Sprzątanie po zalaniu Konin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Koninie. Dezynfekowanie po wylaniu nieczystości. Czego należy unikać podczas odkażania? 

Specjalistyczne usługi związane z usuwaniem skutków awarii kanalizacji, firma Kastelnik świadczy już od prawie dekady. Jedną z tych usług jest sprzątanie po zalaniu Konin. Zapotrzebowanie na te prace jest nie tylko wśród mieszkańców powiatu konińskiego, ale również całego województwa wielkopolskiego. Dezynfekcja po zalaniu realizowana jest z zachowaniem restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Warto dodać, iż tego typu zabiegi powinny być realizowane wyłącznie przez przeszkolonych pracowników firm sprzątających. Podczas zabiegu tj. czyszczenie po zalaniu należy bezwzględnie przestrzegać pewnych zasad.

Zaliczamy do nich: 

 • stosowanie certyfikowanych urządzeń do dezynfekcji;
 • używanie atestowanych preparatów odkażających;
 • zabezpieczanie się za pomocą środków ochrony osobistej;
 • zabezpieczenie terenu przed osobami postronnymi;
 • utylizacja mienia w miejscu specjalnego przeznaczenia.

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Konin

Sprzątanie po zalaniu Konin – ile muszę czekać na przyjazd?

Mycie i doczyszczanie podłóg po wylaniu fekaliów nie są jedynymi czynności wykonywanymi podczas sprzątania po zalaniu w Koninie. Oczywiście usuwanie szkód po powodzi w domu i osuszanie wilgotnych ścian powinno być wykonane jak najszybciej po wystąpieniu zdarzenia.

Na plus niewątpliwie jest całodobowa infolinia telefoniczna, do kontaktu z firmą świadczącą usługę dezynfekcja po zalaniu. Na przyjazd ekipy sprzątającej od ustalenia szczegółów zlecenia musimy czekać średnio około 6 godzin. Oczywiście czas ten może być krótszy, jak i dłuższy.

Wszystko zależy od tego, jakie w danym okresie jest obciążenie naszego zespołu. Podczas pierwszego kontaktu można oczywiście poznać cenę usług na czyszczenie po wybiciu kanalizacji wraz z suszeniem mokrych ścian. Przygotowanie oferty na sprzątanie jest całkowicie bezpłatne i realizowane jest niemalże od ręki.

firma sprzątająca

Jak wygląda czyszczenie po wybiciu kanalizacji w Wielkopolsce?

Podkreślić należy na samym początku, iż środowisko w zalanym pomieszczeniu jest skażone. Dlatego właśnie podczas czyszczenia po wybiciu kanalizacji należy zachować szczególną ostrożność i zabezpieczyć się środkami ochrony osobistej. Na początku przechodzi się do usunięcia wszystkich chorobotwórczych nieczystości.

Następnie likwidowane są stanowione zagrożenie biologiczne przedmioty osobiste, które są transportowane do utylizacji termicznej. Na samym końcu wykonywany zostaje zabieg tj. dezynfekcja po wybiciu kanalizacji w piwnicy. Ozonowanie po zalaniu działa najlepiej przy stężeniu ozonu od 5 do 10 ppm i lepiej nie schodzić poniżej tych wartości. Taki poziom ozonu w powietrzu jest możliwy do wygenerowania dzięki przemysłowym generatorom ozonu o mocy od 40 g/h.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Na koniec warto dodać, iż usługę profesjonalnego ozonowania zalanego domu na terenie woj. wielkopolskiego powinny realizować wyłącznie wyspecjalizowane podmioty gospodarcze.  

dezynfekcja po zalaniu Konin

Zdjęcie: dezynfekcja po zalaniu w Koninie

Dezynfekcja po zalaniu w Koninie – zamgławianie suchą mgłą

Całodobowa dezynfekcja po zalaniu Konin jest świadczona m.in. w takich rejonach miasta jak np.: Maliniec oraz Nieslusz. Zamgławiacz do dezynfekcji nadtlenkiem wodoru jest stosowany podczas specjalistycznego odkażania miejsc po zalaniu. Zabieg ten jest jedną ze skuteczniejszych form, ponieważ rozprzestrzeniana sucha mgła dostaje się do każdego, nawet ciężko dostępnego miejsca.

