Sprzątanie po zalaniu Siemianowice Śląskie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ile kosztuje porządne sprzątanie po zalaniu Siemianowice Śląskie? Sprawdź najlepsze metody dezynfekcji po fekaliach

Jeśli musisz zmierzyć się ze skutkami zalania domu czy piwnicy, to pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje sprzątanie po zalaniu Siemianowice Śląskie. Niestety, w zależności od szkód, jakie będzie trzeba zneutralizować, czyszczenie po zalaniu mieszkania fekaliami zaczyna się już od kilkuset złotych. Górna granica jest szacowana przez ekipę techników po wstępnych oględzinach zalanego nieczystościami pomieszczenia. 

SPRZĄTANIE POMIESZCZENIA PO ZALANIU SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

Sprzątanie po zalaniu Siemianowice Śląskie 

W skutecznym sprzątaniu pomieszczenia po zalaniu w Siemianowicach Śląskich liczy się przede wszystkim szybka reakcja. Woda, ścieki czy fekalia zgromadzone w zalanym pomieszczeniu nie tylko niszczą sprzęty oraz meble, ale mogą być przyczyną wielu niebezpiecznych chorób. Im szybciej zdecydujesz się na fachową dezynfekcję, sprzątaniu po zalaniu oraz dezodoryzację, tym pojawią się mniejsza straty finansowe.

Jakie są najczęstsze przyczyny zalania domu fekaliami?

Niestety, wiele z przyczyn zalań, to nasze błędy i niedopatrzenia. Możemy ich uniknąć, mając świadomość działań prewencyjnych.

 • Pamiętajmy o zamykaniu okien, uchyłków, drzwi, kiedy wychodzimy z domu – nagłe ulewy prowadzą do wielu zalań domów i garaży w Siemianowice-Śląskie;
 • regularna kontrola jakości sprzętu AGD – jednym z najczęściej powtarzających się powodów zalań, to nieszczelne lub pęknięte wężyki w pralce czy zmywarce;
 • stara, zardzewiała instalacja wodno-kanalizacyjna, szczególnie w kamienicach;
 • zapchana kanalizacja przez usuwanie do niej śmieci,  artykułów higienicznych, resztek jedzenia;  
 • pęknięte rury w mieszkaniu lub domu.

dezynfekcja po fekaliach szamba

Zachowanie niezbędnych środków ostrożności i zdrowego rozsądku może uchronić nas przed zalaniem mieszkania czy domu, choć trzeba pamiętać, że nie jesteśmy w stanie ustrzec się zdarzeń losowych i anomalii pogodowych. Kiedy staniemy się ofiarą zalania domu, wylania fekaliów w miejscu publicznym czy przestrzeni biurowej, konieczna jest niezwłoczna pomoc fachowców, którzy zaproponują najlepsze metody sprzątania po zalaniu, a także dezynfekcji skażonych miejsc. 

Dezynfekcja mieszkania po zalaniu fekaliami – 10 lat na rynku 

Po wypompowaniu wody z zalanego domu czy garażu, a także oczyszczeniu powierzchni płaskich, jak podłogi z piachu, szlamu, nieczystości, kolejnym niezbędnym krokiem jest pełna dezynfekcja. Samo sprzątnięcie mieszkania poza laniu nie wystarczy, gdyż w skażonej wodzie, która dostała się do naszego domu czy budynku użyteczności publicznej, znajdują się niebezpieczne wirusy, bakterie, drobnoustroje. Kontakt z nimi może spowodować szereg schorzeń, w tym:

 • wysypki, uczulenia, alergie
 • podrażnienie dróg oddechowych
 • wymioty, biegunki
 • zatrucia, odwodnienie
 • gorączka, osłabienie, otępienie
 • a także może prowadzić do rozwoju niebezpiecznych chorób szybko rozprzestrzeniających się w między mieszkańcami zalanych terenów.

