Sprzątanie po zalaniu Gdynia

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Gdyni. Jakie preparaty chemiczne stosować, by skutecznie odkazić miejsce po awarii wodnej?

Zalane mieszkanie? Sytuacje związane z różnego rodzaju awariami wodnymi powinny być rozwiązane jak najszybciej po wykryciu tego problemu. Podczas usługi sprzątanie po zalaniu Gdynia technicy firmy Kastelnik stosują wyłącznie profesjonalne urządzenia do usuwania zawilgocenia i atestowane środki chemiczne do dezynfekcji.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Skuteczne preparaty odkażające zalane pomieszczenia posiadają w składzie takie substancje jak m.in.:

 • fenol i jego pogodne;
 • chlor i związki chloru;
 • czwartorzędowe związki amoniowe;

Kastelnik podczas usuwania szkód po zalaniu ma do dyspozycji kilkadziesiąt generatorów ozonu, maszyny do czyszczenia suchym lodem, mopy, wiadra, myjki wysokociśnieniowe oraz urządzenia do zamgławiania pomieszczeń. Cały ten asortyment do sprzątania służy wyłącznie jednej sprawie. Bez zbędnego bałaganu, chcemy wysprzątać Twoją nieruchomość w jak najkrótszym czasie!

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Gdynia

Co jest ważne podczas czyszczenia po fekaliach?

Firma Kastelnik to najlepszy wybór dla Twojej nieruchomości zniszczonej przez wodę. Podczas specjalistycznego czyszczenia po zalaniu fekaliami liczy się dobrze dobrany sprzęt do odkażania oraz wiedza jak z niego poprawnie skorzystać.

Zadbać należy także o dezynfekcję zalanego domu, kiedy mamy awarię instalacji wodnej i potrzebujemy usługi tj. czyszczenie po wybiciu kanalizacji. Oferujemy pełen zakres prac na specjalistyczne osuszanie mokrych ścian.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Całodobowe usuwanie szkód po zalaniu, to działania firmy, które obejmują całe miasto Gdynia m.in.: Orłowo, Redłowo, Oksywie, a także Chwarzno-Wiczlino.

Gdynia - obszar działania firmy Kastelnik

Zdjęcie: Gdynia – obszar działania firmy Kastelnik w woj. pomorskim © 2023

Sprzątanie po zalaniu Gdynia – kiedy wykonać?

Wiele osób zastanawia się, kiedy tak naprawdę podjąć działania ratujące dobytek po awarii kanalizacji w domu lub powodzi. W obydwu tych przypadkach sprzątanie po zalaniu w Gdyni należy wykonać jak najszybciej, do 12 godzin od wykrycia awarii. Zalegająca na podłodze woda, czy też nieczystości pełne fekaliów są bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia. Dlatego warto znaleźć pomoc w ich szybkim usunięciu.

Dzwoniąc do firmy Kastelnik można uzyskać ekspresową pomoc przy usługach takich jak:

osuszanie budynku, certyfikat Pomorskie

Zdjęcie: osuszanie budynków, certyfikat IICRC woj. pomorskie © 2023 Kastelnik

Odpowiedzialna utylizacja zalanych przedmiotów!

Błyskawiczne zlikwidowanie szkód po zalaniu i osuszenie ścian pozwoli Ci ponownie cieszyć się suchym mieszkaniem. Pamiętaj jednak o odpowiedzialnej utylizacji. Na terenie całego miasta Gdyni, nie należy wyrzucać zalanych przedmiotów na ulicę. Suchy dom to zdrowy dom – bez chorobotwórczych mikroorganizmów, które zagrażają Twojemu zdrowiu.

Należy jednak zadbać o właściwą utylizację zniszczonych przedmiotów. W województwie pomorskim działa wiele firm, gdzie można wynająć urządzenia do osuszania mokrych ścian. Część z nich zajmuje się również utylizacją. Czy warto jednak to robić samemu? Część prac na pewno warto zlecić zewnętrznej firmie sprzątające, która zutylizuje za nas zniszczone mienie.

odpowiedzialna utylizacja Pomorskie

Zdjęcie: odpowiedzialna utylizacja woj. pomorskie © 2023 Kastelnik

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami Gdynia – co robić?

Co robić po zalaniu domu nieczystościami? Dezynfekcja pomieszczenia po zalaniu fekaliami to jedna z pierwszych czynność realizowana podczas sprzątania. Usuwanie szkodliwych dla zdrowia chorobotwórczych drobnoustrojów po wylaniu fekaliów musi być wykonane w warunkach zgodnych z zasadami BHP. Warto pamiętać wówczas o środkach ochrony osobistej np.: maski pełnotwarzowe i jednorazowe rękawice. Należy również zdawać sobie również sprawę z tego, że skażonych mebli, czy też przedmiotów nie wolno wyrzucać do osiedlowych śmietników.

