Sprzątanie po zalaniu Namysłów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Namysłowie. Kiedy należy przeprowadzić osuszanie ścian?

Czy wiesz, jak skutecznie usnąć szkody, jakie pojawiły się przy zalaniu mieszkania fekaliami? A może zastanawiasz się, jak szybko pozbyć się grzyba w piwnicy? Samodzielne próby czyszczenia po wylaniu szamba mogą być mało skuteczne, dlatego najlepiej wybrać usługi tj. sprzątanie po zalaniu Namysłów, woj. opolskie w firmie Kastelnik. Z naszą pomocą masz gwarancję, że całkowicie pozbędziesz się problemu przykrego zapachu fekaliów i dokładnie usuniesz trujące toksyny z powietrza.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – usługi całodobowe 24/7

Jednym z ważniejszych kroków podczas usuwania skutków zalania mieszkania jest dokładne osuszenie mokrych ścian i tynków. Należy przeprowadzić je niezwłocznie podczas prac porządkowych. Wilgoć w ścianach może prowadzić do pojawienia się grzybów. Przebywanie przez długi czas w pomieszczeniach z grzybem może prowadzić do chorób skórnych, alergii, astmy.

Sprzątanie mieszkania po zalaniu Namysłów.

Zamgławianie suchą mgłą, to element sprzątania mieszkania po zalaniu w Namysłowie.

Usuwanie szkód po zalaniu budynku – zacznij od podłogi

Szkody, jakie wyrządza woda, mogą mocno obciążyć domowy budżet, a koszty sprzątania po zalaniu mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych. Zniszczone meble, panele czy sprzęty AGD/RTV to problem, przed którym muszą stanąć poszkodowani podczas powodzi czy zalaniu mieszkania. Konieczne wówczas jest szybkie pozbycie się ścieków, np. przy pomocy specjalnych pomp przemysłowych. W zależności od tego, czy w cieczy znajdują się śmieci, technicy proponują użycie pomp hydraulicznych, głębinowych, z rozdrabniaczami.

Nie zwlekaj i skorzystaj z całodobowej pomocy fachowców, którzy szybko i bezpiecznie usuną skutki awarii kanalizacji w Twoim domu. Usługi czyszczenia posadzek i dezynfekcji po zalaniu w Namysłowie zamówisz pod całodobowym numerem telefonu +48 735-960-510 firmy Kastelnik.

Po usunięciu cieczy rozpoczynają się prace polegające na dokładnym oczyszczeniu powierzchni przy pomocy silnych środków chemicznych, w tym bazujących na czwartorzędowych solach amoniowych, chlorze czy nadtlenku wodoru. Konieczne jest również osuszenie posadzek i dobre wywietrzenie przestrzeni, gdyż w źle wietrzonych, zamkniętych pomieszczeniach rozwija się grzyb i pleśń. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że dobra wentylacja to zapobieganie przyszłym zalaniom.

Dezynfekcja pomieszczeń, to również obowiązkowy krok dla każdego poszkodowanego przy awarii kanalizacji lub wylaniu szamba. W tych przypadkach konieczne jest użycie silnych środków biobójczych, by pozbyć się wirusów w krótkim czasie.

Sprzątanie piwnicy po zalaniu Namysłów.

Skuteczna dezynfekcja bakterii w zalanej piwnicy

Dezynfekcja skażonych pomieszczeń, to istotna część prac porządkowych po wylaniu wody z kanalizacji. Zawiera ona nie tylko moczy czy kał, ale może być siedliskiem licznych chorób zakaźnych. Bezpieczne usunięcie wody ściekowej daje pewność dobrze zrealizowanej usługi sprzątania po zalaniu piwnicy.

Wśród popularnych i efektywnych metod dezynfekcji znajduje się zamgławianie powierzchni przy pomocy suchej mgły, czyli silnie stężonego nadtlenku wodoru. Rozpylony w zainfekowanych pomieszczeniach błyskawicznie dezynfekuje zawieszone w powietrzu i osadzone na powierzchni bakterie. Sucha mgła jest również doskonałym środkiem do dezynfekcji przedmiotów czułych na kontakt z wodą, dlatego też bardzo często używana jest w biurach czy przy urządzeniach elektronicznych.

Usuwanie szkód zalaniowych Opolskie

Środek grzybobójczy zabezpiecza ścinę przed pleśnią i grzybem.

Nie zapomnij wykonać ozonowanie powietrza!

Jednym z częstych problemów, jakie pojawiają się przy zalaniu mieszkania przez fekalia, to nieprzyjemny odór. Nie da się go prosto wywietrzyć, a spreje odświeżające powietrze tylko go na chwile maskują. Warto podkreślić, że nieprzyjemny zapach wiąże się również z bakteriami, które “zawieszone są” w powietrzu i szybko się rozprzestrzeniają.

Jednym ze skuteczniejszych sposób na usunięcie fetoru jest użycie wysoko stężonego ozonu. Jest to nic innego jak słynne ozonowanie zainfekowanych miejsc. Ozon jest silnie neutralizujący i szybko usuwa wirusy, bakterie i grzyby. Jest on również skuteczny podczas walki z nieprzyjemnymi zapachami, jak te po wylanym szambie, ale również fetor grzyba, dymu papierosowego czy zapach stęchlizny.

