Sprzątanie po zalaniu Niemodlin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie piwnicy po zalaniu w Niemodlinie. Jakie są najczęstsze przyczyny awarii wodnych?

Zastanawiasz się jak sprawnie i szybko pozbyć się nieczystości po wylaniu kanalizacji w piwnicy? A może chcesz skutecznie usunąć grzyba ze ściany? Skontaktuj się ze specjalistami, którzy od ponad dekady oferują kompleksowe sprzątanie po zalaniu Niemodlin w woj. opolskim. Pamiętaj, że zanieczyszczona fekaliami woda przemieszcza się błyskawicznie i może być przyczyną pojawienia się chorób zakaźnych.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniach – usługi całodobowe 24/7

Do najczęstszych przyczyn zalań zalicza się przede wszystkim wady i usterki rur oraz kanalizacji. Warto pamiętać, by systematycznie sprawdzać, czy rury nie są przerdzewiałe lub zatkane. Do wc nie należy wyrzucać jedzenia, śmieci czy środków higienicznych, gdyż prowadzi to do awarii wodnych. Należy pamiętać również o zamykaniu okien na czas nieobecności, by uchronić się od zalania mieszkania po nagłych zmianach pogody i przy wysokich opadach atmosferycznych.

Osuszanie zalanych ścian Niemodlin.

Pęknięta rura to częsta przyczyna zalania.

Jeśli szukasz fachowców, którzy zajmą się gruntownym sprzątaniem domu po zalaniu Niemodlin i wdrożą najlepsze metody osuszania ścian, nie czekaj i zadzwoń na bezpłatną infolinię do firmy Kastelnik. Telefon +48 735-960-510 czynny jest przez całą dobę, a także w niedziele i święta.

Jakie są pierwsze kroki, które należy podjąć podczas sprzątania domu po zalaniu?

Prace porządkowe po wylaniu w domu fekaliów są uciążliwe i nie należą do przyjemnych. Smród, stojąca woda z fekaliami, toksyczne środowisko. Wszystko to sprawia, że proces sprzątania po zalaniu najlepiej oddać w ręce fachowców, którzy dokładnie i systemowo usuną zabrudzenia, a także pozbędą się wirusów i bakterii. Kolejne kroki prac porządkowych wyglądają następująco:

 • wypompowywanie wody ściekowej;
 • dokładne czyszczenie powierzchni;
 • kompleksowa dezynfekcja pomieszczeń;
 • osuszanie ścian i tynków;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
 • transport ADR;
 • drobne prace remontowe i naprawcze.

Specjaliści z dziedziny DDD doskonale wiedzą, jakie metody dezynfekcji czy osuszania murów będą najbardziej efektywne dla klienta. Wieloletnie doświadczenie daje gwarancje należycie wykonanych usług usuwania nieczystości po wylaniu kanalizacji.

Usuwanie pleśni ze ściany Niemodlin.

Ozonowanie powietrza w zalanym domu – zaufaj specjalistom

Jedną z najbardziej popularnych metod dezynfekcji powietrza po zalaniu jest ozonowanie pomieszczeń. Ozon, jako gaz, szybko wchodzi w reakcje chemiczne i neutralizuje niebezpieczne dla zdrowia i życia wirusy. Dodatkowo, jest najlepszym sposobem, by całkowicie pozbyć się alergenów czy nieprzyjemnych zapachów po wylaniu fekaliów, czy odoru dymu papierosowego.

Kastelnik – pomiar wilgoci – kontakt 7 dni w tygodniu

Podczas procesu ozonowania gaz jest wytwarzany w generatorach ozonu, a potem pod wysokim stężeniem rozpylany w zainfekowanych pomieszczeniach. Ekipa fachowców w kombinezonach ochronnych szybko eliminuje grzyby, toksyny czy pleśń. A po procesie ozonowania wystarczy tylko dokładnie wywietrzyć pomieszczenie, by bezpiecznie wrócić do ich użytkowania.

Szkody wyrządzone przez wylanie kanalizacji.

Fekalia rozlane na podłodze są niebezpiecze dla zdrowia.

Szybkie sposoby na pozbycie się skutków zalania mieszkania Niemodlin

W przypadku zalanego mieszkania czy garażu czas to pieniądz. Im szybciej wezwiemy firmy sprzątającą, tym mniejsze szkody wyrządzi zanieczyszczona woda ściekowa. Znajduje się w niej prawdziwa bomba chemiczna pełna bakterii kałowych czy wirusów. Stąd nie wystarczy samodzielne usunięcie wody i wyczyszczenie powierzchni chemią domową. Konieczne jest czyszczenie powierzchni przy pomocy suchej mgły, silnie stężonego wodoru czy usunięcie wilgoci ze ścian.

Firma Kastelnik działa na rynku ponad dekadę, przez co może pochwalić się pozycją lidera branży. Doświadczenie zebrane przez techników DDD Kastelnik sprawia, że żadna usterka nie jest im obca. Od lat wykonują usługi usuwania fekaliów ze ściany, odgrzybiania piwnicy, kompleksowego osuszania ścian pry pomocy osuszaczy kondensacyjnych. Są dostępni przez całą dobę pod bezpłatną infolinią. Dodatkowo wspierają klientów wiedzą dotyczącą działań profilaktycznych chroniących przed zalaniami.

