Sprzątanie po zalaniu Katowice

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu Katowice. Jakich usług szukać po wybiciu szamba i awarii kanalizacji?

Jesteś ofiarą zalania domu fekaliami? Jedną z najważniejszych świadczonych przez nas usług jest profesjonalne sprzątanie po zalaniu Katowice i okoliczne miasta województwa śląskiego. Trafiłeś pod dobry adres. Kastelnik, to rodzinna firma, która od ponad 10 lat zapewnia odkażanie pomieszczeń po wybiciu szamba i awarii kanalizacji.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Naszym celem jest zawsze szybka pomoc, skuteczne usuwanie szkód po zalaniu domu. Wyselekcjonowane środki do dezynfekcji oczyszczą skażoną piwnicę, a także wyczyszczą posadzkę z resztek nieczystości za pomocą składników biobójczych. Jako alternatywę proponujemy:

 • sprzątanie po zalaniu suchym lodem;
 • dezynfekcję nadtlenkiem wodoru;
 • ozonowanie pomieszczeń po fekaliach;
 • ręczne wybieranie nieczystości po wylaniu szamba.

Sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Katowice

Czyszczenie po zalaniu Katowice – osuszanie ścian budynku

Inne usługi dostępne w Katowicach to dokładne czyszczenie po zalaniu w Katowicach oraz osuszanie mokrych ścian po  fekaliach lub po awarii kanalizacji w budynku. Skontaktuj się z naszym konsultantem, aby dowiedzieć się więcej o cenach usługi na sprzątanie po zalaniu w Katowicach na Śląsku lub zamówić gruntowne oczyszczanie lokalu.

Warto wspomnieć, iż najważniejszym aspektem podczas usuwania skutków zalania domu jest szybka reakcja, czyli czas! Im dłużej zwlekamy z wezwaniem firmy świadczącej usługi dezynfekcji po zalaniu, tym narażamy się na większe zniszczenia np.:

 • starty materialne – przemoczenie głębokie ścian; 
 • zdrowotne – choroby górnych dróg oddechowych; 
 • finansowe – postępująca degradacja budynku. 

Kastelnik – lider w branży specjalistycznych usług sprzątających

Jesteśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm w kraju, na rynku usług specjalistycznego sprzątania. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży, dużej flocie pojazdów oraz zaawansowanym urządzeniom (np. maszyny do czyszczenia suchym lodem, odkurzacze przemysłowe, generatory ozonu) zdobyliśmy uznanie i renomę naszych zadowolonych klientów.

Rozumiemy, że każda z poszkodowanych osób wymaga szczególnej troski i uwagi. Głęboko wierzymy, że każdy zasługuje na wysokiej jakości sprzątanie w przystępnej cenie. Nie czekaj – zadzwoń do specjalistów z Katowice. Czekamy na Twój telefon.  

firma sprzątająca kastelnik

Sprzątanie po zalaniu Katowice – grzyby widoczne na ścianie

Zawsze szukamy najtańszych sposobów na szybkie usuwanie szkód po zalaniu. Natychmiastowe sprzątanie po zalaniu w Katowicach zwiększa szanse na uniknięcie dużych szkód. Pamiętać należy, iż szybkie pozbycie się wilgoci, która może utrzymywać się w zalanych pomieszczeniach, to jedyny sposób na to, by całkowicie pozbyć się grzybów i pleśni.

Nie potrzebują one wiele – rozwijają się w źle wietrzonych pomieszczeniach, przy nieodpowiedniej klimatyzacji i teoretycznie lubią wysoką temperaturę.

odgrzybianie Katowice

Zdjęcie: odgrzybianie ściany po zalaniu Katowice © 2023 Kastelnik

Odgrzybianie Katowice – jak usunąć grzyba ze ściany?

To tylko teoria, gdyż praktyka pokazuje, iż grzyby dostosowują się także do niskiej temperatury i mogą zagnieździć się na każdej powierzchni – tynku, drewnie, a nawet materiałach i tkaninach. Jak pokazują lata praktyki, odgrzybianie po zalaniu Katowice jest jedną z najczęściej zamawianych usług zaraz po specjalistycznym sprzątaniu.

Grzyby i pleśń są niebezpieczne dla naszego zdrowia, a to, co emitują, oddziałuje na nasz organizm na wiele sposobów, m.in.

 • powoduje choroby dróg oddechowych
 • prowadzi do podtruć, wymiotów, biegunek
 • wpływa na koncentrację, powoduje zmęczenie
 • jest sprawcą chorób skóry, wysypek
 • może prowadzić do nowotworów 

Czy ozonowanie to najlepszy sposób na pozbycie się grzyba i pleśni?

Nawet jeśli samodzielnie zerwiemy tapety, pod którymi zadomowił się grzyb, a także użyjemy środków grzybobójczych, to istnieje szansa, że nasze działania nie będą wystarczająco skuteczne. Pozbycie się źródła powstania grzyba to jedno, a dezynfekcja ściany z pleśni to zupełnie inna kwestia.

Sprawdzona metoda na odgrzybianie ścian po zalaniu w Katowicach to ozonowanie. Ozonowanie pomieszczeń sprawdza się w wielu gałęziach polskiego przemysłu np. w branży spożywczej, medycznej, jak i w czasach pandemii.

Gaz ten ma działanie nie tylko bakteriobójcze, ale również wirusobójcze i bardzo szybko wchodzi w struktury lipidowe komórek i neutralizuje groźne patogeny. Usuwanie skutków zalania przy pomocy ozonu nikogo więc dziś nie dziwi. 

