Sprzątanie po zalaniu Zawiercie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Zawierciu. Jak szybko i niedrogo usunąć pleśń ze ściany?

Poszukujesz firmy, która szybko i sprawnie przeprowadzi sprzątanie po zalaniu Zawiercie w woj. śląskim? A może zmagasz się z zaciekami i pleśnią na ścianie? Jesteś w dobrym miejscu. Od lat specjalizujemy się w zakresie osuszania mieszkań, sprzątania po zalaniu domu i kompleksowych usług dezynfekcji po zalaniu fekaliami.

Kastelnik – czyszczenie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Najskuteczniejsze metody, a także wysokiej klasy sprzęt pozwalają nam na bezpieczne i gruntowne suszenie oraz sprzątanie zanieczyszczeń w dowolnych nieruchomościach. Jesteśmy rodzinną firmą ze Śląska, która swoje usługi oferuje także na terenie całego kraju. 

Specjalizujemy się w:

 • sprzątaniu domów po zalaniu;
 • gruntownym czyszczeniu pomieszczeń po wylaniu szamba;
 • osuszaniu mokrych ścian i tynków;
 • pomiarami wilgotności;
 • dezynfekcją i dezodoryzacją po wylaniu fekaliów;
 • usuwaniu głębokich zabrudzeń przy pomocy suchego lodu;
 • ozonowaniem pomieszczeń;
 • utylizowaniem zniszczonych przedmiotów oraz sprzętów.
sprzątanie mieszkań po zalaniach w Zawierciu

Awaria kanalizacji często wymaga usuwania fekaliów ręcznie. Sprzątanie po zalaniu w toku.

Grzyb, pleśń, stęchlizna – jak pozbyć się nawracającego problemu?

Niestety, jeżeli w Twoim domu pojawił się grzyb, to istnieje szansa, że będzie powracał. Zalanie mieszkania czy piwnicy wiąże się z groźnymi dla zdrowia powikłaniami, których przyczyną są toksyny, jakie wydzielają grzyby. Domowe sposoby na pozbycie się stęchlizny czy pleśni są niewystarczające, a biobójcze chemikalia mogą być niebezpieczne. 

Kastelnik – odgrzybianie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Grzyby czy pleśń lubią wilgotne środowisko; gnieżdżą się nie tylko na ścianach, ale i pod podłogą czy tapetami. Brak klimatyzacji lub zbyt rzadkie jej oczyszczanie, to również doskonała pożywka dla bakterii i wirusów. A te powodować mogą:

 • zatrucia, biegunki, wymioty;
 • przewlekłe choroby serca i układu krążenia;
 • problemy z oddychaniem;
 • alergie i wysypki;
 • problemy z mięśniem sercowym.

Bagatelizowanie problemu grzyba na ścianie może nieść za sobą daleko idące konsekwencje dla naszego życia i zdrowia. Dlatego warto zaufać specjalistom, którzy skrupulatnie przeprowadzą proces odgrzybiania i oczyszczania. 

sprzątanie pomieszczeń po zalaniu w Zawierciu

Ozonowanie – poznaj skuteczny sposób dezynfekcji po zalaniu

Choć może wydawać się to zaskakujące, ozon – gaz naturalnie występujący w naturze, ma niezwykle silne działania odkażające. Wytwarzany w specjalnych generatorach ozonu (ozonatory) i wydmuchiwany w silnym stężeniu, powyżej 10 ppm, na skażone powierzchnie, błyskawicznie je neutralizuje i dezynfekuje. A że jest gazem, to dociera do niedostępnych miejsc przez co daje 100% pewność gruntownej i bezpiecznej dezynfekcji. 

ozonowanie po zalaniu Zawiercie

Jest używany jako bezpieczna metoda dezynfekcji np. w gastronomii czy w przedszkolach i żłobkach. Działa skutecznie, ale jest także ekologiczny. W procesie neutralizacji wirusów i bakterii przy pomocy ozonatorów nie pozostają żadne zbędne substancje chemiczne, a pomieszczenia wystarczy wywietrzyć i można do nich bezpiecznie wrócić. 

Dezodoryzacja zalanych pomieszczeń, czyli jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów po wylaniu szamba

Niestety, zalanie mieszkania czy garażu fekaliami niesie za sobą ogrom pracy, w tym dogłębną dezynfekcję. Pozostaje jednak problem nieprzyjemnych zapachów, które mogą unosić się w powietrzu jeszcze przez wiele tygodni.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Jest kilka metod pozbywania się smrodu fekaliów, którymi dysponują specjaliści:

 • zlokalizowanie i usunięcie źródła nieprzyjemnego zapachu;
 • ozonowanie pomieszczeń wraz z oczyszczaniem powietrza
 • zamgławianie nadtlenkiem wodoru; 
 • środki maskujące i neutralizujące nieprzyjemne zapachy bądź przekształcające smród w mniej uciążliwy aromat.