Sufit zniszczony przez zalanie.

Sufit uszkodzony przez zalanie od sąsiada.

Niemodlin – osuszanie ścian po awarii kanalizacji

Jednym z najważniejszych kroków podczas sprzątania mieszkania po awarii kanalizacji jest dokładne osuszanie ścian i tynków. Jeśli osuszanie budynków nie zostanie przeprowadzone kompleksowo, wówczas możemy się spodziewać problemów z wystąpieniem pleśni, czy grzybem przenikającym w głąb muru.

W zależności od stopnia zawilgocenia ścian, specjaliści proponuję różne metody osuszania, w tym osuszanie absorpcyjne, osuszanie kondensacyjne czy osuszanie podposadzkowe. Bardzo popularne metody, to również osuszanie przy pomocy iniekcji krystalicznej.

W pierwszej kolejności przeprowadzany jest pomiar, który wskazuje, jaki jest poziom wilgoci. Specjaliści dopasowują sposoby osuszania, w tym osuszaczami przemysłowymi, do tworzywa, ale również warunków atmosferycznych. Podwyższona wilgotność powietrza sprawia, że proces osuszania trwa dłużej. W przypadku ścian ich osuszanie może trwać od kilku godzin do nawet kilkudziesięciu dni.

Kastelnik – osuszanie zalanych ścian – potwierdzone certyfikatem

Rodzina firma Kastelnik od dekady jest liderem na rynku usług DDD. Dba o rozwój pracowników i wdrażanie nowoczesnych metod osuszania murów. Dorota Kastelnik posiada certyfikat zawodowy IICRC 680154 przyznany przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification. Daje on gwarancję, że metody stosowane przez firmę są zgodne z nowoczesnymi europejskimi wytycznymi.

Certyfikowane osuszanie piwnicy Niemodlin.

Certyfikowane osuszanie piwnic po zalaniu w Niemodlinie jest w stałej ofercie firmy Kastelnik.

Usługi sprzątania Niemodlin – zaufaj specjalistom

Wylana woda z kanalizacji ma negatywny wpływ dla fundamentów budynków, a także może być przyczyną zawilgocenia ścian. W dłuższej perspektywie może to prowadzić do pojawienia się toksycznego grzyba, a także naruszyć konstrukcję budynku. Jeśli jesteś ofiarą zalania, niezwłocznie skontaktuj się z firmą sprzątającą, która wdroży niezbędne naprawy i wykona gruntowne osuszanie ścian, usunie wilgoć i przeprowadzi cały proces dezynfekcji mieszkania po zalaniu.

Wśród niezbędnych usług, jakie wykonuje firma DDD po wylaniu kanalizacji,  znajduje się kompleksowe czyszczenie powierzchni, wypompowanie wody z piwnicy, dokładne dezynfekcja skażonych miejsc oraz powietrza np. odpadami metabolicznymi. Firma sprzątająca po zalaniu, przy dużym zawilgoceniu ścian wprowadzi skuteczne metody osuszania murów. Wśród metod ostatecznych może pojawić się skucie tynku, jako jedna z metod radzenia sobie z grzybem i pleśnią.

Usuwanie szkód po zalaniu dostępne jest w całym woj. opolskim

FAQ - Baza wiedzy dla mieszkańców Niemodlina

Usuwanie skutków zalania mieszkania, to sprawa skomplikowana i wymaga wielu rutynowych korków. Ich brak może prowadzić do nawracającego problemu grzyba, nieprzyjemnego zapachu, a także roznoszenia się chorób zakaźnych. Nie warto zwlekać, i jeśli zmagasz się z problemem podtopienia garażu czy zagrzybionej piwnicy – zadzwoń do firmy Kastelnik, która kompleksowo usunie skutki zalania.

Szybka pomoc FAQ.

Jakie środki dezynfekcyjne są zalecane podczas sprzątania fekaliów?

Sprzątanie mieszkania po wylaniu fekaliów Niemodlin, to proces składający się z usuwania zanieczyszczonej wody, czyszczenia powierzchni oraz dokładnej dezynfekcji. Podczas prac porządkowych firma sprzątająca po zalaniu stosuje silny detergenty np. na bazie czwartorzędowych soli amoniowych, wodoru czy ozonu. Tylko silne środki biobójcze są w stanie całkowicie wyeliminować wirusy i bakterie, a także grzyby.

Jak zapobiegać zalaniu domu wodą lub fekaliami?

By skutecznie chronić domy przed zalaniem fekaliami należy pamiętać o systematycznych przeglądach kanalizacji, a także wymianie rur na nowoczesne jeśli zauważymy rdze i korozję. Przyda się również czujnik zalania który umieszczamy przy pralce czy zmywarce. Częstym powodem zalania domu są przyczyny niezależne od nas – wysokie opady czy wylanie rzeki. W takim przypadku najlepiej skontaktować się z firmą, która błyskawicznie usunie skutki zalania.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%