Sprzątanie po zalaniu Mikołów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu Mikołów. Jak wygląda osuszanie domu po zalaniu?

Firma Kastelnik proponuje szeroką ofertę z zakresu sprzątania mieszkania po zalaniu w Mikołowie oraz całym województwie śląskim. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że pracownicy działają pod presją czasu, tak by jak najszybciej klient i jednocześnie ofiara awarii wody, mógł powrócić do swoich obowiązków.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Usuwanie szkód po zalaniu, to wieloetapowa praca, a wśród usług jakie proponujemy znajdują się:

 • gruntowne odgrzybianie piwnic i strychów;
 • sprzątanie po zalaniu domu fekaliami;
 • pełna dezynfekcja pomieszczeń;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów po wybiciu szamba;
 • szybkie i skuteczne osuszanie murów i tynków.

Zobacz naszą realizację na terenie województwa śląskiego: sprzątanie po zgonie Bielsko-Biała

Jednym z niezbędnych elementów podczas prac porządkowych po awarii kanalizacji jest doprowadzenie do całkowitego osuszenia murów czy ścian. Jeśli zostaną pozostawione z wilgocią wewnątrz, wówczas w szybkim tempie rozwiną się grzyby i pleśń.

Nie tylko są one niebezpieczne dla zdrowia, ale mogą prowadzić do uszkodzenia konstrukcji mieszkaniowych. Technicy Kastelnik dysponują nowoczesnym sprzętem, w tym osuszacze adsorpcyjne czy osuszacze kondensacyjne. W zależności od materiału i stopnia wilgotności, dobierana jest odpowiednia metoda.

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Mikołów

Sprzątanie po zalaniu Mikołów –  woj. śląskie

Systemowe usługi sprzątania mieszkań oraz dezynfekcji po zalaniu, to dekada działań firmy Kastelnik. Firma od lat specjalizuje się w usługach porządkowych w Mikołowie oraz całym województwie śląskim. Z łatwością czyścimy piwnice czy mieszkania po wybiciu kanalizacji, osuszamy mokre ściany i tynki czy przekazujemy informacje, jak działać, by skutecznie chronić się przed zalaniem.

Wśród rutynowych zachowań każdego z nas powinny znaleźć się m.in. dbałość o wymianę starych rur i sprzętów, regularne sprawdzanie wężyków odpływowych w pralkach czy zmywarkach, zachowanie ostrożności przy nagłych zmianach pogodowych.

czyszczenie podłogi po zalaniu fekaliami

Mycie podłogi po wybiciu kanalizacji.

Każda awaria związana z wodą, w tym wyciek z kanalizacji czy wylane szambo, to bałagan i chaos. Wiąże się on również z wydatkami, bo sprzątanie po zalaniu, to nie tylko usunięcie brudnej wody i wyczyszczenie powierzchni. To również bardzo dokładna dezynfekcja, usunięcie nieprzyjemnych zapachów, wysuszenie mokrych ścian i uprzątnięcie zniszczonych sprzętów.

Jeśli wymaga tego stan zalanego mienia- konieczny jest wyspecjalizowany transport ADR. Należy pamiętać, że samodzielna utylizacja niebezpiecznych lub toksycznych odpadów jest nielegalna.

Dezynfekcja domu po wylaniu po fekaliów w Mikołowie

Sprzątanie domu po wylaniu fekaliów czy usuwanie zanieczyszczeń z kanalizacji wiążę się nieodzownie z metodyczną dezynfekcją. Jest to niezbędny krok przy pracach porządkowych. W wodzie z kanalizacji znajduje się mnóstwo toksyn, bakterii czy wirusów, które mogą w sposób wyraźny wpływać na zdrowie i jakość życia. Dekontaminacja zanieczyszczonych powierzchni, to również obowiązek każdego zarządcy budynku.

