Sprzątanie po zalaniu Andrychów

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie piwnicy po zalaniu w Andrychowie. Jak ograniczyć szkody wylaniu fekaliów?

Czy wiesz, jak poradzić sobie z piwnicą po zalaniu? To pytanie, które wiele osób zadaje sobie, kiedy muszą zmierzyć się z tego typu problemem. Skutecznym rozwiązaniem jest zamówienie usługi tj. sprzątanie po zalaniu Andrychów, woj. małopolskim w firmie usługowej Kastelnik.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniach – potwierdzone certyfikatem

Zalane wodą pomieszczenia są nie tylko irytujące, ale występujące w nich odpady metaboliczne i bakterie są także niebezpieczne dla zdrowia. Zdecydowanie warto wiedzieć, które kroki należy podjąć, by zminimalizować to zagrożenie. Samodzielne próby usuwania grzybów są bardzo często jedynie maskowaniem problemów. Grzyb szybko nawraca, zwłaszcza bez dezynfekcji pomieszczeń wykonanej przy pomocy osuszaczy. Firma sprzątająca daje pewność, że całkowicie usuniemy toksyny z otoczenia.

Osuszanie zalanych ścian Andrychów.

Walkę z grzybem często rozpoczyna się od osuszenia mokrych ścian.

Jak sprzątać po zalaniu w domu – co najczęściej utylizujemy?

Zalane mieszkanie, to ogromny chaos i mnóstwo problemów. Woda z kanalizacji jest bowiem siedliskiem bakterii np. metabolicznych. Może być przyczyną roznoszenia się chorób zakaźnych. Patogeny i toksyny osiadają na meblach, sprzętach domowych, urządzeniach elektronicznych czy posadzkach i ścianach.

Okazuje się, iż niezwykle ważna jest pomoc fachowców od zalań, którzy wykonają takie czynności jak:

 • Szybko zlokalizują miejsce usterki;
 • Przeprowadzą pełną analizę zainfekowanych przedmiotów;
 • Wdrożą skuteczną dezynfekcją mieszkania;
 • Bezpiecznie i zgodnie z przepisami przeprowadzą transport ADR.

Niestety, trzeba liczyć się z tym, że po rozległym zalaniu domu wodą z kanalizacji czy podtopieniu, może dojść do uszkodzeń, a nawet zniszczenia wielu sprzętów domowych. Konieczne jest wtedy ich zutylizowanie zgodnie z normami. Należy pamiętać, że skażone przedmioty muszą zostać prawidłowo zutylizowane. Nie przestrzeganie zasad wiąże się z wysokimi karami pieniężnymi. Wybierz fachowców, którzy rozwiążą problem toksycznych przedmiotów za Ciebie.

Sprzątanie piwnicy po zalaniu Andrychów.

Dezynfekcja mieszkania po odpadach metabolicznych

Mieszkanie po zalaniu ściekami musi przejść dokładne prace porządkowe, które pozwolą na usunięcie odpadów, ale również pełną dezynfekcję mieszkania. Dlaczego to takie ważne? Bakterie kałowe i odpady metaboliczne, które znajdują się w ściekach, są szczególnie niebezpieczne dla zdrowia naszego i naszych bliskich. Pełna dekontaminacja pomieszczeń pozwala na bezpieczne ich użytkowanie.

Wśród kolejnych etapów porządkowych po zalaniu znajdują się m.in.:

 • Odpompowywanie ścieków i wody;
 • Dokładne czyszczenie podłóg i ścian;
 • Odkażanie przy pomocy silnych środków biobójczych;
 • Osuszanie budynków;
 • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów;
 • Transport ADR.

Wśród popularnych metod dezynfekcji mieszkania znajduje się tzw. sucha mgła, czyli dekontaminacja przy pomocy silnie stężonego wodoru. Jest on rozpylany w zainfekowanych miejscach pod dużym ciśnieniem. Neutralizuje mieszkanie po odpadach metabolicznych skutecznie i zgodnie z zasadami BHP. Podczas prac porządkowych stosuje się również czyszczenie suchym lodem, usuwanie drobnoustrojów z podłogi przy pomocy środków chemicznych na bazie czwartorzędowych związków aminowych.

