Sprzątanie po zgonach Andrychów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zgonach w Andrychowie. Gdzie wyrzucić rzeczy po zmarłej osobie?

Śmierć jest nieodłącznym elementem życia, jednak kiedy następuje w domu, zwykle jest ogromnym szokiem dla bliskich. Czas żałoby to niedobry moment na samodzielne porządki po zmarłym, dlatego sprzątanie po zgonach Andrychów, woj. małopolskie zostaw ekipie Kastelnik, czyli firmie sprzątającej z blisko 10-letnim stażem.

Kastelnik – sprzątanie po zwłokach – usługi całodobowe 24/7

Po zgonie w mieszkaniu może pojawić się szereg niebezpiecznych patogenów, które stanowią zagrożenie dla zdrowia.

Do najczęściej występujących mikroorganizmów należą:

 • Bakterie.
 • Wirusy.
 • Trupi jad.

Bakterie mogą powodować stan zapalny w zdrowym organizmie, uszkadzać tkanki dróg oddechowych oraz wydzielać groźne dla zdrowia toksyczne związki chemiczne.

Wirusy natomiast mogą prowadzić do poważnych chorób, takich jak zapalenie płuc. Warto dodać, iż trupi jad składa się głównie z putrescyny i kadaweryny, które są szczególnie szkodliwe dla ludzi.

Sprzątanie mieszkania po zmarłym Andrychów

Podłogę, która gnije od krwi, należy zerwać.

Aby uniknąć problemu wynikającego z rozkładu zwłok i zaniedbanego stanu mieszkania, które odziedziczyli spadkobiercy, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej po zmarłych i usługi odkażania powietrza za pomocą specjalistycznych preparatów.

Co zawiera specjalistyczne sprzątanie miejsca zgonu?

Proces sprzątania w miejscu zgonu obejmuje zazwyczaj wstępne oględziny pomieszczenia, bezpłatną wycenę usługi usuwania patogenów i neutralizację przykrego zapachu, a także dezynfekcję podłóg i dywanów środkami biobójczymi. Tego typu sprzątaniem Kastelnik zajmuje się od wielu lat, a w celu uzyskania pomocy wystarczy zadzwonić na dyżurny numer telefonu +48 735-960-510.

Na każde zlecenie zabieramy:

 • Atestowane preparaty dezynfekujące.
 • Środki chemiczne oparte na czwartorzędowych solach amoniowych.
 • Substancje chemiczne, które w składzie zawierają nadtlenek wodoru.
 • Urządzenie do ozonowania i zamgławiania pomieszczeń.

Dezynfekcja miejsca po śmierci Andrychów

Neutralizacja patogenów po zaawansowanym stanie rozkładu zwłok to nasza specjalność. Zadbamy również o to, by wszystkie zbędne rzeczy po zmarłym zostały przetransportowane do specjalistycznej spalarni termicznej.

Dezynfekcja mieszkania po zgonach – usługa z certyfikatem

Przedsiębiorstwo Kastelnik oferuje usługi sprzątania mieszkania po zgonie w Andrychowie połączone z profesjonalną dezynfekcją pomieszczeń. Wiele osób zastanawia się, czy dezynfekcja mieszkania po zmarłych jest w ogóle skutecznym rozwiązaniem.

Kastelnik – dezynfekcja miejsca zgonu – kontakt 7 dni w tygodniu

Okazuje się, że jak najbardziej, tak – ale pod warunkiem, że jest realizowana przez ekipę sprzątającą po zwłokach z wieloletnim doświadczeniem i długą praktyka w zakresie rozpoznawania bakterii i różnego rodzaju wirusów. Tego typu badania, bez użycia odpowiedniego sprzętu są jednak niemożliwe.

Czyszczenie mieszkania po zgonie w Andrychowie ul. Krakowska

Do ozonowania używamy generatorów ozonu o mocy do 240 g/h,

Usługa dezynfekcji lokali po zmarłych polega na zastosowaniu odpowiednich metod odkażania – tych chemicznych, jak i fizycznych.

W firmie Kastelnik korzystamy ze sprawdzonych technik dezynfekcji powietrza po zwłokach, a do najpopularniejszych należą:

 • Ozonowanie pomieszczeń przy pomocy przemysłowych generatorów ozonu;
 • Zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru;
 • Aerozolowanie ULV;
 • Usługi mikrodyfuzji pomieszczeń;
 • Dezodoryzacja powietrza i usuwanie zapachów;
 • Dezynfekcja przy pomocy środków chemicznych z atestem.

Czy trupi jad stanowi zagrożenie dla zdrowia?

Zastanawiasz się, czy sprzątanie po zgonach to konieczność? Jak najbardziej! Przebywanie na miejscu zgonu jest niebezpieczne ze względu na znajdujące się wszędzie bakterie i wirusy po zmarłym. Szczególnie groźne są aminy biogenne, czyli trupi jad powstający w czasie rozkładu ciała.

“Zatrucie jadem trupim objawia się biegunką, wymiotami i dusznościami. Każda osoba, która odwiedziła miejsce zgonu i zauważyła u siebie takie objawy, powinna jak najszybciej skontaktować się z lekarzem” – przestrzega Mieszko Kastelnik, szef firmy sprzątającej.

