Sprzątanie po zalaniu Skoczów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Gruntowne sprzątanie po zalaniu w Skoczowie. Jakie są koszty dezynfekcji domu po wylaniu fekaliów?

Masz problem dotyczący zalanego mieszkania? Działaj szybko, a straty będą mniejsze. Jeden z najczęstszych błędów, jakie popełniają ofiary awarii kanalizacji czy podtopień, to próby samodzielnego czyszczenia mieszkania.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniach – usługi całodobowe 24/7

Warto więc sprzątanie po zalaniu Skoczów oddać w ręce specjalistów od dezynfekcji. Niestety, woda to groźny żywioł. Szkody po powodzi mogą być niebezpieczne dla całego budynku. Grzyb, stęchlizna, zniszczone mienie, a także rozwijające się choroby bakteryjne mogą być skutkiem niestarannej dezynfekcji.

sprzątanie mieszkania po zalaniu Skoczów

Sprzątanie mieszkania po zalaniu nieczystościami w Skoczowie.

Sprzątanie po zalaniu Skoczów – pamiętaj, liczy się czas!

Oczyszczanie zalanych pomieszczeń zajmuje dużo czasu i energii. Kastelnik przybędzie do Ciebie ze specjalistycznym sprzętem, aby szybko wykonać skuteczne odkażanie. Nie czekaj więc i wezwij fachowców od usług specjalistycznych – sprzątanie mieszkania po zalaniu w Skoczowie najlepiej wykonać do 12 godzin od wykrycia awarii. W naszej firmie koszty podstawowej dezynfekcji pomieszczenia zaczynają się od 700 zł.

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji może zawierać usługi:

 • ozonowanie pomieszczeń zalanych wodą;
 • zamgławianie suchą mgłą;
 • dezynfekcję za pomocą nadtlenku wodoru;
 • czyszczenie ręczne powierzchni np. po fekaliach z szamba;
 • usuwanie nieczystości z podłogi;
 • utylizację mebli tj. krzesła i fotele.

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Skoczów

Czyszczenie po fekaliach w Skoczowie – gdzie szukać pomocy?

Zamawiając jedną z naszych usług, będziesz miało pewność, że czyszczenie po fekaliach w Skoczowie będzie wykonane błyskawicznie i to najlepszym sprzętem na rynku. W okresie gdy dochodzi do klęski żywiołowej, potrzebujesz ekipy, która Ci pomoże szybko i sprawnie wypompować wodę z piwnicy.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

I tu wkracza ekipa sprzątająca z firmy Kastelnik – od 10 lat zajmujemy się sprzątaniem pomieszczeń po zalaniu na terenie całego Skoczowa.

Jakie są przyczyny zalania domu?

Wysprzątamy Twój zalany dom, niezależnie od jego wielkości. Poza anomaliami pogodowymi, niestety, wiele przyczyn zalanego domu, to wina naszego roztargnienia.

Warto pamiętać o kilku drobnych zasadach, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości:

 • Domykanie wszystkich okien w domu, także w garażu i piwnicy.
 • Regularne sprawdzenie stanu sprzętu AGD – peknięty wąż np. pralki, to częsty powód zalanego mieszkania.
 • Wymiana starej i zardzewiałej instalacji wodno-kanalizacyjnej co 10 lat.
 • Regularne oczyszczanie rur kanalizacyjnych.
 • Poprawne używanie rur ściekowych – nie wrzucamy do nich środków higienicznych, śmieci, jedzenia.
 • Rozszczelnienie rury na klatce schodowej.
uszkodzona rura kanalizacji

Uszkodzona rura kanalizacji po wybiciu.

Dezynfekcja pomieszczeń po awarii kanalizacji

Choć pojawienie się awarii wodno-kanalizacyjnej jest czasem nie do przewidzenia, to przestrzeganie niezbędnych zasad minimalizuje ryzyko zalania mieszkania. Jeśli jednak staniemy się ofiarą wylania fekaliów, wówczas niezbędny okazuje się kontakt z profesjonalną firmą sprzątającą po zalaniu w województwie śląskim.

