Sprzątanie po zalaniu Kołobrzeg

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu Kołobrzeg. Jakie czynności zawiera usuwanie szkód po kanalizacji w domu? 

Czy wiesz, że pomieszczenia, w których doszło do awarii kanalizacyjnej, mogą być skażone bakteriologicznie? Rozprzestrzeniające się szkodliwe bakterie i patogeny obecne w fekaliach są niebezpieczne dla osób przebywających na terenie skażonego mieszkania. Gruntowne sprzątanie po zalaniu Kołobrzeg w woj. zachodniopomorskim jest świadczeniem, które ma na celu wyeliminowanie wszystkich groźnych zarazków.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Oferujemy również usuwanie szkód po zalaniu w Kołobrzegu, i całodobowe czyszczenie po wybiciu kanalizacji w powiecie kołobrzeskim, w mieście Gościno.

Czyszczenie mieszkania po zalaniu fekaliami obejmuje m.in. etapy:

 • wypompowywanie wody z piwnicy;
 • ozonowanie pomieszczeń np. przemysłowymi generatorami ozonu;
 • utylizacja termiczna w specjalistycznej spalarni;
 • dogłębne osuszanie ścian po zalaniu;
 • zamgławianie budynku i likwidację zapachów;
 • sprzątanie posadzek i usuwanie nieczystości.

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Kołobrzeg

Co oznacza sprzątanie w warunkach pełnej restrykcji sanitarnej?

Profesjonalne sprzątanie po wybiciu kanalizacji powinno odbywać się w warunkach pełnej restrykcji sanitarnej. Oznacza to zabezpieczenie ekipy sprzątającej przed niebezpiecznymi patogenami, które mogą fruwać w powietrzu. Nieczystości to podłodze to prawdziwa bomba biologiczna. Dezynfekcja po zalaniu fekaliami wymaga zabezpieczenia się przy użyciu środków ochrony osobistej. Całodobowe usuwanie skutków zalania domu wodą, obejmuje działania na terenie wszystkich dzielnic miasta Kołobrzeg, np.: Podczele czy Wyspa Solna. Możemy szybko przywrócić Twoje mieszkanie do pierwotnego stanu.

Kołobrzeg, obszar działania firmy Kastelnik

Zdjęcie: Kołobrzeg, obszar działania firmy sprzątającej Kastelnik

Sprzątanie po zalaniu Kołobrzeg – dlaczego warto zamówić?

Niewątpliwie samodzielne sprzątanie rozlanych w budynku fekaliów, czy usuwanie wody po powodzi domu jest dużym wyzwaniem. Pamiętaj, nie musisz realizować usługi tj. sprzątanie mieszkania po zalaniu w Kołobrzegu samodzielnie! Jakie argumenty przemawiają za wynajęciem profesjonalnej firmy sprzątającej? Otóż wielu solidnych fachowców ma do dyspozycji sprzęt do osuszania zalanych ścian oraz maszyny do dezynfekcji pomieszczeń. Mało kto z nas, ma na wyposażeniu domowym taki sprzęt jak motopompa do wypompowania wody z piwnicy czy też osuszacz powietrza.

osuszanie budynku certyfikat woj zachodniopomorskie

Zdjęcie: osuszanie budynku z certyfikatem w woj. zachodniopomorskim © 2023 Kastelnik

Oczywiście tego typu urządzenia możemy wypożyczyć za sowitą opłatą, lecz czy wiemy jak włączyć te maszyny? Specjaliści z firmy Kastelnik – czyszczenie po zalaniu wodą realizują włącznie z pomiarem wilgotności ściany. Jest to bardzo ważne w przypadku pojawienia się wilgoci. Grzyby w budynku wymagają usług takich jak odgrzybianie i dezynfekcja. Tutaj należy mieć precyzyjne informacje na temat tego, w jakich proporcjach stosować chemię do odkażania.

sprzątanie piwnicy po zalaniu w Kołobrzegu

Zdjęcie: sprzątanie piwnic po zalaniu fekaliami w Kołobrzegu © 2023 Kastelnik

Czy zamgławianie po zalaniu to najlepsza forma dezynfekcji?