Ozonowanie po zalaniu w Siemianowicach Śląskich

By maksymalnie zminimalizować ryzyko roznoszenia się niebezpiecznych wirusów czy bakterii warto rozważyć ekologiczną i niezwykle skuteczną metodę dezynfekowania zalanych przestrzeni ozonem, czyli tzw. ozonowanie. Ozon jest naturalnie występującym w środowisku gazem, który posiada silnie właściwości dezynfekujące, a przy tym jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Dzięki temu, że szybko się rozkłada, a przy tym dezynfekuje i neutralizuje nieprzyjemne zapachy, jest używany także w branży gastronomicznej czy np. w szkołach i przedszkolach. 

Czy ozonowanie zalanego domu jest bezpieczne?

Technicy Kastelnik używają ozonu tworzonego w specjalistycznych generatorach, a wytworzony gaz pod silnym ciśnieniem jest kierowany na zanieczyszczone miejsca, docierając przy tym nawet do najgłębszych zakamarków. Daje to możliwość pełnej i bezpiecznej dezynfekcji. Dodatkowym atutem ozonu jest brak nieczystości, jakie mogłyby powstać przy przeprowadzenia dezynfekcji. Eksperci wskazują, że jest to świetna metoda, by pozbyć się patogenów, wirusów, zneutralizować nieprzyjemne zapachy po wylaniu fekaliów, usunąć grzyb, pleśń, stęchliznę, a nawet pozbyć się smrodu po dymie papierosowym. 

Dlaczego oferta Kastelnik jest warta uwagi?

Z pomocą specjalistów z firmy sprzątającej po zalaniach w domu szybko zlikwidujesz problem. Zapewniamy całodobową obsługę klienta i natychmiastowe przystąpienie do realizacji. Rzetelnie analizujemy każde zgłoszenie i oferujemy: 

 • usługi najlepszych techników o wysokich kwalifikacjach zawodowych;
 • kompleksowe sprzątanie po zalaniu na terenie miasta Siemianowice Śląskie; 
 • pełną dokumentację czyszczenia po wylaniu fekaliów lub szamba;
 • nowoczesne metody i europejskie standardy;
 • skompletować dokumenty dla towarzystwa ubezpieczeniowego;
 • przewóz skażonych mebli czy sprzętów wraz z transportem ADR;
 • bezpłatne konsultacje dotyczące wylania szamba;
 • dostęp do wszelkich niezbędnych maszyn.

Sprzątanie po wybiciu kanalizacji – osuszanie IICRC certyfikat 

Z dumą możemy pochwalić się, że jako jedna z pierwszych firm w Polsce posiadamy certyfikat zawodowy  nr. 8680154-2021 wydany dla szefowej i głównego specjalisty działu osuszania – Doroty Kastelnik. Pozwala on realizować i wdrażać najwyższe standady osuszania budynków według Światowej Organizacji IICRC. Certyfikat nr. 8680154-2021 wystawiony przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification. 

Czyszczenie po wybiciu szamba – skuteczna pomoc Kastelnik 7/24

Czyszczenie po wylaniu szamba, to wieloetapowe przedsięwzięcie, które najlepiej oddać w ręce fachowców Kastelnik. Najlepsze metody, niezawodny sprzęt i tempo pracy, tak szybkie jak pozwalają na to warunki. Zdajemy sobie sprawę, że dla każdego zalanie domu, piwnicy czy garażu to osobisty dramat, który należy zlikwidować jak najszybciej, a zarazem najbezpieczniej. Jako rodzinna firma wierzymy, że najważniejsza jest szybka pomoc i bezpieczeństwo, stąd mocny nacisk na wysokiej jakości sprzęt, szkolenia i dbałość o zachowanie wszystkich norm BHP. 

czyszczenie po wybiciu kanalizacji Śląsk

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami pod adresem biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego.

Płatności akceptuje First Data Polcard

Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

Nasi klienci

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

Aktualna ocena

5
5,0 rating
5 na 5 gwiazdek (ilość ocen: 1)
Doskonale100%
Bardzo dobrze0%
Średnio0%
Słabo0%
Okropnie0%