Sprzątanie po zalaniu Wodzisław Śląski

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Jak przeprowadzić sprzątanie po zalaniu Wodzisław Śląski? Poznaj najlepsze metody dezynfekcji po fekaliach!

Kastelnik to firma znana ze swojej rzetelnej obsługi. Działamy na rynku od 2013 i oferujemy profesjonalne sprzątanie po zalaniu Wodzisław Śląski w połączeniu z dezynfekcją. Powódź w domu może zdarzyć się każdemu z nas. Ważne jest, by jak najszybciej skonsultować się ze specjalistami, którzy profesjonalnie wykonają usługę czyszczenia, odkażania i osuszania.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Błędem popełnianym przez ofiary zalań domów jest zwlekanie z wezwaniem pomocy i próba porządkowania pomieszczeń na własną rękę.

Choć niektóre czynności po zalaniu można wykonać samodzielnie, to pomoc specjalistów jest niezbędna przy usługach takich jak:

 • dezynfekcja po wylaniu fekaliów;
 • ozonowanie skażonych powierzchni;
 • bezpieczna utylizacja zniszczonych sprzętów;
 • kompleksowe odgrzybianie po zalaniu i usuwanie pleśni ze ścian;
 • usuwaniu nieprzyjemnych zapachów po fekaliach;
 • osuszaniu mokrych ścian i tynków;
 • czyszczenie pomieszczeń suchym lodem;
 • ozonowanie zalanego mieszkania, piwnicy.

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Wodzisław Śląski

Zalanie mieszkanie? Zamów sprzątania po zalaniu Wodzisław Śląski!

Już od prawie dekady zajmujemy się kompleksowym czyszczeniem zalanych mieszkań, domów i pomieszczeń gospodarczych. Sprzątanie pomieszczeń po zalaniu w Wodzisławiu Śląskim to nasza specjalizacja. Jesteśmy wyszkolonym zespołem techników, którzy szybko i bezpiecznie pozbywają się usterek związanych z wylaniem fekaliów. Usuwanie szkód po zalaniu wymaga doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. 

Jesteśmy liderami w branży czyszczenia i odgrzybiania, a naszymi atutami jest inwestycja w wiedzę oraz najnowszy sprzęt. Naszym klientom proponujemy czyszczenie suchym lodem, ozonowanie dużych powierzchni magazynowych, a także osuszanie mokrych ścianMetody, jakich używamy, są w 100% bezpieczne, zgodne ze światowymi standardami w omawianym zakresie. 

certyfikat osuszania IICRC

Osuszanie budynków po zalaniu z certyfikatem IICRC 2021/2022

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Możemy z dumą pochwalić się, że jako jedni z pierwszych w Polsce południowej wdrożyliśmy metody osuszania budynków po zalaniu zgodne z najnowszymi światowymi standardami. Potwierdza je certyfikat IICRC – Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification.

Nasz Certyfikat zawodowy ma numer 8680154-2021, a posiada go Dorota Kastelnik – kierownik działu oraz ekspert w zakresie sprzątania po wylanych fekaliach. 

sprzątanie po zalaniu fekaliami, urządzenia do osuszania

Zdjęcia: sprzątanie po zalaniu fekaliami, urządzenia do osuszania © Wodzisław Śląski 2023 Kastelnik

Jakie są najczęstsze przyczyny zalania domów mieszkalnych?

Wśród wielu przyczyn zalania domów znajdują się takie, na które nie mamy wpływu, jak np. anomalia pogodowe, wylanie rzeki, a także awaria kanalizacji u sąsiada. Jednak istnieje kilka skutecznych zasad, które minimalizują ryzyko zalania mieszkania czy firmy.

Warto o nich pamiętać i przekazać bliskim:

 • domykanie okien, także w garażu czy piwnicy;
 • regularna kontrola jakości rur w domu, piwnicy czy klatce schodowej;
 • systematyczne przepychanie kanalizacji przy pomocy środków chemicznych i mechanicznych;
 • okresowa kontrola wężyka pralki i zmywarki;
 • wymiana starej instalacji wodno-kanalizacyjnej;
 • instalacja czujnika przeciw zalaniu.

Dlaczego warto zainstalować system przeciwzalaniowy?

Instalacja czujnika zalania wodą – informującego o wycieku wody, to niedrogi sposób, który pozwala zmniejszyć ryzyko dużych strat podczas awarii kanalizacji. Czujka zalania, to niewielkie urządzenie, które jest łatwo dostępne w sklepach budowlanych. Instalacja tego urządzenia jest niezwykle prosta, ale najlepiej powierzyć ją w ręce fachowców. To oni oceniają, w jakim miejscu założenie czujnika będzie najbardziej efektywne. Warto pamiętać, by czujnik znajdował się w miejscu z dobrym zasięgiem sieci.

Czujniki przeciwzalaniowe z systemem GSM są niewielkich rozmiarów, zazwyczaj bezprzewodowe, a jeśli znajdują się przy nich kable, to niewielkie i nie mają one wpływu na estetykę pomieszczeń. Instalacja nowoczesnego zabezpieczenia przeciwzalaniowego nie wymaga również kłucia w ścianach. Ich zaletą jest możliwość zdalnej obsługi, otrzymywanie powiadomień SMS w razie wykrycia awarii czy całkowitego odcięcia dopływu wody. 

dezynfekcja i ozonowanie piwnicy

Zdjęcie: dezynfekcja i ozonowanie piwnicy © woj. Śląskie 2023 Kastelnik

Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Jeżeli jesteś ofiara zalania mieszkania, koniecznie skontaktuj się ze służbami mundurowymi. To oni skoordynują ewentualną akcję ewakuacyjną i zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców czy pracowników zalanych pomieszczeń. Strażacy przekażą również wszelkie niezbędne informacje dotyczące prac porządkowych po zalaniu mieszkania.  

