Sprzątanie po zalaniu Wałbrzych czyszczenie po wybiciu fekaliów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Jakie są najlepsze metody na sprzątanie po zalaniu w  Wałbrzychu? Skuteczna dezynfekcja pomieszczenia po zalaniu  fekaliami  

Zalana piwnica w Wałbrzychu? Usługi porządkowe po wybiciu kanalizacji to również kompleksowe sprzątanie po zalaniu Wałbrzych woj. dolnośląskie. Cena zaczyna się od 800 zł netto za podstawowe prace przy dezynfekcji zalanych fekaliami pomieszczeń.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Kastelnik to gwarancja jakości i specjaliści, którzy potrafią rozwiązać niemal każdy problem.

Sprzątanie mieszkania po zalaniu Wałbrzych

Dezynfekcja mieszkania po zalaniu w Wałbrzychu w woj. dolnośląskim.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Wiele osób zadaje sobie pytanie – jak najlepiej oczyścić dom po zalaniu, kiedy niespodziewanie znajdzie się w tej przykrej sytuacji. Zaufaj specjalistom, którzy szybko i metodycznie doprowadzą do usunięcia szkód i efektów zalania. Tylko tempo prac, wykształceni fachowcy oraz dobrze dobrany sprzęt do wypompowywania wody po zalaniu sprawią, że szybko zapomnisz o nieprzyjemnościach związanych z awarią. 

sprzatanie pomieszczenia po zalaniu Walbrzych

Jakie są etapy sprzątania po zalaniu w Wałbrzychu?

Niezależnie, co jest powodem zalania, należy zachować zimna krew i skontaktować się z konsultantem firmy Kastelnik. Oczywiście w pierwszym kroku mogą być to służby mundurowe, które zabezpieczą zalany teren oraz mieszkańców, a także pomogą wypompować nadwyżki zalegającej wody.

Następnie jednak może okazać się, że bez pomocy fachowców z firmy sprzątającej po zalaniu się nie obejdzie, gdyż ta musi przeprowadzić kolejne etapy oczyszczania zalanego domu.

Sprzątanie po zalaniu to wiele różnych prac, do których zaliczyć można następujące czynności:

 • wypompowanie brudnej wody;
 • odpompowanie resztek ścieków;
 • wyniesienie zniszczonych przedmiotów;
 • przeprowadzenie ekspertyzy odnośnie strat materialnych; 
 • utylizacja zalanych przedmiotów;
 • sprzątanie pomieszczenia po zalaniu; 
 • dezynfekcja po fekaliach; 
 • usunięcie nieprzyjemnego zapachu za pomocą ozonu.
Czyszczenie po zalaniu Wałbrzych

Zdjęcie: Czyszczenie piwnicy po zalaniu fekaliami Wałbrzych © 2023 Kastelnik

Jaką rolę odgrywa czyszczenie suchym lodem w zalanym domu?

Metoda czyszczenia suchym lód to nic innego, jak granulki suchego lodu, które pod bardzo wysokim ciśnieniem uderzają w brud i zanieczyszczenia znikają z ogromną prędkością. Efektem tego jest rozbijanie się warstwy brudu poprzez niszczenie jego struktury.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom Cold Jet i niskiej temperaturze (-79 stopni) technicy są w stanie dotrzeć i zneutralizować nawet najbardziej odległe i zanieczyszczone fekaliami miejsca. To właśnie dzięki temu nie tracimy czasu na demontaż czy przenoszenie mebli.

To rewelacyjna metoda, która sprawdza się także przy czyszczeniu i dezynfekcji dużych hal produkcyjnych czy piwnic szpitali miejskich zalanych po awarii kanalizacji. Kastelnik w Wałbrzychu to najlepsi specjaliści od sprzątania po zalaniu w regionie.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Co warto wiedzieć o suchym lodzie?

Bezpieczne czyszczenie po zalaniu za pomocą CO2

Czyszczenie suchym lodem po zalaniu to metoda  bezpieczna dla środowiska. Reakcja, jaka zachodzi podczas sprzątania suchym lodem po zalaniu to tzw. sublimacja. A w jej trakcie nie powstają żadne toksyczne odpady ani ścieki.

Warto wspomnieć, iż nie używamy trujących środków chemicznych, co jest korzystne dla naszego zdrowia i pozwala szybciej wrócić do oczyszczonego domu. Efekt sprzątania, jaki uzyskamy przy myciu powierzchni  suchym lodem, jest zawsze więcej niż zadowalający.

Grzyby, pleśń i wirusy – dezynfekcja po fekaliach Wałbrzych

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami to nie jedyny problem, jaki zdarza się przy awarii kanalizacji. Nawet jeśli uda nam się w miarę szybko pozbyć wody czy ścieków, które pozostały po zalaniu domu czy piwnicy, to niestety nie mamy pewności, czy nasze metody osuszania podłóg, ścian czy drewna będą na tyle skuteczne, by nie rozwinęły się na nich grzyby czy pleśń.

