Sprzątanie po zalaniu Elbląg

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Elblągu na terenie woj. warmińsko-mazurskiego. Jak wygląda usuwanie fetoru po wylaniu ścieków?

Potrzebujesz pomocy po wylaniu nieczystości z kanalizacji?  Zajmujemy się dezynfekcją pomieszczeń po fekaliach i oferujemy całodobowe sprzątanie po zalaniu Elbląg, ale obsługujemy również inne okoliczne miasta. W ramach wykonywanych prac możesz liczyć na bezpłatną wycenę usługi i wsparcie na każdym etapie jej realizacji. Dlaczego warto nam zaufać?

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Nasza firma już od ponad dekady zajmuje się kompleksowym usuwaniem zanieczyszczeń po wylaniu szama czy zalaniu domu. Stawiamy na innowacyjne metody, specjalistyczny i nowoczesny sprzęt, a także na dobrze wyszkoloną kadrę techników. Dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów, ale również działamy zgodnie ze wszystkimi normami BHP. 

pomiar wilgotności mokrej ściany

Jak sprawdzić wilgoć na ścianie? Pomiary na podczerwień FLIR z technologią IGM.

Jeśli jesteś poszkodowany przy awarii wody lub borykasz się z zalanym przez fekalia mieszkania w Elbląga woj. warmińsko-mazurskie – zadzwoń na całodobową linię Kastelnik. Przekażemy wszelkie informacje, jak zachować się podczas podtopienia piwnicy czy wylania szamba i natychmiast przejdziemy do działania. 

Usuwanie szkód po zalaniu obejmuje następujące czynności:

 • wyniesienie zalanych mebli i przedmiotów użytkowych;
 • wypompowanie wody z piwnicy;
 • ręczne czyszczenie podłogi z nieczystości;
 • zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru;
 • dezynfekcję pomieszczeń po fekaliach;
 • ozonowanie budynku i usuwanie zapachów.  

sprzątanie piwnicy po zalaniu Elbląg

Sprzątanie po zalaniu w Elblągu — woj. warmińsko-mazurskie

Sprzątanie pomieszczeń po zalaniu w Elblągu polega całkowitym wypompowaniu brudnej i zanieczyszczonej wody oraz ścieków, a następnie kadra techników może przejść do pozbycia się wszelkich zniszczonych i niebezpiecznych dla zdrowia i życia przedmiotów. To niezbędny krok, który pozwala na szybkie i sprawne czyszczenie podłóg oraz ścian.

Niestety, woda bardzo szybko przedostaje się do ścian i tynków, powoduje ich zawilgotnienie, które jest niebezpieczne dla zdrowia. W takim środowisku szybko rozwijają się grzyby, więc niezbędnym etapem sprzątania po zalaniu jest gruntowne osuszanie ścian przy pomocy specjalistycznych osuszaczy. Technicy dobierają je ze względu na materiał, jaki będzie osuszony (cegła, tynk, drewno, itp.).

Tylko kompleksowa usługa osuszania ścian, a także całkowita ich dezynfekcja sprawia, że mieszkania czy dom po zalaniu jest zdatny i w pełni bezpieczny do ponownego użytkowania. Krokiem, który jest również niesłychanie ważny dla mieszkańców, jest usuwanie nieprzyjemnych zapachów. Specjaliści Kastelnik używają do tego m.in. ozonu, który nie maskuje smrodu, a faktycznie się go pozbywa z otoczenia. Wszystkie czynności dezynfekcji, są zgodne z określonymi w firmie etapami sprzątania.

czyste biuro po usunięciu zabrudzeń

Ozonowanie pomieszczenia w biurze po zalaniu fekaliami.

