Sprzątanie po zalaniu Siemianowice Śląskie

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Ile kosztuje porządne sprzątanie po zalaniu w Siemianowicach Śląskich? Sprawdź najlepsze metody dezynfekcji po fekaliach

Jeśli musisz zmierzyć się ze skutkami zalania domu czy piwnicy, to pewnie zastanawiasz się, ile kosztuje sprzątanie po zalaniu Siemianowice Śląskie.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Niestety, w zależności od szkód, jakie będzie trzeba zneutralizować, czyszczenie po zalaniu mieszkania fekaliami zaczyna się już od kilkuset złotych. Górna granica jest szacowana na miejscu wystąpienia szkody, przez ekipę techników, po wstępnych oględzinach zalanego nieczystościami pomieszczenia.

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Siemianowice Śląskie

Sprzątanie po zalaniu Siemianowice Śląskie – zaufaj specjalistom

Skuteczne sprzątanie pomieszczenia po zalaniu w Siemianowicach Śląskich to przede wszystkim szybka reakcja. Woda, ścieki czy fekalia zgromadzone w zalanym pomieszczeniu nie tylko niszczą sprzęty oraz meble, ale mogą być przyczyną wielu niebezpiecznych chorób. Im szybciej zdecydujesz się na fachową dezynfekcję oraz dezodoryzację, straty finansowe będą mniejsze.

Usługi, które najczęściej zamawiają mieszkańcy Śląska po awarii kanalizacji to:

 • sprzątanie piwnicy po zalaniu w woj. śląskim;
 • kompleksowe czyszczenie mieszkania po wybiciu kanalizacji;
 • pomiar wilgotności ścian;
 • gruntowne osuszanie budynku;
 • odgrzybianie zalanej łazienki.
czyszczenie po wybiciu kanalizacji, śląskie

Siemianowice Śląskie i piwnica zalana przez wodę.

Jakie są najczęstsze przyczyny zalania domu fekaliami?

Niestety, wiele z przyczyn zalań, to nasze błędy i niedopatrzenia. Możemy ich uniknąć, mając świadomość działań prewencyjnych.

 • Pamiętaj o zamykaniu okien, uchyłków, drzwi, kiedy wychodzimy z domu – nagłe ulewy prowadzą do wielu zalań domów i garaży;
 • regularnie kontroluj sprzętu AGD – jednym z najczęściej powtarzających się powodów zalań, to nieszczelne lub pęknięte wężyki w pralce czy zmywarce;
 • sprawdzaj stan instalacji wodno-kanalizacyjnej, szczególnie w zabytkowych kamienicach;
 • unikaj wrzucania śmieci i artykułów higienicznych do kanalizacji;
 • kontroluj stan rur w mieszkaniu.
dezynfekcja po fekaliach z szamba

Pęknięta rura kanalizacji jest częstą przyczyną zalania mieszkania.

Zachowanie niezbędnych środków ostrożności i zdrowego rozsądku może uchronić nas przed zalaniem mieszkania czy domu, choć trzeba pamiętać, że nie jesteśmy w stanie ustrzec się zdarzeń losowych i anomalii pogodowych. Kiedy staniemy się ofiarą zalania domu, wylania fekaliów w miejscu publicznym czy przestrzeni biurowej, konieczna jest niezwłoczna pomoc fachowców, którzy zaproponują najlepsze metody sprzątania po zalaniu, a także dezynfekcji skażonych miejsc. 

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – kontakt 7 dni w tygodniu

Dezynfekcja mieszkania po zalaniu fekaliami – 10 lat na rynku 

W woj. śląskim dość często ze sprzątaniem podłogi zamawiana jest usługa tj. dezynfekcja mieszkania po zalaniu nieczystościami. Po wypompowaniu wody z zalanego domu czy garażu, a także oczyszczeniu powierzchni płaskich, jak podłogi z piachu, szlamu, nieczystości, kolejnym niezbędnym krokiem jest pełna dezynfekcja.

Samo sprzątnięcie mieszkania poza laniu nie wystarczy, gdyż w skażonej wodzie, która dostała się do naszego domu czy budynku użyteczności publicznej, znajdują się niebezpieczne wirusy, bakterie, drobnoustroje.

Kontakt z nimi może spowodować szereg schorzeń, w tym:

 • wysypki, uczulenia, alergie
 • podrażnienie dróg oddechowych
 • wymioty, biegunki
 • zatrucia, odwodnienie
 • gorączka, osłabienie, otępienie
 • a także może prowadzić do rozwoju niebezpiecznych chorób szybko rozprzestrzeniających się w między mieszkańcami zalanych terenów.
usuwanie awarii po zalaniu piwnicy

Ozonowanie piwnicy po zalaniu na Śląsku.

Ozonowanie po zalaniu w Siemianowicach Śląskich

By maksymalnie zminimalizować ryzyko roznoszenia się niebezpiecznych wirusów czy bakterii warto rozważyć ekologiczną i niezwykle skuteczną metodę dezynfekowania zalanych przestrzeni ozonem, czyli tzw. ozonowanie. 