Metoda, jaką będzie stosował specjalista podczas procesu dezodoryzacji jest dobierana po analizie zanieczyszczeń i intensywności niechcianego zapachu. 

ozonowanie pomieszczeń po zalaniu

Ozonowanie zabija zarazki z fekaliów i brzydki zapach po zalaniu łazienki. Dezynfekcję w firmie Kastelnik zamówisz przez całą dobę.

Kastelnik – rodzinna firma z doświadczeniem

Od lat stawiamy czoła problemom zalanych mieszkań, zagrzybionych ścian czy wylanych fekaliów. Doskonale znamy innowacyjne metody, a naszym celem jest ciągłe poszerzanie wiedzy. Tak, by proces sprzątania po zalaniu Zawiercie przebiegał sprawnie. Wiemy, że awaria to dla każdego z naszych klientów osobista tragedia, więc staramy się działać natychmiastowo i efektywnie.

Zobacz najnowsze wpisy na stronie: blog Kastelnik

Naszym atutem jest m.in. całodobowa linia informacyjna, gdzie udzielamy rad, jak zachować się przy zalaniu mieszkania. Rozumiemy też zasadę, że czas to pieniądz. W kwestii powodzi czy wylania szamba powiedzenie to nabiera dodatkowego znaczenia. Bo im dłużej zwlekamy z wezwaniem specjalistów na miejsce awarii, tym koszty sprzątania po zalaniu, dezynfekcji czy osuszania ścian będą się zwiększać. Działaj od razu i zaufaj fachowcom!

Sprzątanie po fekaliach – firma z certyfikatem IICRC 

Jakość naszych usług potwierdzają liczne szkolenia i certyfikaty, w tym certyfikat zawodowy  nr 8680154-2021 przyznany szefowej i głównej specjalistce działu osuszania Dorocie Kastelnik. Daje on możliwość realizacji najwyższych, światowych standardów osuszania budynków według Światowej Organizacji IICRC. Certyfikat nr. 8680154-2021 został wystawiony przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification. 

osuszanie po zalaniu Zawiercie

Certyfikat osuszanie IICRC. Dorota Kastelnik szefowa Działu Osuszania.

Dbamy o Ciebie – bezpłatna wycena usługi na miejscu

Wierzmy, że efektywne działania nie muszą być bardzo drogie i dbamy, by nasze usługi nie nadwyrężać budżetu domowego. Bo każda awaria, jak zalanie domu czy podtopienie, to straty dla poszkodowanych. Dlatego też konsultujemy zdarzenia bezpośrednio w miejscu usterki i proponujemy pełną ekspertyzę wraz z kosztorysem usług bezpłatnie. 

Pracujemy przez 24h/7, przez cały rok. Jesteśmy zawsze gotowi do podjęcia wszelkich działań związanych ze sprzątaniem po zalaniu Zawiercie, dezynfekcją pomieszczeń po fekaliach czy usunięciem skutków powodzi. 

sprzątanie w Zawierciu całą dobę

Całodobowe usługi porządkowe tj. sprzątanie po zalaniu, dostępne są również w miastach:

Baza wiedzy dla mieszkańców Zawiercia

Czy wiesz, że ozonowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji po zalaniu? Ozon neutralizuje wszystkie zarazki po wybiciu kanalizacji i neutralizuje zarodniki grzyba, które krążą w powietrzu z nadmiaru wilgoci. Co więcej, ozon nie niszczy żadnych sprzętów w domu i wykorzystywany jest w kontrolowanych warunkach przy stałym pomiarze miernikiem. Sprawdź najczęściej zadawane pytania mieszkańców Zawiercia.

sprzątanie Zawiercie

Ile trwa sprzątanie pomieszczenia po zalaniu?

Czas trwania usuwania szkód po zalaniu uzależniony jest m.in. od wielkości pomieszczenia, skali zniszczeń i przyczyn zalania. W przypadku dużej ilości fekaliów do usunięcia i rozklejonych mebli do utylizacji doprowadzanie pomieszczeń do porządku może zająć nieco dłużej. Zazwyczaj sprzątanie po zalaniu trwa od kilku do kilkunastu godzin.

Jak usunąć fekalia z mieszkania po wybiciu kanalizacji?

Fekalia po wybiciu kanalizacji najlepiej usuwać ręcznie w pełnej odzieży ochronnej. Technicy usuwają nieczystości, zachowując szczególną ostrożność w kontakcie ze źródłem bakterii kałowych. Następnym niezbędnym krokiem jest również dezynfekcja pomieszczenia po nieczystościach.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%