Dezynfekcja mieszkania po zalaniu fekaliami

Dezynfekcja mieszkania po zalaniu fekaliami to usługa, którą można zlecić zewnętrznej firmie sprzątającej. Oczywiście, nie ma znaczenia, czy Twój dom został zalany fekaliami, czy wodą. Świetnie radzimy sobie z każdego rodzaju zalaniem i jesteśmy gotowi wykonać nie tylko osuszanie mokrych ścian, ale również odkazić mieszkanie po fekaliach. Ciężko pracujemy na każdym zleceniu, aby Twoja nieruchomość była szybko gotowa do ponownego użytku. Stawiamy na nowoczesne i bezpieczne metody, dbając przy tym o środowisko. 

Pełna dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu szambem czy nawet zwykłym podtopieniem jest krokiem koniecznym, gdyż woda jest pełna zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów przenoszących choroby zakaźne. Samodzielne próby dekontaminacji mogą okazać się nieskuteczne; zamiast pełnego usunięcia wirusów czy bakterii, tylko je przykryjemy.  

gdzie szukać pomocy po zalaniu domu

Jakie są koszty sprzątania zalanego mieszkania w Elblągu?

Wśród przyczyn zalania mieszkań i domów w Elblągu bardzo często pojawiają się nie tylko czynniki atmosferyczne, na które nie mamy większego wpływu (wylanie rzeki, gwałtowne burze i deszcze), ale również nieuwaga mieszkańców. Warto pamiętać o zamykaniu okien czy drzwi garażu, systematyczne sprawdzanie stanu kanalizacji oraz wymianę starych rur, a także przegląd wężyka do zmywarki, pralki czy suszarki. Jego pękniecie może powodować zalania łazienki czy kuchni. 

Jeśli niestety jesteś ofiara zalania, musisz mieć świadomość, że koszty sprzątania zależne są od ilości zniszczeń. Technik na miejscu jest w stanie oszacować pełny kosztorys, ale ceny sprzątania po zalaniu w Elblągu rozpoczynają się od 800 zł netto. 

jak wygląda sprzątanie po zalaniu

Wysprzątany kontener budowalny po zalaniu nieczystościami.

Szybka i sprawna obsługa Kastelnik 

Firma sprzątająca Kastelnik to dobry adres, dla osób poszkodowanych przez powódź. Usuwanie szkód po zalaniu polega na wypompowaniu wody z piwnicy, a następnie na osuszeniu mokrych ścian. Wybranie wszelkich nieczystości to rzecz, którą należy wykonać przed suszeniem tynków. Ważne, by przed tą usługą wykonać wstępną dezynfekcję i ją powtórzyć po zakończeniu osuszania. Przez 366 dni w roku jesteśmy gotowi do wyjazdu. Możesz liczyć na następujące usługi: 

 • odpompowanie wody po zalaniu;
 • pozbycie się nieczystości, piachu, szlamu.
 • pełne czyszczenie powierzchni płaskich;
 • osuszanie mokrych ścian i tynków;
 • odgrzybianie piwnic, strychów;
 • pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów;
 • ozonowanie pomieszczeń po zalaniu.
 • transport ADR;
 • pomiar wilgotności;
 • drobne usługi remontowe;
 • usuwanie pleśni;
 • zamgławianie pomieszczeń;
 • pełna dezynfekcja po wylaniu szamba. 

Osuszanie budynku po zalaniu 

Wśród prac porządkowych po zalaniu koniecznym jest zwrócenie uwagi na dogłębne osuszenie ścian i tynków. Jeśli tego zaniechamy, bardzo szybko zacznie rozwijać się niebezpieczny dla zdrowia i życia grzyb czy pleśń. Dorota Kastelnik posiada nie tylko wysokiej jakości sprzęt do osuszania, dobierany wedle potrzeb, ale może pochwalić się także specjalistycznym certyfikatem zawodowym IICRC.

Jest to dokument potwierdzający wiedzę i umiejętności dotyczące metod osuszania budynków według najwyższych światowych standardów IICRC (Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification). Certyfikat zawodowy nr. 8680154-2022 posiada D. Kastelnik, szefowa działu osuszania.

osuszanie po zalaniu domu

Osuszanie budynku po zalaniu z certyfikatem IICRC.

Jakie środki są najlepsze do dezynfekcji zalanych pomieszczeń?

