Sprzątanie po zalaniu Ostróda

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Ostródzie. Jak osuszyć mokre ściany po awarii kanalizacji?

Masz zalaną fekaliami piwnicę? Nie martw się, firma Kastelnik oferuje sprzątanie po zalaniu Ostróda, woj. warmińsko-mazurskie wraz z dezynfekcją patogenów i nieczystości rozlanych na podłodze.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Profesjonalne sprzątanie składa się z kilku etapów:

 • Wstępnej dezynfekcji pomieszczeń.
 • Zebrania nieczystości z podłogi i wyniesienia rzeczy do utylizacji.
 • Osuszenie mokrych ścian.
 • Usunięcia nieprzyjemnych zapachów i dezynfekcji końcowej.

Profesjonalne czyszczenie mieszkania po wylaniu szamba zamówisz w jednym z oddziałów firmy sprzątającej Kastelnik w całym powiecie olsztyńskim oraz w miastach: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami poprzez bezpłatną infolinię i zamów usługi sprzątania po wylaniu fekaliów.

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Ostróda

Dezynfekcja pomieszczenia piwnicy po zalaniu w Ostródzie.

Usuwanie zapachów po fekaliach – zaufaj profesjonalistom

Smród rozlanych na podłodze fekaliów jest często nie do zniesienia. Rozwiązaniem tego problemu jest wykonanie ozonowania pomieszczeń, po wcześniejszym wyeliminowaniu źródła, emitującego nieprzyjemny zapach. Jest kilka sposobów na zapachy po odpadach metabolicznych i bakterii  paciorkowca kałowego.

Kastelnik – dezodoryzacja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Usuwanie zapachów

Do najczęściej stosowanych metod na terenie województwa warmińsko-mazurskiego zaliczyć można ozonowanie pomieszczeń lub zamgławianie przy pomocy nadtlenku wodoru, czyli tzw. suchej mgły. Oba sposoby usuwania smrodu po fekaliach są niezwykle efektywne, łączy je ekologia – podczas procesu dezodoryzacji nie powstają żadne toksyczne odpady wtórne.

Skuteczne metody usuwania nieprzyjemnych zapachów, to również sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu po zwierzętach, dymie papierosowym czy starym jedzeniu i stęchlizny.

sprzątanie mieszkania Ostróda

Czym jest ozonowanie pomieszczeń po zalaniu fekaliami?

Ozonowanie mieszkania po zalaniu fekaliami, to jedna z najczęściej wybieranych metod dezynfekcji i dezodoryzacji pomieszczeń. Pozwala ona na całkowite usunięcie toksyn, bakterii i wirusów. A jako, że jest to gaz działa również na “zawieszone” w powietrzu toksyny. Dzięki temu ozonowanie jest uznawane za jedną z najbardziej kompleksowych metod dekontaminacji.

Ozon, to silnie neutralizujący gaz, który w procesie ozonowania wytwarzany jest przez ekipę fachowców w specjalnych generatorach. Podawany pod wysokim ciśnieniem i w silnym stężeniu szybko radzi sobie w zainfekowanych pomieszczeniach. Ozon ma wysokie właściwości biobójcze, a jego siła dezynfekcji jest nawet 300 razy wyższa niż popularnego chloru.

Czytaj także: ozonowanie po zalaniu

Dodatkowo dociera on do wszystkich zakamarków, dzięki temu, że jest on w stanie skupienia gazowym. Jego zaletami jest również to, że podczas rozpadu nie dochodzi do powstawania trujących substancji wtórnych. To sprawia, że już kilkadziesiąt minut po ozonowaniu i dokładnym wywietrzeniu pomieszczeń, można bezpiecznie wrócić do ich użytkowania.

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – potwierdzona certyfikatem

Ozon wykorzystywany jest w dezynfekcji przedszkoli, szkół, restauracji czy toalet miejskich. Rozpylany przez techników w ochronnych kombinezonach szybko wchodzi w reakcje z toksynami.

urządzenie do ozonowania

Urządzenie do dezynfekcji powietrza z firmy Kastelnik.

