Sprzątanie po zalaniu Świdnik

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Świdniku. Jak usunąć nieprzyjemny zapach po wylaniu ścieków?

Jesteś ofiarą awarii kanalizacji? A może zmagasz się z podtopieniem domu? Skontaktuj się ze specjalistami, którzy szybko usuną skutki wylanego szamba. Profesjonalne sprzątanie po zalaniu Świdnik woj. lubelskie to jedna z usług, które eliminują nieprzyjemne skutki pękniętej rury lub awarii w kanalizacji.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Całodobowa pomoc w różnych miastach  w województwie lubelskim. W ofercie:

 • ozonowanie po fekaliach,
 • dezynfekcja powietrza poprzez zamgławianie,
 • wynoszenie zalanych przedmiotów,
 • osuszanie mokrych ścian.
sprzatanie mieszkania po zalaniu Swidnik

Sprzątanie w mieszkaniu po zalaniu w Świdniku. Mokre ślady są widoczne na posadzce.

Kastelnik od lat zajmuje się precyzyjną dezynfekcją pomieszczeń po wylaniu fekaliów, a także świadczy odgrzybianie starych piwnic. Część poszkodowanych decyduje się również na osuszanie mokrych ścian. W ramach współpracy klient może liczyć na bezpłatną wycenę usług oraz kompleksowe wsparcie firmy sprzątającej na każdym etapie działań porządkowych.

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji w Świdniku – dezynfekcja powietrza

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Czyszczenie piwnicy po wybiciu kanalizacji w Świdniku to również utylizacja zalanych przedmiotów. Przestrzegając wszystkich zasad BHP oraz wdrażając najnowocześniejsze metody usuwania skutków zalania mieszkania, firma sprzątająca jest w stanie osuszyć każde pomieszczenie. Jednym ze skutków wylania fekaliów jest nieprzyjemny zapach unoszący się w powietrzu. Usuwanie zapachu po zalaniu to część specjalistycznych prac na miejscu zdarzenia.

Ozonowanie po zalaniu to nie tylko neutralizacja wirusów

By całkowicie pozbyć się fetoru po zalaniu, a nie chwilowo go zamaskować, najlepiej wdrożyć metodę dezynfekcję pomieszczeń. Ozonowanie po zalaniu to nie tylko neutralizacja wirusów, ale również usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Skontaktuj się ze specjalistami, by szybko i trwale pozbyć się zanieczyszczeń po wylaniu szamba.

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Świdnik

Sprzątanie po zalaniu Świdnik – zaufaj specjalistom

Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego sprzątanie po zalaniu mieszkania, to praca dla wyszkolonej grupy techników, to musisz wiedzieć, że usunięcie wody to dopiero wstęp do prac porządkowych po zalaniu. W pierwszym etapie specjaliści wypompowują ścieki, wodę i inne nieczystości – dopasowując rodzaje pomp do typu zalegającej wody.

Co zawierają ścieki?

W odpływach kanalizacyjnych znajduje się mnóstwo śmieci, szlamu, błota i oczywiście fekaliów. By gruntownie usunąć je z pomieszczeń, konieczne jest rozdrobnienie zanieczyszczeń. W kolejnej fazie porządków, fachowcy oceniają straty i wynoszą sprzęt.

Sprzątanie po zalaniu to zdecydowanie zadanie dla sprawdzonej ekipy. Jeżeli uszkodzenia są znaczne, to zalane meble mogą zawierać szkodliwe drobnoustroje i bakterie, wówczas takie przedmioty są transportowane w specjalistycznych pojazdach na teren spalarni w celu do utylizacji. Samodzielna próba pozbycia się toksycznych odpadów może grozić wysokimi grzywnami i mandatami.

Na co zwrócić uwagę po awarii kanalizacji?

W trakcie prac porządkowych po zalaniu niezbędne jest także dokładne wyczyszczenie powierzchni płaskich oraz wyszorowanie zanieczyszczonych pomieszczeń. Technicy oceniają również stan zawilgocenia ścian, podłóg i tynków poprzez specjalistyczne pomiary. Pomiar wilgoci ściany wykonywany jest na początku pracy. Jeśli woda po wylaniu szamba stała nieco dłużej, wówczas niezbędne jest suszenia murów po zalaniu.

Sprzęt przemysłowy, w tym osuszacze wilgoci, dopasowane są do wielkości powierzchni i materiału, z jakiego stworzony jest zawilgotniały budynek. Inaczej osuszane są podłogi, posadzki, a inaczej tynki. Warto zaufać specjalistom w tym zakresie.

