Sprzątanie po zalaniu Żywiec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Żywcu, woj. śląskie. Jakie są etapy sprzątania mieszkania po zalaniu fekaliami? 

Wieloletnie doświadczenie firmy Kastelnik sprawia, że usługi sprzątanie po zalaniu Żywiec czy osuszanie mokrych ścian są wykonywane błyskawicznie i niemal od ręki. Jeżeli jesteś ofiarą zalania lub zmagasz się z podtopionym garażem w Żywcu – zadzwoń na bezpłatną infolinię pomocową i zgłoś szkodę.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – usługi całodobowe 24/7

Fachowcy Kastelnik sprawnie przeprowadzą prace porządkowe, wśród których znajdują się usługi:

 • usuwanie zniszczonych przedmiotów;
 • utylizację przedmiotów skażonych biologicznie;
 • odpompowanie brudnej wody z fekaliami
 • czyszczenie podłóg i ścian;
 • ozonowanie pomieszczeń;
 • czyszczenie suchym lodem;
 • pełna dezynfekcja zalanych fekaliami pomieszczeń;
 • usuwanie skutków zalania w biurze lub zakładzie pracy;
 • utylizacja zniszczonych i niebezpiecznych sprzętów RTV i AGD;
 • dezodoryzacja pomieszczeń po zalaniu.

Profesjonalne usługi sprzątania po wylaniu szamba w Żywcu

Od lat specjalizujemy się w kompleksowych usługach sprzątania pomieszczeń po wylaniu szamba na terenie województwa śląskiego, w tym miejscowości Żywiec. Będąc ofiarą zalania mieszkania, skorzystaj z usług specjalistów, którzy dbają o wieloetapowe prace porządkowe. Postawienie na wykwalifikowanych techników Kastelnik pozwala na szybkie usunięcie zanieczyszczonej cieczy, fekaliów czy usunięcie wilgoci z podmokłych ścian.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – kontakt 7 dni w tygodniu

Zobacz naszą inną realizację w woj. śląskim: usuwanie skutków zgonu w domu w Bielsku-Białej

Ważna jest również pełna dezynfekcja zainfekowanych pomieszczeń, ta by całkowicie pozbyć się niebezpiecznych dla zdrowia i życia toksyn. Należy też pamiętać, że prawidłowa dekontaminacja pomieszczeń to obowiązek określony przepisami.

grzyb i pleśń na ścianie

Zaufaj specjalistom – co zrobić po wylaniu fekaliów?

Jeżeli mierzysz się z problemem wylania szamba lub podtopienia domu, niezwłocznie skontaktuj się z ekipą profesjonalnie zajmującą się sprzątaniem po zalaniu. Kompleksowe prace porządkowe pozwolą na szybkie usunięcie skutków awarii.

Wyłącznie sprawdzone metody osuszania mokrych ścian i tynków są w stanie szybko pozbyć się zalegającej wilgoci, a kompletne usunięcie skutków zalania, to również dokładna dezynfekcja pomieszczeń. Usługi te oferuje firma sprzątająca Kastelnik.

Sprzątanie domu po zalaniu – Żywiec

By skutecznie usunąć skutki awarii kanalizacji, konieczna jest sprawdzona metodyka pracy. Warto wybrać rodzinna firmę Kastelnik, która w mgnieniu oka pozbywa się skutków zalania mieszkania czy zajmuje się dezynfekcją piwnic i ich odgrzybianiem. Pełen pakiet prac porządkowych zawiera bowiem kolejne, niezbędne czynności, takie jak np. odpompowywanie cieczy oraz kału, piachu czy śmieci z rur kanalizacyjnych. Wyłącznie wybór sprawdzonej firmy pozwoli na dogłębne prace porządkowe po zalaniu w Żywcu.

Należy pamiętać, że szybkie zmiany pogody, duże opady czy przejściowe burze i huragany, potrafią błyskawicznie spowodować zalanie mieszkania czy pomieszczeń gospodarczych. Nie warto zwlekać! Tylko natychmiastowa pomoc jest w stanie zmniejszyć straty materialne. Szybka reakcja specjalistów to klucz do sukcesu.

Okazuje się, że technicy Kastelnik stoją zawsze frontem do klienta – nasze usługi usuwania skutków zalania realizowane są przez całą dobę. Tak, by jak najszybciej neutralizować szkody po zalaniu. Skorzystaj z całodobowej infolinii pomocowej i zamów usługę sprzątania po wylaniu fekaliów Żywiec.

