Sprzątanie po zalaniu Bielsko-Biała

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Bielsku-Białej. Zalany dom? Poznaj profesjonalne porady od wieloletnich specjalistów z branży

Jeśli niedawno doświadczyłeś powodzi, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak pozbyć się grzyba w zalanym mieszkaniu. Sprzątanie po zalaniu Bielsko-Biała w woj. śląskim to usługa na miarę Twoich potrzeb. Szukasz solidnej firmy, która pracuje z zalanymi domami? Nie szukaj dalej! Kastelnik to profesjonalna firma z dużym doświadczeniem w dziedzinie czyszczenia i dezynfekcji.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Być może zauważyłeś pleśń na ścianach i nie wiesz co z nią zrobić? Zaufaj specjalistom, którzy od 10 lat w ofercie mają kompleksowe sprzątanie domu po zalaniu. Nasze doświadczenie w pełni pozwoli na szybkie usunięcie grzyba i pleśni z mokrej ściany.

Inne usługi dostępne w Twoim mieście: odgrzybianie ścian Bielsko-Biała

Niestety, usuwanie szkód po zalaniu często wymaga wsparcia wykwalifikowanej ekipy techników. Samodzielna próba pozbycia się niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i drobnoustrojów po fekaliach, może być mało efektywna.  Oferujemy pełen zakres usług!

sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Bielsko-Biala

Sprzątanie po zalaniu Bielsko-Biała – restytucja mienia 

Jeśli chcesz uniknąć całkowitej wymiany zalanych mebli domowych lub biurowych – zleć nam restytucję mienia. Sprzątanie pomieszczenia po zalaniu w Bielsku-Białej to szereg drobnych czynności, które po ich wykonaniu składają się na jedną całość.

Używamy wysokiej jakości środków chemicznych oraz urządzeń do dezynfekcji, które usuną wszelkie ślady zalania z piwnicy, nie uszkadzając przy tym struktury podłogi czy wykończeń ścian – dzięki czemu nie musisz się martwić kosztownym remontem.

Usuwanie szkód po zalaniu w Bielsku-Białej jest jedną z naszych podstawowych usług. Jeśli jesteś ofiarą zalania i chcesz jak najszybciej wrócić do domu, nasz zespół jest dostępny 7 dni w tygodniu.

Gwarantujemy wizytę na miejscu w ciągu kilku godzin od wezwania, oferujemy prace:

 • usuwanie grzyba ze ściany;
 • czyszczenie po wybiciu kanalizacji;
 • sprzątanie pomieszczenia po zalaniu w technikach mieszanych;
 • dezynfekcja po fekaliach za pomocą ozonu;
 • utylizacja zniszczonego wyposażenia.
Kastelnik – odgrzybianie ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Inne usługi dostępne w Twoim mieście: sprzątanie po zgonach Bielsko-Biała

etapy czyszczenie po zalaniu

Pęknięta rura to częsta przyczyna awarii kanalizacji i zalania.

Jakie są etapy sprzątania po zalaniu w domu? 

Bez względu na to, jak poważne było zalanie w domu, będziemy tam, aby pomóc Ci go oczyścić i wrócić do bezpiecznego pomieszczenia. Robimy to od wielu lat, więc o powodziach i zalaniach wiemy wszystko. Na początku jest dużo stresu.

Podtopienie garażu, czy zalanie domu fekaliami to zdarzenia, które wymagają pomocy specjalisty. Straż Pożarna może być dobry początkiem na rozpoczęcie pracy. Warto również wspomagać się lokalną firmą sprzątającą po zalaniu, która doskonale wie, jakie są etapy dezynfekcji i czyszczenia po zalaniu w domu.

Zadania profesjonalnej firmy realizowane są według następujących kroków:

 • ocena uszkodzeń i segregacja sprzętów do restytucji;
 • odpompowanie nadmiaru wody z zalanego pomieszczenia;
 • wynoszenie mebli i sprzętów AGD skażonych fekaliami; 
 • transport skażonych przedmiotów do spalarni;
 • mycie i sprzątanie po fekaliach; 
 • usuwanie szlamu i nieczystości; 
 • osuszanie i ozonowanie mieszkania; 
 • dezynfekcja po zalaniu lokalu;
 • usuwanie zapachów.

Dlaczego warto skorzystać z ekipy specjalistów do odgrzybiania?

Świadczymy pełen zakres usług sprzątania domu po fekaliach lub powierzchni biurowej po wybiciu kanalizacji. Poza dokładnym czyszczeniem zajmiemy się również dezynfekcją powierzchni i maszyn.

Kolejna ważna sprawa, to badania mykologiczne. Na podstawie pobranych próbek wykonywane są testy na obecność grzybów i jest to złożona procedura związana z odgrzybianiem zalanego mieszkania. Wysokie koszty utrudniają ich przeprowadzenie na własną rękę. Jednym ze sposobów uniknięcia problemów z wilgocią w domu jest zainwestowanie w profesjonalną pomoc, której znajdziesz u fachowców od odgrzybiania zalanej ściany.

Możemy wykonać wstępny pomiar wilgotności ściany oraz przeprowadzić następujące prace:

 • ocenić jak bardzo rozwinął się grzyb na ścianie;
 • wykonać sprzątanie po zalaniu w piwnicy;
 • wyeliminować pleśń ze ściany – odgrzybianie Bielsko-Biała; 
 • ocenić, czy pokryte pleśnią ściany nadają się do naprawy;
 • doradzić czy należy skuwać sufity i tynki;
 • dobierać najlepsze środki chemiczne o właściwościach biobójczych; 
 • dotrzeć w szczeliny zalanego pomieszczenia – ozonowanie;  
 • sprzątanie po wybiciu kanalizacji;
 • skutecznie osuszyć ściany i tynki;
 • przeprowadzić pełną dezynfekcję pomieszczeń;
 • opracować dokumentację KNR dla ubezpieczyciela.

działanie bakteriobójcze ozonu

Ozonowanie po zalaniu – czy warto wybrać tę metodę?