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – kontakt 7 dni w tygodniu

Czytaj także: ozonowanie po zalaniu

Oferujemy doczyszczanie podłóg po wylaniu nieczystości i dezynfekcję pomieszczeń, które ucierpiały w wyniku awarii kanalizacji. Pracownicy ogólnopolskiej firmy Kastelnik są dobrze wyszkoleni i doświadczeni, a przy tym używamy tylko najlepszego sprzętu do ozonowania zalanych wodą budynków.

Osuszanie mokrych ścian po zalaniu budynku na Śląsku

Jednym z problemów, z jakim spotykają się osoby, które zmagają się z zalanym mieszkaniem czy domem, to mokre ściany i tynki. Jeśli nie przystąpimy do gruntownego osuszania ścian, wówczas pewne jest, że w niedługim czasie pojawią się zacieki z grzyba, stęchlizna czy postępująca pleśń.

Ekipa Kastelnik, specjalizująca się w skutecznym osuszaniu mokrych tynków przeprowadzi cały proces naprawczy szybko i z pełną skutecznością:

 • oceni stopień zwilgotnienia ściany;
 • znajdzie przyczynę usterki;
 • zabezpieczy teren do bezpiecznego osuszenia budynku;
 • wybierze skuteczny osuszacz – kondensacyjny lub absorpcyjny;
 • ekspresowo i kompletnie pozbędzie się wilgoci ze ścian;
 • wysprząta mieszkanie po fekaliach lub nieczystościach z szamba.
osuszanie mokrej ściany Slask

Osuszanie mokrych ścian budynku Śląskie. Usługi osuszania i dezynfekcji po zalaniach.

Warto dodać, iż próby samodzielnego osuszania tynków i ścian po zalaniu najpewniej skończą się rozwojem niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i bakterii. Nawet jeśli pozornie wydaje się nam, że udało się skutecznie pozbyć śladów zalania, niestety grzyby i pleśń świetnie dostosowują się do wszelkich warunków, także do niskiej temperatury. Potrafią one rozwijać się niemal niezauważone, szkodząc zdrowiu i konstrukcji naszego budynku.

wyciek wody z rury

Wyciek wody z rury w mieszkaniu. Potrzebne jest gruntowne osuszanie.

Dlaczego należy szybko usunąć grzyba i pleśń z zalanych ścian?

Pojawienie się grzyba jest wynikiem zalanego mieszkania, ale również zanieczyszczonej klimatyzacji, złej cyrkulacji powietrza, a nawet braku odpowiedniego wietrzenia pomieszczeń. Wśród przyczyn pojawienia się chorobotwórczych zmian, wymienia się także wady konstrukcyjne i źle wykonanej izolacji budynków.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – potwierdzone certyfikatem

Wszystko to prowadzi do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, a w tym:

 • chronicznych chorób układu oddechowego;
 • zmian na skórze;
 • alergii, wymiotów, biegunek;
 • zmian nowotworowych;
 • ciągłego zmęczenia, stanów depresyjnych, złego samopoczucia.

nie lekceważ zagrożeń

Nie należy zatem bagatelizować zacieków czy dziwnego zapachu unoszącego się w powietrzu. Niestety, domowe sposoby na usuwanie grzyba, takie jak pocieranie octem czy sodą oczyszczoną, nie dają żadnej gwarancji na skuteczne pozbycie się problemu. 

Co robić po zalaniu domu?

Najlepiej skontaktować się z fachowcami Kastelnik, a ci zapewnią szybką i atrakcyjną cenowo usługę odgrzybiania i dezynfekcji pomieszczeń po zalaniu fekaliami. W ofercie posiadamy silne środki biobójcze, preparaty chemiczne o wysokim działaniu i nowoczesne metody, takie jak ozonowanie zagrzybianych pomieszczeń. Pamiętaj, wszystkie nasze usługi oferowane są w konkurencyjnych cenach i przez całe 7 dni w tygodniu.

Osuszanie mieszkania po zalaniu

Osuszanie budynku po zalaniu wodą.

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami Skoczów – ozon czy H2O2?