Jaki jest najważniejszy element sprzątania po zalaniu?

Niezbędnym elementem sprzątania domu po zalaniu fekaliami jest całościowa dezynfekcja skażonych miejsc. Specjaliści dobierają adekwatne do miejsca metody, takie jak np. ozonowanie czy dezynfekcja przy użyciu nadtlenku wodoru. Metody te pozwalają również na całkowitą eliminację nieprzyjemnych zapachów, jakie unoszą się w powietrzu zalanej nieruchomości.

czyszczenie pomieszczenia po zalaniu w Świdniku

Mycie podłogi po zalaniu fekaliami w Świdniku.

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami w Świdniku

Dezynfekcja mieszkania po zalaniu fekaliami w Świdniku to usługa, którą można zlecić zewnętrznej firmie sprzątającej. Oczywiście, nie ma znaczenia, czy Twój dom został zalany fekaliami, czy wodą. Większość firmy świetnie poradzi sobie z każdego rodzaju zalaniem i jest gotowa wykonać nie tylko osuszanie mokrych ścian, ale również odkazić mieszkanie po fekaliach.

Kastelnik ciężko pracuje na każdym zleceniu, aby Twoja nieruchomość była szybko gotowa do ponownego użytku. Warto postawić na nowoczesne i bezpieczne metody dezynfekcji, dbając przy tym o środowisko.

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – potwierdzona certyfikatem

Pełna dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu szambem czy nawet zwykłym podtopieniem jest krokiem koniecznym, gdyż woda jest pełna zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów przenoszących choroby zakaźne. Samodzielne próby dekontaminacji mogą okazać się nieskuteczne, a zamiast pełnego usunięcia wirusów czy bakterii, tylko je przykryjemy. Odkażanie pomieszczeń po fekaliach warto zlecić zewnętrznej firmie sprzątającej.

dezynfekcja po fekaliach

Dezynfekcja mieszkania po fekaliach w Świdniku w woj. lubelskim.

Zamgławianie pomieszczeń po zalaniu — jak działa?

Jedną z kluczowych metod dezynfekcji pomieszczeń po zalaniu jest tzw. zamgławianie przy użyciu nadtlenku wodoru i suchej mgły. Metoda ta pozwala na szybkie, bezpieczne i całkowite pozbycie się wirusów, bakterii i grzybów ze wszystkich zamgławianych powierzchni. Środki odkażające są aplikowane przy pomocy specjalistycznych agregatów atomizujących cząsteczki do niewielkich rozmiarów, tworząc tzw. suchą mgłę.

Mikrodyfuzja to jedna z najlepszych metod dezynfekcji. Gaz ze środkiem biobójczym bardzo szybko wypełnia całą przestrzeń i doskonale dezynfekuje zarówno pomieszczenia prywatne, jak i lokalne użytkowe, takie jak szalety miejskie czy dworce autobusowe. Metoda ta zapewnia całkowitą dezynfekcję powierzchni nawet do 3000 m2/h przy pomocy nadtlenku wodoru.

Zamgławianie pomieszczeń, to metoda nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna dla środowiska. W procesie dezynfekcji nie powstają żadne, toksyczne substancje wtórne, a cały proces zazwyczaj zajmuje do kilku godzin, nawet przy bardzo dużych powierzchniach. Po usłudze zamgławiania należy dobrze wywietrzyć pomieszczenia, by uzyskać efekt świeżości.

Ozonowanie mieszkania po wylaniu fekaliów

Ozonowanie pomieszczeń po wylaniu fekaliów z szamba, to również jedna ze skuteczniejszych metodo pozbywania się bakterii, które są obecne w ekskrementach. Podobnie jak w procesie zamgławiania, i tutaj wykorzystywany jest bezpieczny dla środowiska gaz. Tym razem jest to ozon, który ma silne właściwości utleniające.

Dzięki temu proces neutralizacji szkodliwych substancji i odpadów metabolicznych zachodzi dość szybko i jest całkowicie skuteczny w procesie specjalistycznego sprzątania. Ozon wykorzystywany w procesie dezynfekcji jest wytwarzany w ozonatorach i podawany w niezwykle wysokim stężeniu powyżej 5 ppm.