Warto pamiętać, że długie obcowanie z grzybem może mieć dramatyczne konsekwencje dla zdrowia naszego i naszych najbliższych.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Wśród chorób, jakie powodują pleśń czy grzyby należą:

 • astma
 • choroby układu oddechowego
 • przewlekły kaszel
 • bóle stawów oraz mięśni
 • bóle brzucha 
 • biegunki, wymioty
 • zapalenie zatok
 • wysypki i alergie
 • zmęczenie, otępienie organizmu
 • migreny i przewlekłe bóle głowy
 • pojawienie się zmian nowotworowych

skuteczna pomoc po zalaniu kastelnik

Pleśń oraz grzyb lubi ciepłe i wilgotne miejsca, więc z łatwością rozwija się w łazienkach, strychach czy piwnicach. Może również pojawić się w przestrzeni biurowej, kiedy pomieszczenie ma nieodpowiedni przepływ powietrza luz niewłaściwie działająca klimatyzację. Oczywiście rozwija się także pod tapetą na ścianie, kiedy doszło do zalania mieszkania lub podtopienia.

Osuszanie mieszkania po zalaniu w Walbrzychu

Wilgoć po zalaniu to niebezpieczny przeciwnik. Na skutek nadmiaru wilgoci powstaje grzyb na ścianie, którego usunięcie umożliwia ozonowanie pomieszczeń.

Firma Kastelnik oferuje kompleksowe usługi sprzątania po zalaniu na terenie Wałbrzycha. To gwarancja bezpieczeństwa i najlepiej dobranych metod na czyszczenie po wybiciu kanalizacji. Samodzielne próby walki z grzybem lub pleśnią mogą okazać się nieskuteczne, gdyż dostępne od ręki środki biobójcze prawdopodobnie nie będą silne na tyle, by całkowicie pozbyć się narastającego problemu.

Dodatkowo, by dotrzeć do wszystkich potencjalnie zainfekowanych miejsc, należy użyć specjalistycznego sprzętu. Domowe usuwanie grzyba i pleśni po zalaniu może okazać się pracą tylko na powierzchni, a żeby całkowicie wyeliminować kłopot, należy dotrzeć do najgłębszych warstw i zastopować ich rozwój.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Kastelnik — co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

 • Sprzątanie po zalaniu w piwnicy; 
 • usuwanie skutków powodzi w domu; 
 • pełna dezynfekcja powierzchni płaskich za pomocą ozonu; 
 • odgrzybianie ścian łazienki; 
 • usuwanie nieprzyjemnego zapachu po wylaniu szamba;
 • bezpieczne usuwanie pleśni i grzyba; 
 • suszenie mokrych ścian po zalaniu fekaliami; 
 • osuszanie tynków po wylaniu kanalizacji; 
 • dezynfekcja po fekaliach; 
 • czyszczenie po wybiciu kanalizacji Wałbrzych; 
 • ozonowanie po zalaniu;
 • odkażanie zainfekowanych bakteriami miejsc; 
 • utylizacja przedmiotów.
Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Oferujemy usuwanie szkód po zalaniu na terenie całego kraju:

Kastelnik to firma dostępna dla Ciebie 7 dni w tygodniu, przez 365 dni w roku!

Ozonowanie po wybiciu kanalizacji Kastelnik

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Zalanie fekaliami ma miejsce wtedy, gdy ścieki wracają do domu lub firmy przez toaletę, zlew lub odpływ wanny. Może się to zdarzyć z różnych powodów, w tym zatkanych przewodów kanalizacyjnych, ulewnych deszczy, a nawet powodzi.

Sprzątanie Wałbrzych

Starając się odpowiedzieć na liczne pytania odnośnie do usuwania szkód po zalaniach, pragniemy poniżej udzielić kilku najważniejszych informacji. Oczywiście zawsze zachęcamy również do wysłania wiadomości e-mail lub kontaktu telefonicznego. 

Czy zamgławianie po zalaniu jest niezbędne?

Zamgławianie pomieszczeń po zalaniu to sprawdzona forma dezynfekcji i dezodoryzacji. Wykonywane jest przez profesjonalne firmy sprzątające. Usługa ta jest w pełni bezpieczna dla nas i naszego środowiska, a realizowana jest np. za pomocą suchej mgły i nadtlenku wodoru.

Jak zapobiec powstaniu wilgoci po zalaniu?

Wydawać by się to mogło skomplikowane, lecz wystarczy tylko w jak najszybszym czasie po zalaniu, przejść do usunięcia wody. Jeśli tego nie wykonamy, to dojdzie do zawilgocenia ścian, w tym powstania grzybów. Gdy nie umiemy sobie z tym poradzić samodzielnie, warto zamówić usługę sprzątanie po zalaniu od profesjonalnej firmy.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%