Korzystanie ze środków biobójczych może mieć bardzo duże znaczenie dla usunięcia groźnych dla zdrowia ptomain. Przykładowo, substancje chemiczne zawierające nadtlenek wodoru są dodawane do płynu, który jest wykorzystywany przez techników Kastelnik w trakcie zamgławiania suchą mgłą.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

Co więcej, składnikiem tego preparatu jest również aktywna substancja do dezodoryzacji, która pomaga pozbyć się przykrego zapachu rozkładającego się ciała. Jest jednak jeden warunek – usługę dezodoryzowania musi przeprowadzać przeszkolona osoba w zakresie obsługi urządzenia Thermo Fog 3 generacji.

Ozonowanie pomieszczeń na nieprzyjemny zapach po zwłokach

Nieprzyjemny zapach po zgonie w domu nie daje Ci spokoju? Zamów specjalistyczną firmę sprzątającą Kastelnik, która dzięki zabiegowi ozonowania oczyści powietrze w Twoim mieszkaniu z zarazków i groźnych patogenów. Ozonowanie to również doskonały sposób na trwałe usunięcie brzydkiej trupiej woni, na którą zawsze skarży się rodzina zmarłego w domu.

Utylizacji mebli po zmarłej osobie

Przywrócimy świeżość w Twoim mieszkaniu i zadbamy o Twoje bezpieczeństwo dzięki kilkudziesięciu generatorom ozonu o różnej mocy. Na koniec wystawimy certyfikat dezynfekcji, który określi sposób wykonanych czynności i rodzaj zastosowanej chemii.

Jak usunąć ślady krwi z podłogi po nagłym zgonie?

Usuwanie śladów krwi i płynów ustrojowych z podłóg to zdecydowanie zadanie dla załogi sprzątającej po zwłokach. Okazuje się, że czyszczenie po zgonie suchym lodem pozwala w krótkim czasie usunąć wszelkie wydzieliny biologiczne, nawet zaschniętą krew.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: sprzątanie po zgonach – jak podejść do tematu?

Standardowo wykorzystujemy biobójczą chemię z atestem PZH. Wśród takich środków znajdują się preparaty na bazie fenolu, nadtlenku wodoru i czwartorzędowych soli amoniowych.

Profesjonalne sprzątanie po zgonach w Andrychowie – wybierz firmę Kastelnik

W Andrychowie sprzątanie po zgonach, wraz z dezynfekcją miejsca zgonu zlecisz przez całą dobę na infolinii Kastelnik. Można do nas dzwonić o każdej porze, a w przypadku potrzeby uzyskania szybkiej wyceny można wysłać zdjęcia za pomocą sms lub email.

9/10 klientów uważa, iż firma sprzątająca po zmarłych Kastelnik świadczy usługi dezynfekcji terminowo, co sprawia, że są oni skłonni do przekazania rekomendacji.

Zakres prac, które oferujemy dla rodzin zmarłych osób, obejmują:

 • Czyszczenie płynów ustrojowych z podłóg;
 • Usunięcie szczątków i wszelkich śladów biologicznym suchym lodem;
 • Dezynfekcja mieszkania przez ozonowanie pomieszczeń;
 • Opróżnianie mieszkań;
 • Wynoszenie mebli z mieszkania;
 • Usługa zamgławiania suchą mgłą z preparatem biobójczym;
 • Dezynfekcję środkami chemicznymi z atestem;
 • Sprzątanie po zgonach w wyniku samobójstw i morderstw;
 • Czyszczenie miejsc śmierci po wypadkach w pracy i incydentach komunikacyjnych.

Powierzając usuwanie patogenów po zgonie w mieszkaniu specjalistom z firmy Kastelnik, zyskujesz pewność, że w mieszkaniu nie będzie żadnych chorobotwórczych organizmów, a nieprzyjemny zapach po zwłokach zniknie bezpowrotnie. Co więcej, korzystając z naszej usługi, otrzymasz gwarancję na wszystkie przeprowadzone prace.

Certyfikat dezynfekcji po zwłokach Kastelnik

Wystawiamy certyfikat po dezynfekcji po zgonie!

Czyszczenie mieszkań po zmarłych dostępne jest także w miastach:

Baza wiedzy dla mieszkańców Andrychowa (FAQ)

Ktoś z rodziny nagle zmarł w domu? Zlecenie usługi tj. sprzątanie po zgonach w Andrychowie jest obowiązkowe w przypadku zaawansowanego rozkładu zwłok. Zazwyczaj toksyczne gazy i mnóstwo bakterii unosi się w powietrzu, stanowiąc zagrożenie dla Ciebie i Twoich bliskich.

Sprzątanie Andrychów

Wdychanie trujących związków chemicznych z ciała denata może grozić zatruciem, które objawia się podobnie do grypy żołądkowej. Tylko profesjonalne usługi dezynfekcji są w stanie uporać się z trupim jadem i innymi pozostałościami po rozkładzie zwłok. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Andrychowa w powiecie wadowickim.

Ile kosztuje sprzątanie po zgonach?

Cena za sprzątanie po zgonie uzależniona jest od wielkości mieszkania i ilości rzeczy do usunięcia. Zazwyczaj ta kwota ustalana jest z klientem indywidualnie w toku wizji lokalnej na miejscu zdarzenia. Koszt za dezynfekcję jednego pomieszczenia wynosi od 800 zł, a opróżnienie małego mieszkania z mebli to koszt minimum 2000 zł.

Jak szybko realizować sprzątanie po zmarłej osobie?

Sprzątanie po zmarłych należy realizować tak szybko, jak to możliwe. Jeśli mamy do czynienia z zaawansowanym rozkładem zwłok, szybka dezynfekcja tym bardziej jest konieczna. Firmy sprzątające po zgonach oferują telefony alarmowe, na których można zlecić prace porządkowe przez całą dobę.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%