Sprzątanie po zalaniu Szczytno

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Szczytnie. Na czym polega dezynfekcja mieszkania po wylaniu szamba?

Zmagasz się z problemem awarii kanalizacji? Pewnie szukasz w sieci usługi tj. sprzątanie po zalaniu Szczytno, woj. warmińsko-mazurskie. Postaw na fachowców, którzy już od ponad dekady specjalizują się w dziedzinie dezynfekcji i czyszczenia domów po awarii kanalizacji. Dezynfekcja mieszkania i piwnicy po wylaniu szamba polega aplikacji środka biobójczego opartego o czwartorzędowe sole amoniowe, ozon lub nadtlenek wodoru na skażoną powierzchnię.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Profesjonalne czyszczenie i dekontaminacja wszystkich skażonych przestrzeni to jedyna pewna droga na pozbycie się toksyn oraz wirusów. Szambo, to siedlisko bakterii kałowych, ale zanieczyszczona woda z rur może być przyczyną rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych.

fekalia na podłodze

Dezynfekcja pomieszczeń w Szczytnie w powiecie szczycieńskim oraz w miastach: Pasym, Wielbark

Dezynfekcja pomieszczeń po fekaliach w Szczytnie to usługa dla osób, które nie są zainteresowane samodzielnym czyszczeniem podłogi. Sprzątanie pomieszczeń po zalaniu, to praca trudna i wymaga nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale i silnych środków biobójczych. Wybierając usługę fachowców z dziedziny DDD, masz pewność, że całkowicie pozbędziesz się toksyn i wirusów, a nie tylko oczyścisz mieszkanie powierzchownie. Środki dezynfekujące dostępne w sprzedaży, głównie na bazie chloru, nie są na tyle silne, by całkowicie usunąć niebezpieczne bakterie kałowe czy grzyby. Dla przykładu – ozon, którym wykonuje się ozonowanie, jest ponad 300 razy silniejszy od chloru i dogłębnie neutralizuje wirusy.

Warto pamiętać, że fachowcy wybierają metodę dezynfekcji tak, by była w pełni zindywidualizowana dla klientów. Inne sposoby dekontaminacji wybierane są w piwnicy czy klatce schodowej, a inne w pomieszczeniach ze sprzętem RTV i AGD.

sprzątanie mieszkania po zalaniu Szczytno

Zalanie mieszkania – najczęstsze przyczyny awarii

Wśród najczęstszych przyczyn zalanego mieszkania znajduje się nieuwaga jego mieszkańców. Niedomknięte okna czy przestarzały wężyk w pralce, to jedna z częstszych powodów usterek. By mieć pewność, że robimy wszystko, by uchronić się przed zalaniem, warto pamiętać o:

 • domykaniu okien i uchyłków przed wyjściem;
 • instalację czujników zalania, np. w łazience czy pralni;
 • kontrola rur kanalizacyjnych – usuwanie starych, zardzewiałych elementów;
 • regularne odtykanie i udrażnianie odpływów pomocy specjalnych środków;
 • nietraktowanie rur jako śmietnika – zakaz wyrzucania jedzenia, środków higienicznych, śmieci;
 • dbanie o szczelność kanalizacji;
 • systematyczne sprawdzanie wężyka od pralki, zmywarki czy suszarki.

Oczywiście są sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak np. nagłe zmiany pogody, duże opady atmosferyczne, czy wylanie pobliskich rzek. Jednak, by mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, by ustrzec się zalania, wystarczy przestrzegać powyższych punktów. A w razie awarii kanalizacji najlepiej skontaktować się bezpośrednio ze specjalistami.

sprzątanie mieszkania po zalaniu Szczytno

Jak szybko i bezpiecznie usunąć grzyba z piwnicy?

Pojawienie się grzyba na ścianie, to sytuacja poważna. Ma on bowiem ogromny wpływ na organizm człowieka. Dłuższe przebywanie z zagrzybionym pomieszczeniu może powodować szereg dolegliwości, w tym choroby układu krążenia, alergie, wysypki, zatrucia, problemy z koncentracją i depresję.

Dezynfekcja mieszkań na terenie całej Polski, to domena firmy Kastelnik. Sprawnie usuwa grzyba oraz stęchliznę przy pomocy najlepszych metod biobójczych. Wśród nich znajduje się ozonowanie, czyli odkażanie za pomocą silnie stężonego ozonu. Ma on wysokie właściwości neutralizujące grzyby, wirusy i bakterie. Doskonale sprawdza się również w usuwaniu nieprzyjemnych zapachów po wylaniu szamba.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie?

Przed samodzielnym przystąpieniem do prac porządkowych po wylaniu szamba, koniecznie poznaj opinie techników DDD, którzy oferują kompleksową pomoc klientom. Sprzątanie po zalaniu, usuwanie alergenów, zlecenia wywozu toksycznych odpadów czy drobne remonty, to wszystko, co mogą dla Ciebie zrobić.

pomagamy całodobowo sprzątanie po wybiciu kanalizacji

Jakie są koszty sprzątania domu po zalaniu Szczytno?

By całkowicie oszacować koszty sprzątania po zalaniu w domu, niezbędna jest analiza fachowców. Tylko podczas bezpośredniej wizyty na miejscu awarii jesteśmy w stanie dokładnie poznać skalę zniszczeń, jakie przyniosła woda. Wówczas technicy DDD przygotowują bezpłatną analizę i kosztorys. Zawarty jest w nim przegląd prac, jakie będą wykonywane podczas usuwania usterki.

Wśród etapów prac porządkowych po wylaniu szamba znajduję się m.in. dokładne usuwanie wody oraz nieczystości przy pomocy socjalistycznych pomp przemysłowych. W ściekach z kanalizacji znajduje się nie tylko woda i kał, ale również piach, śmieci, resztki jedzenia. W takich przypadkach nie wystarczy zwykła pompa hydrauliczna, ale np. będzie trzeba zastosować pompę głębinową czy posiadającą rozdrabniacz nieczystości.

