Sprzątanie po zalaniu Rawicz

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Rawiczu. Co robić po awarii kanalizacji? Jakie są skuteczne środki chemiczne do dezynfekcji fekaliów?

Awaria kanalizacji w domu? Kompleksowe sprzątanie po zalaniu Rawicz w woj. wielkopolskim jest odpowiedzią na potrzeby osób poszkodowanych podczas wypadków związanych z wodą.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Najlepiej nie czyścić domu po fekaliach samodzielnie. Rozlane nieczystości to skażone środowisko, pełne chorobotwórczych drobnoustrojów.

Oczywiście czyszczenie po zalaniu fekaliami można wykonać samodzielnie za pomocą dobrej jakości środków chemicznych, które w składzie powinny zawierać substancje dezynfekujące takie jak:

 • fenol i jego pochodne;
 • chlor i związki chloru;
 • czwartorzędowe związki amonowe;
 • barwniki organiczne.

Ważny po wystąpieniu zdarzenia związanego z zalaniem, jest czas. Dlatego potrzebna jest jak najszybsza pomoc zewnętrznej firmy. Kastelnik usługę dezynfekcja po zalaniu Rawicz oferuje od dekady m.in. w takich miejscach miasta jak np.: Osiedle Sienkiewicza oraz Osiedle 350-lecia Rawicza.

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Rawicz

Sprzątanie po zalaniu Rawicz – kto je wykonuje?

Skutki wybicia kanalizacji, czy też powodzi mogą być tragiczne dla każdego z nas. Zniszczone posadzki i wyposażenie mieszkania to tylko widoczne aspekty tej sprawy.

Sprzątanie po zalaniu w Rawiczu to także specjalistyczna dezynfekcja. Jest ona niezbędna do tego, aby pozbyć się chorobotwórczych drobnoustrojów. Taki zabieg wykonują profesjonalne firmy sprzątające. Czyszczenie po zalaniu w domu wymaga licznych szkoleń oraz doświadczenia na temat skutecznych technik odkażania skażonych przez fekalia powierzchni. Dezynfekcja po wylaniu fekaliów – tego nie powinieneś robić samodzielnie!

Kastelnik – dezynfekcja mieszkania – kontakt 7 dni w tygodniu

Brak odpowiedniej wiedzy na temat specjalistycznego sprzątania i odpowiedniego sprzętu tylko utrudnia dodatkowo to zadanie. Tego typu usługi najlepiej więc zamawiać zaraz po wystąpieniu zdarzenia w jednej z lokalnych firm sprzątających. Fachowa pomoc to mniejsze prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się bakterii po pozostałej części budynku.

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami Rawicz i okolica 

Niejednokrotnie byliśmy świadkami zatkanego zlewu. Zdarza się też tak, że zatkany zostaje także otwór w toalecie. Jednakże sytuacje te zazwyczaj udaje się opanować za pomocą dyskontowej chemii. Co w przypadku, gdy przed wylaniem fekaliów nie udało się nam zabezpieczyć?

Jesteśmy wówczas skazani na wezwanie specjalistycznej pomocy. Stosuje się wtedy zabieg dezynfekcja po zalaniu fekaliami. Istnieją różnorodne metody jej wykonania. Ostatnimi czasy wiele podmiotów decyduje się korzystać wyłącznie z ekologicznych jej form. Jedną z nich jest zamgławianie po zalaniu.

Środkiem aktywnym rozprzestrzeniającym się wraz z suchą mgłą po pomieszczeniu jest nadtlenek wodoru. Ważne tutaj jest podkreślenie działania wielowymiarowego zamgławiania. Zabija on skutecznie szkodliwe patogeny i sprawia, że zlikwidowane są uciążliwe zapachy.

Popularne usługi dostępne w firmie Kastelnik przez całą dobęsprzątanie po zgonach w Kaliszu

utylizacja mebli po zalaniu Rawicz

Zdjęcie: utylizacja mebli po zalaniu w Rawiczu © 2023 Kastelnik

Na czym polega ozonowanie po zalaniu?

