Sprzątanie po zgonach Elbląg

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zgonach Elbląg. Dlaczego warto wynająć ekipę do dezynfekcji mieszkania po zmarłym członku rodziny?

Zgon w domu oznacza trujące związki chemiczne w powietrzu i zagrożenie rodziny. Sprzątanie po zgonach Elbląg to odpowiedzialna decyzja, która często jest zamawiana przez zarządców zaniedbanej nieruchomości. Oferujemy:

 • sprzątanie mieszkań spółdzielczych po zgonach;
 • dezynfekcję lokali własnościowych; 
 • czyszczenie pomieszczeń hotelowych z krwi po śmierci samobójczej;
 • utylizację rzeczy po patologicznym zbieractwie.
Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Kulisy pracy osoby sprzątającej mieszkania po zgonach

W ramach kompleksowych działań skoncentrowanych na dogłębnym czyszczeniu mieszkań po śmierci działamy na terenie całego miasta  Elbląg, a m.in. w takich dzielnicach jak np.: Nad Jarem, Gronowo i Drewnik.

Sprzątanie mieszkania po zmarłym Elbląg. Usługi całą dobę.

Dezynfekcja po zgonach w powiecie elbląskim

Zastanawiasz się, czy odkażanie miejsca śmierci jest konieczne? Dezynfekcja pomieszczenia po zgonach w mieście Elbląg to niezbędny proces w przypadku każdego zgonu. W szczególności należy przeprowadzić taką sterylizację pomieszczeń, gdy doszło do znaczącego rozkładu zwłok.

Zagrożenia związane z obecnością zwłok na miejscu zgonu, są liczne i wymagają przeprowadzenia skutecznej dezynfekcji. Zwłoki ulegają szybkiemu rozkładowi, co sprzyja namnażaniu się bakterii i innych drobnoustrojów, w tym chorobotwórczych. Wyjątkowo groźne są tzw. trupie jady, czyli toksyczne aminy biogenne, które mogą zagrażać zdrowiu ludzi przebywających w pobliżu miejsca zgonu.

Dezynfekcja po zgonach w Elblągu.

Ponadto, zwłoki są również źródłem nieprzyjemnego zapachu, który może utrzymywać się w pomieszczeniu przez długi czas. Wraz z rozkładem zwłok wydzielają się również trujące gazy, które wypełniają całe pomieszczenia.

W związku z powyższym dezynfekcja po zgonach w powiecie elbląskim jest niezbędna, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się chorób i zneutralizować wszelkie szkodliwe substancje. Warto również pamiętać, że dezynfekcję powinno przeprowadzać specjalistyczne przedsiębiorstwo, które posiada odpowiedni sprzęt i środki chemiczne, aby zapewnić skuteczne usunięcie zagrożeń.

Sprzątanie po zgonach Elbląg – Kastelnik od 2013 r.

Usługi na sprzątanie po zgonach w Elblągu to nie tylko wynoszenie mebli, ale przede wszystkim usuwanie trujących związków chemicznych. Jady trupie, które występują w pomieszczeniu po zmarłym, w związku z rozkładem gnilnym są, toksyczne. W ich skład wchodzą takie substancje jak kadaweryna, czy putrescyna.

Problemem nie są tylko chorobotwórcze drobnoustroje, ale i intensywny zapach trupa. Jest on bardzo ciężki o usunięcia. Bywa tak, że eksperci sprzątający domy po zwłokach są zmuszeni do zrywania wykładzin, czy tapet, by się go raz na zawsze pozbyć.

Pomagamy całodobowo w sprzątaniu po śmierci w Elblągu.

Świadczymy usługę likwidacji mebli z mieszkania po śmierci – Kastelnik

Całodobowe usługi porządkowe tj. sprzątanie mieszkań po zgonach, dostępne są również w miastach:

 • Bartoszyce
 • Ełk
 • Giżycko
 • Iława
 • Kętrzyn
 • Olsztyn
 • Ostróda
 • Szczytno
Dezynfekcja mieszkania po zgonie Elbląg. Zagracony pokój

Zdjęcie: mieszkanie po zmarłym z manią zbieractwa © 2023 Kastelnik

Czy dezynfekcja po zmarłych jest niezbędna?

Wiele osób pyta na infolinii firmy Kastelnik, czy dezynfekcja mieszkania po zmarłym jest niezbędna? Przepisy prawa są jednoznaczne w tym zakresie, skażone biologicznie pomieszczenia powinno być niezwłocznie poddane odkażaniu. Wydobywające się z ciała po śmierci człowieka mikroorganizmy można usunąć za pomocą różnych form dezynfekcji. Należą do nich dezynfekcja mechaniczna za pomocą atestowanych preparatów, ozonowanie i zamgławianie.

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – kontakt 7 dni w tygodniu

Bez względu na wybór odpowiedniej metody należy wziąć pod uwagę to, że praca na miejscu zgony wymaga od nas restrykcyjnego przestrzegania zasad BHP. Technicy firmy Kastelnik stosują w celu ochrony takie środki jak m.in. maski pełnotwarzowe, jednorazowe rękawice, czy kombinezony.