Zobacz, co ostatnio robiliśmy na stronie: realizacje Kastelnik

Szacowane koszty czyszczenia i dezynfekcji po zalaniu w mieście Szczytno dla jednego pomieszczenia rozpoczynają się już od 800 zł netto. Firma Kastelnik obsługuje zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa państwowe. Ma również wieloletnie doświadczenie w dezynfekcji przestrzeni użytku publicznego jak np. dworce PKP, toalety publiczne czy banki.

Sprawdzone metody dezynfekcji – Kastelnik

Sucha mgła to bardzo dobry środek biobójczy, oparty na nadtlenku wodoru. Dociera sprawnie do trudno dostępnych miejsc i to jest jej główna zaleta. Usuwanie brzydkich zapachów często jest realizowane właśnie za pomocą termicznych środków do dezynfekcji powietrza. Oczywiście w branży usług DDD jest wielu zwolenników ozonowania, ale to nie jedyna metoda, jaką można usunąć drobnoustroje.

Świetnie sprawdza się usługa zamgławiania pomieszczeń, czyli dezynfekcji przy pomocy nadtlenku wodoru. Dociera on do najgłębszych zakamarków i usuwa toksyny, bakterie i neutralizuje szkodliwe drobnoustroje. Jest również bezpieczne dla zdrowia i ekologiczny. Podczas zamgławiania nie powstają żadne szkodliwe substancje wtórne. Po procesie dekontaminacji mieszkania, specjaliści w ochronnych kombinezonach wietrzą odkażone powierzchnie. Wystarczy kilkadziesiąt minut, by znów bezpiecznie korzystać z mieszkania czy lokalu użytkowego.

Oferta firmy Kastelnik

Wśród zakresu usług, jakimi dysponuje firma Kastelnik znajdują się najnowsze metody sprzątania po zalaniu, a także innowacyjne sposoby dezynfekcji mieszkań. Gwarantujemy ekologiczne, bezpieczne sposoby usuwania zanieczyszczeń oraz szybką pomoc.

Czytaj także: ozonowanie po zalaniu

Aby otrzymać dokładną wycenę z firmy Kastelnik, wystarczy kontakt z naszą bezpłatną infolinii. Wśród usług znajdują się m.in:

 • Sprzątanie piwnicy po zalaniu w powiecie szczycieńskim, w miastach: Pasym, Wielbark.
 • Ozonowanie po zalaniu w woj. warmińsko-mazurskim;
 • Utylizacja odpadów medycznych;
 • Osuszanie domu metodą nadciśnieniową;
 • Całodobowe sprzątanie domu po fekaliach na terenie całego kraju.

osuszanie piwnicy

Dorota Kastelnik – postaw na jakość z certyfikatem IICRC

Metodyczne sposoby pracy przy zalaniu domu i najlepiej przeszkolona kadra techników. To tylko niektóre z zalet, jakie posiada rodzinna firma Kastelnik. Do każdej usterki podchodzi indywidualnie i kompleksowo usuwa skutki zniszczeń po wybiciu kanalizacji. Na życzenie klientów przeprowadza pełną dezynfekcję pomieszczeń, ale również odpowiada za dokładne osuszanie pomieszczeń z wilgoci.

Należy pamiętać, że w ramach sprzątania klatek schodowych czy mieszkań liczy się profesjonalizm. Wśród niezbędnych kroków podczas prac porządkowych znajduje się osuszanie murów i tynków.

Stawiając na firmę Kastelnik masz pewność, że metody, jakimi dysponuje, są zgodne z najnowszymi trendami na całym świecie. Jedną z nich jest certyfikowana usługa osuszania ścian, a certyfikat zawodowy IICRC o numerze 8680154-2022 został przyznany Dorocie Kastelnik, jako jednej z pierwszych w Polsce południowej. Szefowa działu osuszania i lider w branży DDD gwarantuje najwyższą jakość usług i nowoczesny sprzęt.

Całodobowa infolinia, usługi porządkowe w miastach:

 • Giżycko
 • Gołdap
 • Iława
 • Kętrzyn
 • Lubawa
 • Morąg
 • Mrągowo
 • Nidzica
 • Nowe Miasto Lubawskie
 • Olsztyn
 • Orneta
 • Ostróda
 • Pasłęk
 • Pisz
 • Węgorzewo

Najczęściej zadawane pytania FAQ

Firma Kastelnik od lat proponuje innowacyjne metody sprzątania pomieszczeń po zalaniu, w tym osuszanie ścian i tynków, dokładne czyszczenie domów, odkażanie piwnic i strychów Zmagając się z usterkami kanalizacji mieszkańcy Szczytno najczęściej zadają pytania dotyczące szybkich metod na usuwanie brzydkich zapachów.

FAQ pytania powiat szczycieński

Czy dezynfekcja piwnicy po fekaliach jest konieczna?

Jeśli zmagasz się problemem zalanego mieszkania czy piwnicy, musisz mieć świadomość, że woda z kanalizacji, to siedlisko groźnych bakterii i wirusów. Mogą one być szkodliwe dla zdrowia. Dokładna dezynfekcja przy pomocy silnych środków biobójczych, to jedyny sposób na pozbycie się toksyn.

Jak wygląda ozonowanie pomieszczeń po zalaniu?

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu fekaliami, to jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji. Pozwala na natychmiastowe usunięcie wirusów i grzybów. Proces polega na rozpylaniu gazu w zainfekowanych miejscach. Jeśli zmagasz się z problemem wylanych fekaliów, to najlepsza metoda dla Ciebie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%