Sprzątanie po zalaniu Olesno

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie piwnicy po zalaniu w Oleśnie. Czy użycie podciśnienia to najlepsza metoda osuszania ścian?

Czy wiesz, jak uporać się z zalaniem piwnicy? To pytanie pojawia się w umysłach wielu osób, które zmagają się z takim dylematem. Aby rozwiązać ten problem skutecznie, warto skorzystać z usług specjalistów, takich jak firma Kastelnik, która oferuje sprzątanie po zalaniu Olesno, woj. opolskie w firmie Kastelnik.

Kastelnik – usuwanie szkód po awarii – certyfikat IICRC

Okazuje się, że awaria kanalizacji to nie tylko problem estetyczny, ale również realne zagrożenie dla zdrowia. Bez wątpienia szybkie usunięcie szkód po zalaniu pomoże zredukować te potencjalne niebezpieczeństwa. Przebarwienie ściany to typowe oznaki podciągania wilgoci, a metoda podciśnieniowa jest uznawana za najszybszy sposób usunięcia wody z budynku.

Sprzątanie mieszkania po zalaniu Olesno.

Pomiar wilgoci ściany to jeden z etapów sprzątania po zalaniu.

Wybierając specjalistów z firmy sprzątającej Kastelnik masz pewność, że metody, jakie zaproponują podczas osuszania murów czy posadzek będą efektywne i dobrze dopasowane. Należy pamiętać, że w przypadku ścian konieczne jest dokładne ich osuszenie, jeśli nie chcemy, by w domu pojawił się grzyb czy pleśń.

Czyszczenie pomieszczeń po zalaniu w domu – co utylizujemy?

Podczas prac porządkowych po zalaniu fekaliami, firma sprzątająca realizuje kolejne etapy prac porządkowych, w tym utylizację toksycznych lub niebezpiecznych odpadów. Mogą być to skażone przedmioty, jak meble, stare ubrania czy sprzęt elektroniczny. Czyszczenie piwnicy po zalaniu warto realizować po wcześniejszym odłączeniu zasilania 230 V.

Należy pamiętać, że samodzielne wyrzucenie lub wywiezienie niebezpiecznych przedmiotów wiąże się z rynkiem skażenia środowiska czy rozprzestrzenieniu się chorób zakaźnych. Dodatkowo, jeśli samodzielnie wyrzucimy skażone rzeczy w nieodpowiednim miejscu, złamiemy prawo. Grozi za to spora grzywna i mandat. Bezpieczniej jest skorzystać z profesjonalnych usług firmy proponującej transport ADR.

Usuwanie nieczystości podczas sprzątania po zalaniu, to pierwszy z kroków podczas prac porządkowych po wybiciu szamba. Przy zalaniu nieczystościami jednak ważne jest, by przestrzegać kolejnych kroków podczas prac porządkowych.

 • Czyszczenie ścian i mycie podłogi przy pomocy środków biobójczych;
 • Usuwanie szkód po zalaniu w tym wody, ścieków i przesiąkniętych wodą śmieci;
 • Dezynfekcja mieszkania po zalaniu nieczystościami;
 • Ozonowanie pomieszczeń;
 • Osuszanie ścian i murów z wilgoci;
 • Usuwanie zapachów po zalaniu fekaliami;
 • Czyszczenie suchym lodem;
 • Transport skażonych przedmiotów;
 • Niezbędne naprawy.

Sprzątanie pomieszczeń po zalaniu Olesno.

Dezynfekcja pomieszczeń po fekaliach – na co zwrócić uwagę?

Wśród sprawdzonych metod dezynfekcji, jakie proponuje specjalistyczna firma sprzątająca – Kastelnik, są m.in. czyszczenie po wybiciu kanalizacji np. podłogi przy pomocy biobójczych środków chemicznych na bazie czwartorzędowych soli aminowych, używanie nadtlenku wodoru czy ozonowanie pomieszczeń po zalaniu. Oczyszczenie podłogi, to wstęp do prac porządkowych i pozbywania się skutków zalania.

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – kontakt 7 dni w tygodniu

W zależności od skali zniszczeń, firma sprzątająca może zrealizować usługę sprzątania po zalaniu w kilka godzin, ale czas pełnej dezynfekcji groźnych patogenów i usuwania nieczystości może wydłużyć się nawet do kilku dni. Ważne jest, by zdezynfekowany teren nadawał się do dalszego użytku i był w pełni bezpieczny.

Po dezynfekcji powietrza, firma sprzątająca może następnie przeprowadzić niezbędne naprawy, a także zaproponować dokładne osuszanie ścian i sprawdzić poziom wilgoci.

Meble zniszczone przez wodę.

Zalana piwnica, większość mebli nadaje się tylko do utylizacji.

Ozonowanie powietrza sposobem na neutralizację zagrożenia

Jednym z najczęstszych sposób dezynfekcji pomieszczeń jest ozonowanie powietrza po zalaniu, czyli usuwanie zanieczyszczeń, grzybów i wirusów przy pomocy silnie stężonego ozonu. Wśród zalet ozonowania znajduje się również fakt, że ozon doskonale radzi sobie z nieprzyjemnymi zapachami po wylaniu ścieków i kanalizacji. Nie tylko je maskuje, ale całkowicie neutralizuje. Jest przy tym w pełni bezpieczny dla zdrowia; po procesie ozonowania w naszym domu, wystarczy go tylko dobrze przewietrzyć.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – dezynfekcja powietrza 24/7

Dekontaminacja ozonem jest przeprowadzana na terenie całego kraju, zarówno w domach prywatnych, jak i miejscach użytku publicznego. Przed przystąpieniem do dezynfekcji ozonem grupa techników wytwarza silnie stężony gaz w specjalnych generatorach, a następnie rozpyla go w zainfekowanym pomieszczeniu. Dochodzi do szybkiego rozpadu toksycznych cząstek, również tych “zawieszonych” w powietrzu. Mamy pewność, że pozbyliśmy się zagrożenia, a zyskaliśmy przy tym świeży zapach.

