Sprzątanie po zalaniu Oława

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Oławie. Jak wysprzątać mieszkanie po zalaniu fekaliami?

Jeżeli mierzysz się z problemem wylanych nieczystości po wybiciu kanalizacji i poszukujesz ekipy specjalistów sprzątanie po zalaniu Oława, woj. dolnośląskie, skontaktuj się z firmą Kastelnik.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Mieszkanie po zalaniu fekaliami najczęściej sprząta się ręcznie, a po zebraniu nieczystości z podłogi wykonuje się dezynfekcja pomieszczenia. By dezynfekcja została przeprowadzona zgodnie z wytycznymi, najlepiej jest wdrożyć zabieg ozonowania pomieszczeń po zalaniu fekaliami lub wybrać usługę dezynfekcji przy pomocy nadtlenku wodoru, czyli tzw. zamgławianie pomieszczeń.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Wśród niezbędnych czynności podczas sprzątania po zalaniu w powiecie oławskim, znajduje się również gruntowne osuszanie ścian i tynków. To wieloetapowy proces, który najlepiej przekazać w ręce specjalistów. Firma sprzątająca przeprowadzi dekontaminację w bezpieczny sposób.

Czyszczenie piwnicy po wylaniu kanalizacji.

Czyszczenie po wylaniu kanalizacji to również utylizacja zniszczonych mebli.

Sprzątanie mieszkań po wylaniu szamba w województwie dolnośląskim

Czyszczenie mieszkania po wylaniu szamba to duże zagrożenie dla zdrowia. Wylane na podłodze fekalia są tykająca bombą biologiczną. Wirusy, bakterie i niebezpieczne dla zdrowia toksyny – wszystko to znajduje się w wodzie ściekowej. Zalany dom, to zdecydowanie zadanie dla fachowców. Specjalistyczne usługi dezynfekcji czy odkażania mieszkania przy pomocy suchej mgły są skuteczne i efektywne.

Dodatkowo specjaliści posiadają duże doświadczenie w usuwaniu zniszczonych mebli i transporcie skażonych materiałów. Należy pamiętać, że samodzielne próby uśnięcia skażonych przedmiotów jest niezgodne prawem. Firma sprzątająca po zalaniu posiada pojazdy przeznaczone do transportu ADR, doskonale zna miejsca bezpiecznej utylizacji.

Pośród usług niezbędnych przy sprzątaniu po wybiciu kanalizacji znajduje się również zaawansowana dekontaminacja. Fachowcy Kastelnik wdrażają innowacyjne metody, w tym ozonowanie pomieszczeń czy usuwanie zanieczyszczeń biobójczymi środkami chemicznymi. Po przeprowadzeniu gruntownej dekontaminacji, firma sprzątająca po zalaniu oferuje certyfikat dezynfekcji. Może być on niezbędny przy usługach sprzątania po zalaniu w biurach, miejscach użytku publicznego.

fekalia bakterie

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów w województwie dolnośląskim

Jeżeli zmagasz się z problemem wylanego szamba, to prócz gruntownego usunięcia skutków zalania, musisz zmierzyć się z tematem nieprzyjemnych zapachów. Woda ściekowa, to nie tylko siedlisko bakterii, ale również kłopot z fetorem. Samodzielne próby usunięcia nieprzyjemnych aromatów kończą się fiaskiem, Dostępne od ręki produkty zapachowe zazwyczaj jedynie maskują fetor na kilka dni. Problem powraca, więc najlepiej usuwanie nieprzyjemnych zapachów oddać w ręce fachowej firmy.

Co warto zapamiętać, fetor to tylko jeden z problemów. W powietrzu znajduje się również siedlisko bakterii i wirusów, które błyskawicznie się rozprzestrzeniają. Najlepiej wybrać metodę, która pozwoli na pełną dezynfekcję “latających” toksyn oraz usunie brzydki aromat.