Jakie są etapy sprzątania mieszkania po awarii kanalizacji?

Kolejne etapy sprzątania pomieszczeń po zalaniu są kluczowe w kwestii całkowitej neutralizacji drobnoustrojów. Tylko profesjonalne sposoby dezynfekcji, z wykorzystaniem ozonu czy nadtlenku wodoru, pozwalają na całkowite usunięcie wirusów w mieszkaniu.

Przed przystąpieniem do prac porządkowych przyda się fachowa analiza szkód. Specjaliści w dziedzinie DDD są w stanie szybko określić, jakie procedury będą najbardziej efektywne w usuwaniu fekaliów.

Kolejne etapy niezbędne podczas pracy, to:

 • odpompowanie stojącej wody oraz nieczystości;
 • usunięcie mebli czy sprzętów RTV i AGD;
 • czyszczenie przy pomocy suchego lodu;
 • dokładne czyszczenie podłóg silnymi środkami biobójczymi;
 • mycie zanieczyszczonych powierzchni;
 • dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy ozonu lub suchej mgły;
 • usuwanie nieprzyjemnego zapachu;
 • osuszanie mokrych tynków i murów;
 • transport ADR.

Całodobowe usługi czyszczenia dostępne w firmie Kastelnik

Firma Kastelnik cechuje się szybką reakcją na awarię. Działamy tuż po zgłoszeniu usterki i robimy wszystko, by stres związany z zalaniem mieszkania był mniejszy dla naszych klientów. Jeżeli jest potrzeba, pomagamy kompletować dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o wypłatę odszkodowania w ubezpieczalni, a także proponujemy drobne usługi remontowe po zalaniu.

Działy przez całą dobę na terenie całego kraju. Siedem dni w tygodniu, przez cały rok możesz skorzystać z usług przeszkolonych techników DDD, którzy pomagają w problemie zalanego garażu czy zgrzybiałej piwnicy w Ostródzie. Wśród usług, jakie proponujemy poszkodowanym w awarii kanalizacji, znajdują się m.in:

Sprzątanie po zalaniu w powiecie olsztyńskim, w miastach: Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Olsztynek.

 • Opróżnianie mieszkań z zalanych przedmiotów w powiecie olsztyńskim;
 • Osuszanie klatek schodowych w krótki czasie za pomocą metody IICRC.

Pomagamy całodobowo utlizacja zalanych rzeczy

Usługi sprzątania na terenie województwa warmińsko-mazurskiego

Stawiając na firmę Kastelnik masz pewność, że wybierasz wysoko wykwalifikowaną kadrę techników, którzy w swojej karierze mieli okazje przyjrzeć się niemal każdej usterce związanej z zalaniem mieszkania czy podtopieniu piwnicy.

Specjalistyczny sprzęt, w tym nowoczesne pompy zanurzeniowe, a także przemysłowe osuszacze powietrza, sprawiają, że prace porządkowe, w tym mycie posadzek, przebiegają szybko i zgodnie z przepisami.

Kastelnik – rodzinna firma sprzątająca po wylaniu szamba

Postaw na lidera branży w dziedzinie DDD i wybierz firmę, która już od ponad dziesięciu lat świadczy usługi sprzątania pomieszczeń po zalaniu fekaliami. Metodyczne czyszczenie podłogi po fekaliach, dokładna dezynfekcja pomieszczeń czy skuteczne usuwanie wilgoci ze ścian i murów, to tylko niektóre z usług, jakie posiada w swoim portfolio marki.

Stawiamy na innowacyjne metody i dobrze wykwalifikowaną kadrę techników. Stałe szkolenia w zakresie BHP, atestowane środki chemiczne, nowoczesne maszyny sprzątające i dbałość o każdy detal. To cechy wyróżniające firmę Kastelnik.

