Sprzątanie po zalaniu Mysłowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu Mysłowice. Jakie są najszybsze metody dezynfekcji po  mieszkania po fekaliach? Porady Kastelnik

Zalanie piwnicy fekaliami? Jeżeli zmagasz się ze skutkami po powodzi mieszkania w Mysłowicach i szukasz informacji, jak szybko i skutecznie wysprzątać po wybiciu kanalizacji – postaw na rady specjalistów Kastelnik. Sprzątanie po zalaniu Mysłowice w woj. śląskim to jedna z najczęściej wybieranych usług przez klientów poszkodowanych po wylaniu nieczystości.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Najważniejszym krokiem przy sprzątaniu po zalaniach jest czas. Im szybciej zaczniemy działać, tym skutki podtopienia czy powodzi będą mniej odczuwalne, a straty finansowe mniejsze. Dlatego też niezależnie od pory dnia, warto skontaktować się z firmą, która zajmuje się usuwaniem skutków po zalaniu profesjonalnie.

Pomoc eksperta składa się z kilkunastu kroków, a  etapy skutecznego sprzątania po zalaniu to:

 • zabezpieczenie miejsca zdarzenia i powstrzymanie awarii;
 • wyłączenie prądu;
 • odcięcie dopływu wody;
 • ustalenie miejsca wystąpienia usterki;
 • odpompowanie wody po zalaniu; 
 • wyniesienie mebli oraz sprzętów RTV;
 • restytucja mienia; 
 • oczyszczanie zalanych powierzchni z fekaliów;
 • osuszanie mokrych ścian i tynków;
 • dezynfekcji suchym lodem;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów za pomocą ozonu.

Sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Mysłowice

Sprzątanie po zalaniu Mysłowice – rodzinna firma 

Kastelnik to rodzinna firma, która od lat specjalizuje się w usuwaniu nieczystości po zalaniu fekaliami oraz świadczy czyszczenie po wybiciu kanalizacji. Na co dzień realizujemy skuteczne oczyszczanie domów i garaży po podtopieniach wodą.

Sumienna praca idzie w parze z ciągłym przyswajaniem nowych technik, zdobywaniem międzynarodowych certyfikatów i dbałością o najnowocześniejszy sprzęt na rynku. Inwestując w szkolenia, możemy pochwalić się m.in. certyfikatem IICRC, który zdobyliśmy jako jedna z pierwszych firm w Polsce.

Czyszczenie po zalaniu Mysłowice

Certyfikat IICRC – skuteczna firma ze Śląska

Wdrożyliśmy i realizujemy standardy jakości osuszania budynków według Światowej Organizacji IICRC. Certyfikat zawodowy nr. 8680154-2021 wydany dla szefowej działu – Doroty Kastelnik. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, ale również tempo pracy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że im szybciej uporamy się z zastaną wodą po zalaniu, tym klient finalnie będzie miał mniejsze straty finansowe. Dlatego też inwestujemy w najlepszy sprzęt do oczyszczania domu po zalaniach. W tym m.in. specjalistyczne pompy, które dopasowywane są przez naszych techników w zależności od potrzeb i zaistniałego problemu.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Rodzaje pomp niezbędnych przy sprzątaniu po zalaniu:

 • pompa hydrauliczna – najbardziej popularny rodzaj pompy z silnikiem spalinowym. Szybko i sprawnie odpompowuje czystą wodą, np. po zalaniu mieszkania przez sąsiada;
 • pompa zanurzeniowa – niestety, jeśli mamy do czynienia z podtopieniami czy wylaniem szamba, wówczas istnieje konieczność użycia innego sprzętu, nadającego się do usuwania brudnej wody, w której mogą znaleźć się piach, liście, kamienie  – do tego służy pompa zanurzeniowa;
 • pompa do szamba z rozdrabniaczem – w przypadku wylanego szamba i zalania domu fekaliami niezbędny będzie sprzęt odpompowujący wraz z rozdrabniaczem oraz metalowym wirnikiem;
 • pompa głębinowa do czystej wody – jest niezbędna, kiedy zatopienia są bardzo duże, a stojąca wody jest głęboka. 

Ozonowanie po zalaniu na Śląsku

Ozonowanie po zalaniu – czy warto?

