Sprzątanie po zalaniu Sopot

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Sopocie. Jak sprawnie zdezynfekować mieszkania po zalaniu?

Indywidualne podejście do każdej awarii kanalizacji, to połowa sukcesu w odkażaniu zalanego pomieszczenia. Potrzebujesz natychmiastowego wsparcia po wylaniu szamba? Skorzystaj z usług specjalistów, którzy błyskawicznie usuną skutki zalania domu i wykonają kompleksowe sprzątanie po zalaniu Sopot, woj. pomorskie.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Pełna dezynfekcja pomieszczeń, osuszanie mokrych ścian, a także wynoszenie zniszczonych sprzętów, to tylko niektóre usługi, jakie proponuje firma Kastelnik dla osób poszkodowanych po awarii kanalizacji.

Kompleksowe sprzątanie zalanego mieszkania – mycie nieczystości

W ramach współpracy, dla klientów firmy Kastelnik oferujemy czyszczenie po wybiciu kanalizacji w Sopocie we wszystkich 16 dzielnicach miasta. Wiele osób decyduje się na osuszanie budynków w momencie zalania mieszkania. Zabrudzenia na podłodze z jednej strony wymagają ręcznego oczyszczenia, a z drugiej strony dezynfekcji.

Gwarantujemy pełne wsparcie w zakresie kompletowania dokumentacji do ubezpieczalni, a także bezpłatną wycenę prac po awarii kanalizacji. Kompleksowe usuwanie zanieczyszczeń po zalaniu wykonujemy najnowszym sprzętem, a także według światowych norm IICRC.

Wyłącznie wybór przeszkolonej kadry techników daje pewność, że dezynfekcja mieszkania po zalaniu będzie przeprowadzona należycie. Obowiązków w zalanych wodą lokalach jest wiele. Silne środki biobójcze, które docierają do każdego miejsca, ale i dezynfekcja powietrze, to gwarancja skutecznej dekontaminacji. Utylizację najlepiej zamówić w firmie sprzątającej.

dezynfekcja pomieszczenia po fekaliach

Dezynfekcja pomieszczenia po fekaliach w Sopocie.

Jeżeli jesteś ofiarą zalania mieszkania lub musisz natychmiast usunąć skutki wybicia kanalizacji w Sopocie to skontaktuj się z całodobowo działającym serwisem sprzątającym firmy Kastelnik. Już podczas rozmowy telefonicznej i przyjmowania zgłoszenia o awarii, wskażemy, jak zachowywać się przy skażonej wodzie i co robić, by szybko pozbyć się unoszącego fetoru.

Do kogo kierujemy usługi usuwania szkód po zalaniach?

 • hoteli;
 • lokali gastronomicznych;
 • zarządców nieruchomości;
 • osób prywatnych.

By dokładnie przeprowadzić sprzątanie po zalaniu, należy wykonać szereg prac porządkowych, zgodnie z wyznaczonymi etapami. Na rynku polskim działa wiele różnych podmiotów sprzątających, ale warto wybrać firmę o ugruntowanej pozycji rynkowej. Pełen profesjonalizm dotyczy nie tylko oferty dla spółdzielni mieszkaniowych, ale również dla poszkodowanych.

Do naszego zakresu obowiązków należy:

 • usunięcie zniszczonych mebli, sprzętów i zalegających przedmiotów;
 • wypompowanie stojącej wody i ścieków;
 • sprzątanie po wylaniu szamba;
 • dokładne czyszczenie powierzchni płaskich przy pomocy silnych środków biobójczych;
 • pełna dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy ozonu;
 • osuszanie zawilgotniałych ścian i murów;
 • transport ADR.

sprzątanie mieszkania po zalaniu Sopot

Sprzątanie po zalaniu w Sopocie, woj. pomorskie 7/24

Na czym polega skuteczne usuwanie szkód po zalaniu? Sprzątanie mieszkania po zalaniu w Sopocie to wieloetapowe prace porządkowe, które najlepiej zaczynają się od wyniesienia zniszczonych przez wodę przedmiotów. Wśród kolejnych czynności, jakie należy wykonać, by całkowicie pozbyć się skutków awarii kanalizacji, należy szybkie usunięcie stojącej wody oraz zalegających na podłodze nieczystości.

