieszenie się, otrucie lub użycie broni palnej. Oferujemy każdy rodzaj dezynfekcji w tym specjalistyczne zamgławianie lub ozonowanie pomieszczeń po zmarłych.

dezynfekcja zwłok po zgonie

Wtedy, kiedy na pomoc zostało często zbyt mało czasu. Zazwyczaj znalezione ciało nie jest już możliwe do reanimacji. Nierzadko okazuje się, że martwe ciało jest przyczyną niemiłego zapachu gnilnego już od kilku dni, kiedy nikt nie zauważył kiedy doszło do zgonu. Gdy ciało leży dłużej niż jedną dobę, dochodzi do wydzielania się niebezpiecznych substancji z ciała zwłok. W takim stanie ludzkie ciało stanowi zagrożenie dla ludzi i otaczających przedmiotów. Wtedy należy wezwać naszą firmę, aby przy użyciu najlepszych dostępnych środków przeprowadziła dezynfekcję miejsca, które zostało narażone na ryzyko biologiczne. Od momentu wezwania naszej firmy, przyjeżdżamy z pomocą w błyskawicznym tempie. Konieczność wezwania usług sprzątania po zmarłym jest obowiązkiem właściciela budynku. Pozostałe postronne osoby, które stoją zbyt blisko przy zwłokach, muszą niezwłocznie opuścić teren.

Utylizacja śmieci zmarłego

Nie wyrzucaj mebli po zmarłym na ulicę!

Zastosowanie ozonu przy dezynfekcji mieszkań

Sprzątanie po zgonie to głównie ozon, który neutralizuje wszelkie chorobotwórcze pozostałości po zmarłym. Dezynfekcję za pomocą ozonu mogą przeprowadzać wyłącznie osoby do tego wyszkolone. Dlatego nigdy nie można tego robić amatorską metodą na własną rękę. Lepiej skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy dadzą gwarancję i poświadczą certyfikatem, że dezynfekcja po zgonie jest przeprowadzona ze 100% dokładnością.

Specjalistyczne sprzątanie zwłok po zgonie. Lubin

Statystyki samobójstw

Szacuje się, że na całym świecie w ciągu roku ok. miliona ludzi popełnia samobójstwo w miejscu swojego mieszkania. Zdecydowanie większą część tej liczby stanowią mężczyźni, a Wrocław jest miastem, gdzie dochodzi do takich sytuacji zbyt często. Sprzątanie w wyniku samobójstwa przeprowadzane jest przez techników firmy Kastelnik przez całą dobę 7/24 h.

Czynnikami, które mogą pobudzać, do samobójstw są m.in.:

 • zaburzenia psychiczne;
 • uzależnienia od używek;
 • uwarunkowania religijne;
 • genetyka;
 • problemy z rodziną.

Często samobójstwo postrzegane jest błędnie jako fantazja, marzenie o lepszym życiu. Ważne jest, aby osoba mająca myśli samobójcze zgłosiła się niezwłocznie do specjalisty.

sprzątanie po zgonach Lubin

Sprzątanie po zmarłych w Lubinie i okolicy

Osoby, które popełniające samobójstwo często wykorzystują sytuacje, że są na przykład same w domu lub po prostu mieszkają samotnie. Dlatego zdarzają się sytuacje, gdzie ciało takiej osoby znalezione jest po dłuższym czasie i doszło w nim już do rozkładu tkanek. Niezbędne jest wówczas wezwanie profesjonalnej firmy sprzątającej, która zajmie się dezynfekcją funeralną miejsca zgonu. Usługi typu sprzątanie domów po osobach zmarłych w Lubinie muszą być przeprowadzone przez wyznaczone osoby.

Szkodliwość środowiskowa martwych ciał ludzkich

Części tkanek czy ślady krwi to zbiorowisko toksycznych substancji, które są dla nas chorobotwórcze. Jeśli chcemy w takim mieszkaniu zamieszkać lub je sprzedać, to powinniśmy zadbać o jego dezynfekcję i skuteczne odkażenie. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia najbliższego terminu realizacji usługi kompleksowego sprzątania i dezynfekcji po samobójcach.

Lubin - oferty usługi sprzątania mieszkań za pomocą profesjonalnej firmy

Wypadek budowlany – jako częsta przyczyna śmierci

Śmierć poniesiona podczas wypadku w domu to straszna tragedia, jednak dochodzi do niego, częściej niż myślimy. Do jednego z nich doszło w listopadzie 2020 w powiecie piotrkowskim, gdy wybuchła butla gazowa propan-butan. Do zawaleniu się budynku pod gruzami znaleziono trzy osoby. Jednak po wykonaniu czynności ratowniczych i wyciągnięciu tych osób z ruin przez grupę strażaków, stwierdzono jeden zgon.

Po wypadku w celu dochodzenia służby prowadzą czynności operacyjne. Wówczas ich zadaniem jest zebranie wszystkich informacji na temat wypadku, a w tym:

 • stwierdzenie liczby osób, które znajdowały się na miejscu zdarzenia;
 • ustalenie, kto miał wszelkie prawa zastrzeżone do wykonania dokumentacji budynku, czy one nie były bezpośrednią przyczyną śmierci;
 • dokładne zbadanie miejsca śmierci. Usuwanie ciała, to oferta specjalistycznego czyszczenia i mycie posadzek z krwi po zwłokach. Stosujemy środki chemiczne znanych producentów.