Pamiętaj, że samodzielne próby dezynfekcji i neutralizacji bakterii kałowych mogą być nieskuteczne. Dlaczego? Ze względu na moc dostępnych na rynku środków. Wyłącznie sprawdzone metody, takie jak ozonowanie pomieszczeń czy ich zamgławianie, są w stanie całkowicie wyeliminować toksyczne substancje znajdujące się w wodzie po wylaniu szamba.

sprzątanie mieszkania po zalaniu Żywiec

Jak skutecznie przeprowadzić dezynfekcję po wylaniu fekaliów w Żywcu?

Wśród wielu etapów sprzątania po zalaniu, jednym z kluczowych jest dokładna dezynfekcja skażonych pomieszczeń. Wylanie fekaliów, to nie tylko problem brudu, kału i nieprzyjemnego zapachu. Niestety, w zanieczyszczonej cieczy znajduje się ogrom bakterii, wirusów i toksyn, które szybko przedostają się do kolejnych pomieszczeń oraz pozostają w powietrzu. Są przyczyną roznoszenia się chorób zakaźnych i co oczywiste – są bardzo groźne dla zdrowia i życia.

W związku z tym pełna neutralizacja toksyn jest nie tylko niezbędna, ale i konieczna. Wysoko wykwalifikowana kadra techników Kastelnik szybko wdroży najlepsze metody dezynfekcji konkretnych powierzchni; od mieszkań i domów, po tereny gospodarcze, biura czy miejsca użytku publicznego, jak dworce, toalety publiczne czy centra handlowe. Rutynowe działania dezynfekujące pozwalają na szybkie usunięcie substancji niebezpiecznych również przy obfitych opadach.

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – potwierdzona certyfikatem

Metody, jakie stosują wyszkoleni technicy DDD znacznie różnią się od tych, które moglibyśmy wdrażać samodzielnie. To nie tylko silniejsze środki biobójcze, ale specjalistyczny sprzęt, jak np. generatory ozonu czy zamgławiacze. Co równie ważne – fachowcy posiadają kombinezony zabezpieczające przed substancjami chemicznymi. Znają również się na substancjach chemicznych i potrafią szybko reagować w razie kontaktu z nimi.

profesjonalne osuszanie mieszkania

Poznaj najlepsze metody usuwania skutków wylania fekaliów w Żywcu

Kolejne kroku prac porządkowych po zalaniu fekaliami, to nie tylko dezynfekcja, czy osuszanie mokrych ścian w piwnicy. Są one niezbędne do dobrze przeprowadzonej interwencji. Technicy działają kompleksowo – wynoszą skażone sprzęty oraz meble, sprawdzają zdatność i bezpieczeństwo zniszczonych sprzętów AGD i RTV.

Wśród czynności porządkowych znajduje się również transport ADR, czyli zapewnienie bezpiecznego przewozu oraz rozładunku skażonych przedmiotów. Należy pamiętać, że zniszczone i skażone przedmioty powinny być utylizowane zgodnie z zasadami, a samowola jest nielegalna. Niestosowanie się do przepisów prawa i wyrzucanie toksycznych odpadów może powodować wysokie grzywny.

Wśród elementów prac porządkowych po wybiciu ścieków jest również ich odpompowywanie przy pomocy specjalistycznych pomp technicznych. Wśród ścieków znajdują się nie tylko toksyczne odpady, ale i kał, środki higieniczne czy piach i żwir. Do optymalnego ich uśnięcia potrzeba m.in. pomp hydraulicznych, pompy zanurzeniowej, pompy z rozdrabniaczem. To pokazuje, że metodyka i nowoczesny sprzęt są kluczem do szybkiego i efektywne usunięcia nieczystości po zalaniu.

Nie czekaj – czas to pieniądz!

Faktem jest, że awaria kanalizacji czy podtopienie domu to sytuacje niezwykle przykre, które mogę powodować duże straty materialne. By uniknąć zniszczenia dużej ilości mebli i dobytku, należy bezzwłocznie skontaktować się z firmą specjalizującą się w sprzątaniu po wylaniu fekaliów. Dlaczego? Bo w wypadku zalania liczy się czas, a każda minuta jest na wagę złota!

Im szybciej wdrożone zostaną metody dezynfekcji domu po wylaniu szamba, tym mniejsze szanse na roznoszenie się bakterii. Im prędzej technicy rozpoczną osuszania mokrych ścian, tym  mniejsze prawdopodobieństwo rozwoju grzyba i stęchlizny.

