Sprzątanie po zalaniu Rybnik

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Gruntowne sprzątanie po zalaniu w Rybniku. Jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się skutków zalania mieszkania?

Zalany dom? Szukasz firmy, która wykona sprzątanie po zalaniu Rybnik? Oszczędź czas i pieniądze i zadzwoń po specjalistów z firmy Kastelnik. Być może chcesz dowiedzieć się, jak szybko i bezpiecznie przeprowadzić dezynfekcję piwnicy i usunąć grzyba ze ściany w Rybniku? Zadzwoń do ekspertów z branży osuszania budynków.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Konsultacje telefoniczne są realizowane przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, przez okrągły rok. Technik z certyfikatem IICRC jest do Twojej dyspozycji i szybko pomoże Ci pozbyć się problemu zalania piwnicy fekaliami.

Osuszanie mokrych ścian po zalaniu to pierwszy krok do eliminacji pleśni i grzyba. Po wysprzątaniu całego zalanego mieszkania wykonujemy ozonowanie. U nas zawsze plan działania przedstawiamy niemal, że od ręki. Zalana piwnica w Rybniku? Nie wahaj się – skontaktuj się z nami w celu uzyskania skutecznej pomocy!

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Rybnik

Jakie są najczęstsze powody zalania mieszkania w Rybniku? 

 • Nieostrożność właściciela mieszkania czy domu – niedomknięte okna czy drzwi, niesprawne sprzęty domowe;
 • podtopienia spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi;
 • nagłe popsucie się sprzętów AGD – wylanie pralki, suszarki lub zmywarki, w tym również pęknięcie wężyka odpływowego;
 • usterki u sąsiadów;
 • stara, zardzewiała instalacja wodna w kamienicy czy domu;
 • nagły wyciek w rurach lub w podłodze;
 • zatkany zlew, przytkana umywalka lub odpływ WC;
 • wadliwie przeprowadzone prace hydrauliczne.

skuteczna pomoc po zalaniu kastelnik

Zagrożone życie? Jeżeli doświadczyłeś dużego zalania mieszkania, hali produkcyjnej czy biura, to w pierwszej kolejności sprawdź, czy wszyscy domownicy lub pracownicy są bezpieczni. Postaraj się wyprowadzić wszystkich na zewnątrz, w międzyczasie oczywiście wzywając pomoc.

Jeśli doszło do poważnego zalania, wówczas koniecznie skontaktuj się ze strażą pożarną. To oni pokierują akcją ratowniczą i przeprowadzą wypompowywanie wody z piwnicy po zalaniu. Oczywiście, często ludzie pomagają sobie wzajemnie – sąsiedzka pomoc po powodzi lub dużym zalaniu budynku jest czymś zupełnie naturalnym

Ile kosztuje sprzątanie po zalaniu Rybnik?

Sprzątanie po zalaniu Rybnik, cena może być różna o kilkaset złotych w zależności od rodzaju szkody. Jeżeli doświadczyłeś zalania mieszkania, chcesz uporządkować starą piwnicę czy oczyścić i zdezynfekować pomieszczenia, wówczas koniecznie postaw na specjalistów z firmy sprzątającej po zalaniu. Ich sprzęt do osuszania, a także kwalifikacje zawodowe pozwolą na szybkie i bezpieczne uporządkowanie skutków wylania wody czy szamba.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Osuszanie po zalaniu to nie tylko doświadczenie pracowników, ale również certyfikat IICRC, który dotyczy usuwania szkód po zalaniu wodą. Samodzielne mierzenie się z problemem tj. sprzątanie po zalaniu może nie być skuteczne, gdyż zazwyczaj potrzeba fachowego sprzętu do osuszania budynku, w tym odpowiednio dobranych pomp hydraulicznych, a także właściwie dobranych metod odkażania np. zamgławiania nadtlenkiem wodoru. 

Jak wygląda sprzątanie po zalaniu fekaliami

Zdjęcie: ekipa sprzątająca podczas usuwania szkód po zalaniu Rybnik © 2023 Kastelnik

Koszt usługi sprzątania po zalaniu w Rybniku różni się w zależności od ilości czasu, jaki musi poświęcić ekipa techników na wykonanie swojej pracy. Ceny zaczynają się już od siedmiuset złotych, ale pełen szacunek można wykonać po oględzinach zalanego domu czy garażu.

Wyślij zdjęcia poprzez e-mail do firmy Kastelnik i umów się na bezpłatne oględziny, podczas których przygotowujemy wstępny kosztorys, a także doradzimy, jak skompletować dokumenty niezbędne do ubiegania się o odszkodowanie z ubezpieczalni. 

Czyszczenie po zalaniu w Rybniku – postaw na ozonowanie!

Czyszczenie pomieszczenia po zalaniu Rybnik wymaga fachowej ręki. Jeśli szukasz informacji na temat skutecznego pozbycia się skutków zalania, pewnie trafiłeś na metodę ozonowania po zalaniu. Rozważasz, czy dezynfekcja ozonem po zalaniu jest dla ciebie? Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z tej metody!

Na czym polega ozonowanie zalanej piwnicy?

W pierwszym kroku ekipa sprzątająca po zalaniu realizuje usuwanie szkód po zalaniu. Wstępnie należy pozbyć się stojącej wody, szlamu, nieczystości, a także wynieść zalane meble. Kolejnym etapem jest suszenie mokrych ścian. Jednak pozostawienie zalanej przestrzeni bez dezynfekcji jest niebezpieczne; woda deszczówka, wybita kanalizacja czy wylana pobliska rzeka, to niebezpieczeństwo powstania grzyba.

