Sprzątanie po zalaniu Białystok

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Białymstoku. Jakich zasad należy przestrzegać po awarii kanalizacji w domu?

Awaria kanalizacji w Białymstoku?  Proponuje skuteczne osuszanie i sprzątanie po zalaniu Białystok woj. podlaskie dla osób, które ucierpiały w związku z pęknięciem rury w budynku.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Sprzątanie fekaliów i dezynfekcja pomieszczeń po nieczystościach to nasza odpowiedź w kierunku wszystkich poszkodowanych przez powódź.

Przedsiębiorstwo Kastelnik w związku z tym zapotrzebowaniem pomaga w usuwaniu skutków awarii kanalizacyjnych, zachowując następujące zasady:

 • ubieranie środków ochrony osobistej podczas odkażania;
 • niewpuszczanie osób trzecich na teren prac;
 • dezynfekowanie wszystkich miejsc, w których występowały fekalia;
 • stosowanie preparatów według kart charakterystyki producenta.

Usuwanie szkodliwych patogenów po zalaniu nieczystościami jest zadaniem, które powinny wykonywać wyłącznie podmioty do tego upoważnione. Oznacza to, że posiadają one kompetencje oraz niezbędny sprzęt. Na temat etapów sprzątania po zalaniu, pisaliśmy już wcześniej na naszym blogu.

Warto dodać, iż nasi technicy działają na terenie całego miasta Białystok, a w szczególności sprzątamy po zalaniach w takich dzielnicach jak m.in.: Bojary, Piaski, Bacieczki, Sienkiewicza. Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Z nami czyszczenie po wybiciu kanalizacji w miastach województwa podlaskiego zostanie wykonane skutecznie i bez zbędnych przestojów.

Oferujemy całodobowe sprzątanie po zalaniu wodą w powiecie białostockim, w miastach: Choroszcz, Czarna Białostocka, Łapy, Michałowo, Supraśl, Suraż, Tykocin, Wasilków, Zabłudów.

Sprzątanie mieszkania po zalaniu Białystok

Sprzątanie po zalaniu Białystok – ile kosztuje?

Kwestia kosztów związanych z dogłębnym sprzątaniem po zalaniu w Białymstoku ustalana jest podczas bezpłatnej wyceny na miejscu u klienta. Pod uwagę brane są aspekty związane z rodzajem zalania i z ilością występujących zanieczyszczeń. Niemałe znaczenie ma także wielkość powierzchni, w której zostanie wykonana dezynfekcja po zalaniu nieczystościami.

Koszty dezynfekcji fekaliów rozpoczynają się od kwoty 800 zł netto, natomiast kompleksowe czyszczenie po zalaniu dużego budynku może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Zachęcamy do kontaktu z technikami firmy Kastelnik, którzy chętnie wycenią Twoje zlecenie. Sprzątanie po wybiciu kanalizacji najlepiej zmówić w dzień wykrycia awarii. 

Jak wygląda dezynfekcja po wybiciu kanalizacji

Jak przebiega dezynfekcja po wybiciu kanalizacji?

Skuteczne usuwanie chorobotwórczych drobnoustrojów świadczone jest podczas dogłębnej dezynfekcji po wybiciu kanalizacji. Szkodliwe mikroorganizmy, które występują w każdym przypadku pojawienia się nieczystości najlepiej likwidować za pomocą nowoczesnych form odkażania. Należą do nich ozonowanie po zalaniu, a także zamgławianie na sucho z nadtlenkiem wodoru.

Obydwie te metody działają doskonale na wszystkie powierzchnie oraz neutralizują nieprzyjemne zapachy. Ozon występuje naturalnie w naszym środowisku naturalnym, dzięki czemu nie jest on szkodliwy. Oczywiście należy podkreślić, że tylko w określonym stężeniu, które nie przekracza wartości 0,1 ppm. Dlatego po wykonaniu tego zabiegu należy odczekać pewien czas, by móc znów korzystać z dezynfekowanego pomieszczenia.

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – kontakt 7 dni w tygodniu

Gdy ozonowanie mieszkania po zalaniu trwało 90 minut, to po upływie kolejnych 90 minut można bezpiecznie do niego wrócić. Osuszanie ścian zalanego budynku to bardzo ważny etap, o którym nie wolno zapomnieć. 

czyszczenie po zalaniu szamba

Zdjęcie: brudna podłoga, pełna nieczystości po awarii szamba © 2023 Kastelnik

Sprzątanie po zalaniu fekaliami w Białymstoku

Sprzątanie pomieszczenia po zalaniu fekaliami w Białymstoku to praca dla Kastelnika. Pochodzące z rur kanalizacyjnych fekalia są bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia. W przypadku rozlania fekaliów w domu, niezbędne jest wykonanie nie tylko czyszczenia, ale również dezynfekcji. Na początku musimy pozbyć się samych ekskrementów, natomiast następnym krokiem jest odkażanie podłóg i ścian. Dezynfekcja po zalaniu mieszkania fekaliami często przeprowadzana jest za pomocą zabiegu tj. zamgławianie po zalaniu.

