Sprzątanie po zalaniu Będzin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Będzinie. Jakie są możliwości dezynfekcji pomieszczeń po fekaliach?

Najlepiej od razu po wykryciu awarii zamówić sprzątanie po zalaniu Będzin woj. śląskie, aby uzyskać natychmiastową pomoc. Najczęstszym błędem popełnianym przez osoby zmagające się z zalanym mieszkaniem jest opóźnianie pomocy. Może to spowodować rozwój pleśni w budynku lub inne zagrożenia dla zdrowia mieszkańców, a także dla konstrukcji budynku.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Od 2013 roku wykorzystujemy nasze doświadczenie odnośnie usługi tj. usuwanie szkód po zalaniu, aby zapewnić najlepsze możliwe rozwiązania w zakresie osuszania. Mając wiele lat doświadczenia w branży, jesteśmy pewni, że nasze usługi dezynfekcji po wylaniu szamba sprostają Twoim oczekiwaniom.

Oferujemy następujące możliwości dezynfekcji po fekaliach:

 • ozonowanie pomieszczeń po zalaniu fekaliami;
 • odkażanie za pomocą suchej mgły;
 • oczyszczanie powietrza za pomocą nadtlenku wodoru;
 • dezodoryzacja i usuwanie zapachów.

Sprzątanie pomieszczenia po zalaniu Będzin

Sprzątanie po zalaniu Będzin – zaufaj specjalistom

Wybicie szamba w domu może przydarzyć się każdemu. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w procesie przywracania porządku w zalanej piwnicy i wykonać profesjonalne sprzątanie po zalaniu w Będzinie. Gwarantujemy szybkie osuszenie budynku po zalaniu oraz dezynfekcję zalanych pomieszczeń w Będzinie na osiedlu Nowe Warpie, Syberka, czy Podskarpie.

W pracy stosujemy ozonatory o mocy 40 g./h, które skutecznie radzą sobie z fekaliami i nieczystościami. Wiemy, jak radzić sobie z powodzią w domu i nie pozostawiamy miejsca na rozwój bakterii czy grzybów.

Jakie są przyczyny zalania mieszkania?

Wielu hydraulików twierdzi, iż wadliwa kanalizacja lub pęknięta rura może doprowadzić do poważanej awarii w domu i zalania. Oferujemy zawsze bezpłatną wycenę osuszania, dzięki czemu możesz sprawdzić, ile będzie kosztować specjalistyczne suszenie ścian po zalaniu przed podjęciem jakichkolwiek czynności. Warto jednak zastanowić się głębiej nad przyczynami zalań. Niestety, na wiele z nich nie mamy wpływu, ale z pewnością możemy zminimalizować ryzyko.

Kastelnik – osuszanie zalanych ścian – kontakt 7 dni w tygodniu

Do najczęstszych przyczyn zalania zaliczamy: 

 • niedomknięte okna;
 • zniszczone rury;
 • cofka z kanalizacji;
 • wyciek z węża pralki;
 • zapchana kanalizacja;
 • zepsuta instalacja wodno-kanalizacyjna.
czyszczenie po wybiciu kanalizacji Będzin

Zdjęcie: czyszczenie po wybiciu kanalizacji Będzin © 2023 Kastelnik

Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i systematycznego przeglądu hydrauliki oraz sprzętów AGD, jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko zalania mieszkania. Warto również rozważyć instalację czujnika zalania. Jest on zaprojektowany do wczesnego wykrywania przecieków wody w miejscu narażonym na zalanie.

Z pewnością zaliczyć możemy do nich miejsca z przyłączem pralki, zmywarki, pomieszczenie gospodarcze czy piwnica. Dobrej klasy alarmy wody posiada sondę pomiarową z przewodem o długości nawet jednego metra. W przypadku zalania zostaje uruchomiony alarm dźwiękowy, który powinien zmotywować nas do działania i w efekcie możemy uniknąć zalania mieszkania.