Czytaj również: sprzątanie po remoncie

Ozonowanie po zalaniu Katowice

Zdjęcie: ozonowanie po zalaniu Katowice © 2023 Kastelnik

Ozonowanie po zalaniu fekaliami w Katowicach

Masz zalany fekaliami dom i szukasz sposobu na skuteczną dezynfekcję? Ozonowanie po zalaniu fekaliami w Katowicach można zlecić jednej z lokalnych firm – np. specjalistom z ekipy Kastelnika. Zalet ozonu jest wiele np.: niska szkodliwość dla zdrowia, silne działanie biobójcze, szybki czas rozkładu.

Ozon na co dzień występuje w naturze, i choć podczas samego procesu ozonowania mieszkania specjaliści są ubrani w odpowiednie ciuchy ochronne, a pomieszczenie musi być puste, to po procesie dezynfekcji, wystarczy porządne wietrzenie, sprawdzenie stężenia ozonu w powietrzu, i można bezpiecznie wracać do codziennych obowiązków.

Wszystko to bez szkody dla naszego zdrowia, a także przyrody, gdyż w procesie ozonowania nie powstają żadne zbędne trujące substancje.

Zobacz naszą inną realizację w woj. śląskim: usuwanie skutków zgonu w domu w Bielsku-Białej

Sprzątanie po zalaniu fekaliami

Zdjęcie: Sprzątanie po zalaniu fekaliami © 2023 Kastelnik

Ozon ma jeszcze jedną, niesłychanie ważną zaletę! Jest tworzony w specjalnych generatorach i rozprzestrzeniany na wskazane powierzchnie, ale dzięki temu, że jest gazem, to dociera nawet w najdalsze i najbardziej ustronne zakamarki.

Proces przebiega szybko, a dodatkowym i znaczącym walorem jest całkowite pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów, które towarzyszą nam po zalaniu domu, wylaniu wody czy rozstrzelaniu się kanalizacji. Nikt nie chce być narażony na potencjalnie szkodliwe substancje.

Jak wybrać solidną firmę na sprzątanie domu po zalaniu?

Jest wiele czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy poszukujemy firmy do sprzątania po wybiciu kanalizacji oraz do dezynfekcji zalanych pomieszczeń. Choć konkurencja jest spora, to jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę:

 • nowoczesny sprzęt do czyszczenia skażonych powierzchni;
 • ekologiczne metody sprzątania po zalaniu;
 • certyfikowany zespół pracowników; 
 • pomoc przy kompletowaniu dokumentów do ubezpieczalni;
 • całodobowy telefon alarmowy Kastelnik; 
 • doświadczenie; 
 • możliwość utylizacji zniszczonych przedmiotów; 
 • kompleksowe oględziny i bezpłatna wycena;
 • pozytywne opinie zadowolonych klientów.

Ozonowanie po zalaniu Katowice

Ozonowanie po zalaniu fekaliami to jedyna metoda, która nie wymaga kontaktu z chemikaliami. Dbając o środowisko, stawiamy na zdrowie naszych klientów. Zajmujemy się całościowym sprzątaniem po zalaniu, dbając o bezpieczeństwo Twojej rodziny.

W naszej ofercie znajduje się usuwanie wody po zalaniu, osuszanie budynków, odgrzybianie mokrych ścian i usuwanie pleśni z łazienki po zalaniu. Wszystkie te usługi zwieńczone są dezynfekcją pomieszczeń i pozbyciem się nieprzyjemnego odoru. 

Sprzątanie po zalaniu pomieszczeń, usługi porządkowe realizujemy w miastach:

Sprzątanie po zalaniu domu Katowice

Zdjęcie: sprzątanie po zalaniu domu Katowice © 2023 Kastelnik

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje sprzątanie po zalaniu?

Na Śląsku ceny sprzątania po zalaniu zaczynają się od kilkuset złotych i mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.  Wszystko zależy od ilości szkód, z jakimi musi zmierzyć się firma sprzątająca. Zazwyczaj najdroższe jest osuszanie całego budynku po zalaniu. Proces ten może trwać nawet kilka miesięcy i będzie on stanowił większą część kosztów. 

Jak można zdezynfekować zalane pomieszczenie?

Profesjonalne generatory ozonu są zaprojektowane tak, aby wytwarzać określone stężenie ozonu – od 0,5 ppm do 40 ppm. Taki poziom ozonu zapewnia skuteczną eliminację bakterii obecnych w nieczystościach i fekaliach. Czas reakcji jest ważny, im szybciej pozbędziemy się skutków zalania, tym prędzej można wrócić do codziennych obowiązków. 

Utylizacja zalanego wyposażenia Śląskie

Czas na sprzątanie po zalaniu w Katowicach

Kastelnik oferuje pełen zakres profesjonalnych usług na sprzątanie po zalaniu fekaliami w Katowicach i okolicy. Nasze zespoły są przygotowane do usuwania szkód po awarii kanalizacji, wylaniu szamba, czy też likwidacji pleśni.

Czytaj również: sprzątanie mieszkań

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji, a także dezynfekcja po fekaliach realizowana jest na terenie całego województwa, a także we wszystkich dzielnicach Katowic np. Śródmieście, Piotrowice, Ligota oraz Koszutka. U nas zawsze możesz zamówić skuteczną pomoc, a usuwanie szkód po zalaniu fekaliami zrealizujemy w ciągu 24 godzin od Twojego wezwania. Zadzwoń do nas. Czekamy na Twój telefon!

Kastelnik – czas na sprzątanie po zalaniu Katowice! 

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%