Sprzątanie po zalaniu Bytom

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Bytomiu. Jakie są najlepsze metody dezynfekcji pomieszczeń po wylaniu fekaliów? 

Walczysz ze skutkami zalanej piwnicy, a może zmagasz się z konsekwencjami wylania fekaliów na podłogę i chcesz dowiedzieć się, jak bezpiecznie usunąć bakterie i inne mikroorganizmy z powietrza?

Oferujemy usługi specjalistycznego oczyszczania pomieszczeń po awarii kanalizacji w domu lub w biurze. Rozlane na podłodze nieczystości to zagrożenie bakteriologiczne, które należy usunąć jak najszybciej.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Gdzie szukać pomocy po pęknięciu rury?

Nie trać czasu i pieniędzy, skontaktuj się z gronem fachowców, którzy gruntowanie i szybko przygotują Twój dom, biuro czy piwnicę do ponownego użytku. Zadzwoń do firmy sprzątającej Kastelnik i zapytaj o warunki otrzymania pomocy po awarii sieci kanalizacyjnej.

Sprzątanie toalety po zalaniu w Bytomiu.

Mieszkanie w Bytomiu, widok na nieczystości w zalanej toalecie.

Kompleksowe sprzątanie po zalaniu Bytom, woj. śląskie to zadanie dla profesjonalnej ekipy. Podczas awarii kanalizacji związanej z wodą liczy się szybka reakcja. Jeden telefon do naszego biura, który umożliwi Ci zminimalizowanie kosztów usunięcia szkód w zalanym brudną wodą pomieszczeniu. Warto dodać, iż ozonowane po zalaniu możesz zamówić o każdej porze dnia, gdyż pracujemy całodobowo.

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Bytom

Skuteczne czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu na Śląsku to pomoc specjalistów, którzy od lat zajmują się metodyczną pracą przy porządkowaniu piwnic po podtopieniach. Usuwanie szkód po awarii wody, a także odgrzybianie zalanych ścian to również nasza działka.

Najskuteczniejsze metody dezynfekcji zalanych pomieszczeń obejmują:

 • Ozonowanie;
 • Zamgławianie pomieszczeń suchą mgłą;
 • Odkażanie za pomocą czwartorzędowych soli amoniowych.
Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Jakie są etapy sprzątania piwnicy po zalaniu w Bytomiu?

Co robić po zalaniu domu wodą? W pierwszej kolejności, jeśli zalanie jest duże i może zagrażać życiu lub zdrowie, należy skontaktować się ze strażą pożarną. Służby mundurowe podejmą się koordynacji prac ratunkowych, zabezpieczą mieszkańców lub pracowników, a także przygotują miejsce do dalszych prac porządkowych.

Po zabezpieczeniu terenu, strażacy przekażą kolejne kroki, jakie powinien uczynić właściciel lokalu, by sprawnie przeprowadzić czyszczenie po zalaniu pomieszczeń. Jednym z nich będzie niezwłoczny kontakt z fachowcami, którzy po służbach mundurowych, są najlepiej wykwalifikowani do przeprowadzania prac porządkowych po awarii.

Kolejne etapy sprzątania to:

 • analiza awarii i jej zatrzymanie;
 • zabezpieczenie terenu oraz sprzętu;
 • przejście do odpompowywania wody;
 • wynoszenie mebli, sprzętów;
 • usuwanie ścieków, piachu, fekaliów i innych zanieczyszczeń;
 • suszenie ścian i mokrych tynków;
 • dezynfekcja zanieczyszczonych powierzchni;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów po wylaniu fekaliów;
 • ocena strat i wywóz z utylizacją niebezpiecznych przedmiotów.
czyszczenie po wybiciu kanalizacji Bytom

Zdjęcie: czyszczenie po wybiciu kanalizacji w Bytomiu © 2023 Kastelnik

Sprzątanie po zalaniu Bytom – ile kosztuje usuwanie fekaliów?

Cena sprzątania mieszkania po zalaniu w Bytomiu szacowana jest w zależności od ilości pracy, jaką muszą wykonać technicy Kastelnik. Szacują ją już na miejscu po dokładnych oględzinach i analizie usterki. Podstawowa opcja odkażania pomieszczenia po zalaniu fekaliami rozpoczyna się już od 800 zł netto, ale całość prac porządkowych może kosztować nawet kilkanaście tysięcy.

