Sprzątanie po zalaniu Skawina

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu Skawina. Jakie są najlepsze metody dezynfekcji po  mieszkania po fekaliach? 

Przytrafiło Ci się zalanie piwnicy fekaliami? A może w łazience wybiła kanalizacja? Jeżeli zmagasz się ze skutkami zalania mieszkania w Skawinie i szukasz wiedzy, jak szybko i skutecznie wysprzątać lokal po wybiciu kanalizacji – postaw na pomoc naszych techników. Sprzątanie po zalaniu Skawina woj. małopolskie to jedna z najchętniej wybieranych usług przez klientów, którzy ucierpieli podczas powodzi.

sprzątanie po zalaniu Skawina

Najważniejszym czynnikiem przy sprzątaniu po zalaniach jest czas. Im szybciej zaczniemy działać, tym skutki podtopienia czy wybicia kanalizacji będą mniej odczuwalne, a straty finansowe mniejsze. Dlatego też niezależnie od pory dnia, warto poradzić się u specjalistów w branży, np. z firmy Kastelnik, która zajmuje się usuwaniem skutków po zalaniu. Pomoc eksperta składa się z kilkunastu kroków, które wyglądają następująco:

 • zabezpieczenie miejsca wypadku i zatrzymanie awarii;
 • wyłączenie prądu;
 • odcięcie dopływu wody;
 • ustalenie miejsca wystąpienia usterki;
 • odpompowanie wody po zalaniu;
 • wyniesienie mebli oraz sprzętów RTV;
 • restytucja mienia;
 • oczyszczanie zalanych powierzchni z fekaliów;
 • osuszanie mokrych ścian i tynków;
 • dezynfekcji suchym lodem;
 • usuwanie przykrych woni i zapachów z użyciem ozonu.

Sprzątanie po zalaniu Skawina – wybierz rodzinną firmę!

Kastelnik to znana rodzinna firma, która od lat specjalizuje się w usuwaniu nieczystości z lokali po zalaniu.  Od wielu lat oferujemy profesjonalne sprzątanie domów po zalaniu w Stawienie oraz czyszczenie po wybiciu kanalizacji. Stawiamy na jakość usług w trakcie sprzątania domów i garaży po podtopieniach wodą. Jakościowo wykonana praca to efekt ciągłego inwestowania w naszych pracowników i uczenia się nowych technik sprzątania, uczestnictwa w szkoleniach i zdobywania międzynarodowych certyfikatów. Inwestując we własną edukację i podnosząc kompetencje, możemy pochwalić się m.in. otrzymaniem prestiżowego certyfikatu IICRC, który zdobyliśmy jako jedna z pierwszych firm w Polsce.

dezynfekcja po nieczystościach

Zdjęcie: usuwanie nieczystości z podłogi © 2021 Kastelnik

Certyfikat IICRC – Kastelnik wysoka jakość usług w Małopolsce

Jako pionierzy w Polsce wdrożyliśmy i realizujemy standardy jakości osuszania budynków według Światowej Organizacji IICRC. Posiadamy oryginalny certyfikat zawodowy nr. 8680154-2021 wydany dla naszej szefowej działu, który potwierdza zdobyte kompetencje.

Wyróżniamy się nie tylko wiedzą i doświadczeniem. Naszym wyróżnikiem jest także dbałość o bezpieczeństwo i szybkie tempo pracy. Jesteśmy świadomi, że im szybciej wykonamy zlecenie, np. usuniemy z piwnicy wodę po zalaniu, tym nasz klient będzie liczył mniejsze straty. Dlatego też posiadamy najlepszy sprzęt do oczyszczania domu po zalaniach. Na wyposażeniu mamy specjalistyczne pompy, które dopasowywane są przez naszych techników do indywidualnych potrzeb poszkodowanego.

Rodzaje pomp niezbędnych przy sprzątaniu po zalaniu:

 • pompa hydrauliczna – najbardziej znany rodzaj pompy z silnikiem spalinowym. Szybko i dokładnie odpompowuje czystą wodą, np. po zalaniu mieszkania przez sąsiada z góry;
 • pompa zanurzeniowa – gdy mamy do czynienia z podtopieniami istnieje konieczność wykorzystania sprzętu nadającego się do usuwania brudnej wody, w której nierzadko znajdują się takie elementy jak piach, liście, kamienie  – do tego służy pompa zanurzeniowa;
 • pompa do szamba z rozdrabniaczem – w przypadku wylanego szamba i zalania domu fekaliami niezbędny będzie sprzęt odpompowujący wraz z rozdrabniaczem i metalowym wirnikiem;
 • pompa głębinowa do czystej wody – jest niezbędna, kiedy podtopienia są bardzo duże, a stojąca woda jest głęboka.
ozonowanie po zalaniu w Małopolsce

Zdjęcie: ozonowanie po zalaniu Małopolska © 2021 Kastelnik

Ozonowanie po zalaniu – czy warto?