Odpowiedzialna utylizacja po zalaniu to slogan promowany przez firmę Kastelnik. Oczywiście należy posiadać specjalne pojemniki na odpady, a potem przeznaczyć je do utylizacji. Dezynfekcja domów po zalaniu w woj. pomorskim wykonuje się za pomocą sprawdzony od lat metod. Ozonowanie pomieszczenia po zalaniu jest skuteczną formą odkażania i zabijania zarazków obecnych w fekaliach.

Dezynfekcja ozonem stosowana jest za pomocą przemysłowych generatorów ozonu o mocy od 20 do 80 g/h. Dobry ozon zabija także zapach stęchlizny z zawilgotniałych pomieszczeń. Warto więc rozważyć tę formę oczyszczania powietrza. 

zalany fekaliami dom

Jak wykonać sprzątanie po wybiciu kanalizacji?

Warto podkreślić ważny aspekt, jakim jest profilaktyka. Regularny przegląd systemów kanalizacyjnych pozwoli na uniknięcie zalania budynku. Jednakże, gdy awaria kanalizacyjna wystąpiła już w naszym domu, zmuszeni jesteśmy do szybkiej interwencji.

Na początku powinno się pozbyć nieczystości i wykonać wstępną dezynfekcję. Następnie konieczne jest osuszenie mokrych i wilgotnych powierzchni. Jeśli tego nie wykonamy, będziemy mierzyć się z grzybem i pleśnią na ścianie.

Kastelnik – odgrzybianie ścian – potwierdzone certyfikatem

Następnie zaleca się ponowne odkażanie mieszkania. Jednym ze skutecznych metod jest zamgławianie na sucho. Mgła z nadtlenkiem wodoru rozprzestrzeniana jest po całym pomieszczeniu, dzięki temu dostaje się do wszystkich skażonych miejsc. W niektórych przypadkach konieczna jest utylizacja wyposażenia mieszkania np. po wybiciu kanalizacji.

Jesteśmy z Tobą! Specjalistyczna oferta firmy Kastelnik

 • Sprzątanie po zalaniu Gdynia – domy, mieszkania, piwnice;
 • Gruntowne czyszczenie po wybiciu kanalizacji;
 • Dezynfekcja po zalaniu fekaliami;
 • Osuszanie sufitu po zalaniu;
 • Odgrzybianie ściany;
 • Sprzątanie po wybiciu kanalizacji w woj. pomorskim;
 • Zamgławianie piwnicy nadtlenkiem wodoru;
 • Utylizacja termiczna;
 • Dezodoryzacja pomieszczeń po wybiciu szamba – usuwanie zapachów;
 • Czyszczenie po fekaliach;
 • Doczyszczanie podłogi z nieczystości;
 • Wypompowywanie wody z szybu widny;
 • Usuwanie szkodliwych mikroorganizmów;
 • Utylizacja mieszkania

Usługi sprzątania i dezynfekcji mieszkań po zalaniu dostępne są miastach:

sprzątanie piwnicy po zalaniu Gdynia Orłowo

Zdjęcie: sprzątanie piwnicy po zalaniu fekaliami w Gdyni Orłowo © 2023 Kastelnik

Mieszkańcy województwa pomorskiego pytają - FAQ

W naszej firmie mamy zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy wiedzą, jak poradzić sobie z podtopieniem, czy awarią kanalizacji. Podczas naszej pracy przestrzegamy zasadami BHP. Oto odpowiedzi na jedne z najczęściej pojawiających się pytań:

Co daje dezynfekcja po fekaliach?

Dezynfekcja po zalaniu jest wykonywana jako część kompleksowej usługi tj. usuwanie szkód po zalaniu przez profesjonalne firmy sprzątające. Działania te są przeprowadzane w celu likwidacji szkodliwych dla naszego zdrowia drobnoustrojów.

Czy zamgławianie po zalaniu jest skuteczne?

Zamgławianie pomieszczeń po zalaniu to sprawdzona forma dezynfekcji i dezodoryzacji. Wykonywane jest przez profesjonalne firmy sprzątające. Usługa ta jest w pełni bezpieczna dla nas i naszego środowiska, a realizowana jest np. za pomocą suchej mgły i nadtlenku wodoru.

Zamów ekspresowe doczyszczanie posadzki po zalaniu fekaliami!

Usługi na sprzątanie po zalaniu w Gdyni można zamówić w firmie Kastelnik o każdej porze dnia, a nawet nocy – przez 365 dni w roku! Wszystkie te ułatwienia funkcjonują dzięki działającej non stop infolinii interwencyjnej. Ekspresowe doczyszczanie posadzki po fekaliach lub nieczystościach wykonywane jest zawsze przed rozpoczęciem procesu suszenia ścian. Z przyjemnością oferujemy nasze usługi zarówno dla klienta indywidualnego, jak i instytucji publicznych.

usuwanie skutków zalania fekaliami

Po każdej realizacji wystawiamy protokół odbioru, fakturę VAT, a także certyfikat dezynfekcji, więc nie musisz się martwić o żadne formalności. Często wykonujemy bezpłatną wycenę już w kilkanaście minut od pierwszego kontaktu. Zadzwoń i przekonaj się już teraz!

Kastelnik – najwyższa jakoś sprzątania mieszkań po zalaniu w Gdyni!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%