9/10 klientów uważa, iż firma sprzątająca Kastelnik świadczy usługi odgrzybiania ścian wysokiej jakości, co sprawia, że są oni skłonni do przekazania rekomendacji.

Kalkulacja kosztów przygotowana przez Kastelnik jest darmowa, ale zależy od ilości pracy, sprzętu i metod, jakie będą używane podczas prac porządkowych po wylaniu fekaliów. Wśród dodatkowych działań mogą pojawić się np. czyszczenie po zalaniu suchym lodem, odgrzybianie mokrej ściany czy wypompowywanie zanieczyszczeń i fekaliów przy pomocy pompy zanurzeniowej.

dezynfekcja, ozonowanie piwnicy

Zdjęcie: dezynfekcja ozonem zalanej piwnicy © 2023 Kastelnik

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami i nieczystościami – Śląskie

Zalanie mieszkania nieczystościami to sytuacja, która zdarza się w każdym mieście na terenie woj. śląskiego. Bytom nie jest tu wyjątkiem. Ważne, by zdawać sobie sprawę, iż po wylaniu fekaliów należy nie tylko wysprzątać brud z podłogi, ale również wydezynfekować skażone pomieszczenia. Dezynfekcja po zalaniu fekaliami w Bytomiu jest realizowana za pomocą suchej mgły i nadtlenku wodoru.

Jako alternatywę można również ozonować pomieszczania. Warto by zabieg odkażania przeprowadzić przynajmniej dwa razy, tj. na początku i na końcu sprzątania. Poprawnie zrealizowane czyszczenie uwolni nas od zarazków i bakterii obecnych w kale. W naszej firmie, zawsze oferujemy dezynfekcję całego budynku, przy wybiciu kanalizacji i rozlaniu szamba.

ozonowanie po zalaniu Śląskie

Zdjęcie: ozonowanie po zalaniu, woj. śląskie © 2023 Kastelnik

Ozonowanie mieszkania, czyli najskuteczniejszy sposób dezynfekcji po zalaniu

Wśród nowoczesnych, a także niezwykle skutecznych metod dezynfekcji mieszkania po zalaniu znajduje się ozonowanie, czyli najprościej mówiąc sprzątanie zanieczyszczeń i dezynfekcja przy pomocy gazu tworzonego w specjalnych generatorach. Ozon tworzony w ozonatorach ma dokładnie takie same właściwości chemiczne jak ten znajdujący się w środowisku naturalnym.

Jest jedynie tworzony w większych ilościach i kierowany pod dużym ciśnieniem na zanieczyszczone miejsce. Dzięki silnym właściwościom biobójczym szybko i bezpiecznie likwiduje zarazki, wirusy i bakterie.

Odkażanie ozonem, to jedna z najbardziej ekologicznych metod sprzątania po zalaniu:

 • nie pozostawia żadnych substancji wtórnych;
 • nie jest środkiem drażniącym;
 • dociera nawet do najdalszych zakamarków;
 • ozonowane pomieszczenie wymaga wyłącznie wietrzenia;
 • radzi sobie z grzybami, pleśnią, stęchlizną;
 • szybko pozbywa się nieprzyjemnego zapachu fekaliów, smrodu dymu papierosowego czy zgnilizny;
 • jest bezpieczny i można używać go m.in. w przedszkolach, żłobkach, strefach gastronomicznych.

Kastelnik – sprawdzona firma z doświadczeniem w osuszaniu budynków

Naszym priorytetem jest usługa na wysokim poziomie oraz bezpieczeństwo. Jako firma rodzinna z ponad dziesięcioletnim stażem zdajemy sobie sprawę, że zalanie mieszkania czy usterka to zawsze kłopotliwa sytuacja. Staramy się, by prace porządkowe przy suszeniu mokrych ścian czy dezynfekcji pomieszczeń po fekaliach przebiegały sprawnie, ale również dokładnie.