W drugiej kolejności, kiedy teren został zabezpieczony i nikomu nic nie grozi, należy skontaktować się z firmą sprzątającą, tak by kompleksowo pozbyć się skutków zalania. Samodzielne sprzątanie będzie niewystarczające, zwłaszcza przy wylaniu fekaliami czy zalaniu pomieszczeń wodą z rur. 

Specjaliści w sprzątaniu po zalaniach kierują się ustalonymi etapami przy porządkowaniu terenu:

 • sprzątanie zniszczonego mienia – wynoszenie mebli, sprzętów AGD’
 • utylizacja zniszczonego i niebezpiecznego sprzętu;
 • odpompowanie zalegającej wody;
 • oczyszczenie pomieszczeń z brudu, fekaliów, piachu;
 • czyszczenie powierzchni płaskich;
 • wdrożenie metod dezynfekcji zalanego terenu;
 • neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów po wylaniu fekaliów.
Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Sprzęt, jaki posiadają fachowcy, pozwala na szybkie i bezpiecznie pozbycie się stojącej wody, zanieczyszczeń i pozostałości po wylaniu kanalizacji. Przede wszystkim jednak specjaliści pozostawią w pełni odkażony i bezpieczny do użytkowania teren, co jest trudne do osiągnięcia przy samodzielnym sprzątaniu domu po zalaniu. 

zalana fekaliami piwnica

Zdjęcie: zalana fekaliami piwnica w budynku mieszkalnym © 2023 Kastelnik

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami w Wodzisławiu Śląskim 

Ozon, to najbezpieczniejszy i przy okazji niezwykle silny środek biobójczy. Dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu fekaliami w Wodzisławiu Śląskim może być śmiało realizowana za pomocą tego gazu. Ozon nie tylko pozbywa się zarazków, ale również neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Fachowcy przy pomocy specjalnych generatorów ozonu tworzą gaz, który naturalnie występuje w atmosferze.

Jest on rozpylany w dużym stężeniu w zanieczyszczonych pomieszczeniach, a dzięki silnemu działaniu usuwa zarodniki wirusów, grzybów i bakterii. Awaria kanalizacji wymaga szybkiego działania i warto zrobić stężenie powyżej 10 ppm, by usunąć wszelkie zarazki z rozlanych nieczystości. 

Na co warto zwrócić jeszcze uwagę przy odkażaniu pomieszczeń ozonem?

 • ekologia – nie pozostawia po sobie substancji wtórnych;
 • powrót do ozonowanych pomieszczeń już po kilku godzinach;
 • wystarczy wietrzenie mieszkania po procesie ozonowania, by móc bezpiecznie z niego korzystać;
 • ozon dociera do wszystkich skażonych miejsc;
 • neutralizuje grzyby, pleśń, toksyny, bakterie i wirusy;
 • skutecznie uwalnia od przykrych zapachów zalane pomieszczenie. 

dezynfekcja dla firm, praca

Kastelnik – jesteśmy dla Ciebie 24/7

Jeśli Twój dom został zalany, jesteś we właściwym miejscu. Kastelnik pomoże zlikwidować szkody po awarii kanalizacji, usunie sprawnie nieczystości z podłogi i wykona szybką dezynfekcję pomieszczeń. Kontakt z naszą całodobową infolinią to Twój pierwszy krok w procesie szybkiego usunięcia szkód po zalaniu w domu.

Zadzwoń i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Działamy już w kilka godzin po zgłoszeniu usterki, tak by zminimalizować straty materialne i ograniczyć koszty.

Sprzątanie po zalaniach w woj. śląskim także w:

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Kastelnik służy fachową pomocą w osuszaniu zalanych piwnicy, mieszkań i domów. Zależy nam na sprawnym przywróceniu Państwa nieruchomości do pierwotnego stanu. Oferujemy kompleksowe rozwiązania w zakresie osuszania i doczyszczania, więc pozwól nam wykonać brudną robotę za Ciebie. Usuwanie szkód po zalaniu wodą obejmuje nie tylko suszenie mokrych ścian, ale również pomiar wilgotności. Na Śląsku osoby poszkodowane najczęściej pytają o następujące rzeczy.

Ile kosztuje sprzątanie po zalaniu?

Koszty dotyczące sprzątania pomieszczenia po zalaniu w Wodzisławiu Śląskim są wyliczane indywidualnie podczas wyceny na miejscu zdarzenia. Cena zaczynać od 800 zł w przypadku podstawowej dezynfekcji i może sięgnąć kilku tysięcy złotych za czyszczenie kilku pomieszczeń i utylizację zniszczonych przedmiotów.

Kiedy warto wykonać dezynfekcję zalanego pomieszczenia?

Jeśli chcemy zachować czyste i bezpieczne pomieszczenie, które zostało zalane np. przez fekalia, to oprócz nieczystości, usunąć także musimy szkodliwe mikroorganizmy. Najlepiej w tym celu skontaktować się z profesjonalną firmą sprzątającą, która przeprowadzi dezynfekcję pomieszczeń po zalaniu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%