Stosowane w celu dezynfekcji ozonowanie po zalaniu jest zabiegiem wykonywanym przez firmę Kastelnik. Niezbędne do tego jest posiadanie przemysłowych generatorów ozonu. Minimalna ich moc to 40 g/h, a najwyższa 240 g/h.

Dzięki lotnej formie ozon jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków. O3 emitowane jest z ustawionych poziomo profesjonalnych urządzeń. Technicy wykonujący ten rodzaj odkażania muszą być zabezpieczeni środkami ochrony osobistej.

Oczywiście w czasie trwania zabiegu odkażania, wstęp osób postronnych nie jest dozwolony, a stężenie ozonu jest cały czas monitorowane. Stosuje się do tego certyfikowane urządzenia pomiarowe np. miernik ozonu Dräger Pac® 8000. Po zmniejszeniu stężenia ozonu do wartości bliskiej zeru (0,02 ppm) można bezpiecznie wrócić do użytkowania pomieszczenia.

dezynfekcja, czyszczenie po wybiciu kanalizacji

Zdjęcie: dezynfekcja, czyszczenie po wybiciu kanalizacji © 2023 Kastelnik

Oferta firmy Kastelnik – usługi na terenie Wielkopolski

 • sprzątanie powierzchni po zalaniu w Rawiczu;
 • czyszczenie po wybiciu kanalizacji;
 • dezynfekcja po zalaniu fekaliami;
 • ozonowanie po zalaniu;
 • odkażanie po fekaliach;
 • opróżnianie mieszkań po nieczystościach;
 • zamgławianie po zalaniu;
 • osuszanie po zalaniu;
 • odgrzybianie po zalaniu;
 • wypompowywanie wody;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
 • likwidowanie chorobotwórczych drobnoustrojów;
 • utylizacja termiczna w specjalistycznej spalarni.
Kastelnik – wywóz zalanych mebli – potwierdzony certyfikatem

Całodobowe usługi porządkowe tj. sprzątanie po zalaniu, dostępne są również w miastach:

FAQ — najczęściej zadawane pytania

W naszej firmie mamy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą, jak poradzić sobie z podtopieniem, czy awarią kanalizacji. Podczas naszej pracy przestrzegamy zasadami BHP. Oto odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań:

Jak zapobiec powstaniu wilgoci po zalaniu?

Najważniejsze jest, aby od razu po zalaniu zająć się usunięciem wody. Po jej wypompowaniu należy zadbać o dokładne osuszenie pomieszczenia. Jeśli tego nie zrobimy, możemy mieć do czynienia grzybami, pleśnią i zawilgoceniem ścian.

Czy zamgławianie pomieszczeń po zalaniu jest bezpieczne?

Metoda dezynfekcji, jaką stosuje wiele profesjonalnych firm sprzątających, jest zamgławianie nadtlenkiem wodoru. Technika ta jest nie tylko niezwykle skuteczna, ale i całkowicie bezpieczna. Sucha mgła dociera bowiem do trudno dostępnych miejsc i usuwa chorobotwórcze związki chemiczne.

 

firma sprzątająca

Osuszanie budynków po zalaniu - Kastelnik pomoc 24/7

Po wystąpieniu zalania ważna jest każda minuta, po to, aby usunąć jego skutki. W ramach zlecenia sprzątanie po zalaniu świadczone są różnorodne zabiegi. Jednym z nich jest osuszanie po zalaniu. Suszenie mokrych ścian jest niezbędne, jeśli nie chcemy narazić się na powstanie na ścianach domu grzyba lub pleśni. Odgrzybianie ścian po zalaniu jest dość często zamawianą usługą przez mieszkańców Rawicza. Oferujemy kompleksowe usuwanie szkód po zalaniu dla osób, które zostały dotknięte awarią kanalizacji. Zadzwoń do naszego zespołu w celu uzyskania pomocy.

Kastelnik – czas na sprzątanie po zalaniu w Rawiczu!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%