Wśród metod, jakie nasi technicy stosują do skutecznej dezynfekcji pomieszczeń po wylaniu fekaliów, znajdują się m.in. ozonowanie przy pomocy ozonu tworzonego w generatorach, zamgławianie mieszkania nadtlenkiem wodoru, a także środki bakteriobójcze zawierające czwartorzędowe sole amoniowe.

Wszelkie substancje stosowane przez naszych fachowców są w pełni bezpieczne i posiadają wszelkie atesty. Dodatkowo, po przeprowadzeniu dezynfekcji, technicy pozostawiają instrukcje, kiedy mieszkańcy mogą ponownie wrócić do użytkowania mieszkania. Dbamy o to, by odkażanie mieszkania, jakie przeprowadzamy, było sprawne i poświadczone certyfikatem. Dezynfekcja po zalaniu to sprawa dla profesjonalistów.

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji

Gruntowne czyszczenie piwnicy po wybiciu kanalizacji, to zadanie dla specjalistów Kastelnik! Nie tylko szybko zneutralizują przyczynę awarii, ale zaproponują pełny pakiet oczyszczania dezynfekcji skażonej powierzchni. Wieloletnie doświadczenie, a także nowoczesny sprzęt pozwalają nam na kompletne usługi sprzątania po wybiciu kanalizacji i neutralizacji drobnoustrojów.  

Stawiamy na wysoką jakość i bezpieczeństwo, a także pamiętamy, że najważniejszy jest człowiek. Staramy się, by proces sprzątania po wybiciu szamba był szybki, bo to powoduje zmniejszenie strat materialnych klientów. Metody, jakie stosujemy, w tym ozonowanie pomieszczeń, to sprawdzone i niezawodne sposoby na wyeliminowanie bakterii i wirusów. 

Sprzątanie po zalaniu w pomieszczeniach dostępne jest także w miastach:

 • Bartoszyce
 • Biskupiec
 • Braniewo
 • Działdowo
 • Ełk
 • Giżycko
 • Gołdap
 • Iława
 • Kętrzyn
 • Lidzbark Warmiński
 • Morąg
 • Mrągowo
 • Nidzica
 • Nowe Miasto Lubawskie
 • Olsztyn

Mieszkańcy woj. warmińsko-mazurskiego pytają!

Jeśli jesteś ofiarą zalania lub zmagasz się z podtopień, niezwłocznie skontaktuj się z firmą Kastelnik. Szybko i sprawnie przeprowadzimy proces sprzątania mieszkania po zalaniu, a także udzielimy wszelkich rad dotyczących dokumentowania i składania papierów do ubezpieczalni. Gwarantujemy pracę na wysokim poziomie.

o co pytają mieszkańcy Warmii i Mazur

Jakie środki do dezynfekcji są najlepsze?

Wśród najlepszych i najbezpieczniejszych środków do dezynfekcji znajduje się ozon oraz nadtlenek wodoru, czyli tzw. sucha mgła. Dodatkowo, nasz forma stosuje środki bakteriobójcze zawierające czwartorzędowe sole amoniowe. Zapewniają one kompleksową i bezpieczną dla zdrowia dezynfekcję po zalaniu fekaliami czy podtopieniu. Stawiamy na wysoką jakość i ochronę środowiska.

Od czego zacząć sprzątanie w domu po zalaniu?

Sprzątanie domu po zalaniu fekaliami zaczynamy od uprzątnięcia nieczystości z podłogi. Kolejnym krokiem będzie całkowite wypompowanie wody i ścieków, a następnie przejście do osuszania i czyszczenia powierzchni oraz ścian. Absolutnie niezbędnym krokiem będzie także pełna dezynfekcja pomieszczeń, do których dostała się skażona woda. Ilość niebezpiecznych drobnoustrojów, jakie się w niej znajdują jest ogromna i może prowadzić do wielu schorzeń. Jednym z ostatnich kroków będzie pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  0,0
  Rated 0,0 out of 5
  0,0 out of 5 stars (based on 0 reviews)
  Excellent0%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%