Sprzątanie po zalaniu Kraśnik

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Kraśniku. Jakie są najlepsze metody dezynfekcji po wylaniu fekaliów w domu? 

Stoisz przed problemem zalanego mieszkania? A może zmagasz się ze skutkami podtopienia garażu i szukasz informacji, jak skutecznie i szybko usunąć bakterie i drobnoustroje? Nie trać czasu oraz swoich pieniędzy i postaw na specjalistów od usuwania szkód po zalaniach.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Szybko kontakt z kadrą fachowców Kastelnik pozwoli na sprawne usunięcie skutków awarii kanalizacji. Wykonując odkażanie pomieszczeń, warto zadbać o środki ochrony osobistej i założyć maskę na twarz, a na ręce założyć rękawice.

Sprzątanie po zalaniu Kraśnik woj. lubelskie to zadanie przeznaczone dla fachowców z dziedziny DDD, którzy dbają o zadowolonych klientów ze spółdzielni mieszkaniowych tak samo, jak o osoby prywatne. Tylko wysokiej jakości sprzęt jest w stanie dokładnie zdezynfekować zalane fekaliami powierzchnie. Przy awarii związanej z wodą liczy się tempo pracy, a im szybciej podejmiesz działania, tym koszty będą niższa, a straty materialne mniejsze.

Dezynfekcja pomieszczeń to często nie tylko usunięcie szlamu z podłogi, ale również ozonowanie i usuwane przykrego zapachu. Kompleksowe sprzątanie wymaga pompy do wody brudnej i urządzeń do odkażania powietrza.

Dezynfekcja zalanych pomieszczeń w Kraśniku – usuń ekskrementy

Szukając skutecznej firmy od dezynfekcji pomieszczeń w Kraśniku, postaw na rodzinę Kastelnik, która od lat specjalizuje się w metodycznym usuwaniu ekskrementów i nieczystości po zalaniach czy podtopieniach.

Gruntowne prace porządkowe po zalaniu mieszkania, to nie tylko dokładne czyszczenie powierzchni, wynoszenie zniszczonych sprzętów czy osuszanie. To również pełna dezynfekcja i dezodoryzacja, którą wykonuje ekipa przeszkolonych techników.

Wśród skutecznych metod dezynfekcji znajdują się następujące prace:

 • ozonowanie pomieszczeń po zalaniu;
 • zamgławianie przy pomocy nadtlenku wodoru i usuwanie szkodliwych dla zdrowia bakterii;
 • odkażanie pomieszczeń przy pomocy czwartorzędowych soli amoniowych.
czyszczenie po wylaniu kanalizacji

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji. Kastelnik oferuje krótkie terminy realizacji usługi.

Jakie są etapy sprzątania mieszkania po zalaniu?

Zastanawiasz się co robić po zalaniu mieszkania przez wodę z kanalizacji? Profesjonalne sprzątanie to może być odpowiedź, której szukasz. Zacznij działać natychmiast! W pierwszym kroku, zwłaszcza jeśli zalane fekaliami są spore powierzchnie piwnicy, skontaktuj się ze strażą pożarną.

Pamiętaj, by opuścić skażony teren. Po konsultacji ze służbami mundurowymi, kiedy teren jest całkowicie zabezpieczony, warto rozważyć profesjonalną pomoc fachowców. Niezwłoczny kontakt ze specjalistami do sprzątania po zalaniu pozwoli na przeprowadzenie gruntownych prac porządkowych w trybie pilnym.

Firma Kastelnik jest dostępna do Twoich usług przez całą dobę, gwarantując przy tym błyskawiczną pomoc na każdym etapie sprzątania. Opanowanie chaosu po wylaniu szamba czy zalaniu mieszkania wodą ściekową, to praca dla specjalistów.

Wdrożą oni wieloetapowe prace porządkowe, wśród których znajdują się prace:

 • szybkie zatrzymanie awarii kanalizacji i jej analiza;
 • odpompowanie zanieczyszczonej cieczy;
 • uśnięcie brudu, piachu, kału i innych nieczystości;
 • dokładne oczyszczenie zainfekowanych powierzchni;
 • sprzątanie biur i pomieszczeń gospodarczy po wylaniu szamba;
 • zabezpieczenie zalanego mienia;
 • osuszanie mokrych ścian i tynku po zalaniu;
 • dezynfekcja skażonych pomieszczeń;
 • czyszczenie przy pomocy suchego lodu;
 • ozonowanie pomieszczeń po zalaniu;
 • utylizacja pomieszczeń po dezynsekcji;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
 • zamgławianie mieszkania przy pomocy suchej mgły;
 • transport ADR;
 • drobne prace remontowe po zalaniu domu wodą.
Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Czyszczenie po fekaliach w Kraśniku – gdzie szukać pomocy?

