Sprzątanie po zalaniu Zielona Góra

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu Zielona Góra. Działania usuwające skutki zalania –  osuszanie, odgrzybianie i usuwanie wody z piwnicy 

Profesjonalna dezynfekcja wraz z zabezpieczeniem się za pomocą środków ochrony osobistej przeprowadzana jest w ramach usługi sprzątanie po zalaniu Zielona Góra od 2014 roku. Województwo lubuskie to teren, gdzie świadczymy czyszczenie po wybiciu kanalizacji, a w szczególności w takich rejonach Zielonej Góry jak np.: Chynów, Osiedle Stefana Batorego i Osiedle Zdrojowe.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – potwierdzone certyfikatem

Na terenie powiatu zielonogórskiego zapraszamy do kontaktu poprzez naszą całodobową infolinię, gdzie można uzyskać informacje na temat dostępnej pomocy. Specjalistyczne podejście do realizacji działań mających na celu usunięcie skutków zalania wymaga od nas dokładności oraz inwestycji w najnowocześniejszy sprzęt. Sprzątanie po zalaniu fekaliami można wykonać na kilka sposobów.

dezynfekcja pomieszczeń w Zielonej Gorze

Oto niektóre z urządzeń do dezynfekcji zalanych piwnic:

 • przemysłowe generatory ozonu o mocy od 80 g./h;
 • urządzenie do zamgławiania suchą mgłą i nadtlenkiem wodoru;
 • sprzęt do czyszczenia suchym lodem po zalaniu – Cold Jet Aero 40 ff;
 • pompa do odpompowania wody i nieczystości;
 • miernik wilgotności zalanych ścian.

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu zielona góra

Sprzątanie po zalaniu Zielona Góra – ochrona podczas dezynfekcji

Zasady BHP są ważne w każdym zakładzie pracy, jednakże w miejscach, gdzie występuje ryzyko styczności z chorobotwórczymi drobnoustrojami, na aspekt ten powinno się zwrócić szczególną uwagę. Sprzątanie po zalaniu w Zielonej Górze to zbiór czynności mających na celu wyeliminowanie szkodliwych patogenów i zarazków obecnych w fekaliach. Czyszczenie po wybiciu kanalizacji w domu jest zabiegiem, gdzie mamy do czynienia ze szkodliwymi dla naszego zdrowia mikroorganizmami.

Wybierając kombinezon ochronny, trzeba zwrócić uwagę na jakość szwów, czy też to, czy przylega on w takich miejscach jak ręce i nogi. Warto też pomyśleć o tym, czy jest on wygodny i trwały.

Ozonowanie po zalaniu w celu dezynfekcji wykonywane być powinno, właśnie ze szczególnym zwróceniem uwagi na odzież ochronną. To są podstawowe działania porządnego sprzątania zalanego domu czy piwnicy. Oczywiście każda powódź jest inna, ale kwestie bezpieczeństwa zawsze pozostają takie same.

odgrzybianie ściany po zalaniu wodą

Zdjęcie: odgrzybianie ściany po zalaniu wodą © 2023 Kastelnik

Odgrzybianie ściany po zalaniu wodą – woj. lubuskie

Skażone, jak i zalane pomieszczenie powinno być w jak najszybszym czasie po wystąpieniu zdarzenia zdezynfekowane i osuszone. Negatywne skutki niewykonania tych czynności to skażone powierzchnie i zawilgocenie ścian. Sprzątanie po wybiciu kanalizacji to nie tylko czyszczenie, ale także odgrzybianie zalanych pomieszczeń.

Kastelnik – osuszanie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Polega ono przede wszystkim na zlokalizowaniu źródła problemu. W przypadku powodzi, czy typowego podtopienia sytuacja związana z usuwaniem konsekwencji zalania jest jasna. Jeśli nie zadbaliśmy o odpowiednie osuszanie po zalaniu w domu, będziemy mieć problem z wilgocią i pleśnią. Suszenie mokrych ścian to niezbędna czynność podczas każdego rzetelnego sprzątania.

Specjalistyczna firma Kastelnik w ramach wykonywanych prac osuszających pomieszczenia stosuje niezawodne osuszacze marki Trotec. Sprzęt ten można także wypożyczyć do użytku domowego i spróbować usunąć skutki zalania samodzielnie.

czyszczenie po zalaniu fekaliami zielona góra

Zdjęcie: czyszczenie po zalaniu fekaliami Zielona Góra © 2023 Kastelnik

Profesjonalne czyszczenie po zalaniu w Zielonej Górze

Gdzie zamówić czyszczenie po zalaniu w Zielonej Górze? Kontakt do firmy Kastelnik do dobry adres. Likwidacja wyposażenia całej piwnicy po zalaniu fekaliami to zadanie dla specjalistów z branży DDD. Przedsiębiorstwo Kastelnik to lider na rynku usług sprzątających w Zielonej Górze.

W ramach czyszczenia po zalaniu pozbywamy się nieczystości, skażonych i zniszczonych mebli, a dzięki tym pracom przygotowujemy zalane pomieszczenie do remontu.