Środek na grzyby.

Ściana z grzybem i pleśnią to zagrożenie dla zdrowia. Nie warto tego bagatelizować.

Ozonowanie pomieszczeń po zalaniu – walka z bakteriami

Podczas poszukiwań najlepszej metody do dezynfekcji pomieszczeń, pewnie znalazłeś metodę zwaną ozonowaniem mieszkania czy usuwaniem wirusów i bakterii przy pomocy ozonu. Cały proces dezynfekcji może wydawać się zawiły, ale poznając zalety ozonu, szybko przekonasz się, że jest to bardzo efektywna metoda dezynfekcji pomieszczeń.

Kastelnik – ozonowanie mieszkania – kontakt 7 dni w tygodniu

Ozon jest gazem, który naturalnie występuje wokół nas. Ma szczególny zapach, który możemy poczuć szczególnie po burzy, wówczas powietrze jest mocno “naozowane”. Jednak podczas procesu ozonowania, czyli dezynfekcji pomieszczeń, używa się ozonu wytworzonego przy pomocy generatorów ozonu. Dlaczego?

Oczywiście, by gaz był pod dużym ciśnieniem. Sam ozon posiada silne właściwości neutralizujące, więc błyskawicznie wchodzi w reakcje z toksynami. Jest on rozpylany w zainfekowanym pomieszczeniu, a przez to również dezynfekuje wirusy “zawieszone” w powietrzu. Ozonowanie mieszkań jest więc na dziś jednym z najlepszych sposobów neutralizacji wszelkich niebezpiecznych dla zdrowia patogenów.

Wśród zalet ozonu (O3) wymienia się również ekologię, tak ważną dzisiaj. Podczas procesu rozpadu przy dekontaminacji nie powstają żadne niebezpieczne substancje wtórne. Oznacza to, że dezynfekcja jest w pełni bezpieczna i wystarczy tylko dobrze przewietrzyć pomieszczenia, by ponownie je użytkować.

Ozon jest najlepszym sposobem na usunięcie nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji, grzyba czy dymu papierosowego. Jest on używany w miejscach publicznych, jak toalety, dworce, banki. Jego bezpieczeństwo potwierdza fakt, że to również metoda dezynfekcji najczęściej używana w żłobkach czy lokalach gastronomicznych.

Skuteczne osuszanie budynków.

Mokra ściana z grzybem na jej powierzchni.

Andrychów – osuszanie budynków po awarii kanalizacji

Jednym z najważniejszych kroków podczas prac porządkowych po zalaniu mieszkania jest dokładnego jego wysuszenie. Dlaczego? Wilgoć, która jest niewidoczna gołym okiem, może być powodem do pojawiania się grzyba, naruszenia konstrukcji budynku – zarówno dachu, jak i ścian. Mokre ściany i posadzki, to problem, który można rozwiązać stosunkowo szybko, sięgając po rady zaufanych fachowców.

Kastelnik – osuszanie zalanych pomieszczeń – atest IICRC

Firma sprzątająca po zalaniu usunie pozostałości odpadów metabolicznych z rur kanalizacyjnych, a następnie wdroży systemowe osuszanie ścian i tynków. W zależności od tworzywa, jakie jest osuszane, zostanie dopasowany odpowiedni sprzęt, tym przemysłowe osuszacze kondensacyjne, osuszacze absorpcyjne, a także osuszacze na podczerwień. Specjaliści oszacują czas usuwania wilgoci ze ścian.

Jest on zależny od temperatury powietrza, wilgotności, ilości opadów, a także zawilgotnienia pomieszczenia. Osuszanie mieszkania może trwać od kilku godzin, do nawet kilkudziesięciu dni. Nie warto zatem zwlekać; im szybciej rozpoczniemy prace porządkowe po zalaniu, tym koszty i straty będą mniejsze. Czas to pieniądz!