Dezynfekcja pomieszczenia po zalaniu fekaliami za pomocą suchej mgły z nadtlenkiem wodoru jest w stanie dokładnie odkazić całe pomieszczenie w 30 minut. Wiele osób z branży twierdzi więc, że zamgławianie to najlepsza forma dezynfekcji. Sucha mgła w szybkim czasie dociera do wszystkich skażonych biologicznie miejsc i eliminuje bakterie i trujące związki chemiczne. Tak naprawdę odkażanie zalanego domu warto wykonać za każdym razem po wybiciu kanalizacji. Gdy mamy do czynienia z powodzią w domu mierzymy się z zabrudzoną wodą. Natomiast, gdy doświadczamy awarii kanalizacji, zagrażają nam nieczystości. Dzięki dezynfekcji wykonanej przez fachowców z firmy sprzątającej Kastelnik mamy pewność, że chorobotwórcze drobnoustroje zostaną skutecznie usunięte. Warto zamówić czyszczenie po wybiciu kanalizacji jak najszybciej.

Odgrzybianie budynku po zalaniu wodą – czy warto?

Przede wszystkim uwagę należy zwrócić na to, że powstaniu grzyba na ścianach możemy, zapobiec. Gdy tylko zauważymy, że posiadamy w swoim domu duże zawilgocenie, powinniśmy przejść do osuszania mokrych ścian. Grzyb nie lubi przeciągów, a wilgoć powstaje, gdy np. nie zadbamy o wysuszenie ściany po zalaniu. Szybkie wychwycenie pękniętej rury zaoszczędzi nam pracy z usuwaniem grzyba czy pleśni. Odgrzybianie budynku po zalaniu najlepiej wykonać za pomocą profesjonalnej chemii w połączeniu z zabiegiem ozonowania. Warto przypomnieć, że za pomocą ozonu możemy również dezynfekować skażone budynki. 

nieczystości w zalanym domu

Zdjęcie: nieczystości na podłodze w zalanym domu © 2023 Kastelnik

Usuwanie szkód po awarii kanalizacji – oferta Kastelnik

 • sprzątanie mieszkania po zalaniu w Kołobrzegu; 
 • czyszczenie po wybiciu kanalizacji;
 • utylizacja termiczna;
 • ozonowanie pomieszczeń;
 • sprzątanie po wybiciu szamba;
 • osuszanie po zalaniu;
 • odgrzybianie po zalaniu;
 • sprzątanie po wylaniu szamba w powiecie kołobrzeskim, w mieście Gościno;
 • usuwanie szkodliwych mikroorganizmów;
 • dezodoryzacja pomieszczenia po fekaliach;
 • opróżnianie mieszkań po skażeniu biologicznym;
 • dezynfekcja po zalaniu;
 • odkażanie suchą mgłą.

Usługa tj. czyszczenie po zalaniu dostępna jest również w miastach:

 • Barlinek
 • Białogard
 • Choszczno
 • Dębno
 • Drawsko Pomorskie
 • Goleniów
 • Gryfice
 • Gryfino
 • Koszalin
 • Myślibórz
odpowiedzialna utylizacja po zalaniu - zachodniopomorskie

Zdjęcie: nie wyrzucaj śmieci po zalaniu na ulicę w Kołobrzegu © 2023 Kastelnik

FAQ — najczęściej zadawane pytania

W naszej firmie mamy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą, jak poradzić sobie z podtopieniem, czy awarią kanalizacji. Podczas naszej pracy przestrzegamy zasadami BHP. Oto odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań:

Jak szybko usuwać skutki zalania w domu?

Sprzątanie po zalaniu powinno być wykonane w jak najszybszym czasie po wylaniu fekaliów. Zalana piwnica, to miejsce, gdzie w pierwszym etapie za pomocą specjalistycznej motopompy należy wypompowywać wodę. Do tej czynności najlepiej użyć specjalistycznego sprzętu i nie wolno zapomnieć o dezynfekcji np. za pomocą ozonu.

Co daje dezynfekcja po fekaliach?

Dezynfekcja po zalaniu jest wykonywana jako część kompleksowej usługi tj. usuwanie szkód po zalaniu przez profesjonalne firmy sprzątające. Działania te są przeprowadzane w celu likwidacji szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów.

 

usuwanie szkód po zalaniu

Dezodoryzacja domu po zalaniu domu fekaliami

Dezodoryzacja domu po zalaniu domu fekaliami wchodzi w skład czynności, które należy wykonać jako ostatni etap odkażania. Sprzątanie po zalaniu w Kołobrzegu jest usługą, podczas której firma Kastelnik kompleksowo usuwa wszystkie skutki zalania. W naszej firmie sprawdzonym sposobem dezodoryzacji powietrza jest wspomniane już wcześniej ozonowanie. Po dezynfekcji ozonem możemy mówić o tym, że mieszkanie zostało skuteczne odkażone i nie ma w nim przykrych zapachów. Czekamy na Twój telefon.

Kastelnik – czas na sprzątanie domu po zalaniu w Kołobrzegu!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%