Dezynfekcja na sucho z użyciem nadtlenku wodoru skutecznie odkaża pomieszczenia, w których rozprzestrzeniają się szkodliwe patogeny, wirusy i bakterie. Należy pamiętać, że tę usługę powinny wykonywać wyłącznie profesjonalne podmioty sprzątające, które oferują certyfikat dezynfekcji. 

dezynfekcja piwnicy po zalaniu fekaliami w Białymstoku

Zdjęcie: piwnica domu zalana fekaliami © 2023 Kastelnik

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji — powiat białostocki

 • kompleksowe sprzątanie po zalaniu fekaliami;
 • mycie podłogi i czyszczenie po zalaniu budynków na terenie Podlasia;
 • mycie posadzek po fekaliach;
 • sprzątanie po wybiciu kanalizacji;
 • osuszanie budynku po zalaniu z nawiercaniem ścian; 
 • wypompowywanie wody z piwnicy po zalaniu;
 • odgrzybianie mokrej ściany; 
 • czyszczenie po wybiciu szamba w domu;
 • odkażanie po nieczystościach;
 • ozonowanie powietrza i usuwanie zarazków; 
 • zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru; 
 • opróżnianie piwnicy po zalaniu wodą;
 • utylizacja termiczna skażonego mienia.
Kastelnik – osuszanie wilgotnych ścian – potwierdzone certyfikatem

Usługi sprzątania i dezynfekcji mieszkań po zalaniu dostępne są także w miastach:

 • Augustów
 • Bielsk Podlaski
 • Grajewo
 • Hajnówka
 • Kolno
czyszczenie basenu po wybiciu kanalizacji

Zdjęcie przed i po czyszczeniu nieczystości po awarii kanalizacji © 2023 Kastelnik

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Białystok, ale również w innych lokalizacjach w województwie podlaskim np. Augustów, Suwałki oraz Łomża możesz zamówić czyszczenie po zalaniu. Sprzątanie fekaliów oraz dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu fekaliami realizowana jest zgodnie z krajowymi zasadami BHP. W tym miejscu zapraszamy do zapoznania się z często pojawiającymi się pytaniami, jakie zadają osoby poszkodowane z województwa podlaskiego.

Jak przygotować zalany budynek na przyjazd ekipy sprzątającej?

Ważne jest, by zabezpieczyć miejsce powstania awarii. Odciąć dopływ prądu i wody i w miarę możliwości wyeliminować zagrożenia, które mogą być niebezpieczne dla życia człowieka. Technicy firmy sprzątającej zajmą się kompleksowo usuwaniem wszystkich skutków zalania. Jeżeli masz wodę w piwnicy, poinformuj o tym ekipę Kastelnik. Na miejsce przywieziona zostanie pompa do odpompowania wody.

Co obejmuje dezynfekcja po fekaliach?

Rozlane na podłodze fekalia wymagają przeprowadzenia dezynfekcji. Odkażanie pomieszczenia po wylaniu szamba obejmuje sprzątanie fekaliów i nieczystości, ozonowanie pomieszczeń lub zamgławianie suchą mgłą. Nadtlenek wodoru dobrze sprawdza się przy usuwaniu groźnych związków chemicznych, które występują w rozlanych fekaliach. Ten środek bakteriobójczy usuwa również chorobotwórcze mikroorganizmy oraz dodatkowo niweluje nieprzyjemne zapachy.

 

certyfikat osuszanie po zalaniu podlaskie

Jak osuszyć mieszkanie po zalaniu? Certyfikat IICRC © 2023 Dorota Kastelnik

 

Bezgotówkowe osuszanie budynku po zalaniu Podlaskie

Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie. Nasz zespół składa się ze specjalistów, którzy mają bogatą wiedzę, umiejętności i doświadczenie, aby poradzić sobie z wodą w ścianie lub suficie. Odgrzybianie mokrych ścian i osuszanie budynku po zalaniu realizowane jest w ramach kompleksowych usług związanych z likwidacją szkód powodziowych w Białymstoku. Świadczenie to ma na celu wysuszenie ścian i usunięcie grzybów i pleśni, które pojawiły się w naszym budynku. Ważne jest, by wykonać przy tym pomiar wilgotności zalanych ścian.

Usługi sprzątania możesz również zamówić w lokacjach tj. Supraśl, Suraż, Tykocin, Wasilków, Zabłudów, Choroszcz, Czarna Białostocka, Łapy, Michałowo. Wszystkie nasze usługi możesz zamówić poprzez całodobową infolinię firmy Kastelnik. Dla każdego klienta oferujemy bezpłatną wycenę.

Kastelnik – czas na sprzątanie budynku po zalaniu w Białymstoku!

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%