Dezynfekcja powierzchni, to rutynowy krok podczas sprzątania domu po zalaniu w Mikołowie. Jednak bardzo ważna jest metoda, jaką wybierzemy. Samodzielne próby usuwania toksyn bywają mało efektywne. Środki biobójcze nie docierają do każdego zainfekowanego zakamarku, a tym samym nie są skuteczne. By szybko i bezpiecznie zneutralizować zanieczyszczenia i toksyny po wylaniu szamba, najlepiej powierzyć prace porządkowe specjalistom.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Wśród skutecznych i polecanych metod jest ozonowanie zanieczyszczonych powierzchni. Polega ona na wytworzeniu ozonu w generatorach i wypuszczenie silnie stężonego gazu na zainfekowane miejsca. Technicy podczas ozonowania posiadają kombinezony ochronne, które są wymagane ze względów na bezpieczeństwo, a obecność osób postronnych jest wyeliminowana.

W tak silnych dawkach ozon jest gazem trującym, ale wystarczy wywietrzyć oczyszczaną powierzchnię i można spokojnie powrócić do codziennych prac. Dodatkowo ozonowanie jest metodą ekologiczną gdyż w procesie oczyszczania nie powstają żadne substancje wtórne.

dezynfekcja mieszkania po zalaniu w Mikołowie

Jak wygląda usuwanie skutków zalania i jakie są jego koszty?

By całkowicie usunąć skutki zalanego mieszkania czy garażu przez fekalia należy przeprowadzić wieloetapowe prace porządkowe. Niezbędnymi do nich są nie tylko przeszkoleni technicy, którzy znają i ściśle przestrzegają przepisów BHP, ale również nowoczesny sprzęt.

W pierwszym kroku zazwyczaj odpompowywana jest zanieczyszczona woda. W zależności od tego, czy są to ścieki, woda czy znajdują się w niej większe nieczystości czy piach, używane są odpowiednio dobrane pompy. Firma Kastelnik posiada niezbędne do usunięcia wody pompy, jak zanurzeniowe, z rozdrabniaczem, głębinowe, hydrauliczne czy spalinowe. 

Koszty sprzątania mieszkania po zalaniu w Mikołowie rozpoczynają się już od 800 zł netto za jedno pomieszczenie. By całkowicie oszacować budżet, konieczna jest ekspertyza fachowców i oględziny zalanego miejsca. Dopiero wówczas technik jest w stanie określić, jakie metody i sprzęt wdroży do usuwania skutków zalania, i wtedy określi finalny koszt prac porządkowych.

Czy profesjonalne odkażanie pomieszczeń po wylaniu fekaliów jest konieczne?

W tym wypadku odpowiedź jest jednoznaczna – tak, odkażanie piwnicy czy strychu po wylaniu szamba lub awarii kanalizacji jest niezbędne. Nie tylko zalecane prawnie, ale i konieczne. Wiąże się to z dbałością o zdrowie i życie, a także błyskawiczne tempo roznoszenia się chorób zakaźnych poprzez dostanie się ich do wody.

Ścieki w kanalizacji, to tykająca bomba chemiczna i wyłącznie pomoc fachowców jest w stanie zneutralizować toksyny, jakie przedostały się do domów czy biur podczas wylania się szamba. Działania antyseptyczne to obowiązek każdego z nas, więc zdecydowanie lepiej oddać sprawy w ręce specjalistów.

Usługi porządkowe w Mikołowie – zaufaj specjalistom 

Jeżeli szukasz specjalistów, którzy od wielu lat zajmują się kompleksowym sprzątaniem domów czy biur po zalaniu – postaw na firmę Kastelnik. Szybko i sprawnie usunie skutki awarii kanalizacji, a dodatkowo zabezpieczy mieszkanie czy powierzchnie komercyjne przed kolejnymi usterkami. Wśród oferowanych usług porządkowych znajdują się:

 • gruntowne sprzątanie mieszkania po zalaniu Mikołów;
 • osuszanie mokrych ścian i tynków;
 • oczyszczenie powierzchni po wybiciu kanalizacji;
 • pełna dezynfekcja zalanych miejsc;
 • skuteczne usuwanie grzybów i stęchlizny;
 • czyszczenie domu przy pomocy suchego lodu;
 • transport ADR;
 • ozonowanie mieszkań po wylaniu szamba;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
 • zamgławianie pomieszczeń przy pomocy wodoru;
 • wywóz zniszczonych mebli;
 • neutralizacja pleśni;
 • drobne prace remontowe po zalaniu.