Czytaj także: ozonowanie po zalaniu

Wśród metod rekomendowanych do pełnej dezynfekcji i dezodoryzacji mieszkania po zalaniu fekaliami znajduje się ozonowanie pomieszczeń. Jest to proces rozprzestrzeniania gazu przy pomocy techników. Ozon tworzony jest w specjalnych generatorach, a dzięki silnym właściwościom biobójczym błyskawicznie neutralizuje bakterie, grzyby i nieprzyjemne zapachy. Jeśli zmagasz się z problem fetoru fekaliów po wybiciu kanalizacji, wybierz ozonowanie.

pompa wodna

Przykład zastosowania pompy wodnej z pływakiem.

Usługi sprzątania firmy Kastelnik

Metodyczne sprzątanie domów po zalaniu czy usuwanie zanieczyszczeń po wybiciu szamba, to wieloetapowy proces. Każdy kolejny etap czyszczenia powierzchni po wylaniu fekaliów musi być wykonany zgodnie z przepisami BHP. Wyłącznie przeszkoleni technicy DDD są w stanie szybko i bezpiecznie wykonać prace porządkowe po awarii kanalizacji. Wśród oferty Kastelnik znajdują się m.in. usługi:

 • Sprzątanie piwnicy po awarii kanalizacji;
 • Dezynfekcja mieszkania po fekaliach;
 • Utylizacja mebli zniszczonych w powodzi;
 • Osuszanie budynku metodą podciśnieniową.

Sprzątanie po zalaniu Oława, to również praca, która może być niebezpieczna dla zdrowia. Kombinezony, specjalistyczne buty, rękawice czy przemysłowe okulary i maski ochronne, to tylko niektóre z elementów wyposażania techników Kastelnik. Mycie podłóg, dokładne czyszczenie mieszkania, odkażanie po remontach biur, oddaj w ręce specjalistów. Zaoszczędzisz czas oraz pieniądze.

Zgodnie z przysłowiem – czas to pieniądz, lepiej skontaktować się z firmą oferującą sprzątanie po zalaniu niezwłocznie po zauważaniu usterki. Dlaczego? Bo im szybciej rozpoczniemy proces usuwania zanieczyszczeń, dezynfekcji i osuszania mieszkania, tym koszty będą niższe. Dodatkowo poniesiemy mniejsze straty materialne; fachowcy będą w stanie uratować sprzęt RTV i AGD czy meble.

Ile kosztuje wynajem osuszacza powietrza?

Jeżeli zmagasz się z problemem mokrych ścian i tynków po zalaniu, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami. Przemysłowe osuszacze murów wspomogą również wszystkich podczas remontów, kiedy zależy nam na szybkim osuszaniu ściany. Samodzielne metody osuszania mokrych tynków można znaleźć w sieci, ale warto pamiętać, że na tempo suszenia mają wpływ również warunki atmosferyczne – ilość opadów, wilgotność powietrza czy temperatura.

Osuszacz powietrza można wynająć za niecałe 50 zł netto za dobę. To umożliwia szybkie poradzenie sobie z efektami awarii. Natomiast jeśli problem dotyczy silnie zawilgotniałych murów czy zagrzybionej piwnicy, niezbędna będzie pomoc specjalistów na miejscu.

Sprzątanie mieszkania po zalaniu Oława

Sprzątanie mieszkania po zalaniu wodą w Oławie.

Dlaczego warto wybrać dezynfekcji przy pomocy suchej mgły?

Jedną z najlepszych metod dezynfekcji po zalaniu mieszkania jest wybór zamgławiania przy pomocy nadtlenku wodoru. To potocznie zwana sucha mgła. Jest to dezynfekcja wirusów i grzybów przy pomocy silnie stężonego nadtlenku wodoru, który posiada właściwości neutralizujące. Jako że jest to gaz, to dociera do wszystkich zakamarków, gwarantując pełną dezynfekcję.

W procesie zamgławiania nie pojawiają się niebezpieczne substancje wtórne, co sprawia, że sucha mgła jest metodą ekologiczną. Jest to metoda, którą można stosować zarówno w mieszkaniu, jak i garażu czy piwnicy.

Popularny artykuł na blogu Kastelnik: Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie?