Dbamy o to, by sprzęty, jakimi się posługujemy, miały wszelkie normy. Osuszanie zalanych budynków wymaga urządzeń wysokiej klasy. Zawsze stawiamy na znane i sprawdzone marki, uczestniczymy w szkoleniach i ciągle poznajemy nowe metody suszenia ścian i tynków. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę dzięki bezpłatnej infolinii Kastelnik.

Kastelnik – osuszanie zalanych ścian – potwierdzone certyfikatem

Zaczynamy działać już w chwili pierwszego kontaktu z poszkodowanym, przekazujemy niezbędne informacje dotyczące zachowania się przy awarii hydrauliki, zalaniu piwnicy czy podtopieniu garażu. Zadzwoń i dowiedz się więcej – czekamy przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, cały rok!

sprzątamy Domy po zalaniach

Co możemy dla Ciebie zrobić?

 • sprzątanie mieszkania po zalaniu nieczystościami;
 • suszenie mokrych ścian i tynków;
 • transport ADR skażonych mebli, sprzętów;
 • sprzątanie po zalaniu fekaliami;
 • czyszczenie suchym lodem;
 • ozonowanie zanieczyszczonych pomieszczeń;
 • usuwanie nieczystości z podłogi;
 • czyszczenie po wybiciu kanalizacji;
 • odgrzybianie, odpleśnianie, pozbywanie się stęchlizny;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów po wylaniu szamba.
certyfikat osuszanie domu po zalaniu

Zdjęcie: certyfikat z osuszania domów po zalaniu © 2023 Dorota Kastelnik

10 lat na rynku – Kastelnik marka z certyfikatem IICRC

Wysoka jakość i dbałość o detal – o tym mogą świadczyć liczne kursy i szkolenia, jakich się podejmujemy. Możemy pochwalić się certyfikatem zawodowym nr 8680154-2022 nadanym szefowej i główny specjalistce działu osuszania Dorocie Kastelnik. Dzięki niemu świadczymy usługi sprzątania według najwyższych standardów osuszania budynków uznanych przez organizację IICRC.

Certyfikat nr. 8680154-2021 został wystawiony przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification. Na terenie województwa śląskiego oferujemy całodobowe czyszczenie po zalaniu fekaliami w domach i instytucjach publicznych. Masz pytania? Zadzwoń do nas – czekamy na Twój telefon.

Kastelnik oferuje czyszczenie miejsc po zalaniu w wielu miastach województwa śląskiego:

Baza wiedzy dla poszkodowanych z Bytomia

Po zalaniu mieszkania ostatnią rzeczą, o której chcą myśleć osoby poszkodowane, jest samodzielne czyszczenie pomieszczeń. Jak pokazuje doświadczenie, ważne jest, aby rozpocząć sprzątanie po zalaniu w Bytomiu tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec dalszym szkodom w ścianach budynku. Pierwszym krokiem jest ocena szkód i stworzenie kosztorysu.

Sprzątanie Bytom

Należy określić, które obszary są najbardziej dotknięte i dobrać odpowiednie techniki czyszczenia. Na przykład, być może trzeba będzie usunąć mokry dywan lub usunąć wilgoć ze ścian. Ważne jest również, aby zachować środki ostrożności podczas sprzątania po powodzi, dlatego czyszczenie po zalaniu to zadanie dla specjalistów z potrzebną wiedzą i doświadczeniem.

Jakie etapy obejmuje sprzątanie po zalaniu?

Sprzątanie po zalaniu zwykle obejmuje kilka etapów, a czynności konieczne, by doprowadzić lokal do porządku, dobierane są w zależności od okoliczności zalania. Najczęściej prace na miejscu zdarzenia rozpoczyna się od usuwania nadmiaru wody i zniszczonych przedmiotów. Uzupełnienie usuwania szkód stanowi osuszanie pomieszczeń i dezynfekcja przez ozonowanie.

Ile trwa usuwanie szkód po zalaniu?

Czas potrzebny na czyszczenie miejsc po zalaniu w dużej mierze uzależniony jest od skali zniszczeń i ilości przedmiotów do utylizacji. Zwykle czyszczenie zalanego lokalu trwa kilka godzin. W trudniejszych przypadkach czas ten może się wydłużyć do jednego dnia roboczego.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%