Sprzątanie po zalaniu Zawiercie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu Zawiercie. Jak szybko i niedrogo usunąć pleśń ze ściany?

Poszukujesz firmy, która szybko i sprawnie przeprowadzi sprzątanie po zalaniu Zawiercie? A może zmagasz się z zaciekami i pleśnią na ścianie? Jesteś w dobrym miejscu. Od lat specjalizujemy się w zakresie osuszania mieszkań, sprzątania po zalaniu domu i kompleksowych usług dezynfekcji po zalaniu fekaliami. Najskuteczniejsze metody, a także wysokiej klasy sprzęt pozwalają nam na bezpieczne i gruntowne suszenie oraz sprzątanie zanieczyszczeń w dowolnych nieruchomościach. Jesteśmy rodzinną firmą ze Śląska, która swoje usługi oferuje także na terenie całego kraju. 

Specjalizujemy się w:

 • sprzątaniu domów po zalaniu;
 • gruntownym czyszczeniu pomieszczeń po wylaniu szamba;
 • osuszaniu mokrych ścian i tynków;
 • pomiarami wilgotności;
 • dezynfekcją i dezodoryzacją po wylaniu fekaliów;
 • usuwaniu głębokich zabrudzeń przy pomocy suchego lodu;
 • ozonowaniem pomieszczeń;
 • utylizowaniem zniszczonych przedmiotów oraz sprzętów.

Grzyb, pleśń, stęchlizna – jak pozbyć się nawracającego problemu?

Niestety, jeżeli w Twoim domu pojawił się grzyb, to istnieje szansa, że będzie powracał. Zalanie mieszkania czy piwnicy wiąże się z groźnymi dla zdrowia powikłaniami, których przyczyną są toksyny, jakie wydzielają grzyby. Domowe sposoby na pozbycie się stęchlizny czy pleśni są niewystarczające, a biobójcze chemikalia mogą być niebezpieczne. 

Grzyby czy pleśń lubią wilgotne środowisko; gnieżdżą się nie tylko na ścianach, ale i pod podłogą czy tapetami. Brak klimatyzacji lub zbyt rzadkie jej oczyszczanie, to również doskonała pożywka dla bakterii i wirusów. A te powodować mogą:

 • zatrucia, biegunki, wymioty;
 • przewlekłe choroby serca i układu krążenia;
 • problemy z oddychaniem;
 • alergie i wysypki;
 • problemy z mięśniem sercowym.

Bagatelizowanie problemu grzyba na ścianie może nieść za sobą daleko idące konsekwencje dla naszego życia i zdrowia. Dlatego warto zaufać specjalistom, którzy skrupulatnie przeprowadzą proces odgrzybiania i oczyszczania. 

Ozonowanie – poznaj skuteczny sposób dezynfekcji po zalaniu

Choć może wydawać się to zaskakujące, ozon – gaz naturalnie występujący w naturze, ma niezwykle silne działania odkażające. Wytwarzany w specjalnych generatorach ozonu (ozonatory) i wydmuchiwany w silnym stężeniu, powyżej 10 ppm, na skażone powierzchnie, błyskawicznie je neutralizuje i dezynfekuje. A że jest gazem, to dociera do niedostępnych miejsc przez co daje 100% pewność gruntownej i bezpiecznej dezynfekcji. 

Jest używany jako bezpieczna metoda dezynfekcji np. w gastronomii czy w przedszkolach i żłobkach. Działa skutecznie, ale jest także ekologiczny. W procesie neutralizacji wirusów i bakterii przy pomocy ozonatorów nie pozostają żadne zbędne substancje chemiczne, a pomieszczenia wystarczy wywietrzyć i można do nich bezpiecznie wrócić. 

Dezodoryzacja zalanych pomieszczeń, czyli jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów po wylaniu szamba

Niestety, zalanie mieszkania czy garażu fekaliami niesie za sobą ogrom pracy, w tym dogłębną dezynfekcję. Pozostaje jednak problem nieprzyjemnych zapachów, które mogą unosić się w powietrzu jeszcze przez wiele tygodni. Jest kilka metod pozbywania się smrodu fekaliów, którymi dysponują specjaliści:

 • zlokalizowanie i usunięcie źródła nieprzyjemnego zapachu;
 • ozonowanie pomieszczeń wraz oczyszczaniem powietrza
 • zamgławianie nadtlenkiem wodoru; 
 • środki maskujące i neutralizujące nieprzyjemne zapachy bądź przekształcające smród w mniej uciążliwy aromat.

Metoda, jaką będzie stosował specjalista podczas procesu dezodoryzacji jest dobierana po analizie zanieczyszczeń i intensywności niechcianego zapachu. 

Kastelnik – rodzinna firma z doświadczeniem

Od lat stawiamy czoła problemom zalanych mieszkań, zagrzybionych ścian czy wylanych fekaliów. Doskonale znamy innowacyjne metody, a naszym celem jest ciągłe poszerzanie wiedzy. Tak, by proces sprzątania po zalaniu Zawiercie przebiegał sprawnie. Wiemy, że awaria to dla każdego z naszych klientów osobista tragedia, więc staramy się działać natychmiastowo i efektywnie.

Naszym atutem jest m.in. całodobowa linia informacyjna, gdzie udzielamy rad, jak zachować się przy zalaniu mieszkania. Rozumiemy też zasadę, że czas to pieniądz. W kwestii powodzi czy wylania szamba powiedzenie to nabiera dodatkowego znaczenia. Bo im dłużej zwlekamy z wezwaniem specjalistów na miejsce awarii, tym koszty sprzątania po zalaniu, dezynfekcji czy osuszania ścian będą się zwiększać. Działaj od razu i zaufaj fachowcom!

Sprzątanie po fekaliach – firma z certyfikatem IICRC 

Jakość naszych usług potwierdzają liczne szkolenia i certyfikaty, w tym certyfikat zawodowy  nr 8680154-2021 przyznany szefowej i głównej specjalistce działu osuszania Dorocie Kastelnik. Daje on możliwość realizacji najwyższych, światowych standardów osuszania budynków według Światowej Organizacji IICRC. Certyfikat nr. 8680154-2021 został wystawiony przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification. 

Dbamy o Ciebie – bezpłatna wycena usługi na miejscu

Wierzmy, że efektywne działania nie muszą być bardzo drogie i dbamy, by nasze usługi nie nadwyrężać budżetu domowego. Bo każda awaria, jak zalanie domu czy podtopienie, to straty dla poszkodowanych. Dlatego też konsultujemy zdarzenia bezpośrednio w miejscu usterki i proponujemy pełną ekspertyzę wraz z kosztorysem usług bezpłatnie. 

Pracujemy przez 24h/7, przez cały rok. Jesteśmy zawsze gotowi do podjęcia wszelkich działań związanych ze sprzątaniem po zalaniu Zawiercie, dezynfekcją pomieszczeń po fekaliach czy usunięciem skutków powodzi. 

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%