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami – usługi Kastelnik

Dezynfekcja po zalaniu fekaliami z szamba to jedna z usług firmy Kastelnik oferowana przez całą dobę. Wybierając sprawdzonych fachowców, możesz liczyć na kompleksową usługę tj. sprzątanie po zalaniu w Będzinie, osuszania mokrych ścian, odgrzybiania i odkażania przestrzeni po zalaniu fekaliami np. między fugami. Wysoka jakość odkażania oraz przystępna cena to cechy, jakie wyróżniają naszą firmę na tle konkurencji. 

Kastelnik – dezynfekcja pomieszczeń – potwierdzona certyfikatem

Usuwanie szkód po zalaniu – powiat będziński

 • sprzątanie po zalaniu
 • dezynfekcja skażonych powierzchni
 • osuszanie ścian, piwnic, strychów
 • ozonowanie pomieszczenia
 • sprzątanie przy pomocy suchego lodu
 • wypompowywania zanieczyszczonej wody i ścieków
 • przewóz skażonych mebli i sprzętów

dezynfekcja po fekaliach powiat będziński

Doświadczony zespół, gwarancją wysokiej jakość usług sprzątających

Stawiamy na rozwój i poszerzanie naszych umiejętności, stąd ciągłe szkolenia naszej kadry fachowców w technikach oczyszczania po fekaliach przy zachowaniu wszelkich zasad dezynfekcji BHP. Porządne sprzątanie to nieustanne pogłębianie wiedzy oraz poznawanie nowoczesnych metod odkażania i dezynfekcji.

Warto wspomnieć również na temat wiedzy o chemicznych środkach bakteriobójczych, a także szkoleniach wewnętrznych z obsługi specjalistycznych maszyn np. maszyny do czyszczenia suchym lodem czy przemysłowe ozonatory powietrza do dezynfekcji.

Osuszanie po zalaniu z certyfikatem IICRC 2022/2023

Jako jedni z pierwsi w południowej Polsce możemy cieszyć się specjalistycznym certyfikatem IICRC. Jest to dokument potwierdzający wiedzę z zakresu osuszania budynków według najwyższych standardów światowej jednostki certyfikującej IICRC (Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification).

Certyfikat zawodowy nr. 8680154-2021, został uzyskany przez szefową naszego działu – Dorotę Kastelnik. Warto zaufać specjalistom i powierzyć osuszanie zalanego domu fachowcom z branży. 

Usuwanie szlamu i nieczystości z zalanego domu

Zdjęcie: usuwanie szlamu i nieczystości z zalanego domu © 2023 Kastelnik

Jakie są etapy sprzątania po zalaniu?

Najważniejszym czynnikiem jest bezpieczeństwo – zawiadomienie odpowiednich służb mundurowych i ewakuacja ludzi, to dwa pierwsze kroki, jakie powinniśmy poczynić przy zalaniu mieszkania, domu czy powierzchni magazynowych. Strażacy zabezpieczą teren i ludzi, a także pomogą ustalić, jakie kolejne kroki należy poczynić przy sprzątaniu po zalaniu.

Skontaktowanie się ze specjalistyczną firmą zajmująca się usuwaniem szkód po wybiciu kanalizacji, to najszybsza metoda na pozbycie się problemu.

Etapy czyszczenia pomieszczeń po zalaniu obejmują: 

 • zabezpieczenie terenu;
 • wyniesienie i utylizacja zniszczonych przedmiotów;
 • ocenę zniszczonego sprzętu i mebli;
 • wypompowanie wody;
 • usunięcie szlamu, piasku i nieczystości;
 • oczyszczanie powierzchni skażonych fekaliami; 
 • dezynfekcję pomieszczeń;
 • usuwanie nieprzyjemnych zapachów.
urządzenie do czyszczenia suchym lodem po zalaniu

Zdjęcie: urządzenie do czyszczenia suchym lodem po zalaniu © 2023 Kastelnik

Profesjonalna ekipa sprzątająca po zalaniu dysponuje sprzętem, który dopasowany jest do szkód wyrządzonych przez wodę, kanalizację, szambo.