Nadtlenek wodoru sprawdza się również podczas dezynfekcji pomieszczeń biurowych. Jest on w pełni bezpieczny dla urządzeń biurowych, a nawet dokumentacji papierowej. Dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy suchej mgły, to jedna z najczęściej wybieranych usług w Oławie.

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Oława

Kastelnik – specjaliści do sprzątania po zalaniu mieszkania

Całodobowa obsługa klientów, pomoc przy kompletowaniu dokumentacji do ubezpieczalni wysokiej jakości sprzęt sprzątający, innowacyjne metody pracy i wykwalifikowana kadra, to tylko niektóre z atutów firmy Kastelnik. Dbamy o bezpieczeństwo zarówno naszych klientów, jak i pracowników.

Ciągle inwestujemy w sprzęt sprzątający po zalaniu, a dekada na rynku sprawia, że możemy śmiało nazwać się liderami prac porządkowych. Klientów traktujemy indywidualnie, a na każdym nowym zleceniu skupiamy się w 100%. Rozumiemy, że zalanie mieszkania czy grzyb w piwnicy, to sytuacja stresowa. Solidni, punktualnie i niezawodni. Postaw na firmę Kastelnik.

Zobacz najnowsze wpisy na stronie: blog Kastelnik

Osuszanie mieszkań i budynków z certyfikatem IICRC

Krokiem niezbędnym w trakcie sprzątania mieszkania po zalaniu jest gruntowne osuszanie mokrych ścian i tynków. To konieczny etap prac porządkowych, które trwale chroni przed pojawieniem się grzyba. Wilgoć znajdująca się w niedosuszonych murach może być przyczyna zmian konstrukcyjnych budynków. I finalnie prowadzić do kosztownych remontów. Wybór firmy, która specjalizuje się w innowacyjnych metodach osuszania, będzie strzałem w dziesiątkę.

Kastelnik, jako jedna z pierwszych firm z Polski południowej zdobyła zawodowy certyfikat IICRC wydawany przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification. Został on uzyskany przez szefową działu osuszania oraz specjalistę w tym zakresie, Dorotę Kastelik. Jego numer to 8680154-2022. Dowodzi, że firma sprzątająca stawia na ciągły rozwój, międzynarodowe i ekologiczne metody prac po wybiciu kanalizacji.

Sprzątanie po zalaniu w innych miastach:

 • Karpacz
 • Kłodzko
 • Kudowa-Zdrój
 • Lądek-Zdrój
 • Legnica
 • Lubań
 • Lubin
osuszanie budynku Oława

Certyfikat osuszania budynku IICRC. Dorota Kastelnik szef działu likwidacji szkód zalaniowych.

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Jeżeli jesteś ofiarą zalania mieszkania i szukasz fachowców, którzy szybko i sprawnie przeprowadzą sprzątanie fekaliów – skontaktuj się z firmą Kastelnik. Od ponad dekady działamy na rynku DDD oferując szeroki zakres usług, w tym odkażanie czy usuwanie fekaliów z podłogi. Wśród często powtarzających się pytań odnośnie sprzątania po zalaniu fekaliami, znajdują się poniższe kwestie.

FAQ pytania powiat Oławski

W jaki sposób wydezynfekować zalane pomieszczenie?

By bezpiecznie usunąć fekalia z zalanego pomieszczenia należy postawić na specjalistyczne metody, takie jak np. ozonowanie pomieszczeń. To niezawodna metoda usuwającą trujące związki chemiczne. Sprzątanie piwnicy czy klatek schodowych po wylaniu szamba, to usługi znajdujące się w naszej ofercie.

Ile kosztuje sprzątanie zalanej piwnicy?

By dokładnie oszacować koszty sprzątania po zalaniu fekaliami, konieczna jest wizyta fachowców na miejscu zdarzenia. Każda usterka wymaga innych czynności, takich jak mycie, dezynfekcja, osuszanie po zalaniu, usuwanie wilgoci. Zakres usług jest szeroki, ale koszt sprzątania po zalaniu jednego pomieszczenia rozpoczyna się od 800 zł netto.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%