Na życzenie klienta przygotowujemy certyfikaty potwierdzające dezynfekcję. A w razie potrzeby pomagamy w usuwaniu mebli, oczyszczaniu elewacji z grzyba, a także zajmujemy się transportem skażonych przedmiotów.

osuszanie domu

Osuszanie zalanego domu z certyfikatem IICRC.

Wysoka jakość osuszania budynku z certyfikatem IICRC

Wyróżnia nas dbałość o każdy detal prac porządkowych po zalaniu. Wiemy, że pominięcie jednego z procesów może być powodem wielu problemów dla klienta. Dlatego do każdej awarii podchodzimy indywidualnie i kompleksowo usuwamy wszystkie skutki awarii rur kanalizacyjnych. Zbieramy kał, oczyszczamy piwnice z grzyba, ale również usuwamy wilgoć ze ścian, posadzek i tynków.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Osuszanie murów, to kluczowy etap prac porządkowych, a jego pominięcie może być powodem szybkiego namnażania się grzyba, a także niszczenia konstrukcji dachu. W firmie Kastelnik dbamy o innowacje, stąd jako jedni z pierwszych w Polsce południowej posiadamy certyfikat zawodowy IICRC nr 8680154-2022.

Dokument ten został przyznany Dorocie Kastelnik, która jest szefową działu osuszania w naszej firmie i głównym specjalista w tej dziedzinie. Potwierdza on, że metody stosowane w firmie Kastelnik są zgodne ze światowymi standardami z zakresu osuszania pomieszczeń. Jest on przyznawany przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification.

Usługa sprzątania piwnic po zalaniu dostępna jest również w miastach:

 • Giżycko
 • Gołdap
 • Iława
 • Lidzbark Warmiński
 • Lubawa
 • Morąg
 • Mrągowo
 • Nidzica
 • Nowe Miasto Lubawskie
 • Olsztyn
 • Orneta
 • Pasłęk
 • Pisz
 • Szczytno
 • Węgorzewo

Sprawdź również inne nasze usługi: Sprzątanie po zmarłych w Łodzi

Najczęściej zadawane pytania FAQ

Wylane na podłogi ścieki z kanalizacji, to nie tylko ciecz oraz śmieci, ale również siedlisko bakterii kałowych oraz wirusów. Bardzo szybko rozprzestrzeniają się i mogą być powodem roznoszenia się chorób zakaźnych. By mieć pewność, że dezynfekcja przebiega zgodnie z wysokimi standardami warto wybrać ozonowanie, zamgławianie lub czyszczenie przy pomocy środka biobójczego opartego o czwartorzędowych solach amoniowych.

FAQ pytania powiat ostródzki

Cechuje nas profesjonalizm, a także sfokusowanie na jak najlepszym wykonaniu zadania – usunięcie nieczystości po wylaniu kanalizacji. Wśród usług, jakie proponujemy dla klientów znajduje się m.in. osuszanie mokrych ścian i tynków czy pełna dezynfekcja pomieszczeń. Mieszkańcy Ostródy najczęściej szukają informacji dotyczących poniższych kwestii.

Jak zdezynfekować podłogę po zalaniu mieszkania?

Wylane na podłogi ścieki z kanalizacji, to nie tylko ciecz oraz śmieci, ale również siedlisko bakterii kałowych oraz wirusów. Bardzo szybko rozprzestrzeniają się i mogą być powodem roznoszenia się chorób zakaźnych. By mieć pewność, że dezynfekcja przebiega zgodnie z wysokimi standardami warto wybrać ozonowanie, zamgławianie lub czyszczenie przy pomocy środka biobójczego opartego o czwartorzędowych solach amoniowych.

Ile kosztuje dezynfekcja pomieszczenia po fekaliach?

By dokładnie oszacować koszty dezynfekcji mieszkania po zalaniu szambem, konieczna jest pełna ekspertyza fachowców. Firma sprzątająca ocenia ilość zniszczeń, a także proponuje najlepsze metody sprzątania. Koszt dezynfekcji pojedynczego pomieszczenia w Ostródzie wynosi 800 zł netto.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%