Dezynfekcja po zalaniu suchą mgłą stosowana jest wszędzie tam, gdzie jest potrzeba wyeliminowania szkodliwych dla zdrowia patogenów. Wykonuje się ją za pomocą specjalistycznych fumigatorów. Zabieg ten jest stosowany w mieszkaniach prywatnych, budynkach użyteczności publicznej, czy w piwnicach. Po wykonaniu realizacji zamgławiania w całym pomieszczeniu pozostaje jeszcze nanopowłoka ochronna, która zapobiega szerzeniu się niebezpiecznych mikroorganizmów. 

specjalistyczne usługi

Specjalistyczna oferta firmy Kastelnik w usuwaniu drobnoustrojów:

 • sprzątanie po zalaniu Konin;
 • czyszczenie po wybiciu kanalizacji Wielkopolska;
 • mycie i doczyszczanie posadzek po fekaliach;
 • odgrzybianie po zalaniu;
 • ozonowanie po zalaniu;
 • usuwanie uciążliwych zapachów;
 • zamgławianie po zalaniu;
 • odpompowanie wody z piwnicy;
 • osuszanie zalanego mieszkania;
 • utylizacja termiczna w specjalistycznej spalarni;
 • dezodoryzacja suchą mgłą;
 • sprzątanie po wybiciu kanalizacji;
 • opróżnianie mieszkań po fekaliach.
Kastelnik – neutralizacja zapachów – potwierdzone certyfikatem

Całodobowe usługi sprzątania oraz dezynfekcji po zalaniu, dostępne są również w miastach:

czyszczenie po wybiciu kanalizacji Wielkopolska

Zdjęcie: czyszczenie po wybiciu kanalizacji w piwnicy na terenie Wielkopolski © 2023 Kastelnik

FAQ — najczęściej zadawane pytania

W obliczu narastających powodzi i awarii kanalizacji wiemy, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie i zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie. Mamy duże doświadczenie w usuwaniu szkód po zalaniu fekaliami, a dzięki tak ogromnej wiedzy jesteśmy pewni, że możemy zlikwidować wszystkie drobnoustroje w mgnieniu oka. Wiele osób pyta a my odpowiadamy.

Czy dezynfekcja po zalaniu pomoże w usunięciu drobnoustrojów?

Niezawodna dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu eliminuje niebezpieczne dla zdrowia drobnoustroje, które są obecne w fekaliach. Usługa odkażania polega na gruntownym likwidowaniu niebezpiecznych dla zdrowia bakterii i wirusów. Jest kilka sposobów, aby wykonać skuteczne odkażanie np. zamgławiania pomieszczeń suchą mgłą lub ozonowanie. Spokój ducha warto zafundować sobie z pomocą specjalistów.

Czy ozonowanie po zalaniu jest bezpieczne?

Dezynfekcja za pomocą ozonu jest całkowicie bezpiecznym sposobem na zabicie zarazków, które są obecne po wylaniu szamba. Jest to szybki zabieg, który polega na odkażaniu powietrza za pomocą ozonu. Nowoczesne urządzenie do ozonowania o mocy minimum 40 g./h będą wywarzać stężenie na poziomie 5 do 10 ppm. Taki zakres wystarczy, by w bezpieczny sposób wykonać dezynfekcję zalanego domu.

 

odgrzybianie ściany po zalaniu wodą

Odgrzybianie po zalaniu mieszkań - uzyskaj błyskawiczną pomoc!

Odgrzybianie ścian po zalaniu w Koninie to nie tylko dezynfekcja. To zespół różnych czynności, a należą do nich także takie usługi jak osuszanie po zalaniu i prace remontowo – budowlane, np. skuwanie tynków. Jeśli nie zastosujemy zabiegu suszenia mokrych ścian, będziemy musieli mierzyć się z problemem zawilgocenia. Odgrzybianie po zalaniu mieszkań jest w ofercie przedsiębiorstwa Kastelnik. Można je zamówić, dzwoniąc na całodobowy interwencyjny numer BOK firmy Kastelnik. Pamiętaj, iż wycena zlecenia czyszczenie po zalaniu fekaliami jest bezpłatna i trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Zaufaj naszemu doświadczeniu!

Kastelnik – czas na sprzątanie po zalaniu w Koninie!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%