Sprzątanie po zalaniu Ustroń

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Ustroniu. Jaki jest koszt gruntownego czyszczenia mieszkania po zalaniu?

Zalany fekaliami dom? Jeżeli jesteś zmuszony zmierzyć się ze skutkami awarii kanalizacji, to pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje sprzątanie po zalaniu Ustroń woj. śląskie.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Wstępne koszty związane z dezynfekcją oraz pracami porządkowymi po wylaniu nieczystości rozpoczynają się już od 700 zł netto. Jest to podstawowa usługa odkażania mieszkania po pęknięciu rury i wylaniu fekaliów na podłogę.

Oczywiście górne widełki cenowe ustalane są podczas bezpłatnej wizyty na miejscu, gdzie dokładnie szacujemy koszty całego sprzątania.

usuwanie grzyba pleśni ze ściany

Usuwanie grzyba pleśni ze ścian i sufitów w Ustroniu.

Sprzątanie mieszkania po zalaniu w Ustroniu – fekalia na podłodze

Im szybciej skontaktujesz się z wykwalifikowanymi technikami, tym prędzej oni rozpoczną prace porządkowe, a przez to finalnie Ty poniesiesz mniejsze straty materialne i finansowe. Zanieczyszczona woda czy fekalia na podłodze, nie tylko niszczą mienie, ale są również niebezpieczne dla zdrowia. 

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Ustroń

Jakie są etapy czyszczenia mieszkania po zalaniu?

Co zrobić, kiedy jesteśmy świadkami zalania? Podtopienie czy awaria kanalizacji  mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Jeśli fala powodziowa jest duża, a wylana woda ma nieznane pochodzenia, konieczne jest wezwanie straży pożarnej.

Strażacy pokierują procesem ewakuacji, zabezpieczą teren i przystąpią do wstępnych prac ratunkowo-porządkowych. Dodatkowo strażak przekaże wszelkie instrukcje, jak zachowywać się na dalszych etapach sprzątania po zalaniu.

W kolejnym kroku najlepiej wezwać ekipę sprzątającą, która przystąpi do czyszczenia mieszkania po zalaniu według kolejnych faz:

 • zabezpieczenie zalanego terenu w budynku;
 • odnalezienie i neutralizacja przecieku;
 • wyniesienie zniszczonych mebli, sprzętów AGD, RTV;
 • wypompowanie wody specjalistycznym sprzętem;
 • czyszczenie po wybiciu kanalizacji np. suchym lodem;
 • dezynfekcja mieszkania po zalaniu fekaliami;
 • odgrzybianie, odpleśnianie;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów po wylaniu fekaliów;
 • transport ładunków skażonych i niebezpiecznych ADR.
Kastelnik – odgrzybianie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Popularna usługa: odgrzybianie ścian w woj. małopolskim

uszkodzona ściana

Wilgoć powoduje nie tylko rozklejanie mebli, ale i powstawanie grzybów i wycieków na ścianie. Uszkodzona ściana w domu.

Osuszenie budynku z certyfikatem IICRC 2022 – Dorota Kastelnik

Naszą nieskrywaną dumą jest fakt, że ciągle staramy się podnosić nasze kwalifikacje i wdrażać najnowsze metody prac porządkowych po zalaniach. Wśród nich znajduje się innowacyjna metoda osuszania budynków zgodna z najnowszymi światowymi standardami.

Jako jedni z pierwszych w południowej Polsce możemy poszczycić się certyfikatem zawodowym IICRC o numerze  8680154-2021 – Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification. Należy on do Doroty Kastelnik – szefowej działu osuszania oraz specjalisty w zakresie sprzątania specjalistycznego. 

osuszanie budynków Śląskie

Osuszanie budynków, certyfikat woj. śląskie. Dorota Kastelnik.

Sprzątanie po zalaniu fekaliami Ustroń – działaj szybko!

Zdajemy sobie sprawę, że każda awaria czy zalanie mieszkania to osobista tragedia. Dlatego jesteśmy na miejscu, tak szybko jak to możliwe. Pamiętając, że najlepiej niwelować skutki zalania fekaliami do 12 godzin od usterki.

Specjalistyczny sprzęt i nowoczesne metody pozwolą szybko i bezpiecznie przeprowadzić solidne sprzątanie mieszkania po zalaniu w Ustroniu.

Zrobimy to wszystko za Ciebie 

 • gruntowne sprzątanie domu po zalaniu fekaliami;
 • zamgławianie pomieszczeń suchą mgłą;
 • ozonowanie zalanej piwnicy; 
 • pełną i bezpieczną dezynfekcję skażonych powierzchni;
 • utylizację zniszczonego mienia;
 • usuwanie nieczystości i neutralizację wirusów, bakterii oraz zarazków;
 • pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów – dezodoryzacja.