Gaz dociera do najdalszych zakamarków zanieczyszczonych powierzchni i eliminuje niebezpieczne dla zdrowia bakterie. Jego ogromną zaletą jest likwidacja nieprzyjemnych zapachów, które unoszą się w powietrzu w miejscu wylania szamba. Czasami smród jest nie do zniesienia. Ozon go nie maskuje, a neutralizuje rozlane na podłodze odchody.

To również substancja, która idealnie sprawdza się przy eliminacji alergenów, roztoczy, smrodu dymu papierosowego czy kurzu. Jest stale używany w gastronomii, hotelarstwie czy budynkach użytku publicznego. Warto więc sięgać po tę metodę odkażania powietrza.

Szybka i niezawodna obsługa – Kastelnik

Rodzinna firma Kastelnik to specjaliści, którzy już od ponad dekady zajmują się sprzątaniem mieszkania po zalaniu fekaliami oraz pracami porządkowymi po powodzi. Wśród usług, jakie proponują, jest usuwanie szkód po awarii wodno-kanalizacyjnej, odpompowanie ścieków, pomiary wilgotności ścian, czy usługi dezynfekcji w piwnicy po zalaniu.

Wieloetapowe prace porządkowe związane są przede wszystkim z zasadami BHP, a pomaga doświadczenie, które pozwala na szybką i konkurencyjną ofertę cenową.

Wśród proponowanych przez firmę Kastelnik usług znajdują się następujące prace:

 • wypompowanie wody z zalanego mieszkania;
 • usuwanie fekaliów po zalaniu w powiecie świdnickim;
 • dezynfekcja zanieczyszczonych powierzchni;
 • osuszanie mokrych ścian i tynków;
 • wynoszenie zniszczonych mebli;
 • transport ADR;
 • odgrzybianie łazienki po zalaniu;
 • usuwanie fetoru po wylaniu szamba;
 • specjalistyczny pomiar wilgotności powietrza;
 • prace remontowe po zalaniu nieruchomości;
 • usuwanie grzyba ze ścian.

  osuszanie Świdnik

  Dorota Kastelnik z certyfikatem IICRC.

Certyfikowane osuszanie budynku po zalaniu IICRC

Jednym z niezbędnych kroków podczas prac porządkowych po zalaniu jest gruntowne osuszanie mokrych ścian i tynków. Tak, by nie pozwolić na rozwój grzybów i pleśni, a w daleko idących konsekwencjach – nawet do naruszenia konstrukcji budynku.

Firma sprzątająca Kastelnik stawia na ciągły rozwój, a kierownik osuszania – Dorota Kastelnik z przyjemnością może pochwalić się międzynarodowym certyfikatem zawodowym IICRC. Potwierdza ona metodykę pracy na najwyższym poziomie w zakresie usuwania szkód po zalaniu.

Certyfikat zawodowy nr. 8680154-2022 został wydany przyznany przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification i gwarantuje światowe metody pracy.

Całodobowe usługi sprzątania po zalaniu, dostępne są również w miastach:

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Osoby poszkodowane przez powódź szukają szybkich i skutecznych rozwiązań. Firma Kastelnik stawia na innowacyjne metody, a także bezpieczne sprzątanie mieszkania po zalaniu. Całodobowy telefon alarmowy, to tylko jedna z naszych licznych zalet.

usługi firmy sprzątającej

Od teraz nie musisz martwić się o zalane mieszkanie. Świadczymy całodobowe usługi sprzątania w przypadku różnego rodzaju szkód spowodowanych przez wodę, w tym po pęknięć rury i wycieku wody do sąsiada. O co pytają osoby poszkodowane przez wodę?

Od czego zależy cena sprzątania po zalaniu?

Cena sprzątania mieszkania po zalaniu jest uzależniona od czasu, jaki jest niezbędny do całkowitego usunięcie szkód. Często jest to zależne od ilości etapów, które są niezbędne do wykonania w zalanym mieszkaniu. Zaliczyć do nich można m.in. wynoszenie zalanych przedmiotów, ich utylizację oraz osuszanie mokrych ścian.

Dlaczego warto wykonać pełną dezynfekcję po zalaniu fekaliami?

W wodzie, która przedostała się z rur kanalizacyjnych, zazwyczaj znajduje się mnóstwo bakterii. Rozprzestrzeniają się one błyskawicznie i mogą powodować skażenie bakteriologiczne i rozwój chorób zakaźnych. By całkowicie pozbyć się problemu ścieków na podłodze, należy przeprowadzić dogłębną dezynfekcję przy pomocy silnych środków biobójczych.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%