Dezynfekcja pomieszczeń po zgonach

Wszechstronne wsparcie przy dezynfekcji mieszkania obejmuje:

 • sprzątanie po zgonach Elbląg;
 • czyszczenie po zgonie w domu;
 • dezynfekcja mieszkania po zmarłym;
 • utylizacja termiczna mienia po rozkładzie zwłok;
 • odkażanie pomieszczeń po zgonach naturalnych;
 • ozonowanie domu po trupie;
 • czyszczenie lokalu mieszkalnego po zgonie;
 • opróżnianie domów po gnijących zwłokach;
 • usuwanie zapachu śmierci z klatki schodowej;
 • likwidowanie śladów krwi z posadzki;
 • sprzątanie strychu po samobójcy;
 • dezynfekcja miejsca po zgonie naturalnym;
 • dezodoryzacja pomieszczeń.
Nielegalna utylizacja rzeczy z mieszkania

Zdjęcie: porzucone rzeczy, z mieszkania po zmarłej osobie w Elblągu © 2023 Kastelnik

Kastelnik – firma sprzątająca po zmarłych w powiecie elbląskim! 

Każda solidna firma sprzątająca po zmarłych w Elblągu ma wpis do bazy BDO i oferuje utylizację mebli i rzeczy osobistych po zgonie w powiecie elbląskim. Samotna śmierć w domu to często zwłoki na podłodze i rozlana plama krwi. Nie jest to przyjemny widok! Utylizacja skażonego biologicznie mienia to zadanie dla profesjonalistów. Pracownicy przedsiębiorstwa Kastelnik przewożą tego typu przedmioty po zmarłym specjalistycznym transportem.

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – potwierdzone certyfikatem

Zostają one potem zawiezione do spalarni w celu utylizacji termicznej. Mebli z mieszkania po rozkładzie zwłok pod żadnym pozorem nie można wyrzucać do zwykłego śmietnika. Grozi za to sroga kara finansowa.

Ozonowanie mieszkań po zwłokach

Usuwanie zapachu po śmierci w domu – ozonowanie lokalu

Usuwanie słodkiego zapachu śmierci po zgonie w domu to czynność, jaką mało kto się chce podjąć. Widok krwi, a czasami szczątków człowieka skutecznie odstrasza amatorów od wysprzątania domu na własną rękę. Doświadczona ekipa posiada nie tylko odpowiednie szkolenia, ale również zapewnia certyfikat dezynfekcji w którym opisuje zakres zrealizowanych prac.

FAQ — najczęściej zadawane pytania

W ramach kompleksowego usuwania konsekwencji śmierci wykonujemy dogłębną dezynfekcję i utylizację skażonego mienia. Oto odpowiedzi na jedne z częściej zadawanych pytań.

Baza wiedzy dla mieszkańców Elbląga.

Jaka jest cena sprzątania po zgonie?

Dezynfekcja lokalu po zgonie zaczyna się od ceny 800 zł. Kwota ta obejmuje ozonowanie mieszkania, w którym znaleziono ciało zmarłego. Warto jednak zapytać o gruntowane sprzątanie, które zawierać będzie utylizację mebli i innych przedmiotów.

Gdzie utylizować rzeczy skażone biologicznie?

Rzeczy skażone biologicznie najlepiej utylizować w spalarni termicznej. Dostęp do takiej instytucji mają wyspecjalizowane firmy sprzątające posiadające wpis do bazy BDO.

Sprzątanie po zmarłych w Elblągu - wsparcie 365 dni

Sprzątanie mieszkań po zmarłych Elbląg to ciągła gotowość do pracy. Całodobowe czyszczenie miejsc po zwłokach to realna pomoc po śmierci bliskiej osoby. Kastelnik, to firma sprzątająca, która posiada zgrany zespół oraz najnowszy sprzęt do sprzątania oraz dezynfekcji. Czyszczenie śladów krwi przy użyciu suchego lodu to innowacyjna metoda dezynfekcji. Wyłącznie najlepsi technicy w branży mają dostęp do tej technologi, ale to nie wszystko. Kilkadziesiąt generatorów ozonu o mocy od 20 gram do 240 gram / h jest w stanie szybko wydezynfekować nawet duże powierzchnie. 

Jest to szczególnie ważne w przypadku śmiertelnego wypadku na terenie zakładu pracy. Ozonowanie po zgonie w miejscu pracy to zadanie dla doświadczonej ekipy, która ma do dyspozycji odpowiednie zaplecze sprzętowe. Dekada na rynku usług sprzątających i szerokie grono zadowolonych klientów to dla nas najlepsza rekomendacja.

 

Certyfikat sprzątania mieszkania po zgonie w Elblągu

Jak wygląda certyfikat po sprzątaniu mieszkania po zgonie w Elblągu?

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 3 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%