Kontaktując się z firmą Kastelnik, masz pewność, że usuwanie szkód zalania mieszkania fekaliami w Kraśniku będzie przeprowadzone szybko i przy pomocy najlepszego sprzętu na rynku. Specjalizujemy się w ozonowaniu pomieszczeń po odpadach metabolicznych.

Warto wspomnieć również o przeszkolonej kadrze techników DDD, która potrafi szybko wdrożyć indywidualnie dobrane metody usuwania zanieczyszczeń z nieruchomości. Każda nasza usługa dostępna jest przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, a kontakt telefoniczny obsługuje przeszkolony konsultant.

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniach wodą na stężeniu 10 ppm

W czasie wzmożonych opadów deszczu i nieprzewidzianych zmian atmosferycznych należy mieć ekipę, która niezwłocznie zajmie się odpompowywaniem wody z piwnicy, a następnie sprzątanie szlam z podłogi w przeprowadzi dezynfekcję.

Dlatego warto wybrać markę Kastelnik, która już od ponad dekady wspiera ofiara zalanych domów czy podtopionych garaży. Usługi czyszczenia skażonych powierzchni oferujemy w woj. lubelskim od dłuższego czasu.

dezynfekcja piwnicy po zalaniu Kraśnik

Ozonowanie mieszkania po zalaniu, czyli najskuteczniejszy sposób dezynfekcji

Jednym z najbardziej popularnych, a przy tym niezwykle skutecznych sposobów na dezynfekcję mieszkania po wylaniu wody z kanalizacji jest ozonowanie. Jest to, najprościej rzecz ujmując, neutralizowanie zarazków i wirusów przy pomocy gazu (ozonu) tworzonego w specjalnych ozonatorach, czyli generatorach.

Gaz wytwarzany w specjalnych urządzeniach ma identyczne właściwości chemiczne jak ten znajdujący się naturalnie w atmosferze. Co go wyróżnia? Przede wszystkim ilość, a także ciśnienie, z jakim rozpylany jest w zanieczyszczonych pomieszczeniach.

Neutralizacja nieprzyjemnych zapachów to dopiero początek korzyści

Dzięki silnym właściwościom biobójczym jesteśmy w stanie błyskawicznie zneutralizować nie tylko nieprzyjemne zapachy, ale również wirusy, bakterie i grzyby. Do jego zalet należy również fakt, że ma nawet do 300 razy silniejsze działanie niż chlor, czyli tradycyjny środek dezynfekcji. Wybór firmy specjalizującej się w profesjonalnej dezynfekcji poprzez ozonowanie zapewnia zatem wysoką skuteczność dekontaminacji.

Wśród zalet ozonowania możemy wymienić:

 • ekologiczna metoda usuwania wirusów;
 • brak szkodliwych substancji wtórnych powstałych w procesie ozonowania;
 • ozon dociera do najgłębszych zakamarków;
 • nie jest substancją drażniącą;
 • usuwa nieprzyjemne zapachy po fekaliach, dymie papierosowym, zwierzętach;
 • po ozonowaniu wystarczy przewietrzyć pomieszczenia;
 • jest całkowicie bezpieczny, a przez to używany w żłobkach, szkołach czy w przestrzeniach użytku publicznego.

Jakie są przyczyny zalania mieszkania?

Niezależnie, jak duże są skutki zalania – firma Kastelnik sprawnie usunie nieczystości po wylaniu fekaliów i odkazi cały mieszkanie. Poza licznymi anomaliami w pogodzie zalanie domu czy garażu to niestety wina jego właściciela. Wystarczy chwila nieuwagi, by doprowadzić do awarii.

Jest na to prosty sposób i warto pamiętać o kilku prostych zasadach, jak np.:

 • domykać wszelkie okna i drzwi przy każdym wyjściu z domu;
 • systematycznie sprawdzać stan swojego sprzętu AGD – pęknięte wężyki w pralkach, zmywarkach czy suszarkach to jedne z najczęstszych przyczyn zalania;
 • wymiana i regularne sprawdzanie instalacji wodno-kanalizacyjnej w mieszkaniu;
 • oczyszczanie rur kanalizacyjnych i nietraktowanie ich, jak śmietnika (wyrzucanie odpadów czy środków higienicznych jest całkowicie niewskazane);
 • dbanie o jakość rur w całym budynku mieszkalnym;
 • regularne opróżnianie szamba.
Woda w piwnicy

Woda w piwnicy często oznacza wadliwą izolację w budynku.

