Sprzątanie po zalaniach Jarocin

Dowiedz się więcej +48 735 960 510

Sprzątanie po zalaniu w Jarocinie. Jak oszacować straty mieszkania po awarii kanalizacji?

Widzisz rozlane fekalia na podłodze i nie masz zielonego pojęcia, komu zlecić sprzątanie po zalaniu Jarocin w woj. wielkopolskim? Okazuje się, iż by pozbyć się skutków podtopienia, niezbędne jest nie tylko dokładne czyszczenie po zalaniu, ale również ozonowanie pomieszczeń.

Kastelnik – sprzątanie po zalaniu – usługi całodobowe 24/7

Warto oszacować straty z udziałem rzeczoznawcy ds. usuwania szkód po zalaniu, ale również z udziałem firmy sprzątającej, która w powiecie jarocińskim będzie przeprowadzać prace porządkowe.

Sprzątanie piwnic po zalaniu w Jarocinie.

Sprzątanie piwnicy po zalaniu fekaliami w Jarocinie, ul Wojska Polskiego.

Niezależnie od przyczyny zalania, warto zwrócić się o pomoc do ekspertów. Czyszczenie po zalaniu wymaga często przeprowadzenia kilku usług, np. dokładnego osuszenia ścian, co możliwe jest tylko przy użyciu specjalistycznego sprzętu, głównie:

 • Miernika wilgoci tj. higrometru do pomiaru stopnia zawilgocenia ścian;
 • Osuszaczy absorpcyjnych;
 • Urządzeń do suszenia ścian metodą podciśnieniową.

Dlaczego warto zaufać naszej firmie?

 • Oferujemy czyszczenie suchym lodem;
 • Działamy na terenie całej Polski;
 • Usługi sprzątania realizujemy profesjonalnym sprzętem;
 • Zawsze jesteśmy terminowi.

Na co zwrócić uwagę w trakcie czyszczenia zalanej piwnicy?

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów to ważna część procesu dezodoryzacji powietrza i dezynfekcji skażonych powierzchni, ponieważ odpady metaboliczne po fekaliach mogą wpływać nie tylko na komfort, ale i zdrowie ludzi, którzy przebywają w zalanym pomieszczeniu. Czyszczenie piwnicy po zalaniu fekaliami to kilka ważnych kroków, o których nie wolno zapomnieć:

 • Ręczne zbieranie nieczystości;
 • Ozonowanie powietrza;
 • Usuwanie niebezpiecznych mikroorganizmów;
 • Osuszanie mokrych ścian po awarii kanalizacji.

Dezynfekcja pomieszczeń po zalaniu Jarocin.

Kastelnik to wieloletnie doświadczenie i specjalistyczny sprzęt

Na terenie całego województwa wielkopolskiego możesz liczyć na pomoc firmy Kastelnik, która sprzątanie mieszkań po awarii kanalizacji realizuje w tym regionie od ponad dekady. Warto dodać, iż sprzątanie po zalaniu oferujemy również na terenie całego kraju.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów po rozlanych fekaliach.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów to dla nas żaden problem, gdyż ozonowanie mieszkań przeprowadzamy na wysokim stężeniu ozonu, co znacznie przyspiesza proces dezodoryzacji. Nieprzyjemnego zapachu nie da się usunąć pochłaniaczem odoru za 5 złotych. Każda solidna firma sprzątająca ma sprzęt do dezodoryzacji powietrza i wybierając firmę, warto dopytać o to, czy ma sprzęt niezbędny do pracy.

Kastelnik – dezodoryzacja mieszkań – 7 dni w tygodniu

Odpowiednie pochłaniacze odorów i sprawdzone metody usuwania nieprzyjemnych zapachów pomogą w przywróceniu zdrowego powietrza w zalanym pomieszczeniu, co wpłynie pozytywnie na samopoczucie jego mieszkańców.

Zagrożenia związane z wilgocią na ścianie

Okazuje się, że osuszanie mieszkań i lokali gastronomicznych po wybiciu kanalizacji jest kluczowe, ponieważ wilgoć, która pozostaje po zalaniu, może prowadzić do rozwoju grzybów pleśniowych i innych szkodliwych mikroorganizmów. W przypadku działalności gospodarczej to ważne, gdyż każdy dzień, gdy biznes nie funkcjonuje to strata finansowa.

Osuszanie budynków Poznań.

Ponadto wilgoć może powodować uszkodzenia konstrukcji budynku. Dlatego też, w celu zminimalizowania szkód, osuszanie mieszkań po zalaniach powinno być przeprowadzone jak najszybciej przez profesjonalistów, którzy dysponują odpowiednim sprzętem.

Dezynfekcja powierzchni nadtlenkiem wodoru w powiecie jarocińskim

Dezynfekcja pomieszczeń po fekaliach polega na usunięciu z powietrza drobnoustrojów, bakterii i wirusów, które mogą być obecne w powietrzu w wyniku kontaktu z ludzkimi odpadami, w tym fekaliami po wylaniu szamba za pomocą urządzeń do zamgławiania, które rozprzestrzeniają nadtlenek wodoru ze środkiem bakteriobójczym, który niszczy bakterie i niebezpieczne mikroorganizmy obecne w odpadach metabolicznych.

