Sprzątanie po zgonach
Kutno

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zgonie w Kutnie. Zjawisko śmierci – czy potrafimy o niej rozmawiać? Dezynfekcja po zmarłych

Sprzątanie po zgonach Kutno i województwo łódzkie przedsiębiorstwo Kastelnik wykonuje z zachowaniem zasad BHP oraz z poszanowaniem obowiązującego prawa. To, co nas wyróżnia to kompleksowe podejście do usługi sprzątanie po zwłokach. Zaczynamy od bezpośredniej odpowiedzi na potrzeby klienta, a kontakt z nami jest ułatwiony dzięki całodobowej infolinii. Następnie przechodzimy do wyceny zlecenia, co jest u nas zawsze bezpłatne, a gdy istnieje taka konieczność, dojeżdżamy w tym celu do klienta m.in. do takich dzielnic Kutna jak np.: Stara Wieś i Azory oraz Żwirownia, a także Bielawki, Łąkoszyn, Sklęczki, Walentynów, Kotliska Małe, Puśniki, Kościuszków, Wiktoryn, Antoniew, Dybów, Stodółki. Podczas naszej pracy stosujemy wyłącznie atestowane środki chemiczne oraz sprawdzone metody dezynfekcji.

Czym jest śmierć? Jak o niej mówić?

Śmierć to stan, w którym mamy do czynienia z ustaniem oznak życia spowodowany nieodwracalnym zachwianiem równowagi funkcjonalnej i załamaniem wewnętrznej organizacji ustroju. Możemy wyodrębnić następujące rodzaje śmierci:

 • ekologiczna;
 • fizjologiczna;
 • z przyczyn chorobowych;
 • gwałtowna.

Rozmawianie o śmierci jest niezwykle ciężkie. W zależności od tego, w jakich okolicznościach się to odbywa lub z kim, dialog ten wygląda kompletnie inaczej. W przypadku, gdy mamy w domu chorego, powinniśmy znaleźć odpowiedni moment, w którym możemy przeprowadzić z nim rozmowę o śmierci. Taki czas, w którym on sam będzie na to gotowy. Trudno bowiem zakomunikować bliskiemu, że niedługo umrze, bez względu na to, w jakim on znajduje się wieku. Czasami informację tę przekazuje lekarz prowadzący, ale jeśli nie, to powinniśmy dokładnie przemyśleć, w jaki sposób mamy zrobić to samodzielnie. To zależy już od sytuacji, w jakiej się znajdujemy i w jakich stosunkach z daną osobą. 

Pamiętać należy również o pozbyciu się po zwłokach chorobotwórczych drobnoustrojów. Sprzątanie po zmarłych powinno być wykonywane przez profesjonalną firmę sprzątająca. Specjaliści wiedzą, jak postępować w przypadku zaawansowanego rozkładu zwłok i czego nie robić podczas wykonywania usługi sprzątanie po zmarłym. Przedsiębiorstwo Kastelnik usługę sprzątanie po zgonie wykonuje nieprzerwanie od 2013 roku. Stosujemy wyłącznie atestowane środki chemiczne oraz niezawodne metody dezynfekcji. Jedną z nich jest ozonowanie. Posiadamy przemysłowe generatory ozonu, które mają moc nawet do 240g./h. Zapraszamy serdecznie do kontktu – telefony odbieramy 24/7. 

Sprzątanie po zgonach Kutno i województwo łódzkie 

 • sprzątanie po zgonach w Kutnie;
 • sprzątanie po zgonie w powiecie kunickim;
 • dezynfekcja ścian, podłóg po zmarłych;
 • usuwanie śladów krwi po samobójcach;
 • czyszczenie miejsc zgonu po morderstwach;
 • odkażanie pomieszczeń po zmarłym;
 • ozonowanie mieszkań po zwłokach w zaawansowanym stanie rozkładu;
 • specjalistyczna dezodoryzacja pomieszczeń po zgonach.

Dezynfekcja po zgonach

Dezynfekcja po zgonach zostaje wykonana w pomieszczeniach, w których doszło do rozkładu zwłok po śmierci. Polega na zabiciu form wegetatywnych i przetrwalnikowych drobnoustrojów poprzez użycie metod fizycznych i chemicznych. Ma to na celu zmniejszenie liczby mikroorganizmów do bezpiecznego poziomu, tzn. niezagrażającego organizmom żywym. Skuteczne środki dezynfekujące posiadają w składzie m.in. fenol i jego pochodne, chlor i związki chloru, jod i związki jodu, środki utleniające, alkohole alifatyczne, aldehydy oraz czwartorzędowe związki amonowe.

Całodobowy kontakt z firmą Kastelnik 

Jesteś zainteresowany zamówieniem usługi sprzątanie po zgonach Kutno i całe łódzkie zadzwoń do specjalistycznej firmy Kastelnik! Swoją pracę wykonujemy z użyciem profesjonalnych dezynfekatów zawierających w składzie m.in. aldehydy, czy też ketony. To, co ważne zawsze są one atestowane. Technicy Kastelnik to wykwalifikowani specjaliści, którzy stosują się do zasad BHP oraz obowiązującego prawa. Posiadamy całodobową infolinię 24/7 oraz bezpłatną wycenę. Jeśli chcesz umówić usługę – zadzwoń! Nasi konsultanci czekają pod telefonem i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące usługi sprzątanie po zgonie. 

Kastelnik – najwyższa jakość usług funeralnych Łódzkie!

 

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

4.8
4,8 rating
4.8 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 4)
Doskonale75%
Bardzo dobrze25%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%