Sprzątanie po zalaniu Malbork

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Kompleksowe sprzątanie po zalaniu w Malborku. Jak skutecznie usunąć fekalia po wybiciu kanalizacji?

Awaria kanalizacji i fekalia wylane na podłogę? Nie zwlekaj i zadzwoń do specjalistów Kastelnik, którzy natychmiast podejmą interwencje.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Kompleksowe sprzątanie po zalaniu Malbork woj. pomorskie to usługa, która najlepiej powierzyć fachowcom – im szybciej pozbędziesz się ścieków z podłogi i zamówisz dezynfekcję zalanych powierzchni, tym mniejsze straty materialne poniesiesz.

Osuszanie sufitu po zalaniu.

Osuszanie zalanego mieszkania. Mokre sufity i ściany należy dobrze przygotować do osuszania.

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji w Malborku i okolicach

Usługę sprzątania Kastelnik oferuje na terenie całego kraju, a to oznacza, że w woj. pomorskim jesteśmy dostępni dla wszystkich, którzy potrzebują wyczyścić podłogę po rozlanych fekaliach. Wykwalifikowana kadra sprzątająca błyskawicznie wdroży najlepsze metody usuwania nieprzyjemnego zapachu po wylaniu szamba lub czyszczenie po wybiciu kanalizacji w domu w Malborku.

W zalanych fekaliami pomieszczeniach oferujemy całodobowe usługi:

 • sprzątanie po wybiciu szamba w piwnicy,
 • zbieranie szlamu z podłogi,
 • mycie pod wysokim ciśnieniem brudów na podłodze,
 • ozonowanie pomieszczenia zlanego nieczystościami,
 • utylizację zniszczonych przez wodę przedmiotów.
Kastelnik – dezynfekcja ozonem – kontakt 7 dni w tygodniu

Dezynfekcja pomieszczenia po zalaniu fekaliami w woj. pomorskim

Nasza firma sprzątająca nie tylko oferuje wypompowywanie wody z piwnicy, ale również dezynfekcję zainfekowanych drobnoustrojami podłóg. W pierwszej kolejności należy jednak sprawdzić wilgotność murów i tynków oraz zabezpieczyć mieszkanie przed pojawieniem się grzyba.

Usługi gruntownego sprzątania piwnic po zalaniach w Malborku są szczególnie popularna przy nagłych zmianach pogody, obfitych opadach deszczu i wylaniu rzek.

Meble zniszczone przez wodę

Meble zniszczone przez wodę. Renowacja drewna po powodzi w domu nie jest zawsze możliwa.

Jakie są etapy sprzątania po zalaniu w Malborku?

Jesteś ofiarą zalania mieszkania? Natychmiast skontaktuj się z firmą sprzątającą, która specjalizuje się w kompleksowym usuwaniu nieczystości z zalanych piwnic i mieszkań. Wylanie szamba czy podtopienie, to sytuacja awaryjna, w której liczy się czas usunięcia szkody. Im szybciej ofiara zalania skorzysta z pomocy specjalistów, tym straty materialne i finansowe będą mniejsze.

Czy odpady metaboliczne są groźne?

Woda bardzo szybko się rozprzestrzenia i zostawia po sobie niewidzialne drobnoustroje. Dlaczego? Odpady metaboliczne z zepsutej kanalizacji to prawdziwa mieszanka wybuchowa! Zawierają wirusy, bakterie i mogą być nośnikiem chorób zakaźnych oraz silnie oddziaływać na mieszkańców czy pracowników zalanego terenu. Z tego typu przykrymi konsekwencjami wrzucania czego popadnie do toalety, należy szybko się uporać.

Czyszczenie mieszkania po zalaniu fekaliami to wiele procesów

Błyskawiczny kontakt z fachowcami w sprzątaniu mieszkania po zalaniu fekaliami może być Twoim najlepszym wyborem. Usuwanie skutków wylania szamba, to praca składająca się z wielu etapów sprzątania. Pominięcie choć jednego z nich może okazać się zgubne w skutkach.

Drobiazgowa ocena sytuacji, wdrożenie kolejnych etapów prac przy usuwaniu nieczystości czy dogłębna dekontaminacja zalanych pomieszczeń, to tylko niektóre z procesów. Czasami skali zniszczeń nie da się ocenić bez wizyty na miejscu zdarzenia.