Ozon jest naturalnie występującym w środowisku gazem, który posiada silnie właściwości dezynfekujące, a przy tym jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Dzięki temu, że szybko się rozkłada, a przy tym dezynfekuje i neutralizuje nieprzyjemne zapachy, jest używany także w branży gastronomicznej czy np. w szkołach i przedszkolach. 

czy warto zainwestować w ozonowanie?

Czy ozonowanie zalanego domu jest bezpieczne?

Technicy Kastelnik używają ozonu tworzonego w specjalistycznych generatorach, a wytworzony gaz pod silnym ciśnieniem jest kierowany na zanieczyszczone miejsca, docierając przy tym nawet do najgłębszych zakamarków. Daje to możliwość pełnej i bezpiecznej dezynfekcji. Dodatkowym atutem ozonu jest brak nieczystości, jakie mogłyby powstać przy przeprowadzenia dezynfekcji.

Eksperci wskazują, że jest to świetna metoda, by pozbyć się patogenów, wirusów, zneutralizować nieprzyjemne zapachy po wylaniu fekaliów, usunąć grzyb, pleśń, stęchliznę, a nawet pozbyć się smrodu po dymie papierosowym. 

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Dlaczego oferta Kastelnik jest warta uwagi?

Z pomocą specjalistów z firmy sprzątającej po zalaniach w domu szybko zlikwidujesz problem. Zapewniamy całodobową obsługę klienta i natychmiastowe przystąpienie do realizacji.

Rzetelnie analizujemy każde zgłoszenie i oferujemy: 

 • usługi najlepszych techników o wysokich kwalifikacjach zawodowych;
 • kompleksowe sprzątanie po zalaniu na terenie miasta Siemianowice Śląskie; 
 • pełną dokumentację czyszczenia po wylaniu fekaliów lub szamba;
 • nowoczesne metody i europejskie standardy;
 • skompletować dokumenty dla towarzystwa ubezpieczeniowego;
 • przewóz skażonych mebli czy sprzętów wraz z transportem ADR;
 • bezpłatne konsultacje dotyczące wylania szamba;
 • dostęp do wszelkich niezbędnych maszyn.

czyszczenie po wybiciu kanalizacji Śląsk

Sprzątanie po wybiciu kanalizacji – osuszanie IICRC certyfikat 

Z dumą możemy pochwalić się, że jako jedna z pierwszych firm w Polsce posiadamy certyfikat zawodowy  nr. 8680154-2021 wydany dla szefowej i głównego specjalisty działu osuszania – Doroty Kastelnik. Pozwala on realizować i wdrażać najwyższe standady osuszania budynków według Światowej Organizacji IICRC.

Certyfikat nr. 8680154-2021 wystawiony przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification. Osuszanie budynku po zalaniu to usługa, która jest zamawiana nie tylko po pęknięciu rury, ale również po wybiciu ogrodowej studzienki kanalizacyjnej.

Sprzątanie oraz dezynfekcja po zalaniu fekaliami na terenie całego Śląska:

certyfikat IICRC, Kastelnik Dorota

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Usuwanie skutków zalania w domu to wieloetapowy proces. Polega on na ocenie skali zniszczeń spowodowanych przez wodę i wdrażania środków naprawczych. Po awarii kanalizacji pojawia się wiele pytań i każdy z naszych klientów chce jak najszybciej uzyskać odpowiedź na pytania, jak ocalić posadzkę domu uszkodzoną przez nieczystości.

sprzątanie firma Slask

Czy sprzątanie po zalaniu jest kosztowne?

Jeśli pragniemy sprzątanie po zalaniu wykonać prawidłowo, powinniśmy przygotować się na gruntowne czyszczenie. Ważne jest zastosowanie środków z atestem PZH oraz sprawdzonych technik odkażania. Dezynfekcja po zalaniu zaczyna się od kwoty 800 zł i warto zdecydować się nawet na podstawy jej pakiet.

Gdzie zamówić dezynfekcję po wylaniu szamba?

Usuwanie szkód po zalaniu fekaliami jest w ofercie wielu ogólnopolskich firm sprzątających. Wiele z nich ma telefon alarmowy, na który można dzwonić o dowolnej porze dnia. Czas na przeprowadzenie skutecznej interwencji ma duże znaczenie, dobrą praktyką jest wysłanie kilku zdjęć poprzez e-mail, co przyspieszy wycenę i realizację usługi.

Czyszczenie po wybiciu szamba - skuteczna pomoc Kastelnik 7/24

Gruntowne czyszczenie po wylaniu szamba w miastach woj. śląskiego, to wieloetapowe przedsięwzięcie, które najlepiej oddać w ręce fachowców Kastelnik. Najlepsze metody, niezawodny sprzęt i tempo pracy, tak szybkie jak pozwalają na to warunki to gwarancja sukcesu. Zdajemy sobie sprawę, że dla każdego z nas – zalanie domu, piwnicy czy garażu to osobisty dramat, który należy zlikwidować jak najszybciej. Jako rodzinna firma wierzymy, że najważniejsza jest szybka pomoc i bezpieczeństwo, stąd mocny nacisk na wysokiej jakości sprzęt do dezynfekcji, szkolenia i dbałość o zachowanie wszystkich norm BHP. 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%