Zastanawiasz się, czy ozonowanie po zalaniu to dobry pomysł? Szukasz niezbędnych informacji, jak pozbyć się grzyba i pleśni w starym budynku lub piwnicy? Chcemy pokazać, że odpowiednio przeprowadzone etapy suszenia i dezynfekcji pomieszczeń pozwolą na bezpieczne użytkowanie. Czym właściwie jest dezynfekcja ozonem?

skuteczna pomoc po zalaniu kastelnik

To najprościej mówiąc, odkażanie skażonych powierzchni i czyszczenie miejsc zalanych nieczystościami przy pomocy wysokiego stężenia ozonu.  Ozon jest substancją, która naturalnie występuje w naszej atmosferze, ale może być również wytwarzana przez specjalne generatory.

Posiada on niezwykła moc bakteriobójczą, przez co jest używany przez specjalistów do usuwanie skutków zalania, zabrudzeń i zanieczyszczeń nawet w najodleglejszych i niedostępnych miejscach i szczelinach. Ozon w zalanych pomieszczeniach wykazuje ogromną skuteczność, np. jego moc jest 50 razy większa niż moc chloru. 

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – potwierdzona certyfikatem

Jakie są zalety dezynfekcji zalanej piwnicy za pomocą ozonu?

 • ekologia – nie pozostawia po sobie żadnych substancji wtórnych;
 • ozon działa na pleśń oraz grzyby – likwiduje je w skuteczny sposób; 
 • gaz ten usuwa nieprzyjemne zapachy po wylaniu fekaliów;
 • ozon ma silne działanie antybakteryjne;
 • może być stosowany w branży spożywczej i gastronomicznej. 

dezynfekcja zalanej fekaliami piwnicy

Jakie są koszty usuwania szkód po zalaniu w Mysłowicach?

W zależności od ilości pracy, jaka musi być wykonana przy usuwaniu szkód po zalaniu, w Mysłowicach koszty wahają się od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Wszystko zależy od czasu niezbędnego do likwidacji skutków zalania oraz sprzętu. Jednak czas jest najważniejszym aspektem  pracy techników, a także szkód, jakie wyrządziła woda.

Osuszanie ścian czy tynków może zająć wiele tygodni, dlatego warto postawić na specjalistyczne osuszacze, które przyspieszają proces suszenia mokrych ścian – koszty usuwania szkód po zalaniu zaczynają się od 700 zł. Urządzenia do osuszania właściwie użyte pozwalaj uniknąć pojawiania się niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i pleśni.

Pomiar wilgotności po zalaniu

Zdjęcie: pomiar wilgotności po zalaniu ściany Mysłowice © 2023 Kastelnik

Niestety, grzyby mogą nie być widoczne gołym okiem, ale jeśli doszło do zalania w miejscu, które nie ma dobrej wentylacji, często jest w nim wilgotno lub trudno je przewietrzyć, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że rozwiną się grzyby. To szczególnie ważne przy osuszaniu starych piwnic i strychów, a także łazienek czy garaży.

Pojawienie się toksycznego grzyba ma ogromny wpływ na nasze zdrowie; może prowadzić do astmy, chorób układy oddechowego, zawału serca, zatruć, przewlekłego kaszlu lub zgonu.

zamgławianie po zalaniu fekaliami łazienki

Zdjęcie: zamgławianie po zalaniu fekaliami Mysłowice © Kastelnik 2023

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji Mysłowice i okolica 7/24

Cenimy szybkie działanie, czyszczenie po wybiciu kanalizacji w Mysłowicach to skuteczność i bezpieczeństwo naszych klientów. Wykonujemy usługi sprzątania domów po zalaniach kompleksowo. Usuwamy przyczynę awarii, sprzątamy fekalia, dezynfekujemy powierzchnie po nieczystościach. Te działania ułatwiają przygotowanie dokumentów do ubezpieczalni. Jesteśmy firmą rodzinną, więc stawiamy na wiarygodność i troskę. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej!

Kastelnik – sprzątanie pomieszczeń po zalaniu fekaliami w Mysłowicach oraz

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Kiedy wykonać osuszanie po zalaniu?

Najlepiej wykonać osuszanie zalanego pomieszczenia tuż po odpompowaniu wody z piwnicy. Jeżeli nie zdecydujesz się na suszenie mokrej ściany w odpowiednim czasie, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z odgrzybianiem ściany po zalaniu. Skuteczne osuszanie można zrealizować za pomocą profesjonalnego sprzętu.

Jak zapobiec powstaniu wilgoci po zalaniu?

Kluczem do sukcesu w tej sytuacji jest jak najszybsze pozbycie się wody po zalaniu i osuszenie wilgotnych ścian. Te działania pomogą w usunięciu zawilgocenia, a w efekcie nie dopuszczą do powstania pleśni i grzyba.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%