Wśród wielu etapów sprzątania po zalaniu znajduje się m.in. ozonowanie. Jest ono jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się szkodliwych dla naszego zdrowia bakterii i związków chemicznych występujących w fekaliach.

To innowacyjna, a zarazem bezpieczna dla zdrowia metoda dezynfekcji, opierająca się na złożonych procesach chemicznych występujących w naturze. To właśnie dzięki generatorowi ozonu nie jest używana silna chemia o działaniu biobójczym. Warto wspomnieć, iż jest to również najlepsza metoda odkażania mieszkania dla osób wrażliwych na pyłki, sierść kotów i inne alergeny. 

Kastelnik – dezynfekcja ozonem – potwierdzona certyfikatem

Gaz o silnym działaniu biobójczym – postaw na ozon w walce z fekaliami

Ozon, który ma silne działanie bakteriobójcze, jest rozprzestrzeniany przez specjalne urządzenia pod wysokim ciśnieniem, a że mamy do czynienia z gazem, to ten dostaje się do wszystkich niedostępnych zakamarków. W piwnicy pełnej fekaliów i odchodów ludzkich, dochodzi do neutralizacji niebezpiecznych dla zdrowia substancji, a co za tym idzie do pełnej dezynfekcji.

Ozonowanie domu po zalaniu w Bielsku-Białej jest więc metodą ekologiczną. Oznacza to, iż w procesach chemicznych nie powstają żadne odpady niebezpieczne. Nie trzeba martwić się o ich utylizację, a sam przebieg odkażania po zalaniu tą metodą jest dość szybki. 

Dla tych, którzy potrzebują pomocy – Kastelnik zespół z doświadczeniem

Możesz zaufać firmie Kastelnik, która z pomocą ozonu pomoże Ci wyjść z trudnej sytuacji. Jest to metoda, która sprawdza się nie tylko w domach prywatnych, ale także w urzędach, oraz placówkach oświatowych i medycznych. Gaz ten skutecznie i szybko dezynfekuje skażone odchodami powierzchnie, a także pozbywa się nieprzyjemnego zapachu np. po wybiciu szamba.

Usuwanie zapachu po zalaniu fekaliami, to jeden z podstawowych etapów czyszczenia zalanego domu. 

Usługi dezynfekcji po zalaniu dostępne są również w miastach:

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji Bielsko Biała

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć zalanie, jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest skontaktowanie się z agentem ubezpieczeniowym oraz z firmą sprzątającą po zalaniach.  Konsultanci z firmy Kastelnik będą w stanie powiedzieć Ci, jaki rodzaj zniszczeń obejmuje szkoda po zalaniu oraz jak to odnosi się do Twojej konkretnej sytuacji. Ich specjaliści już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej odpowiedzą na Twoje pytania odnośnie zalanego fekaliami mieszkania.

Ile kosztuje sprzątanie po zalaniu?

Koszt sprzątania domu po zalaniu ustalany jest po wizji lokalnej na miejscu zdarzenia. Cena czyszczenia pomieszczenia po zalaniu zaczyna się od 800 zł w przypadku podstawowej dezynfekcji i może sięgnąć kilku tysięcy złotych za sprzątanie kilkunastu pomieszczeń i utylizację zalanych przedmiotów.

Co robić po zalaniu fekaliami?

Sprzątanie po zalaniu fekaliami wymaga pozbycia się chorobotwórczych drobnoustrojów i innych związków mogących stanowić zagrożenie epidemiologiczne. Jedną z uznawanych form dezynfekcji po wylaniu szamba jest ozonowanie.  Jako alternatywę możemy zastosować również zamgławianie za pomocą suchej mgły.

Odgrzybianie ściany po zalaniu

Kastelnik certyfikowani specjaliści do dezynfekcji po zalaniach 

Stawiamy na ciągły rozwój i szkolenia, tak by każdy z naszych techników był na bieżąco doszkalany z najnowszych technologii, obsługi sprzętu do sprzątania po zalaniu. Liczy się wiedza o środkach chemicznych oraz najbezpieczniejszych metodach dezynfekcji po zalaniu, a także jak maksymalnie skrócić czas pracy przy efektywnym jej wykonaniu.

Kastelnik – dezynfekcja po fekaliach – kontakt 7 dni w tygodniu

Wdrażamy najlepsze metody osuszania domów i dbamy o to, by działać zgodnie ze standardami panującymi w tej branży. Kluczowe jest również wdrażanie najnowszych kryteriów wprowadzanych przez europejskie instytucje szkoleniowe. Możemy się pochwalić, że jako jedni z pierwszych w Polsce realizujemy standardy jakości osuszania budynków według Światowej Organizacji IICRC.

Certyfikat zawodowy nr. 8680154-2021 wydany dla szefowej działu – Doroty Kastelnik jest gwarancją jakości na ten temat.  Jesteśmy firmą rodzinną z dużym doświadczeniem, a naszym priorytetem jest szybka pomoc poszkodowanym. Wierzymy, że nasze działania mogą zminimalizować straty finansowe, które pojawiają się przy zalaniu domu. 

Kastelnik – czas na czyszczenie po zalaniu w Bielsku-Białej.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5,0 out of 5
  5,0 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%