To bardzo ważne, ponieważ w niektórych przypadkach, gdzie doszło do zaawansowanych szkód, jakimi są grzyb, pleśń i chorobotwórcze bakterie, trzeba działać kompleksowo. Na początku przechodzimy do wysprzątania fekaliów z posadzki, a następnie do osuszania i dezynfekcji budynku.

Sprzątanie awaryjne skuteczna pomoc

Specjalistyczna pomoc po wybiciu szamba:

 • sprzątanie po zalaniu Zielona Góra;
 • czyszczenie powierzchni po zalaniu nieczystościami;
 • osuszanie po zalaniu powiat zielonogórski;
 • dezynfekcja po zalaniu Zielona góra;
 • odgrzybianie ścian po zalaniu;
 • odkażanie po wybiciu kanalizacji;
 • utylizacja skażonych mebli;
 • ozonowanie pomieszczeń po zalaniu;
 • zamgławianie nadtlenkiem wodoru;
 • likwidowanie mieszkań po wybiciu szamba;
 • mycie i sprzątanie piwnicy po powodzi;
 • pomiar wilgoci po zalaniu;
 • wypożyczanie osuszaczy.
dezynfekcja po fekaliach

Zdjęcie: odgrzybianie ścian i dezynfekcja po fekaliach Zielona Góra © Kastelnik

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami Zielona Góra

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami w Zielonej Górze to usługa odkażania po nieczystościach. W przypadku, gdzie mamy do czynienia z nieczystościami, podejmowane są działania mające na celu pozbycie się groźnych bakterii.

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji w Zielonej Górze

Fekalia to odchody ludzkie, które mogą wrócić do nas np. poprzez zatkane rury, czy też tzw. cofkę z kanalizacji. Sytuacja związana z tego typu zalaniem jest o tyle uciążliwa, że poza chorobotwórczymi drobnoustrojami pojawia się także nieprzyjemny zapach. Niestety, ale zwykłe czyszczenie po zalaniu fekaliami nie pomoże.

Realizujemy także – odgrzybianie ścian Zielona Góra

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Niezbędne jest użycie metody, która wyeliminuje niebezpieczne patogeny i zarazem zlikwiduje unoszący się w powietrzu fetor. Technicy Kastelnik w tym celu stosują m.in. zamgławianie pomieszczeń nadtlenkiem wodoru za pomocą suchej mgły.

Fumigacja, bo tak profesjonalnie nazywa się ten zabieg, polega na rozprzestrzenianiu się suchej mgły z aktywnym środkiem odkażającym po całym pomieszczeniu. Metoda ta nie generuje odpadów wtórnych, a po jej zastosowaniu w niedługim czasie można wrócić bezpiecznie do użytkowania dezynfekowanej powierzchni w budynku.

Całodobowe usługi porządkowe tj. sprzątanie po zalaniu, dostępne są również w miastach:

 • Sulechów
 • Świebodzin
 • Wschowa
 • Żagań
 • Żary

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Czyszczenie po zalaniu w domu warto zlecić fachowej ekipie. Pragnąc odpowiedzieć na liczne pytania odnośnie do usuwania szkód po zalaniach, pragniemy poniżej udzielić kilku najważniejszych informacji. Oczywiście zawsze zachęcamy również do wysłania wiadomości e-mail lub kontaktu telefonicznego.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po zalaniu?

Cena sprzątania mieszkania po zalaniu ustalona jest po wizji lokalnej na miejscu zdarzenia. Koszt czyszczenia pomieszczenia po zalaniu zaczyna się od 800 zł w przypadku podstawowej dezynfekcji i może sięgnąć kilku tysięcy złotych za sprzątanie kilkunastu pomieszczeń i utylizację zalanych przedmiotów.

Jak usunąć drobnoustroje po zalaniu fekaliami?

Jeśli dezynfekcja zostanie wykonana za pomocą profesjonalnych ozonatorów, o mocy 80 g./h możemy być pewni, że wszystkie chorobotwórcze drobnoustroje zostaną usunięte. Zabieg ten przeprowadza się za pomocą przemysłowych generatorów ozonu lub profesjonalnych zamgławiaczy z nadtlenkiem wodoru.

Osuszanie zalanego domu - skuteczna pomoc Kastelnik 7/24

Kompleksowe sprzątanie po zalaniu w Zielonej Górze to nie tylko dezynfekcja, ale również osuszanie zalanych pomieszczeń w domach na terenie województwa lubuskiego. Tu usuwanie szkód po zalaniach fekaliami świadczymy nieprzerwanie od 2014 roku.

Co ważne – specjalistyczne szkolenia DDD oraz chęć ciągłego rozwoju w celu pomocy bliźniemu to podstawa działalności naszej firmy. Działania, które składają się na całościową usługę sprzątania po zalaniu to m.in. osuszanie budynku, odgrzybianie mokrej ściany łazienki czy wypompowywanie wody z piwnicy. Sprzątanie po wybiciu kanalizacji zamówić można poprzez szybki kontakt za pomocą całodobowej infolinii. Czyszczenie zalanego mieszkania to zawsze bezpłatna wycena, która nie trwa zazwyczaj dłużej niż 20 minut. Szukasz pomocy? Nie zwlekaj – czekamy na Twój telefon!

Kastelnik – czas na sprzątanie po zalaniu Zielona Góra!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%