Sprzątanie po zalaniu Sosnowiec

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu Sosnowiec. Nieczystości w piwnicy? Kastelnik – czyszczenie po wybiciu kanalizacji, szamba 

Firma sprzątająca po zalaniach Kastelnik – oferuje sprzątanie po zalaniu Sosnowiec od 2013 r. Świadczymy usługi likwidacji szkód związanych z awarią wody zarówno dla firm poszkodowanych w zalaniach, jak i osób prywatnych. Nasze prace koncentrujemy na realizacji usług porządkowych związanych z likwidacją skutków powodzi oraz osuszaniu budynków po zalaniu. Na terenie województwa śląskiego dekontaminacje po zalaniach realizujemy przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Usuwanie szkód po awarii kanalizacji to:

 • sprzątanie po zalaniu Sosnowiec;
 • czyszczenie po wybiciu kanalizacji na terenie Zagłębia;
 • dezynfekcja po zalaniu fekaliami;
 • profesjonalne ozonowanie zalanych pomieszczeń;
 • wynoszenie zalanych przedmiotów z piwnicy;
 • utylizacja mienia.

Sprzątanie po zalaniu Sosnowiec

Wyżej wymienione usługi  to specjalistyczne prace sprzątające, które wymagają nie tylko gruntownej wiedzy na temat technik osuszania, ale również doświadczenia w dezynfekcji po fekaliach. Oferowanych obecnie w Sosnowcu jest wiele  metod sprzątania po zalaniu. Niewątpliwie czyszczenie suchym lodem jest jedną z najbardziej nowoczesnym technik stosowanych podczas restytucji zalanego mienia.

Jakie są etapy dezynfekcji po zalaniu w Sosnowcu?

Jesień jest już u bram, co oznacza wzmożoną ilość opadów, a to może być jeden z powodów zalań i podtopień domów czy pomieszczeń gospodarczych. Niestety, sytuacja zalania piwnicy może przydarzyć się każdemu, nawet w ciągu kilku godzin. Najważniejsze jednak jest szybkie reagowanie w sytuacji kryzysowej i niezwłoczne skontaktowanie się z profesjonalną firmą, która zajmuje się czyszczeniem i dezynfekcją domów po zalaniu. Specjaliści przeprowadzą gruntowne porządki, a także włączą w etapy czyszczenia dodatkowe metody, np. ozonowanie czy czyszczenie suchym lodem.

Specjaliści błyskawicznie znajdą powód zalania, nie tylko dzięki doświadczeniu, ale i skutecznym metodom i sprzętom. Ta wiedza pozwoli uchronić dom przy ewentualnej nawracającej sytuacji.

Osuszanie po zalaniu Sosnowiec

Zdjęcie: osuszanie po zalaniu Sosnowiec © 2021 Kastelnik Studio sp. z o.o.

Czyszczenie po zalaniu suchym lodem – innowacyjna metoda sprzątania

Jeżeli w pomieszczeniu brakuje odpływu, wówczas konieczne jest użycie zupełnie innego sprzętu, tj. do akcji wkracza metoda na czyszczenie suchym lodem zalanego pomieszczenia. Polega ona na użyciu dwutlenku węgla w postaci stałej w bardzo niskiej temperaturze -79 stopni Celsjusza. Szybkie uderzenia zmrożonymi cząsteczkami węgla w zabrudzone miejsca sprawia, że brud szybko się wykrusza. To bezpieczna i innowacyjna metoda, która znakomicie przyspiesza etapy prac porządkowych po zalaniu.

 • W kolejnym kroku w czyszczeniu po zalaniu zaczyna się etap dezynfekowania, niesłychanie ważny dla zdrowia mieszkańców budynku. Używane są do tego urządzenia do zamgławiające suchą mgłą, czyli tzw. dezodoryzacja połączana z dezynfekcją nadtlenkiem wodoru. To proces, które ma pomóc nam pozbyć się bakterii i wirusów, które mogły pojawić się przy wybiciu nieczystości, szamba, a nawet wody z rur w blokach mieszkalnych;
 • finalizacją prac jest oczywiście ozonowanie zalanych pomieszczeń, czyli neutralizowanie nieprzyjemnych zapachów przy pomocy ozonu. To element sprzątania, które ma za zadanie gruntowanie pozbyć się ewentualnych grzybów czy pleśni. Jest on w pełni bezpieczny dla zdrowia i do tego bazuje na naturalnym ozonie, więc jest też bezpieczny, jeśli chodzi o ekologię.

Dekontaminacja pomieszczeń po zalaniu – mieszkania, domy

Dekontaminacja pomieszczeń po zalaniu to proces, którego celem jest usunięcie z zalanych pomieszczeń drobnoustrojów  i szkodliwych toksyn. Związki chemiczne po fekaliach znajdują się wszędzie – na ścianach, zalanych  przedmiotach i urządzeniach w pomieszczeniach gospodarczych. Jest konieczność skutecznie je usunąć w jak najkrótszym czasie. Oferujemy następujące usługi:

 • usuwanie wody z piwnicy po zalaniu;
 • mycie suchym lodem;
 • sprzątanie mieszkań po zalaniach w Sosnowcu;
 • usuwanie zapachu fekaliów;
 • ozonowanie pomieszczeń biurowych po zalaniu fekaliami;
 • utylizacja mebli i maszyn zniszczonych po wybiciu kanalizacji.

czyszczenie po wybiciu kanalizacji sosnowiec

Czyszczenie piwnicy po wybiciu kanalizacji Sosnowiec

Metody na skuteczne czyszczenie po wybiciu kanalizacji w Sosnowcu zostały wypracowane w firmie Kastelnik na przeciągu ostatniej dekady. Zaliczyć można do nich wszystkie czynności, jakie należy wykonać, by pomieszczenie zostało dekontaminowane w bezpieczny sposób. Zaliczyć można do nich osuszanie po zalaniu, dezynfekcję pomieszczeń w budynku, restytucję mienia i odzyskiwanie wyposażenia oraz ozonowanie. W Sosnowcu czyszczenie suchym lodem po zalaniu ma wiele plusów, do najważniejszych z nich należy:

 • Oszczędność – koszty czyszczenia suchym lodem zalanych pomieszczeń, są niższe, w porównaniu z tradycyjnymi metodami sprzątania chemią domową;
 • Ekologia – podczas mycia suchym lodem, nie wytwarzamy odpadów wtórych, co w przypadku zalanego mieszkania jest istotne. Nie chcemy dodatkowo przemaczać zawilgoconej podłogi i ścian.
 • Skuteczność – suchy lód (CO2), to duża gwarancja mycia posadzki po fekaliach i dezynfekcja punktowa. Oczyszczanie zalanych powierzchni, to skuteczny sposób na ponowne użytkowanie zalanego pomieszczenia.

Kastelnik – całdobowy kontakt 7/24

Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy sprzątającej po zalaniu w Sosnowcu,  zadzwoń na całodobową linię telefoniczną Kastelnik. Obsługujemy wszystkie dzielnice miasta tj. Pogoń, Niwka, Klimontów, Środula, Dańdówka, Stary Sosonowec i ścisłe Centrum.

Kastelnik – najlepsze sprzątanie w mieście!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

0
0,0 rating
0 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 0)
Doskonale0%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%