By sprzątanie po zalaniu poszło pomyślnie, należy:

 • usunąć nieczystości i stojącą wodę;
 • sprawdzić stan zalanych mebli i sprzętów;
 • dokładnie oczyścić wszystkie zainfekowane powierzchnie;
 • rozpocząć pełną dezynfekcję zalanych pomieszczeń;
 • zmierzyć zawilgotnienie;
 • wdrożyć metody osuszania ścian i tynków;
 • usunąć nieprzyjemne zapachy po wylaniu szamba;
 • przygotować się na remont, jak np. malowanie ścian.

Kim jest firma sprzątająca Kastelnik?

Firma Kastelnik już jest liderem na rynku usług specjalistycznego sprzątania i od ponad dziesięciu lat specjalizuje się w systemowym usuwaniu nieczystości po zalaniu budynku wodą lub fekaliami. Rodzinna marka dba o to, by przebieg sprzątania po wylaniu szamba był zgodny z najnowszymi trendami, ale przede wszystkim by był bezpieczny dla zdrowia zleceniodawcy. Warto dodać, że w myjce ultradźwiękowej musi być atestowany środek do dezynfekcji, co da gwarancję na jakościowe sprzątanie z certyfikatem.

Metody proponowane przez kadrę techników Kastelnik są zgodne z najnowszymi, światowymi wytycznymi, a dbałość o każdy detal czyni nas liderami na rynku. Wyłącznie przeszkoleni fachowcy są w stanie szybko poradzić sobie z kompleksowym usunięciem wirusów, bakterii i innych patogenów.

Samodzielne próby pozbycia się zanieczyszczeń po zalaniu mogą okazać się mało skuteczne. Lepiej zgłosić się do profesjonalisty, który dzięki nowoczesnemu sprzętowi do mycia podłóg i dzięki silnym środkom biobójczym jest w stanie całkowicie wyeliminować skutki zalania.

Wśród usług, jakie proponuje firma Kastelnik znajdują się następujące prace;

 • odpompowywanie nieczystości;
 • ozonowanie pomieszczeń po zalaniu;
 • czyszczenie suchym lodem;
 • usuwanie zabrudzeń przy pomocy nadtlenku wodoru;
 • transport ADR;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów i alergenów;
 • wsparcie przy kompletowaniu dokumentacji do ubezpieczalni.

Sprzątanie mieszkania po zalaniu Malbork

Czym warto inwestować w ozonowanie zalanego pomieszczenia?

Jeżeli jesteś ofiarą wybicia kanalizacji,  musisz pamiętać, że usuwanie skutków zalania składa się z wielu etapów. Jednym z nich jest pełna dezynfekcja zanieczyszczonych powierzchni np. za pomocą ozonu. Usługa ta jest kluczowa dlatego, by całkowicie pozbyć się niebezpiecznych zarazków, które są obecne w ekskrementach.

Pozostawienie pomieszczenia po wylaniu szamba bez dekontaminacji może powodować szeroki uszczerbek na zdrowiu żyjącego w nim człowieka. Takie profesjonalne podejście do sprawy to priorytet podczas sprzątania każdego zalanego fekaliami mieszkania.

Wysokie stężenie ozonu jest kluczem do sukcesu w branży DDD

Jedną z metod, która doskonale sprawdzi się przy dezynfekcji pomieszczeń po zalaniu, jest ozonowanie. To gaz, który naturalnie występuje w atmosferze, który posiada silne właściwości neutralizujące. Podczas usługi tj. ozonowanie po zalaniu gaz produkowany jest w specjalistycznych generatorach, co umożliwia osiągnięcie stężenia nawet kilkanaście ppm na każdy m3.

Ekskrementy do utylizacji

Specjaliści z branży DDD w kombinezonach ochronnych dezynfekują zalane pomieszczenia budynku, a gaz dociera do najgłębszych zakamarków piwnicy. Co jest również niezwykle ważne – wysoko stężony ozon neutralizuje również patogeny i alergeny znajdujące się w powietrzu, przez co uniemożliwia ich rozprzestrzenianie się po całym domu.

Cechą szczególnie istotną dzisiaj jest również ekologia. Dezynfekcja pomieszczeń przy pomocy ozonu nie wpływa negatywnie na środowisko, bo podczas ozonowania nie powstają żadne toksyczne substancje wtórne. Po procesie ozonowania, a jego czas uzależniony jest od wielkości pomieszczenia, wystarczy dobrze przewietrzyć powierzchnię, by wrócić do swoich obowiązków.

Działanie ozonu jest tak skuteczne, że używany jest nie tylko przy pracach porządkowych przy wylaniu fekaliów czy podtopieniu, ale również po pożarach. Specjaliści z różnych branż dezynfekują przedszkola czy placówki oświatowe, właśnie przy pomocy ozonu.