Zastanawiasz się, czy ozonowanie lokalu po zalaniu to pomysł warty wcielenia w życie? Szukasz rzetelnych informacji, jak pozbyć się grzyba i pleśni w podtopionym budynku lub piwnicy? Pokażemy Ci, że odpowiednio przeprowadzone etapy suszenia i dezynfekcji pomieszczeń ozonem pozwolą na szybkie przywrócenie lokali do użytku. Zacznijmy od wyjaśnienia, czym właściwie jest dezynfekcja ozonem?

Ozonowanie to po prostu odkażanie skażonych powierzchni i czyszczenie miejsc zalanych nieczystościami przy użyciu wysokiego stężenia ozonu.  Ozon jest gazem występującym w atmosferze i jest dla człowieka neutralny w małych ilościach. Jest także produkowany przez specjalne generatory. Ozon ma silne właściwości bakteriobójcze, przez co jest używany chętnie przez techników do usuwanie skutków zalania,  niwelacji zabrudzeń i zanieczyszczeń nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach i szczelinach. Ozon w zalanych pomieszczeniach wykazuje naprawdę imponującą skuteczność, np. jego moc odkażania jest 50 razy większa niż moc chloru.

firma sprzątająca

Jakie są zalety dezynfekcji zalanej piwnicy za pomocą ozonu?

 • ekologia – ozon nie pozostawia po sobie żadnych substancji wtórnych;
 • ozon działa na pleśń oraz grzyby – likwiduje szybko i skutecznie;
 • gaz ten usuwa przykre zapachy po wylaniu fekaliów;
 • ozon ma silne działanie wirusobójcze i bakteriobójcze;
 • może być stosowany w każdej branży, także spożywczej i gastronomicznej.

Jakie są koszty usuwania szkód po zalaniu w Skawinie?

W zależności od rodzaju zlecenia, ilości pracy i powierzchni, którą trzeba wysprzątać w trakcie usuwania szkód po zalaniu w Skawinie, koszty usług są bardzo różne i wahają się od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Zawsze indywidualnie wyceniamy usługi, jednak podkreślamy, że to czas jest najważniejszym aspektem decydującym o kosztach pracy techników i niwelacji szkód, jakie wyrządziła woda czy wybita kanalizacja. Osuszanie ścian czy tynków w niektórych przypadkach może zająć wiele tygodni, dlatego warto postawić na specjalistyczne sprzątanie przez  specjalistów posiadających odpowiednie jakościowe sprzęty. Porządne urządzenia do osuszania właściwie użyte pozwalają znacznie przyspieszyć proces sprzątania i uniknąć pojawiania się niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni.

Niestety, mikroorganizmy powstałe w wyniku wybicia szamba czy podtopienia mogą nie być widoczne gołym okiem, zwłaszcza jeśli doszło do zalania w miejscu, które nie ma dobrej wentylacji lub jest zawilgocone. Takie środowisko jest idealne do rozwoju grzybów.  Pojawienie się toksycznego grzyba ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i może prowadzić do astmy, chorób układu oddechowego, zatruć, przewlekłego kaszlu lub nawet zgonu. Dlatego należy niezwłocznie podjąć kroki, które unieszkodliwią zalążki grzybów i jak najszybciej zlikwidują problem.

czyszczenie po wybiciu kanalizacji Skawina

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji Skawina – 365 dni w roku

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji w Skawinie realizowane przez firmę Kastelnik to skuteczność i bezpieczeństwo. Podczas usuwania zarazków i nieczystości robimy dla naszych klientów wszystko, co w naszej mocy. Wykonujemy usługi sprzątania domów po zalaniach kompleksowo i profesjonalnie. Zawsze likwidujemy najpierw przyczynę awarii, sprzątamy fekalia z budynku, dezynfekujemy powierzchnie po nieczystościach i usuwamy wodę. Te  skoordynowane działania ułatwiają przygotowanie dokumentów do ubezpieczalni. Co więcej, jesteśmy firmą rodzinną, więc stawiamy na wiarygodność i zaufanie. Zadzwoń do nas już dziś i dowiedz się więcej o naszych metodach sprzątania!

Znajdziesz nas także w:

 • Kraków
 • Krynica-Zdrój
 • Krzeszowice
 • Libiąż
 • Limanowa
 • Miechów
 • Myślenice

Kastelnik – czas sprzątanie po zalaniu w Skawinie!

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%