Ozonowanie pomieszczeń polega na rozpyleniu gazu przez techników DDD. Sam ozon tworzony jest specjalnych generatorach i podawany w dużych stężeniach. To jedna z najskuteczniejszych metod dezynfekcji otoczenia, również z płynów ustrojowych.

Czytaj również: usuwanie grzyba ze ściany Namysłów

Usuwanie grzyba ze ściany po zalaniu w Namysłowie.

Pracownik firmy sprzątającej Kastelnik w trakcie dezynfekcji.

Osuszanie kondensacyjne z certyfikatem IICRC

Osuszanie mokrych ścian po zalaniu, to jedna z kluczowych czynności podczas prac porządkowych. Przenikająca wilgoć może uszkodzić struktury fundamentów i sufitów oraz prowadzić do pojawienia się toksycznych grzybów. Dlatego niezbędne jest dokonanie precyzyjnego pomiaru wilgotności przez specjalistów DDD oraz kompleksowe osuszenie ścian, dotykając nie tylko warstw powierzchniowych muru.

Kastelnik – osuszanie wilgoci ze ścian – infolinia 7 dni/tydzień

Firma Kastelnik od lat inwestuje w nowoczesny sprzęt, ale również szkolenia dla poradników. Kolejne kursy pozwalają na wprowadzanie najwyższych standardów usług sprzątania po zalaniu, w tym osuszanie kondensacyjne z certyfikatem zawodowym. Certyfikat zawodowy IICRC o numerze 8680154-2022 został uzyskany przez szefową działu osuszania Dorotę Kastelnik i potwierdza, że metody stosowane przez firmę są zgodne z nowoczesnymi wytycznymi. Osuszacze kondensacyjne działają skutecznie podczas prac porządkowych po zalaniu i w szybkim tempie usuwają wilgoć, niezależnie od stopnia zawilgocenia murów.

Usługi sprzątania Namysłów – zaufaj specjalistom

Sprzątanie piwnicy czy mieszkania po wylaniu fekaliów w Namysłowie, to wieloetapowa praca przeznaczona dla firmy DDD. Wylanie fekaliów z rur kanalizacyjnych to ogromny problem nie tylko ze względów na nieprzyjemny zapach czy bałagan. Konieczne jest odkażanie pomieszczeń, by mieć pewność, że usuniemy wirusy i bakterie niebezpieczne dla zdrowia i życia bliskich. W wodzie ściekowej znajdują się chorobotwórcze mikroorganizmy, które w błyskawicznym tempie roznoszą się po całym mieszkaniu.

Kompleksowe usługi firmy sprzątającej Kastelik obejmują:

 • Dokładne czyszczenie powierzchni po wylaniu fekaliów;
 • Usuwanie ścieków z piwnicy;
 • Osuszanie zawilgoconych ścian;
 • Dezynfekcja mieszkania przy pomocy stężonego ozonu;
 • Czyszczenie powierzchni suchym lodem;
 • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
 • Sprzątanie przy użyciu suchej mgły
 • Usuwanie grzyba i pleśni ze ścian;
 • Transport ADR;
 • Drobne prace remontowe.
Kastelnik – usuwanie szkód po zalaniach – certyfikat IICRC

Firma Kastelik jest dostępna przez cały rok, całą dobę pod bezpłatnym numerem telefonu. Technicy DDD działają szybko i zgodnie z przepisami BHP. Każde zlecenie realizowane jest z należytą starannością, o wysokiej jakości usług świadczą zadowoleni klienci.

Certyfikowane osuszanie budynku w Namysłowie.

Certyfikowane osuszanie i odgrzybianie budynków w Namysłowie.

Usuwanie skutków zalania w woj. opolskim – usługi Kastelnik

 

FAQ - Baza wiedzy dla mieszkańców Namysłowa

Poszukując informacji na temat zalanego mieszkania w woj. małopolskim, warto zwrócić uwagę na firmy proponujące kompleksowe rozwiązania. Nie wystarczy tylko usunąć fekalia z pomieszczenia czy odpompować stojąca wodę. Konieczna jest dokładna dezynfekcja mieszkania czy osuszanie ściany. Wybór specjalistów zminimalizuje ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni.

Szybka pomoc FAQ.

Jakie problemy mogą pojawić się w zalanym domu?

Grzyby i pleśnie to jedne z najczęściej występujących problemów w zalanym domu, które mogą prowadzić do astmy lub innych dolegliwości zdrowotnych. Poza tym mogą wystąpić również uszkodzenia konstrukcyjne, które prowadzą do deformacji lub osiadania fundamentów, co w efekcie generuje ogromne koszty dla zarządcy nieruchomości.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu od zalania?

Koszt ubezpieczenia domu od zalania zależy od wielu czynników, takich jak wartość nieruchomości, lokalizacja, wielkość budynku, a także od indywidualnej historii ubezpieczającego. W Polsce południowej firmy ubezpieczeniowe oferują podstawowe ubezpieczenie małego domu w cenie od 500 zł za 12 miesięcy ochrony budynku przed zalaniem.

Ile kosztuje osuszanie budynków?

Cena za osuszanie budynku na terenie małopolski rozpoczyna się od 800-1000 zł netto, ale by dokładnie oszacować finalne budżet konieczna jest wizyta specjalistów na miejscu awarii. Wówczas ekipa techników jest w stanie obejrzeć szkody, zrobić pomiar wilgotności ściany i zaproponować najbardziej efektywną metodą osuszania ścian.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%