Wśród innowacyjnych i najlepszych metod dezynfekowania zalanych fekaliami pomieszczeń, w Skoczowie sprawdza się ozonowanie lub zamgławianie nadtlenkiem wodoru. Obie metody są dobre. Zazwyczaj do odgrzybiania i usuwania nieprzyjemnych zapachów po wylaniu fekaliów, stosuje się gruntowne ozonowanie. Ozon posiada silne właściwości biobójcze; świetnie radzi sobie z neutralizacją wirusów, bakterii i niebezpiecznych patogenów.

sprzątanie to rodzinna tradycja

Gaz, tworzony przez ozonatory i podawany w wysokim stężeniu przez specjalistów Kastelnik, momentalnie wchodzi w struktury lipidowe komórek i eliminuje szkodliwe substancje. Ozon dodatkowo jest ekologiczny i pozwala na szybki powrót do codziennych obowiązków. Wystarczy dobrze przewietrzyć mieszkanie po procesie ozonowania.

Zobacz najnowsze wpisy na stronie: blog Kastelnik

Skuteczne i szybkie działanie ozonu potwierdza jego użytkowanie przy cyklu dezodoryzacji i dezynfekcji szkół, dworców czy centrów handlowych. Tam, gdzie są zalecenia do odkażenia inną techniką niż ozonowanie – stosuje się zamgławianie po zalaniu suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru. 

Kastelnik – rodzinna firma z doświadczeniem od 10 lat!

Wierzymy, że pomoc w sprzątaniu po zalaniach czy dezynfekcji domu po wylaniu fekaliów można przeprowadzić szybko i tak, by zminimalizować straty. Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów i ciągle podnosimy nasze kwalifikacje.

Posiadamy m.in. certyfikat zawodowy nr. 8680154-2021 wystawiony przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification pozwalający realizować światowe standardy w osuszaniu budynków. Został on zdobyty przez szefową działu osuszania zalanych budynków i głównego specjalistę firmy, Dorotę Kastelnik. 

certyfikat osuszania budynku po zalaniu

Certyfikowane usługi osuszania, suszenia mokrych ścian Dorota Kastelnik.

Czas na sprzątanie po zalaniu w Skoczowie

Wieloletni staż na rynku pozwala nam na bezzwłoczne przystąpienie do prac porządkowych po wykryciu zalania domu. Oferujemy również pomoc po podtopieniu piwnicy czy wylaniu szamba. Wszystkie nasze usługi objęte są gwarancją jakości. Zachęcamy do kontaktu przez całodobową bezpłatną infolinię Kastelnik, gdzie udzielamy porad jak zachować się podczas walki z zalanym mieszkaniem. Usuwanie szkód po zalaniu możesz zamówić online lub zadzwonić do nas w tej chwili.

Zobacz, w jakich miastach oferujemy usługi specjalistycznego sprzątania.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Zalany dom czy piwnica po wybiciu kanalizacji? To nie problem, ponieważ jest sprzątanie po zalaniu w Skoczowie połączone z dezynfekcją i osuszaniem. Wilgoć po zalaniu niestraszna, ponieważ technicy wykonają osuszanie przy pomocy specjalistycznych osuszaczy kondensacyjnych. Sprawdź, o co najczęściej pytają mieszkańcy Skoczowa.

sprzątanie Skoczów

Jakie etapy obejmuje sprzątanie po zalaniu?

Sprzątanie po zalaniu to czasochłonny proces, w którym technicy usuwają nadmiar wody i zniszczone meble transportują do spalarni. Następne etapy obejmują osuszanie i dezynfekcję pomieszczeń. Najczęściej technicy sięgają po przemysłowe generatory ozonu i dyfuzory suchej mgły.

Jak usunąć smród stęchlizny z piwnicy po zalaniu?

Na nieprzyjemny zapach stęchlizny najlepszym sposobem jest profesjonalna dezynfekcja po zalaniu przy pomocy ozonowania. Ozon nie tylko świetnie neutralizuje chorobotwórcze drobnoustroje, ale też neutralizuje nieprzyjemne zapachy jak woń stęchlizny. Stosowany jest powszechnie w dezynfekcji po zalaniach.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%