W powyższym celu policjanci prowadzą rozpoznanie prostymi sposobami np. za pomocą wywiadu. Podobne czynności prowadzi się po samobójstwach, również niezbędna jest ingerencja policji. Sprzątanie po zmarłych w Lubinie na skutek wypadku to zadanie dla specjalistycznej firm zajmującej się dezynfekcją po zgonach.

 

sprzątanie po zmarłym w Lubinie

Sprzątanie po zmarłych Lubin

Nasze usługi to wiele etapów kompleksowego sprzątania po zmarłych, jakie oferuje firma Kastelnik. Odkażanie powierzchni publicznych na terenie wszystkich dzielnic miasta, czyszczenie firmy po wypadku pracownika, ale także po chorobach zakaźnych należy przeprowadzić w stosunkowo krótkim czasie – tak stanowi prawo. W branży usług funeralnych jesteśmy liderem. Od wielu lat wykonujemy wiele usług czyszczenia lokali dla klienta indywidualnego oraz korporacyjnego.

Oferty odkażania przedmiotów po osobie zmarłej

 • Sprzątanie śladów rozkładu po zgonach w Lubinie 24h;
 • kompleksowe sprzątanie po zmarłym w wyniku śmierci naturalnej;
 • całodobowe sprzątanie lubińskich ulic po śmierci samobójczej;
 • czyszczenie pomieszczeń po zgonie woj. dolnośląskie;
 • czyszczenie powierzchni i usuwanie śladów krwi po zmarłej osobie;
 • skuteczna dezynfekcja firmy, mieszkania po zwłokach;
 • dezynfekcja miejsc po rozkładzie zmarłym;
 • ozonowanie mieszkań  i miejsc po zmarłym na terenie firmy naszego klienta;
 • utylizacja po zmarłym skażonego mienia po śmierci i po rozkładających się zwłokach;
 • sprzątanie mieszkań po zmarłych;
 • wieloetapowa dezynfekcja lokali i usuwanie toksyn po zmarłych;
 • ozonowanie miejsc biur po zmarłym pracowniku.
 • ozonowanie po zgonie.

Dezynfekcja po zmarłych Województwo Dolnośląskie

Słownictwo funeralne dezynfekcji po zmarłych

Żałoba suicydalna to czas po stracie kogoś, kto stracił życie w wyniku samobójstwa. Bliskie osoby samobójcy mają często wrażenie, że zrobiły coś źle, albo, że nie zrobiły czegoś, aby powstrzymać kogoś od aktu samobójczego na własne życie. Zdarza się, iż stan ten wymaga terapii psychologicznej. W opisanym powyżej przypadku nie uciekniemy dezynfekcji i odkażania mieszkań.

infolinia zgony Lubin

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po zgonie?

Koszty dotyczące sprzątania po zgonach są wyliczane indywidualnie podczas wyceny na miejscu zdarzenia. Cena podstawowej dezynfekcji zaczyna się od 700 zł i może sięgnąć kilku tysięcy złotych za utylizację całego mieszkania.

Od czego zależy cena sprzątania po zgonie?

Koszty dotyczące sprzątania pomieszczenia po zgonie, są zależne od wielu czynników. Zaliczyć do nich można np. wielkość mieszkania, ilość mebli do usunięcia, liczbę przedmiotów do utylizacji itp.

Lubin sprzątanie po zmarłych - całodobowy kontakt telefoniczny Kastelnik 7/24

Usługi sprzątania po zmarłych wymagają profesjonalnego podejścia każdej firmy od dezynfekcji po śmierci. Podczas pierwszego kontaktu z nami odpowiemy Ci na wszystkie pytania dotyczące naszej usługi kompleksowego sprzątania po zgonach w Lubinie oraz umówimy na bezpłatną wycenę z dojazdem na miejsce, po czym wybierzemy jak najszybszy termin realizacji. Zadzwoń lub napisz e-mail i poznaj najbliższy termin!

Ozonowanie pomieszczenia po samobójstwie

Kastelnik sp. z o.o. – profesjonalne sprzątanie po zmarłych w powiecie lubińskim dla osób prywatnych i firm. Działamy szybko i skutecznie w obszarze dezynfekcji mieszkań po śmierci na obszarze, nie tylko województwa dolnośląskiego, ale również na terenie całej Polski!

Znajdziesz nas także w miastach takich jak Jelcz-Laskowice, Bolesławiec, Wrocław, Jelenia Góra, Kłodzko, Legnica, Oleśnica, Polkowice oraz w innych lokalizacjach na dolnym śląsku. Całodobowo obsługujemy Boguszów, Gorce, Brzeg Dolny, Szczawno-Zdrój, Kąty Wrocławskie, Głuszyca, Mieroszów, Głogów, Ścinawa, Wałbrzych.

Dezynfekcja po zgonie Lubin

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.8
4,8 rating
4.8 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 4)
Doskonale75%
Bardzo dobrze25%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%