Kastelnik, doświadczenie w walce z grzybem Mikołów

Kastelnik – odgrzybianie ścian – potwierdzone certyfikatem

Jeśli szukasz firmy, która szybko i sprawnie pozbędzie się grzyba czy stęchlizny, który rozwinął się po zalaniu – wybierz firmę Kastelnik. Skuteczne metody odgrzybiania to gwarancja zdrowia. Grzyb ma ogromny wpływ na zdrowie, a długie przebywanie w zagrzybiałych miejscach może prowadzić do chorób skóry, układu oddechowego, problemów z sercem, alergii, zatruć czy stanów depresyjnych.

Domowe metody w pozbywaniu się toksycznego grzyba są nieskuteczne i niestety, ten bardzo szybko powraca, Najlepiej wybrać fachowców, którzy szybko i metodycznie usuną grzyba czy pleśń.

suszenie zalanych ścian z certyfikatem

Osuszanie nieruchomości po zalaniu Mikołów — certyfikat IICRC 

Wśród cech, które wyróżnia firmę Kastelnik jest dbałość o ciągły rozwój pracowników i pozyskiwanie nowych metod usprawniających sprzątanie po zalaniu, dezynfekcję czy osuszanie mokrych ścian. Kompleksowe podejście do prac porządkowych sprawia, że jedna firma jest w stanie zagwarantować pełną usługę sprzątania po zalaniu.

Jako jedni z pierwszych w Polsce południowej cieszymy się międzynarodowym certyfikatem IICRC potwierdzającym działania na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Wdrażamy wysokiej jakości usługi osuszania ścian, a potwierdza to certyfikat zawodowy IICRC o numerze 8680154-2022. Zdobyła go szefowa działa osuszania Dorota Kastelnik potwierdzając przy tym najwyższą jakość usług. 

Specjalistyczne usługi porządkowe w zalanych mieszkaniach dostępne są w miastach:

Najczęściej zadawane pytania

Kastelnik jest rodzinną marką z długoletnim stażem. Specjalizuje się w usługach sprzątania po zalaniu mieszkań i domów, a także lokali komercyjnych. Szybka i skuteczna pomoc przy awariach wody lub wylaniu szamba. Jesteśmy do dyspozycji przez całą dobę.  

FAQ pytania klientów woj. śląskie

Jakie środki do dezynfekcji po zalaniu są najlepsze?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że dezynfekcja przebiegnie skutecznie postaw na sprawdzone metody. Wśród popularnych i jednocześnie niezwykle skutecznych jest zamgławianie pomieszczeń oraz dezynfekowanie za pomocą ozonu, czyli tzw. ozonowanie. Forma Kastelnik stosuje również środki bakteriobójcze zawierające w formule czwartorzędowe sole amoniowe. Dzięki temu mamy pewność, że dekontaminacja jest przeprowadzona na najwyższym poziomie.

Jak zacząć sprzątanie w domu po zalaniu fekaliami?

Zalanie domu fekaliami, to sprawa poważna, gdyż w wodzie znajdują się toksyny niebezpieczne dla zdrowia. Należy skontaktować się z fachowcami, którzy szybko i sprawnie przeprowadzą wszystkie etapy sprzątania po zalaniu, jak odpompowanie wody, usunięcie zniszczonych mebli, dezynfekcja czy osuszanie mokrych ścian i tynków. Dodatkowo pomogą przy kompletowaniu dokumentów do ubezpieczalni.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%