Działaj bezzwłocznie i skontaktuj się z firmą Kastelnik. A my przygotujemy bezpłatny kosztorys i wdrożymy prace porządkowe natychmiast po przyjęciu zgłoszenia. Nasza kadra techników działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i przez cały rok. Tylko po to, byś czuł się bezpiecznie.

W naszej ofercie znajdziesz następujące usługi:

 • usuwanie zanieczyszczeń po wylaniu fekaliów;
 • pełna dezynfekcja pomieszczeń;
 • usuwanie przykrych zapachów po wylaniu szamba;
 • czyszczenie powierzchni przy pomocy suchego lodu;
 • zamgławianie domu nadtlenkiem wodoru;
 • drobne prace remontowe po zalaniu;
 • transport ADR
 • dokładne czyszczenie powierzchni płaskich po zalaniu.

Wspieramy również naszych klientów przy tworzeniu dokumentacji niezbędnej do złożenia wniosku o odszkodowanie. Cena dezynfekcji jednego pomieszczenia rozpoczyna się już od 850 zł netto. W razie dodatkowych pytań – zadzwoń.

ozonator do dezynfekcji

Ozonowanie po zalaniu Żywiec – zaufaj specjalistom

Wśród skutecznych metod dezynfekcji mieszkania po zalaniu znajduje się ozonowanie, czyli usuwanie toksyn i substancji niebezpiecznych przy pomocy ozonu. Gaz ten wytwarzany jest w specjalnych ozonatorach i podawany przez techników w miejscu zainfekowanym. Siła neutralizacji toksyn jest niezwykle wysoka; ozon działa nawet 300 raz silniej niż chlor! Metoda ta ma wiele zalet, a wśród nich jest gruntowne dotarcie do wirusów, bakterii i grzybów.

Jako, że ozon jest gazem, pozwala również na szybką neutralizację “fruwających” w powietrzu toksyn, ale i usunięcie nieprzyjemnych zapachów czy alergenów. Jest to metoda bezpieczna dla środowiska, gdyż podczas ozonowania po zalaniu fekaliami nie powstają żadne substancje wtórne. A samą dezynfekowaną powierzchnię wystarczy dobrze wywietrzyć, by znów nadała się do bezpiecznego użytkowania.

Osuszanie mieszkania po zalaniu fekaliami z certyfikatem IICRC

By ciągle być na bieżąco, dbamy o to by kadra Kastelnik stale podnosiła swoje kwalifikacje. To nie tylko liczne szkolenia i kursy, ale również inwestycja w nowoczesny sprzęt i poznawanie innowacyjnych technik sprzątania mieszkań po zalaniu. Jako jedyna z pierwszych firm w Polsce południowej, posiadamy certyfikat zawodowy IICRC nr 8680154-2022 uzyskany przez specjalistę do spraw osuszania i szefową działu – Dorotę Kastelnik.

Potwierdza ona wysokie standardy prac porządkowych w zakresie osuszania ścian i tynków. Ten międzynarodowy certyfikat, jak wiele innych, pozwala nam utrzymywać pozycję lidera na rynku. Ponad wszystko cenimy bowiem wysoką jakość usług i satysfakcję klienta.

osuszanie domu po awarii kanalizacji

Sprzątanie po zalaniu, usługi sprzątania pomieszczeń w miastach:

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Zaufaj formie Kastelnik, która od dekady specjalizuje się w kompleksowym sprzątaniu mieszkań po zalaniu w Żywcu oraz województwie śląskim. Jeśli zmagasz się z problemem wybitego szamba lub poszukujesz firmy, która sprawnie usunie grzyba z piwnicy – zadzwoń do ekspertów.

FAQ najczęściej zadawane pytania

Jaka jest cena sprzątania domu po wylaniu fekaliów?

By dokładnie oszacować cenę sprzątania mieszkania po wylaniu fekaliów należy przeprowadzić pełną ekspertyzę, Fachowcy Kastelnik przygotowują bezpłatną wycenę oraz wykaz niezbędnych czynności, które będą stosowne podczas prac porządkowych. Cena dezynfekcji pojedynczego pomieszczenia rozpoczyna się od 800 zł netto.

Jakie są metody usuwania wirusów po wylaniu fekaliów?

Zmagając się z problemem zalanego mieszkania należy pamiętać, że prace porządkowe, to nie tylko czyszczenie pomieszczeń. Jednym z kluczowych etapów jest również pełna dezynfekcja. Wśród metod polecanych przez specjalistów znajduje się m.in. zamgławianie przy pomocy nadtlenku wodoru, ozonowanie pomieszczeń czy użycie soli aminowych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%