By solidnie oczyścić pomieszczenie ze ścieków, konieczne jest użycie odpowiednich pomp, w tym np. głębinowej, zanurzeniowej czy przemysłowej pompy hydraulicznej. Woda z kanalizacji, to tykająca bomba biologiczna, w której znajduje się szereg niebezpiecznych toksyn. Należy działać szybko, by ciecz nie miała szansy na szybkie rozprzestrzenienie się i zainfekowanie kolejnych pomieszczeń. Dezynfekcja po zalaniu to jeden z ważniejszych etapów pracy.

Jakie kroki po zalaniu?

Dlatego też kolejnym, niezbędnym krokiem w procesie sprzątania zalanego mieszkania, jest specjalistyczne odkażanie pomieszczeń. Wyłącznie specjalistyczna grupa techników jest w stanie zaproponować odpowiednie metody dekontaminacji, by całkowicie pozbyć się grzybów, pleśni, toksyn i wirusów.

Bakterie kałowe, które znajdują się w ściekach po wybiciu kanalizacji, nie tylko są realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia, ale mogą również być powodem rozprzestrzeniania się masowo chorób zakaźnych. Nie należy bagatelizować problemu wylanego szamba! Szybkie kontakt z firmą dezynfekującą zapewni dobór optymalnej metody, a także błyskawiczne wdrożenie procesów tj. usuwanie skutków zalania wodą.

Dekontaminacja zalanych powierzchni suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru

Wśród skutecznych i sprawdzonych metod pełnej dekontaminacji są m.in. zamgławianie przy pomocy nadtlenku wodoru lub ozonowanie mieszkania. Metody te są ekologiczne, mało inwazyjne i szybko pozwalają sprzątaczkom na usunięcie nieprzyjemnych zapachów po wylaniu szamba. Cały proces dezynfekcji jest przeprowadzany zgodnie z normami BHP. Usuwanie zapachów po zalaniu to bardzo popularna usługa w woj. pomorskim.

sprzątanie piwnicy po zalaniu w Sopocie

Jakie są koszty sprzątania mieszkania po zalaniu w Sopocie?

Niestety, zalanie mieszkania, to bardzo stresująca sytuacja. Bardzo często nie mamy wpływu na to, że stajemy się ofiarą zalania. Mają na to wpływ czynniki atmosferyczne, jak burze, gwałtowne wylanie rzeki, mocne deszcze czy przechodzące trąby powietrzne. Dodatkowo sami możemy być winni zalaniu mieszkania, np. nie wymieniając starych, zardzewiałych rur czy nie dbając o regularne sprawdzanie wężyka do pralki lub zmywarki.

Warto systematycznie przeprowadzać oczyszczanie rur kanalizacyjnych i dbać o to, by nie wrzucać do nich resztek jedzenia, środków higienicznych czy śmieci. Wszystko to może być powodem wybicia kanalizacji i zalania mieszkania. Usuwanie szkód po zalaniu budynku może być całkiem kosztownym przedsięwzięciem.

Koszty, z jakimi należy liczyć się przy usuwaniu tego typu szkód, uzależnione są od ilości zniszczeń i prac porządkowych, jakie będzie musiała przeprowadzić wybrana przez Ciebie firma sprzątająca. W ich skład wchodzi m.in.

 • Ręczne czyszczenie zalanych powierzchni,
 • Dezynfekcja po fekaliach,
 • Usuwanie nieprzyjemnego fetoru.
Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Na miejscu zalania technik firmy Kastelnik będzie w stanie precyzyjnie oszacować koszty całej usługi, ale ceny dezynfekcji mieszkania rozpoczynają się od 850 zł netto za każde pomieszczenie.

Szybka i niezawodna pomoc po zalaniu mieszkania wodą

Szukając fachowców, którzy szybko usuną skutki zalania mieszkania w Sopocie, warto postawić na rodzinną firmę w wieloletnim stażem. Od ponad dekady Kastelnik wspiera wszystkich poszkodowanych podczas powodzi, wylania szamba czy podtopienia garażu.

Szybko, sprawnie i bezpiecznie usuwają szkody, jakie wyrządziła toksyczna woda z kanalizacji. Dbają o najdrobniejsze szczegóły, a ciągła inwestycja w nowoczesny sprzęt i poznawanie nowych technik dezynfekcji sprawia, że śmiało można nazwać markę Kastelnik liderami na rynku.