Wybierając firmę Kastelnik masz pewność, że stawiasz na nowoczesne metody i wysoce przeszkloną kadrę techników. Firma może pochwalić się certyfikatem zawodowym IICRC o numerze 8680154-2022, który potwierdza usługi osuszania budynków na światowym poziomie.

Certyfikowane osuszanie IICRC Andrychów.

Certyfikowane osuszanie ścian w Andrychowie. Dorota Kastelnik specjalista IICRC.

Usuwanie szkód po zalaniu dostępne jest przez całą dobę 24/7

 • Kęty
 • Kraków
 • Krynica-Zdrój
 • Krzeszowice
 • Libiąż
 • Limanowa
 • Miechów

Usługi dezynfekcji Andrychów – Kastelnik Twoja firma sprzątająca

By zadbać o bezpieczeństwo Twoich bliskich, koniecznie skontaktuj się z firmą, która jest w stanie dokładnie dezynfekować mieszkanie i wyeliminować wirusy oraz niebezpieczne bakterie z otoczenia. Zarodniki grzybów przedostają się na różne przedmioty codziennego użytku, w tym ubrania czy meble.

Czytaj również: usuwanie grzyba ze ścian

Nie wolno bagatelizować tego problemu, gdyż długotrwałe przybywanie w pomieszczeniach z grzybem i pleśnią może być przyczyna pojawienia się wielu chorób. Zastosowanie nowoczesnych metod, takich jak ozonowanie, daje pewność, że w mieszkaniu nie pozostaną zarodniki grzybni czy inne drobnoustroje.

Kompleksowe sprzątanie mieszkania w Andrychowie, to nie tylko odkażanie posadzek czy piwnic, ale również dokładne czyszczenie posadzek oraz usuwanie wilgoci ze ścian, fundamentów i podłóg. Firma Kastelnik jest dostępna przez całą dobę. Zgłoszenia awarii przyjmujemy na bezpłatnej infolinii telefonicznej. Zadzwoń i dowiedz się, jak jeszcze możemy pomóc przy osuszaniu budynków i usuwaniu grzybów ze ścian.

FAQ - Baza wiedzy dla mieszkańców Andrychowa

Poszukujesz specjalistów, którzy usuną grzyba ze ścian i całkowicie zlikwidują nieprzyjemny zapach? Zadzwoń do rodzinnej firmy Kastelnik, która już od ponad dekady zajmuje się kompleksowymi usługami usuwania grzyba i pleśni na zawilgoconych ścianach. Mieszkańcy Andrychowa wybierają profesjonalne sprzątanie przy pomocy biobójczych środków chemicznych. Skuteczne pozbycie się problemu pleśni i grzyba w Andrychowie to zadanie dla firmy sprzątającej.

Szybka pomoc FAQ.

Gdzie można ubezpieczyć dom na wypadek zalania?

Ubezpieczenie domu na wypadek zalania można załatwić w lokalnej firmie ubezpieczeniowej, która oferuje ubezpieczenia majątkowe. Wielu agentów ubezpieczeniowych oferuje polisy, które obejmują ochronę przed zalaniem, pożarem i innym nieszczęśliwym wypadkiem, często jako dodatek do standardowego ubezpieczenia mieszkania lub domu. Warto porównać różne oferty ubezpieczeniowe pod względem zakresu ochrony, limitów odszkodowań i cen.

Jakie są najczęstsze przyczyny zalania?

Najczęstszymi przyczynami zalania są pęknięte rury wodne, awarie kanalizacji lub sprzętu oraz ekstremalne warunki pogodowe, takie jak silne deszcze i burze. Mogą one spowodować powodzie wokół budynków, co z kolei prowadzi do zalania ich wnętrz. Uszkodzenia elewacji budynku, dachu, papy czy rynny również mogą skutkować zalaniem. Jeśli mieszkanie nie zostanie osuszone w odpowiednim czasie, może to spowodować rozwój toksycznych zarodników grzyba.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%