Sprzęt, jaki posiadają fachowcy na Śląsku i wieloletnie wiedza sprawia, że usługi porządkowe odbywają się szybko i bezpiecznie. Co bardzo ważne – fachowcy Kastelnik pozostawiają po sobie w pełni uprzątnięty, zdezynfekowany i gotowy do użytku teren. Samodzielne próby sprzątania po zalaniu mogą być niewystarczające, bez urządzeń do wypompowywania wody oraz do odkażania pomieszczeń.

odgrzybianie ściany po zalaniu

Jak skutecznie pozbyć się grzyba lub pleśni ze ścian?

Pojawienie się na ścianach domu grzyba czy stęchlizny, to wynik zalania lub nie odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Brak klimatyzacji, a nawet niepoprawne wietrzenie mieszkania może prowadzić do pojawienia się chorobotwórczych zmian.

Nie należy bagatelizować stęchlizny czy grzybów, gdyż te prowadzą do szeregu schorzeń, w tym problemów z oddychaniem, astmy, chorób skórnych, zatruć, przewlekłego zmęczenia, chorób serca, a nawet nowotworów.

Czytaj także: ozonowanie po zalaniu

Wdychanie powietrza w zagrzybionym pomieszczeniu, to proces powolnego wyniszczania organizmu. Domowe sposoby na pozbywanie się grzyba nie zawsze są skuteczne – środki biobójcze dostępne w sklepach mogą nie dotrzeć do wszystkich zagrzybionych powierzchni.

Odgrzybianie Ustroń – mieszkaj bezpiecznie!

Technicy firmy Kastelnik oferują usługi na odgrzybianie mieszkania w Ustroniu przez 7 dni w tygodniu, cały rok i do tego w atrakcyjnych cenach. Działamy błyskawicznie i zawsze dobieramy najlepsze metody walki z bakteriami czy grzybami w mieszkaniu. Usuwanie grzyba ze ściany łazienki po zalaniu wymaga dobrej techniki oraz skutecznych środków do dezynfekcji.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Bardzo dobrze sprawdza się usuwanie szkód po zalaniu za pomocą:

 • Ozonowania, to ekologiczna i szybka metoda dezynfekcji domu po wylaniu fekaliów. Gaz tworzony jest w ozonatorach i pod silnym ciśnieniem podawany jest w skażone miejsca. Ozon szybko neutralizuje wirusy, bakterie oraz grzyby.
 • Sucha mgła, to nic innego jak medium do przenoszenia nadtlenku wodoru w skażonych biologicznie pomieszczeniach.
 • Suchy lód – zestalony dwutlenek węgla, przy użyciu maszyny do czyszczenia suchym lodem sprawdza się do oczyszczania powierzchni z nieczystości.
jak usunąć pleśń przy oknie

Ozon wykazuje silne działanie grzybobójcze. Pleśń przy oknie.

Dezynfekcja po fekaliach – jesteśmy do Twojej dyspozycji 7/24

Naszym priorytetem są usługi dezynfekcji domów po fekaliach na najwyższym poziomie oraz dbałość o bezpieczeństwo klienta. Stawiamy na jasne reguły i wykonujemy bezpłatny kosztorys po oględzinach usterki. Do Twojej dyspozycji znajduje się również całodobowa infolinia, na której nie tylko przyjmujemy zgłoszenia, ale także jesteśmy w stanie doradzić co robić tuż po zalaniu budynku nieczystościami.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Oferujemy całodobowe czyszczenie i sprzątanie mieszkań po zalaniu fekaliami oraz odkażanie powierzchni podtopieniach. Jesteśmy na rynku już ponad 10 lat, a nasza rodzinna firma jest zawsze do dyspozycji. Masz dodatkowe pytania? Dzwoń i dowiedz się więcej. 

Całodobowe usługi sprzątania po zalaniu, dostępne są również w miastach:

Baza wiedzy dla mieszkańców Ustronia

Czas potrzebny na sprzątanie po zalaniu w Ustroniu zależy od rozmiaru szkód. W przypadku rozległych szkód w postaci zniszczonych mebli i dużej ilości wody, pełne osuszenie wszystkich dotkniętych obszarów i usunięcie wszelkich uszkodzonych przedmiotów lub gruzu może zająć technikowi kilka dni, lub nawet tygodni.

sprzątanie Ustroń

Jednak w mniej poważnych przypadkach, zakończenie procesu może zająć tylko kilka godzin. Sprawdź najczęściej zadawane pytania przez mieszkańców Ustronia.

Co robić po zalaniu mieszkania?

Pierwsze, co należy zrobić po zalaniu mieszkania to ustalenie źródła wody i zatrzymanie wycieku. Następnie warto zgłosić szkodę do ubezpieczyciela i zadzwonić po firmę świadczącą sprzątanie po zalaniu z osuszaniem. Technicy usuną nadmiar wody i zapobiegną pojawieniu się grzyba na ścianach.

Ile kosztuje sprzątanie po zalaniu?

Cena za sprzątanie po zalaniu ustalana jest indywidualnie z poszkodowaną osobą w trakcie wizji lokalnej. Zazwyczaj koszt uzależniony jest od wielkości lokalu i skali szkód. Cena dezynfekcji po zalaniu zwykle zaczyna się od kwoty 800 zł za odkażanie jednego pomieszczenia.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%