Wśród specjalistycznych usług sprzątających znajdują się następujące prace:

 • szybkie odpompowanie wody z szybu windy;
 • usunięcie nieczystości, fekaliów, piachu i szlamu;
 • gruntowne oczyszczanie powierzchni płaskich;
 • skuteczne osuszanie mokrych ścian;
 • usuwanie grzyba i pleśni z zalanych piwnic;
 • specjalistyczny pomiar wilgotności ścian;
 • usuwanie fetoru po wylaniu kanalizacji;
 • kompleksowe ozonowanie pomieszczeń;
 • transport niebezpiecznych przedmiotów;
 • pełna dezynfekcja pomieszczeń po wylaniu szamba suchą mgłą;
 • dekontaminacja silnymi środkami biobójczymi.

Sopot, gdzie szukać pomocy po zalaniu

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji w Sopocie

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji w Sopocie to często kompleksowe osuszanie budynku. Sprzątanie piwnicy po zalaniu to zadanie dla techników Kastelnik, które jest realizowane za pomocą przemysłowych generatorów ozonu i maszyn do czyszczenia. Wśród najlepszych metod znajdą się m.in. szorowanie zanieczyszczonych podłóg przy pomocy atestowanych środków biobójczych.

Skuteczną metodą dezynfekcji będzie również zastosowanie ozonu tworzonego w specjalnych generatorach. To niezwykle silnie neutralizujący gaz, a jednocześnie bezpieczny i ekologiczny. Na czym polega ozonowanie po zalaniu?

Podczas ozonowania nie powstają żadne szkodliwe substancje wtórne, a, jako że jest to gaz, to z łatwością przedostaje się do wszystkich powierzchni, skutecznie je dezynfekując. Metoda ta pozwala także na usunięcie toksyn z powietrza. Dodatkowo sprawia, że nieprzyjemne zapachy po wylaniu szamba zostają usunięte, a nie jedynie zamaskowane.

Osuszanie zalanych wodą budynków – Pomorskie – IICRC certyfikat

Jednym z niezbędnych elementów prac porządkowych podczas sprzątania domu po zalaniu jest głębokie i precyzyjne osuszanie mokrych ścian i tynków.  Jest to niezbędny krok, by całkowicie pozbyć się wilgoci, która może być powodem rozwoju grzyba czy pleśni, a nawet naruszenia konstrukcji budynku. Stawiają na firmę Kastelnik masz pewność, że metody, jakie zostaną wykorzystane, są na najwyższym poziomie.

Kastelnik – osuszanie zalanych ścian – potwierdzone certyfikatem

Firma bowiem może pochwalić specjalistycznym certyfikatem zawodowym IICRC, który uzyskała Dorota Kastelnik – szefowa działu osuszania oraz specjalista ds. osuszania murów, ścian, tynków. Dokument ten poświadcza o stosowaniu najnowszych, światowych metod osuszania budynków według standardów Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification. Numer pozyskanego certyfikatu zawodowego to 8680154-2022.

Całodobowe usługi sprzątania po zalaniu, dostępne są również w miastach:

osuszanie mokrych ścian Sopot

IICRC certyfikat osuszania – Dorota Kastelnik.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Zalana piwnica? Niezwłoczny kontakt ze specjalistami od sprzątania mieszkań, to gwarancja na skuteczne usunięcie szkód wyrządzonych przez awarię kanalizacji. Wieloletnie doświadczenie w branży usług sprzątania i nowoczesny sprzęt do czyszczenia posadzek betonowych pozwala na świadczenie usług porządkowych na najwyższym poziomie. Zaufaj fachowcom z firmy Kastelnik. Specjalizujemy się w odkażaniu po fekaliach za pomocą ozonowania.

serwis sprzątający

Jakie środki do dezynfekcji są najskuteczniejsze?

Do grona najbardziej efektywnych środków do dezynfekcji pomieszczeń zaliczane są nadtlenek wodoru, (dzięki niemu powstaje tzw. sucha mgła) oraz ozon. Poprzez ozonowanie pomieszczeń specjaliści szybko i skutecznie są w stanie pozbyć się toksyn, bakterii i wirusów. Firma sprzątająca korzysta również ze środków bakteriobójczych zawierających czwartorzędowe sole amoniowe.

Co zrobić, kiedy jesteś ofiarą zalania domu?

Jeżeli zmagasz się z problemem zalanego fekaliami domu, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami do 24 godzin po wykryciu awarii kanalizacji. Szybka pomoc przy odpompowywaniu zalegającej wody, kompleksowe usuwanie nieczystości, a także usługa osuszania mokrych ścian pozwoli Ci zmniejszyć koszty remontu.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%