Sprzątanie po zalaniu Iława

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Iławie. Na czym polega dezynfekcja pomieszczeń po zalaniach?

Jesteś ofiarą zalanego mieszkania? Szukasz specjalistów, którzy szybko usuną nieprzyjemne zapachy po wylaniu szamba? Skorzystaj z usług Kastelnik – firmy będącej liderem na rynku w zakresie działań porządkowych.

Od ponad dekady technicy wspomagają ofiary po wybiciu kanalizacji, przeprowadzają pełną dezynfekcję pomieszczeń i usuwają wilgoć ze ścian i tynków. Oferujemy całodobowe sprzątanie po zalaniu Iława, woj. warmińsko-mazurskie, które łączymy z dezynfekcją pomieszczeń i utylizacją zniszczonych przedmiotów.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Należy pamiętać, jak ważnym elementem prac porządkowych po awarii rur kanalizacyjnych jest dezynfekcja pomieszczeń. Tylko silne środki biobójcze są w stanie całkowicie usunąć wirusy, bakterie, toksyczne substancje, które znajdują się również w powietrzu.

Skuteczne metody dezynfekcji, to takie, które dają pełną gwarancję neutralizacji niebezpiecznych substancji. Są nimi m.in. ozonowanie pomieszczeń czy zamgławianie mieszkania przy pomocy nadtlenku wodoru.

Zamgławianie pomieszczenia po awarii kanalizacji

Nadtlenku wodoru zawarty w suchej mgle to popularny środek do odkażania powietrza.

Dezynfekcja pomieszczeń za pomocą specjalistycznych środków chemicznych

Ozonowanie pomieszczeń, to jedna z najbardziej popularnych metod usuwania bakterii i wirusów. Jej zalety to m.in. możliwość dotarcia nawet do najdalszych zakamarków mieszkań czy pomieszczeń biurowych i usunięcie wszystkich szkodliwych substancji. Używana jest zarówno w domach prywatnych, jak i w szkołach, urzędach, bankach. Jeżeli chcesz zdezynfekować lokal gastronomiczny, wówczas również postaw na usuwanie toksyn przy pomocy ozonu.

Cząsteczka gazu bardzo szybko wchodzi w reakcje z innymi związkami, a ta cecha jest wykorzystywana w celu dekontaminacji pomieszczeń. Działa znacznie szybciej niż np. popularny chlor i ma zdecydowanie większe działanie neutralizujące.

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Iława

Jest ono bezpieczne dla ludzi, ale podczas samego procesu dezynfekcji należy opuścić pomieszczenia (również usunąć ewentualne rośliny czy zwierzęta domowe). Technicy w specjalnych kombinezonach rozpylają ozon wytwarzany w generatorach. Ozon usuwa nieprzyjemny zapach, wirusy i bakterie, ale również alergeny.

To jedna z najbardziej ekologicznych metod pozbywania się wirusów, drobnoustrojów czy bakterii. Podczas dezynfekcji nie powstają żadne niebezpieczne substancje wtórne, a zainfekowane wcześniej pomieszczenia można użytkować tuż po 30 minutach od skończenia dezynfekcji i dokładnym wywietrzeniu.

Dlaczego nie warto podejmować się samodzielnego czyszczenia podłogi po fekaliach?

Jeśli jesteś ofiarą zalanego przez fekalia mieszkania, mierzysz się z ogromnym problemem. Woda ściekowa zawiera odpady metaboliczne, bakterie kałowe, paciorkowiec kałowy – wszystko to trudno usunąć samodzielnie i niezbędna jest gruntowna dezynfekcja.

Brak specjalistycznej usługi dekontaminacji może prowadzić do skażenia środowiska, rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych, a także niebezpiecznych wirusów. Znajdują się one nie tylko w ściekach, ale i są “zawieszone” w atmosferze. To sprawia, że przenoszą się błyskawicznie.

Sprzątanie mieszkania po zalaniu Iława

Sprzątanie mieszkania po zalaniu Iława, ul. Generała Władysława Andersa.

Samodzielne próby sprzątania mieszkania po fekaliach, to zazwyczaj jedynie maskowanie problemu. Zarówno w procesie usuwania zabrudzeń, jak i neutralizacji powietrza w lokalu. By sprawnie pozbyć się problemu, lepiej oddać je w ręce fachowców.

Wysokiej jakości sprzęt, w tym przemysłowe pompy, osuszacze przystosowane do dużych powierzchni, a także sprzęt odkażający, szybko pozbędzie się problemu toksyn w skażonych obiektach. Zaufani wykonawcy usług porządkowych działają błyskawicznie i gruntownie pozbywają się niebezpiecznych substancji.

Usuwanie grzyba ze ściany — najlepsze sposoby

Masz problem z grzybem w mieszkaniu? Koniecznie zgłoś się do firmy odkażającej i odgrzybiającej budynki. Grzyb i stęchlizna, to poważna sprawa. Toksyny wydzielane przez grzyby mają ogromny wpływ na zdrowie człowieka.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Mogą być przyczyną wielu chorób w tym:

 • problemów z układem krążenia;
 • trudności w oddychaniu;
 • zatruć, wymiotów, biegunek i alergii;
 • problemów skórnych;
 • depresji, złego samopoczucia, senności;
 • zmian nowotworowych.

Dlatego tak ważne jest, by dokładnie przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń. Wśród zalecanych przez fachowców metod usuwania grzyba znajduje się m.in. gruntowne ozonowanie powierzchni przy pomocy silnie stężonego ozonu czy zamgławianie budynku przy pomocy suchej mgły, która wytwarzana jest z mikroskopijnych cząsteczek nadtlenku wodoru.