Najczęściej niezbędne są wieloraki pompy usuwające zanieczyszczenia:

 • pompy hydrauliczne – pompy napędzane przez silniki spalinowe, najczęściej używane podczas usuwania skutków zalań. Odpompowują czystą wodę. Jest to najpopularniejszy rodzaj pomp, dostępny także w marketach budowlanych;
 • pompy zanurzeniowe – niezbędne do pracy przy wylaniu kanalizacji bądź podtopieniu. Usuwają zanieczyszczoną, brudną wodę, w tym także ścieki z piachem, kamieniami, liśćmi;
 • pompy z rozdrabniaczem – jeżeli zmagamy się z wylanym szambem, wówczas konieczne będzie użycie pompy wspomaganej przez metalowy wirnik rozdrabniający nieczystości.;
 • pompy głębinowe do wody czystej – specjalistyczna pompa używana, kiedy woda jest głęboka, ale bez zanieczyszczeń.

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji – ozonowanie zalanych pomieszczeń 

Jeżeli zastanawiasz się, czy ozonowanie mieszkania po zalaniu, to odpowiedni wybór, jesteś w dobrym miejscu. Ozon, to nie tylko środek bakteriobójczy i wirusobójczy, ale bezpieczna opcja do pozbycia się nieprzyjemnego zapachu po wylaniu fekaliów. Ekipa fachowców dociera przy pomocy ozonu do wszystkich zakamarków w zanieczyszczonych pomieszczeniach i neutralizuje grzyby, pleśń, zabrudzenia.

Ozon jest wytwarzany przez generatory, ale jest on tożsamy z cząsteczkami naturalnie występującymi w naszej atmosferze. Ma on silne działanie neutralizujące, a jego moc jest nawet o 50 razy większa niż moc chloru. Zawsze ostatnim etapem czyszczenia po wybiciu kanalizacji jest właśnie ozonowanie wszystkich pomieszczeń. 

Czym jest ozon?

Jakie są zalety dezynfekcji ozonem?

 • metoda ekologiczna i bezpieczna;
 • szybkość działania;
 • brak toksycznych odpadów wtórnych;
 • dociera do wszystkich skażonych miejsc;
 • usuwa toksyny, grzyby, pleśń, wirusy, bakterie;
 • likwiduje nieprzyjemny zapach po fekaliach. 

Kastelnik – czas na sprzątanie po zalaniu w Będzinie

Jeśli szukasz kogoś z doświadczeniem, kto oczyści zalany fekaliami budynek, warto sięgnąć po telefon i zadzwonić do firmy Kastelnik. Po zalaniu domu wodą możemy dla Ciebie wypompować wodę z piwnicy i usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Całodobowe połączenia z naszą infolinią są całkowicie bezpłatne zarówno z telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych.

Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed przybyciem ekipy sprzątającej, a jedną z nich jest skuteczna eliminacja źródła powstania awarii. Na zakończenie prac wystawiamy certyfikat dezynfekcji. Zalany dom fekaliami?

Zadzwoń do nas, tutaj jesteśmy dostępni w miastach:

rodzinna firma sprzątająca

FAQ — najczęściej zadawane pytania

Starając się odpowiedzieć na liczne pytania odnośnie usuwania szkód po zalaniach, pragniemy poniżej udzielić kilku najważniejszych informacji. Oczywiście zawsze zachęcamy również do wysłania wiadomości e-mail lub kontaktu telefonicznego. 

Czy ozonowanie po zalaniu jest bezpieczne?

Ozonowanie pomieszczeń realizowane przez techników Kastelnik, jest zawsze bezpieczne. Usługa dezynfekcji po zalaniu składa się z kilku etapów, a jednym z nich jest właśnie ozonowanie po zalaniu. Ważne przy tym jest, by dobrze przygotować pomieszczenie do odkażania oraz monitorować stężenie ozonu.

Ile kosztuje sprzątanie po zalaniu?

Koszty dotyczące sprzątania pomieszczenia po zalaniu, są zależne od wielu czynników. Zaliczyć do nich można np. wielkość zalanego pomieszczenia, stopienia zalania, ilość nieczystość do usunięcia, liczbę przedmiotów do utylizacji po zalaniu, a także czy usuwanie szkód po zalaniu ma obejmować dezynfekcję pomieszczenia. Cena podstawowej dezynfekcji to koszt 800 zł.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 2 reviews)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%