Jest on używany u osób prywatnych w przemyśle jak i w miejscach publicznych, jako środek do dezynfekcji przestrzeni o dużym natężeniu ruchu, jak dworce, banki, urzędy. Ozonowanie pomieszczeń doskonale sprawdza się również przy usuwaniu dymu papierosowego, nieprzyjemnego zapachy zwierząt czy w przypadku silnych alergenów w atmosferze.

Rower w zalanej piwnicy

Stary rower w zalanej piwnicy nadje się wyłączenie do utylizacji na wysypisku.

Dlaczego warto wybrać zamgławianie nadtlenkiem wodoru po zalaniu?

Zamgławianie pomieszczeń skutecznie usuwa toksyny i substancje niebezpieczne, jakie pojawiają się po zalaniu fekaliami. Jest realizowane najczęściej przy pomocy nadtlenku wodoru, czyli tzw. sucha mgła. Dzięki niej błyskawicznie zdezynfekujemy mieszkania po zalaniu i pozbędziemy się nieczystości z powietrza. Nie ryzykuj i zamów zamgławianie mieszkania!

Intensywne działanie pod kątem biobójczym sprawia, że bardzo szybko odbywa się proces neutralizowania niebezpiecznych dla zdrowia związków chemicznych. Stosowanie suchej mgły podczas prac porządkowych w zalanych mieszkaniach, to jeden z ważniejszych elementów dekontaminacji.

Samo zamgławianie nie jest skomplikowane – specjaliści pokrywają suchą mgłą zainfekowane powierzchnie, by po chwili doszło do neutralizacji wirusów i grzybów i innych substancji, które  pozostały po procesach metabolicznych.

Certyfikat osuszania pomieszczeń po zalaniach

Dorota Kastelnik – szef działu osuszania zalanych budynków.

Suszenie ścian i tynków po zalaniu — postaw na firmę z doświadczeniem — Kastelnik od 2013 r.

Jednym z elementów prac porządkowych po zalaniu mieszkania jest gruntowne osuszanie ścian i tynków. Ważne by dokonać poprawnego pomiary wilgoci, Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować wodę ze ściany. Jeśli zrobimy to niedokładnie, wówczas bardzo szybko pojawią się niechciani goście, tacy jak grzyb czy pleśń. Mogą one mocno wpływać na zdrowie, ale również nadwyrężyć konstrukcję całego budynku.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – potwierdzone certyfikatem

Firma Kastelnik od lat stawia na podnoszenie swoich kwalifikacji i wdrażanie nowoczesnych metod. Jedną z nich jest certyfikowana metoda osuszania ścian uznawana przez Światową Organizację IICRC. Dorota Kastelnik, szefowa działu osuszania i główny specjalista, posiada certyfikatem zawodowym nr 8680154-2022 potwierdzający świadczenie usług osuszania na najwyższym poziomie. Certyfikat został wystawiony przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification.

Całodobowe usługi sprzątania oraz dezynfekcji po zalaniu, dostępne są również w miastach:

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Jeżeli zmagasz się z zalanym mieszkaniem, musisz pamiętać, ze dokładne wyczyszczenie zainfekowanych fekaliami podłóg, to pierwszy krok podczas porządków. Niezwykle ważna jest również pełna dezynfekcja pomieszczeń, a wybierając specjalistów z firmy Kastelnik, masz pewność, że cały proces czyszczenia będzie przeprowadzony zgodnie z najwyższymi standardami.

usługi sprzątania Pomorskie

Jaki jest czas osuszania mokrych ścian po zalaniu?

W zależności od warunków pogodowych, takich jak temperatura powietrza, ilość opadów czy wilgotność powietrza, suszenie ścian trwa od kilku do nawet kilkudziesięciu dni. Kluczowym elementem jest również materiał, który będzie osuszany oraz metoda dopasowana do Twoich potrzeb.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania po zalaniu?

Pierwszym krokiem do określenia kosztów sprzątania po zalaniu w Malborku jest wykonanie oględzin. Bezpłatna wycena pozwala na przygotowanie oferty, która obejmuje koszty usunięcia wszystkich szkód w zalanym budynku. Pod uwagę brana jest ilość wody w piwnicy, wielkość szlamu oraz stopień zawilgocenia ścian. Koszty podstawowej dezynfekcji po awarii kanalizacji naliczane są indywidualnie, ale rozpoczynają się już od 800 zł netto za pomieszczenie.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%