Czyszczenie po wybiciu kanalizacji.

Lampy UV

Innym sprawdzonym w firmie Kastelnik sposobem jest użycie lamp UV, które emitują promieniowanie ultrafioletowe, które zabija chorobotwórcze drobnoustroje. Ważne jest, aby odkażanie lokalu po fekaliach przeprowadzać z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i zgodnie z zaleceniami specjalistów, ponieważ nieodpowiednie użycie środków chemicznych może prowadzić do uszkodzeń zdrowia.

Ozonowanie pomieszczeń za pomocą przemysłowych generatorów ozonu

Czy wiesz, że ozonowanie po zalaniu powinno być przeprowadzane tylko przez specjalistów, którzy mają niezbędne kwalifikacje zawodowe i doświadczenie w odkażaniu bakteii paciorkowca z grupy D? Informuje – Mieszko Kastelnik.

Ozonowanie pomieszczeń za pomocą przemysłowych ozonatorów, które produkują ozon o wysokim stężeniu minimum 10 ppm, to doskonały pomysł na zabicie różnego typu zarazków w tym Enterococcus faecalis, czyli bakterie paciorkowca kałowego.

Kastelnik – ozonowanie pomieszczeń – potwierdzone certyfikatem

Warto jednak, przed przystąpieniem do ozonowania pomieszczeń, upewnić się, że kratki wentylacyjne zostały uszczelnione, a okna zamknięte. W dezynfekowanym pomieszczeniu nie może być ludzi ani zwierząt, ponieważ ozon o wysokim stężeniu jest szkodliwy dla zdrowia.

Całodobowe usługi sprzątania dostępne są w całym województwie wielkopolskim:

Dorota Kastelnik - ekspert od osuszania budynków.

Dorota Kastelnik – ekspert od osuszania budynków.

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

Kiedy woda dostanie się do mieszkania, może wsiąknąć w ściany, podłogi, meble i całe wyposażenie mieszkania. Jeśli wilgoć nie zostanie usunięta w sposób właściwy, może doprowadzić to do powstania poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby z układem oddechowym, czy alergie. O co najczęściej pytają mieszkańcy Jarocina, którzy szukają specjalistycznego sprzątania?

Osuszanie Jarocin

Ile trwa sprzątanie pomieszczenia po zalaniu?

Czas potrzebny na wysprzątanie pomieszczenia po zalaniu zależy od kilku rzeczy. W pierwszej kolejności analizowana jest ilość pomieszczeń, które wymagają sprzątania oraz ilość nieczystości, które zostały wylane na podłogę. W przypadku niewielkiego zalania, które dotyczy tylko jednej pomieszczenia, możliwe jest szybkie sprzątnięcie mieszkania w ciągu niespełna 4 godzin. W przypadku poważniejszych zalań, gdzie woda wsiąknęła głęboko w ściany, to usuwanie szkód po zalaniu może zająć nawet kilka dni.

Czy zawsze należy przeprowadzić osuszanie mokrych ścian?

Wykonanie osuszania mokrych ścian po zalaniu jest bardzo ważne, ponieważ woda może spowodować wiele szkód, które mogą prowadzić do pojawienia się grzyba i pleśni na ścianie, co ostatecznie może doprowadzić do poważnych uszkodzeń w konstrukcji budynku. Z tego powodu, jeżeli po przeprowadzeniu pomiaru wilgoci okaże się, że ściana jest mokra, to należy ją niezwłocznie osuszyć.

Ile kosztuje usługa sprzątania mieszkania po podtopieniu?

Orientacyjnie, koszt usługi sprzątania mieszkania po podtopieniu może wynosić od 800 złotych do kilku tysięcy. W przypadku poważniejszych zalanych mieszkań, gdzie woda mogła wsiąknąć w ściany i podłogi, a potrzebne jest wykonanie osuszania, koszt usługi może wynieść nawet 10.000 złotych. Warto wybrać rzetelną firmę, która będzie w stanie wykonać bezpłatną wycenę usługi.

Formularz kontaktowy

Zadzwoń do nas pod numer +48 735-960-510 lub wyślij wiadomość na adres biuro@kastelnik.pl lub za pomocą formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą do 24h.

  Samanta Sznajder sekretariat Kastelnik
  Płatności akceptuje First Data Polcard

  Płatności akceptuje First Data Polcard. Za nasze usługi możesz zapłacić kartą kredytową.

  Nasi klienci

  Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

  Pomóż nam dalej się rozwijać w dobrym kierunku!

  Aktualna ocena

  5,0
  Rated 5 out of 5
  5 out of 5 stars (based on 1 review)
  Excellent100%
  Very good0%
  Average0%
  Poor0%
  Terrible0%