Domowe sposoby, jak ocet z wodą czy soda oczyszczona, to pułapka – usuwamy toksyczne zmiany tylko powierzchniowo. Co za tym idzie – grzyb bardzo szybko znów pojawi się w otoczeniu, a w międzyczasie będzie negatywnie wpływał na zdrowie.

ozonowanie od 800 pln

Osuszanie piwnicy po zalaniu – zaufaj specjalistom

Profesjonalizm, ciągłe szkolenia, dbałość o każdy detal i indywidualne podejście do każdego zlecenia, to cechy sprawiające, że firma Kastelnik już id ponad dekady cieszy się mianem lidera na rynku sprzątania specjalistycznego.

Działamy sprawnie i szybko, tak by każda ofiara zalanego mieszkania mogła bezpiecznie i w jak najkrótszym czasie wrócić do swoich codziennych obowiązków. Dbamy również o ekologiczne metody sprzątania, w tym osuszania piwnicy po zalaniu fekaliami.

Stawiamy wyłącznie na certyfikowane metody pracy oraz na nowoczesny sprzęt, który wyraźnie skraca prace porządkowe po zalaniu. Każde zapytanie klienta dokładnie analizujemy i realizujemy zlecenie zgodnie z najwyższymi standardami. Nie narażamy zdrowia i życia zleceniodawców, stąd usługa firmy jest zawsze realizowana kompleksowo.

Kastelnik – osuszanie zalanych piwnic – potwierdzone certyfikatem

Kastelnik – lider na rynku specjalistycznego sprzątania

Rodzinna firma Kastelnik już od ponad dekady proponuje usługi specjalistycznego sprzątania domów, lokali przemysłowych, biur czy miejsc użytku publicznego. Prężnie rozwijająca się firma działa przez całą dobę, a usługi usuwania toksyn po zalaniu zamawiasz na bezpłatnej infolinii.

W ofercie firmy znajduje się m.in.:

 • dokładne czyszczenie podłóg i ściany po zalaniu fekaliami;
 • odpompowanie nieczystości po wylaniu szamba;
 • czyszczenie powierzchni przy pomocy suchego lodu;
 • profesjonalne odkażanie mieszkania w województwie warmińsko mazurskim;
 • dezynfekcja i dezodoryzacja pomieszczeń;
 • transport ADR;
 • drobne usługi remontowe po zalaniu.
czujnik zalania

Na zdjęciu prezentujemy czujnik zalania. Najtańsze urządzenie to koszt od 100 zł.

Osuszanie po zalaniu z certyfikatem zawodowym

Jednym z najważniejszych elementów sprzątania mieszkania po zalaniu fekaliami jest dokładna dezynfekcja oraz pozbycie się wilgoci zalegających w ścianach, podłogach czy tynkach.

By proces osuszania ścian był przeprowadzony zgodnie z normami, warto wybrać firmę, która od lat cieszy się dużym zaufaniem klientów na rynku. Tylko skuteczne metody są w stanie gruntownie osuszyć mieszkanie. Mokre panele czy mury zaczynają gnić, tworzą się toksyczne grzyby, a brak szybkiej interwencji może prowadzić do pojawienia się chorób.

Co zrobić z wilgotnymi ścianami? Zadzwoń do firmy Kastelnik, która dzięki nowoczesnym, przemysłowym osuszaczom jest w stanie dokładnie wyeliminować wilgoć. Proces osuszania uzależniony jest od warunków pogodowych – temperatury powietrza, opadów, wilgotności.

Wybierając firmę Kastelnik stawiasz na innowacyjne metody osuszania, w tym metody potwierdzone certyfikatem zawodowym IICRC o numerze 8680154-2022. Został on przyznany Dorocie Kastelnik – specjalistę i szefową działu osuszania.

osuszanie piwnicy po zalaniu

Dorota Kastelnik z certyfikatem IICRC.

Usługa sprzątania po zalaniach dostępna jest również w miastach:

 • Bartoszyce
 • Biskupiec
 • Braniewo
 • Działdowo
 • Elbląg
 • Ełk
 • Morąg
 • Mrągowo
 • Nidzica
 • Nowe Miasto Lubawskie
 • Olecko
 • Olsztyn

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Zalane mieszkanie to poważny problem, którego nie warto lekceważyć. Woda ściekowa może doprowadzić do roznoszenia się chorób zakaźnych, a niedokładne osuszenie mieszkania do pojawienia się groźnego dla zdrowa grzyba. Kompleksowe usuwanie skutków zalania najlepiej oddać w ręce specjalistom. Mieszkańcy Iławy poszukują odpowiedzi na poniższe pytania dotyczące zalanych lokali czy biur.

FAQ pytania o sprzątanie Iława centrum

Jakie są najczęstsze przyczyny zalania mieszkania?

Do najczęstszych przyczyn zalania mieszkania zaliczyć można np. awaria kanalizacji, pęknięcie rury u sąsiada z wyższego piętra, przepełnienia szamba. Warto więc systematycznie robić przegląd rur kanalizacyjnych, ale również nie traktować ich jak śmietnika. Usługa czyszczenia budynków po zalaniu jest znacznie droższa niż działania zapobiegawcze.

Jak długo trwa czyszczenie piwnicy po zalaniu fekaliami?

W zależności od ilości prac, jakie musi wykonać firmą sprzątająca, czyszczenie piwnicy po zalaniu fekaliami może trwać od 3 do 8 godzin. Prace specjalistów, to nie tylko usunięcie nieczystości w lokalu, ale również dokładne osuszenie mokrych ścian, profesjonalna dezynfekcja oraz wyczyszczenie powierzchni z zabrudzeń. Cena usługi jest zależna od ilości prac kadry techników.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%