Sprzątanie po zalaniu Świętochłowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Gruntowne sprzątanie po zalaniu w Świętochłowicach. Jak niedrogo i skutecznie pozbyć się pleśni w mieszkaniu?

Zalane mieszkanie lub dom? Nie czekaj! Jeśli szukasz firmy, która szybko i sprawnie wykona sprzątanie po zalaniu Świętochłowice w woj. śląskim, zadzwoń do Kastelnik.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Od lat specjalizujemy się w usługach porządkowych, dezynfekcji czy osuszania budynków. Jesteśmy liderami na rynku, którzy dbają o wysokiej jakości sprzęt i najnowocześniejsze metody.

Wśród usług, jakie proponujemy, znajduje się np.: 

 • sprzątanie po zalaniach fekaliami;
 • usuwanie fekaliów z podłogi;
 • czyszczenie nieczystości po wybiciu kanalizacji;
 • osuszanie ścian i tynków;
 • odgrzybianie;
 • pozbywanie się stęchlizny i pleśni;
 • ozonowanie mieszkania po zalaniu;
 • czyszczenie pomieszczeń przy pomocy suchego lodu;
 • eliminacja nieprzyjemnych zapachów po wylaniu fekaliów.
Czyszczenie piwnicy po wybiciu kanalizacji Świętochłowice.

Rozlane nieczystości na podłodze w piwnicy wymagają ręcznego sprzątnięcia.

Jaki jest pierwszy krok w skutecznym odgrzybianiu mokrych ścian? Zainwestuj w kontakt ze specjalistami, którzy gruntowanie przeprowadzą prace porządkowe na terenie Twojej posesji.

Sprzątanie po zalaniu Świętochłowice – usuwanie grzyba i pleśni 

Samodzielne sprzątanie mieszkania po zalaniu w Świętochłowicach nie wystarczy, by całkowicie pozbyć się niewidocznych gołym okiem grzybów, pleśni czy stęchlizny. Choć użyjemy nawet najlepszych środków biobójczych dostępnych w asortymencie popularnych sklepów, to nadal nie mamy pewności, że silne chemikalia dotarły do każdego zainfekowanego miejsca. Pozostawienie niewydezynfekowanych powierzchni sprawi, że problem grzyba szybko powróci.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Kastelnik – odgrzybianie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Kontakt z grzybami czy pleśnią ma wyjątkowo szkodliwe działanie dla naszego zdrowia. Oddziałuje na wiele organów i może być przyczyną wielu chorób i infekcji, w tym:

 • biegunek i zatruć;
 • infekcji skórnych i alergii;
 • chorób układu krążenia;
 • otępienia, osłabienia;
 • chorób układu oddechowego;

Dlatego też tak istotnym jest postawienie na niezawodne i bezpieczne dla zdrowia metody usuwanie grzyba z piwnicy. Często po awarii kanalizacji, konstrukcja domu jest w widoczny sposób naruszona. Czyszczenie po zalaniu jest ważną częścią procesu osuszania, ale zagrożeniem jest wspomniana wyżej pleśń i grzyby.

sprzatanie mieszkania po zalaniu Świetochłowice

Czy ozonowanie po zalaniu to skuteczny sposób na grzyba?

Ozonowanie, to nic innego jak wydmuchiwanie gazu z ozonatora pod ciśnieniem w miejscach, które wymagają oczyszczania i dezynfekcji. Ozon tworzony w specjalistycznych generatorach nie różni się od tego w naturze; jest to ta sama substancja chemiczna, która ma ogromne działania neutralizujące. Jednym słowem – zabija wirusy, grzyby, bakterie, pleśń, a nie jest przy tym toksyczna i niebezpieczna dla zdrowia (po jego rozkładzie).

Czytaj także: ozonowanie po pożarze

Warto dodać, iż podczas ozonowania nie powstają żadne substancje wtórne, przez co jest to dodatkowo metoda dobra dla środowiska. Sam gaz dociera w najgłębsze zakamarki i szybko pozbywa się nieczystości, a także nieprzyjemnego zapachu po wylaniu fekaliów. 

Ozonowanie piwnicy po zalaniu

Ozonowanie piwnicy po zalaniu fekaliami w woj. śląskim to często praktykowany sposób dezynfekcji.

Po zabiegu ozonowania zalanego mieszkania wystarczy dobrze wywietrzyć pomieszczenia i bez strachu o zdrowie i kontakt z chemikaliami, powrócić do codziennych czynności. Ozon używamy jest w wielu miejscach, jak np. szalety publiczne, dworce, banki, szkoły czy restauracje. Dodatkowo stosujemy również bezpieczne produkty do odkażania powierzchni, które eliminują zarazki i bakterie obecne w powietrzu. Już dziś zadzwoń do nas, aby wybrać odpowiednią usługę do swoich potrzeb!

Ile kosztuje sprzątanie po zalaniu Świętochłowice?

Awaria kanalizacji, wyciek wody czy podtopienia to zawsze spory stres. Wiąże się on również ze sporymi wydatkami – ceny sprzątania po zalaniu w Świętochłowicach rozpoczynają się już od kilkuset złotych. Podstawowa opcja przy porządkowaniu po zalaniu to 800 zł netto.