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – potwierdzona certyfikatem

Wilgoć oznacza mnóstwo bakterii, wirusów i nawet przemieszczanie się po zanieczyszczonej powierzchni w zwykłej odzieży, może mieć negatywne skutki dla zdrowia. Ozonowanie po zalaniu wydaje się wiec być dobrym pomysłem na usunięcie szkód po fekaliach. 

Radzenie sobie z bakteriami po wylaniu fekaliów

Na czym polega ozonowanie po fekaliach? Otóż wybór ozonu do dezynfekcji gwarantuje skuteczność, szybkość, a także bezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Ozon jest substancją bakteriobójczą; ekipa sprzątająca produkuje go w generatorach i nanosi na zalane powierzchnie.

Dzięki temu ozon dociera nawet w najdrobniejsze szczeliny zalanego domu. To naturalna substancja, która efektywnie pozbywa się drobnoustrojów, grzybów, bakterii, wirusów. 

czyszczenie po wybiciu kanalizacji slaskie

Wiedza, której możesz zaufać – Kastelnik

Nasza rodzinna firma od wielu lat ma w ofercie usuwanie skutków zalania, dezynfekcja po fekaliach, czyszczenie po wylaniu szamba i nieczystości. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest czas i błyskawiczna pomoc. Poczuj ulgę, kontaktując się z naszym zespołem. Jesteśmy dostępni dwadzieścia cztery godziny na dobę, a szkody po fekaliach usuwamy w kilka godzin od zgłoszenia, tak by straty były minimalne.

Co jest jeszcze ważne, kiedy mowa o usługach takich jak czyszczenie po zalaniu lub osuszanie budynku? Korzystamy z najlepszych metod, które dobieramy zgodnie z warunkami panującymi w zalanym domu. Chociaż każda sytuacja jest wyjątkowa, dobry fachowiec zawsze dba o bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i samych oczyszczanych powierzchni. 

Zamgławianie dezynfekcja sucha mgła

Zdjęcie: zamgławianie suchą mgłą nadtlenkiem wodoru © 2023 Kastelnik

Oferujemy bezpłatne konsultacje związane z awarią kanalizacji

Uszkodzenia spowodowane przez wodę są kosztowne w naprawie i mogą być naprawdę uciążliwe. Ciągle się szkolimy! Nasi technicy, to przeszkolona grupa zawodowców, znająca zasady BHP. Od 2013 roku umiejętnie korzystamy ze specjalistycznych urządzeń do osuszania po zalaniu, ale również mamy wiedzę w zakresie środków chemicznych i technik  bakteriobójczych. Chętnie oferujemy konsultacje telefoniczne związane z awarią wody.

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji, to usługa, jaką można bez dwóch zdań zlecić naszej ekipie od zadań specjalnych. Zapewniamy transport ADR, posiadamy niezbędne dokumenty i upoważnienia, by transportować i utylizować przedmioty skażone biologicznie.

Co nas wyróżnia? Pomoc w zasięgu ręki!

Szczycimy się tym, że jako jedni z pierwszych w Polsce posiadamy certyfikat zawodowy  nr. 8680154-2021 wydany dla szefowej działu osuszania – Doroty Kastelnik, który pozwala nam realizować najwyższe standardy osuszania budynków według Światowej Organizacji IICRC. Certyfikat nr. 8680154-2021 wystawiony przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification. 

dezynfekcja mieszkania po fekaliach w rybniku

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami w Rybniku obejmuje:

 • czyszczenie po zalaniu powierzchni płaskich;
 • odkażanie po wylaniu szamba;
 • odgrzybianie ściany po zalaniu; 
 • suszenie ścian i mokrych tynków; 
 • sprzątanie po wylaniu fekaliów;
 • czyszczenie piwnicy po wybiciu kanalizacji;
 • dezynfekcja skażonych nieczystościami powierzchni; 
 • usuwanie pleśni ze ściany; 
 • likwidacja wirusów i bakterii;
 • odpompowanie wody z szybu windy;
 • usunięcie szlamu i błota z piwnicy lub pomieszczenia gospodarczego;
 • usuwanie szkód po zalaniu;
 • ozonowanie mieszkania po zalaniu
 • lokalizacja wycieków; 
 • usuwanie nieprzyjemnego odoru po wylaniu fekaliów.

Całodobowe usługi sprzątania po zalaniu, dostępne są również w miastach:

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Zalany domy to mała lub duża katastrofa i wiele zapytań. Udzielając odpowiedzi na pytania odnośnie usuwania szkód po zalaniach, pragniemy poniżej udzielić kilku najważniejszych informacji. Oczywiście zawsze zachęcamy również do wysłania wiadomości e-mail lub kontaktu telefonicznego. 

Co robić po zalaniu fekaliami?

Sprzątanie po zalaniu fekaliami wymaga pozbycia się chorobotwórczych drobnoustrojów i innych związków mogących stanowić zagrożenie epidemiologiczne. Jedną z uznawanych form dezynfekcji po wylaniu szamba jest ozonowanie.  Jako alternatywę możemy zastosować również zamgławianie za pomocą suchej mgły.

Jak zapobiec powstaniu grzybów i pleśni?

Najważniejsze jest, aby od razu po zalaniu zająć się usunięciem wody. Po jej wypompowaniu należy zadbać o dokładne osuszenie pomieszczenia. Jeśli tego nie zrobimy, możemy mieć do czynienia grzybami, pleśnią i zawilgoceniem ścian.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%