Dezynfekcja piwnicy i odgrzybianie pomieszczeń w woj. lubelskim

Stare piwnice i strychy, to bardzo często siedliska grzybów i stęchlizny. Niestety, są one niezwykle niebezpieczne dla zdrowia i życia, więc ważne jest, by systematycznie dbać o porządek i dezynfekcję. Grzyba bardzo prosto dostosowują się do warunków, ale szczególnie lubią miejsca słabo wietrzone, ze złą klimatyzacją, wilgotne. Szybkie rozwój grzyba jest niemalże niewidoczny gołym okiem, a bardzo mocno wpływa na organizm człowieka.

Może powodować szereg chorób, jak problemy z układem krążenia, zatrucia, biegunki, silne alergie na skórze, wymioty, obniżenie nastroju, a nawet prowadzić do zmian kancerogennych. Stąd niezwykle ważne jest, by pamiętać o pełnej dezynfekcji i odgrzybianiu.

Wykonując odkażanie pomieszczeń dbamy o bezpieczeństwo zadowolonych klientów

Wykwity grzyba można próbować usunąć samodzielnie, ale środki chemiczne dostępne na rynku nie dają 100% skuteczności. By mieć pewność, że grzyb i stęchlizna zostały w pełni usunięte, najlepiej skorzystać z pomocy fachowców, którzy wprowadzą niezawodne metody.

Jedną z nich jest usuwanie toksyn przy pomocy zamgławianie suchą mgłą. Czym jest sucha mgła? To nic innego jak silnie neutralizujący nadtlenek wodoru. Ma on mocne działanie biobójcze i skutecznie usuwa grzyba w piwnicy.

zalane drzwi w piwnicy

Zalane drzwi w piwnicy mogą wskazywać na konieczność uszczelnienia gruntu.

Kastelnik to firma sprzątająca z certyfikatem IICRC

Cechy, które wyróżniają firmę Kastelnik to dbałość o każdy detal w pracach porządkowych po zalaniu, a także jakość usług sprzątania. Ciągle kursy i szkolenia sprawiają, że technicy rozwijają swoje umiejętności i wiedzę na temat środków chemicznych, innowacyjnych metod sprzątania po zalaniu czy ekologicznych procesów dezynfekcji mieszkania. Jako jedna z pierwszych firm w Polsce południowej posiadamy certyfikat zawodowy nr 8680154-2022 przyznany przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification.

Uzyskała go Dorota Kastelnik, czyli szef działu osuszania firmy oraz główny specjalista. Potwierdza ona innowacyjne metody osuszania budynków, które zgodne są z międzynarodowymi wytycznymi uznanymi przez Światową Organizację IICRC. Wybierając nasz zespół, masz pewność, że awaria zostanie usunięta szybko, bezpiecznie i zgodnie ze wszystkimi normami BHP. Wahasz się? Zadzwoń po całodobową, bezpłatną infolinię i dowiedz się więcej, co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić.

Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – potwierdzone certyfikatem

Całodobowe usługi sprzątania oraz dezynfekcji po zalaniu, dostępne są również w miastach:

osuszanie domu po zalaniu certyfikat Kastelnik

Osuszanie nieruchomości po zalaniu z certyfikatem IICRC.

Mieszkańcy Kraśnika pytają - FAQ

Poszukując specjalistów do usuwania skutków zalania garażu, wybierz lidera branży DDD – firmę Kastelnik. Ogromne doświadczenia, najnowszy sprzęt oraz ekologiczne metody, to cechy wyróżniające firmę na rynku. Postaw na jakość i rodzinną firmę z tradycjami.

Szybka pomoc FAQ

Kiedy najlepiej wykonać osuszanie mieszkania po zalaniu?

Jeżeli jesteś ofiarą zalania domu – nie zwlekaj i natychmiast zgłoś się do firmy specjalizującej się w sprzątaniu nieczystości. Szybkie usunięcie skutków awarii zmniejsza koszty. Niezbędnym etapem podczas prac porządkowych jest osuszanie ścian i tynków. Należy wykonać je jak najszybciej, by wilgoć nie naruszyła konstrukcji stropów.

Jakie są koszty sprzątania mieszkania po zalaniu?

Im szybciej skontaktujesz się z firmą, która fachowo zajmuje się usuwaniem skutków zalania, tym automatycznie obniżysz straty materialne. Wilgoć, zwłaszcza skażona, nie tylko przenika do murów i pod posadzki, ale jest również siedliskiem zarazków. Pełny kosztorys sprzątania po zalaniu, wraz z dezynfekcją, jest przygotowywany indywidualnie. Cena sprzątania pojedynczego pomieszczenia rozpoczyna się od 800 zł netto.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%