Jednak, by wykonać pełną analizę szkód i przygotować ekspertyzę z pełną wyceną, specjalista Kastelnik musi pojawić się w miejscu wystąpienia awarii, by obejrzeć straty i przygotować bezpłatną wycenę. W jej skład będzie wchodzić m.in. cena sprzątania po zalaniu, dezynfekcja po wylaniu fekaliów, ozonowanie szamba czy też, utylizacja odpadów. Czyszczenie suchym lodem w zalanych piwnicach jest opcją stosowaną w najtrudniejszych przypadkach. 

ozonowanie po zalaniu w Świętochłowicach

Po sporządzeniu ekspertyzy przechodzimy natychmiast do działań porządkowych. W tym wypadku nie ma na co czekać! Im dłużej zwlekamy z podjęciem prac porządkowych, tym finalnie straty materialne będą większe, podobnie jak finalne koszty sprzątania po zalaniu.  Woda to groźny żywioł, warto rozpocząć suszenie mokrych ścian, tak szybko jak to tylko możliwe!

Wyjątkowi fachowcy – osuszanie IICRC certyfikat

Kastelnik – osuszanie zalanych ścian – potwierdzone certyfikatem

Wśród naszych certyfikatów znajduje się jedne, o których wspominamy ze szczególną dumą. Przyznany Dorocie Kastelnik, szefowej i jednocześnie głównemu specjaliście osuszania – Dorocie Kastelnik. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce południowej zdobyliśmy certyfikat zawodowy  nr. 8680154-2021, który pozwala wdrażać najwyższe standardy osuszania budynków wedle Światowej Organizacji IICRC. Certyfikat nr. 8680154-DK wystawiony przez Institute of Inspection Cleaning Certification. 

Certyfikat na osuszanie domu po zalaniu.

Certyfikat z osuszania domów po zalani IICRC – Dorota Kastelnik

Stawiamy na ciągły rozwój i najnowsze szkolenia. Nasi technicy, to zawodowcy, którzy działają zgodnie z wyśrubowany zasadami BHP. Mamy szeroką wiedzę z zakresu środków chemicznych i biobójczych, a także wiemy jak skutecznie i szybko pozbywać się wirusów.

Naszym atutem jest nowoczesny sprzęt i specjalistyczne urządzenia, które pomagają technikom w gruntownych pracach porządkowych po zalaniu mieszkania. Zapewniamy transport ADR, a także zapewniamy bezpieczny sposób utylizacji i transportowania przedmiotów skażonych biologicznie. 

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami w Świętochłowicach -24h/7

Usługa tj. kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu fekaliami jest wciąż popularna w całych Świętochłowicach. Wiemy, że awaria kanalizacji może zdarzyć się o każdej porze dnia i nocy i dlatego oferujemy całodobową obsługę, gdzie konsultanci telefonicznie odpowiadają na wszelkie Państwa pytania.

Sprzątanie po wybiciu kanalizacji wymaga szybkiego działania, a czasami doraźnego naprawienia usterki. W tym samym czasie przygotowujemy się do bezpośrednich działań na miejscu awarii.  Usuwanie szkód po zalaniu to wiele czynności, które skutkują całkowitym odkażeniem zalanych pomieszczeń. 

dezynfekcja po zalaniu fekaliami

Szybko, sprawnie i bezpiecznie – to dewiza naszej rodzinnej firmy Kastelnik z ponad 10-letnim stażem na rynku usług specjalistycznych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zmagasz się ze skutkami wylanych fekaliów? Zadzwoń do nas!

Całodobowe usługi sprzątania po zalaniu, dostępne są również w miastach:

Baza wiedzy dla mieszkańców Świętochłowic

Zalana piwnica w wyniku wybicia kanalizacji? Awarie kanalizacji należą do najczęściej występujących przyczyn zalania domu, ale szkody można szybko usunąć w ramach usługi tj. sprzątanie po zalaniu w Świętochłowicach. Technicy usuwają fekalia i nagromadzony szlam, a następnie sięgają po osuszacze, by pozbyć się nadmiaru wilgoci z zalanej piwnicy. Obowiązkowy krok po zalaniu nieczystościami stanowi także usunięcie zarazków w procesie specjalistycznej dezynfekcji. Przedstawiamy najczęściej zadawane pytania mieszkańców Świętochłowic.

baza wiedzy dla mieszkańców Świętochłowic

Jak pozbyć się wilgoci w mieszkaniu po zalaniu?

Wilgoć w zalanym mieszkaniu szybko wzrasta, a to może skutkować zagrzybieniem ścian i sufitów. Skuteczny sposób na pozbycie się wilgoci stanowi osuszanie pomieszczeń po zalaniu. Na tym etapie technicy wykorzystują profesjonalne osuszacze powierzchni.

Jak usunąć grzyb ze ściany po zalaniu?

Skutkiem zalania pomieszczeń często jest grzyb na ścianie i sufitach. To niekorzystne dla zdrowia warunki, dlatego warto przeprowadzić ozonowanie, które eliminuje zarodniki grzybów i pleśni. Co więcej, ozon eliminuje także nieprzyjemny zapach stęchlizny, jaki występuje w mieszkaniach po zalaniu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%