Rower w zalanej piwnicy.

Rower MTB w zalanej piwnicy.

Certyfikat IICRC – osuszanie konstrukcji budynku

Osuszanie ściany po zalaniu, to jeden z ważniejszych kroków podczas prac porządkowych. Dlaczego? Bo wilgoć w ścianach może prowadzić do pojawienia się grzyba i stęchlizny, a także naruszyć konstrukcję budynku. Firma sprzątająca Kastelnik od lat realizuje gruntowne osuszanie murów przez stosowanie najlepszych metod radzenia sobie z wilgocią, jak osuszanie osuszaczami przemysłowymi czy certyfikowane osuszanie kondensacyjne.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – infolinia 7 dni/tydzień

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce południowej zdobyliśmy certyfikat IICRC, który potwierdza, że usługi takie jak osuszanie piwnicy są wykonywane zgodnie z najnowszymi zalecaniami i standardami. Dokument ten został przyznany Dorocie Kastelnik, specjalistce i szefowej w dziale osuszania naszej firmy.

Certyfikowane osuszanie ściany Olesno.

IICRC – certyfikowane osuszanie budynków w Oleśnie zamówisz w firmie Kastelnik.

Usługi sprzątania Olesno – zaufaj specjalistom

Jeśli szukasz pomocy firmy sprzątającej po zalaniu, skontaktuj się z firmą rodzinną Kastelnik, która prowadzi kompleksowe usługi osuszania ścian, dezynfekcji mieszkania czy odgrzybiania ścian na terenie całej Polski już od ponad dekady. Warto wspomnieć, że na pierwszym planie jest zawsze zdrowie mieszkańców oraz ich bezpieczeństwo. Dlatego też sprzątanie po zalaniu przebiega zgodnie z nowoczesnymi standardami. Technicy Kastelnik przechodzą liczne szkolenia, a firma inwestuje w nowoczesny sprzęt.

Każdy przypadek traktujemy indywidualnie

Firma Kastelnik jest na rynku usług DDD już od ponad dekady, w związku z tym osuszanie mieszkań, skucie tynku podczas prac porządkowych czy wykonanie izolacji poziomej, to częste sytuacje, z jakimi radzą sobie technicy. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie, a metody osuszania murów i usuwania wilgoci w ścianie są dopasowywane do potrzeb. Zadzwoń na bezpłatną infolinię, nie czekaj. Im szybciej skontaktujesz się z fachowcami, tym mniejsze straty poniesiesz.

Obszar działania firmy Kastelnik w woj. opolskim

FAQ - Baza wiedzy dla mieszkańców Olesna

Najczęstsze problemy mieszkańców Olesna sprowadzają się do podtopionych garaży czy domów, nawracającego grzyba w piwnicy i zalaniu mieszkania i klatki schodowej przez wodę z kanalizacji. Usterki te uprzykrzają życie i należy w pierwszej kolejności dopilnować, by zainfekowane pomieszczenia przeszły dogłębną dezynfekcję. Wśród pytań, jakie pojawiają się najczęściej możemy wyróżnić:

Szybka pomoc FAQ.

Jak samodzielnie przeprowadzić sprzątanie po zalaniu?

Samodzielne prace porządkowe w zalanym domu obejmują czyszczenie nieczystości i dezynfekcję powietrza z niebezpiecznych mikroorganizmów i szkodliwych bakterii. Warto wyłączyć zasilenie elektryczne, by uniknąć ryzyka porażenia prądem. Należy jednak pamiętać, że przy wybiciu kanalizacji mamy do czynienia z cieczą skażoną, która zawiera niebezpieczne dla zdrowia mikroorganizmy. Dlatego tak ważne jest wsparcie fachowców przy gruntownej dezynfekcji mieszkania.

Czym wykonać dezynfekcję pomieszczenia po awarii kanalizacji?

Dezynfekcja pomieszczenia po awarii kanalizacji jest kluczowa, aby usunąć szkodliwe bakterie i zanieczyszczenia metaboliczne. Aby przeprowadzić odkażanie piwnicy, możesz użyć środków czyszczących z nadtlenkiem wodoru, chloraminą lub czwartorzędowymi solami amoniowymi. By mieć pewność, że całkowicie zlikwidowałeś zagrożenie, skorzystaj z usług firmy sprzątającej na terenie woj. małopolskiego.

Jakie są koszty osuszania mieszkania po zalaniu?

W zależności od powierzchni zawilgoconych ścian, koszty osuszania rozpoczynają się już od 800 do 1000 zł netto. Są one szacowane bezpośrednio na miejscu awarii, kiedy ekipa techników jest w stanie ocenić straty i zaproponować najlepsze metody osuszania, w tym proponowana jest iniekcja krystaliczna, osuszanie kondensacyjne, osuszanie podposadzkowe.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%